Author Topic: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila  (Read 79572 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #15 on: September 25, 2012, 08:34:01 »
227 mb teži update, probao voziti nakon toga, ne znam, možda i ima neke promjene koju ja u pola šest ujutro ne osjetim. Aj Đuro analiziraj to malo, tebi se vjeruje (a ne onoj maloj...) ;-)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #16 on: September 25, 2012, 09:57:53 »
Evo ga, sluzbeno sa sajta:

GT5 INFORMATION
Update Notice (2.08)

Last Updated: Sep 25, 2012
 
 
A new update has been released for Gran Turismo 5.
The main contents of the update are as follows:

- It is now possible to select “Disable Collisions” in the [Event Settings] of online races.
- ID’s are now shown above cars when watching online races.
- The response of the clutch pedal when using the steering wheel controllers “G25 Racing Wheel”, “G27 Racing Wheel”, “T500RS" and "TH8RS” have been adjusted.
- The rate of tire wear in endurance races has been reduced. (Excluding formula cars.)
- The strength of air resistance when altering aerodynamic wing settings has been increased.
- The autopilot has been adjusted to prevent colliding with the wall when exiting the pit lane on the Tsukuba circuit.
- Adjusted the changes in control characteristic when altering vehicle height from standard height. (Vehicle height can be changed by adjusting ride height, either by installing a suspension kit or adjusting a full customizable suspension kit.)

[Correction of Known Issues]
- Fixed an issue where experience points and rewards were not awarded when racing online on the Twin Ring Motegi.
- Fixed an issue where the tires would change when resuming a suspended endurance race.
- Fixed an issue where when switching from a setting sheet with dirt/snow tires to a sheet with normal tires, the dirt/snow tires settings remain displayed.
- Reduced an issue where the vehicle would jump violently when going over angled bumps on road surfaces or sharp cornerstones.
- Fixed an issue with the Twin Ring Motegi Course name not displayed correctly when searching in the Open Lobby.
- It is now easier to hear your own car when driving with other cars in online races, etc.

Na GTPlanetu prve impresije kazu kako je trajanje guma drasticno unaprijedjeno prema realnom - testiraju svasta na LeMansu i dolaze do stvarnog broja krugova. Naravno, posljedica je kako ce sada potrosnja u kracim utrkama biti zanemariva (kako bi realno i trebalo biti), ali to nas opet vodi do konacne potrebe za povratkom opcije jos iz vremena GT3 - Tyre Wear: OFF/Fast/Real.

Kuplung nije promjenjen u analogni (jebiga Dzidza), vec mu je samo "snizena" tocka hvatanja (ranije "lovi"). Sve drugo ostalo je isto, pa tu nema nekog pravog napretka, sto je lose.

Izmjene u suspenzijama se jos testiraju, pouzdano se dokazalo kako aerodinamika sad radi kako bi trebala (veci aero, vise draga, manja krajnja brzina i obrnuto).

BRZ ima drugaciji zvuk od FT/Sciona, ali navodno HSV ima zvuk kao i svi ostali SGT auti, a ne onakav high-pitch kakav svi ocekuju. Cekamo prve prave youtube filmice iz cockpita.

I eto, sad cekamo petak pa da sve to testiramo uzivo :)

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #17 on: September 25, 2012, 10:56:01 »
Pise u opisu dis coll, ukoliko je ukljucen, auti postaju prozirni da se onemoguce sudari, ali to automatski iskljucuje slipstream.
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #18 on: September 25, 2012, 12:19:14 »
Probao sam ovo s kuplungom i mogu samo primijetit da na Cizeti nijednom nisam fulao ubacivanje u drugu, što mi je bilo malo sumnjivo...
Ekipa u komentarima na GTPlanet piše da su uvalili neku "automatiku" oko kuplunga koja je totalno nerealistična.
Molim prave vozače da se izjasne kad stignu...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #19 on: September 25, 2012, 12:35:25 »
Kuplung još gori nego prije
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #20 on: September 25, 2012, 12:40:48 »
It is now easier to hear your own car when driving with other cars in online races, etc. ;D ;D ;D


Mašala

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #21 on: September 25, 2012, 12:41:55 »

ali to nas opet vodi do konacne potrebe za povratkom opcije jos iz vremena GT3 - Tyre Wear: OFF/Fast/Real


Ajde ga zatweetaj sa ovim

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #22 on: September 25, 2012, 13:09:40 »
steta za zvuk ako su sjebali to za hsv hondu koja inace ima fantastican zvuk slican f1 autima..
edit..
cini se da su sjebali..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #23 on: September 25, 2012, 14:17:28 »
Testirajte kvacilo sa caterhamom i default getribom. Iz 1. u 2. i trebalo bi biti razlike...
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline Mr.Sc

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 132
  • PSN ID : DrugGeneral
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #24 on: September 25, 2012, 14:26:00 »
jel popravljen veliki razmak izmedu prve i druge brzine ?

neznam jel me kuzite sta ocu rec, al sa sixaxisom pri ubacivanju u drugu brzinu postoji lag od bar sekundu i pol. (na svim manual autima)

primjer, palim gume sa m3 u prvoj, stisnem drugu, okertaji opadnu za duplo i tek primi gas nakon skoro 2 sekunde???  sto nekuzim jer prakticki mozes juga pribacit u drugu dovoljno brzo da nastavi vrtit gume  ;D

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #25 on: September 25, 2012, 15:06:49 »
steta za zvuk ako su sjebali to za hsv hondu koja inace ima fantastican zvuk slican f1 autima..
edit..
cini se da su sjebali..
http://www.youtube.com/watch?v=HIwWXHkyODs


I onda sam ja lud kad kazem zvuk ne valja...
Neki auyi ok, neki super a neki su jel. Ovo. Ili mlinci i kosilice.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #26 on: September 25, 2012, 15:52:37 »
steta za zvuk ako su sjebali to za hsv hondu koja inace ima fantastican zvuk slican f1 autima..
edit..
cini se da su sjebali..
http://www.youtube.com/watch?v=HIwWXHkyODs


I onda sam ja lud kad kazem zvuk ne valja...
Neki auyi ok, neki super a neki su jel. Ovo. Ili mlinci i kosilice.


Nisi lud, zvuk ne valja. Meni jedino BMW M5 ima u igri prirodan zvuk (Kad usporedim sa svime što sam gledao o njemu i filmiće na youtubeu).

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #27 on: September 25, 2012, 16:41:32 »
Puno toga ne valja u gt5, ali još je više dobrih stvari. Da ne mudrujem, mislim da zvuk iz kabine i nije najlošiji ikad, a izvana ionako ne vozim. Jebi ga, u nekim igrama je zvuk u kabini kao da imaju ispuh u nju, što je isto realistično do bola, ali raja to lajka. Zaželim se nekad gt-a i odvozim koji sizonal, ali u globalu čekam nastavak. Tourist Trophy, jel.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #28 on: September 25, 2012, 17:18:32 »
iskreno i ja bi novi tt prije novog gt5.

jer tt mi ima čist ok zvuk i kad smo spoji sluše ili surround grmilo je pošteno a pogotovo u tunelima, e to je onda kakafonija.
npr fireblade vozim u letim u tunel na monaku ili gvs. njam

gt5 ima dobro dopler efekt odrađen i prostornost zvuka (makar možda malkice prenaglašeno) ali zvuk ko sam not good :(

neki wrc auti su jao majko.

dok npr nascar auti e to dobro.
m5, gallardo, 599.
a recimo v12 lmr bmw i mclaren f1 jad jad jad u odnosu što se može čut na jutubu.
dok mazda ona trkaća je dost blizu pravoj stvari i ford gt40 (sve inačice).
od onog što se mogu sjetit.

i najviše me jebe što wrc auti nemaju antilag jer pri svakom puštanju gasa pucnjava ko iz strojnice i backfire je kod većine autiju il se ne čuje il je prejadan.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT5 update 2.08 + 3 nova DLC automobila
« Reply #29 on: September 25, 2012, 17:34:50 »
Evo ja odlučio rasprodati sjedalo, volan, a bogami i igru jer ne valja zvuk 8)


Dosta je bilo varanja napaćenog naroda... dajte mi taj needforspeed!