Author Topic: XBOX ONE • službeni topik  (Read 110377 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #375 on: June 13, 2016, 22:53:54 »
! No longer available



300€ za ovo je sasvim ok, ali opet, pored PS4 nema potrebe radi jedne, dvije igre koje me zanimaju kao exkluzive.

A i ne znam zašto, ali mi se čini da bi se ovo moglo kvariti ;D

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #376 on: June 14, 2016, 03:23:07 »
Sony reakcija bi bila:
- PS4 price cut
- PS4Neo krajem '16
- PS5 krajem '17, bez ikakvih specsa, za početak je apsolutno dovoljno što samo ime PS5 govori da je čistokrvni next-next gen...

MS si je Scorpiom zagarantirao dodatni pad prodaje trenutne konzole jer će svi čekati taj Scorpio, a sa ostalim nisu konkurentni... Zato mi se čini kao savršen trenutak za spustit cijenu PS4.
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #377 on: June 14, 2016, 08:48:06 »
Nema sanse,VR ce sa ovim "slabim" igrama raditi na staroj konzoli bez problema a ps4k i gt sport ce biti odgodjeni za iducu godinu...

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #378 on: April 04, 2017, 20:52:16 »
https://twitter.com/digitalfoundry/status/849275627341574146

Quote
To clear up the speculation: @digitalfoundry will have an exclusive Xbox Scorpio reveal on @eurogamer this Thursday at 2pm UK / 6am Pacific.

Eto ga, 99% da će bit detaljna analiza nove Forze - kako se fino vrti u native 4k/60fps  :D

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #379 on: April 05, 2017, 11:12:17 »
Bit će zanimljivo. Još kad bi imali vozni model malo manje prilagođen širokom masama... *shots fired*  ;D
Stvarno, nikak se naučiti kočiti u Forzi 5, bez obzira na one triggere s feedbackom.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #380 on: August 03, 2017, 01:06:13 »
Koliko su dakle i Sony i MS bedasti zbog guranja Jaguara u svoje konzole kad ovaj procesor s maloprodajnom cijenom od 59$ gura 4K u 60fps...? ;D

I kaj misli o tome nas Tech Warrior maliDjuro 8)

https://www.youtube.com/watch?v=BDG-dQsHymE

https://www.youtube.com/watch?v=H-aP0JqJkJ0
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #381 on: August 03, 2017, 10:29:11 »
Koliko su dakle i Sony i MS bedasti zbog guranja Jaguara u svoje konzole kad ovaj procesor s maloprodajnom cijenom od 59$ gura 4K u 60fps...? ;D

I kaj misli o tome nas Tech Warrior maliDjuro 8)

https://www.youtube.com/watch?v=BDG-dQsHymE

https://www.youtube.com/watch?v=H-aP0JqJkJ0

To je i dalje previsoka cijena za bulk komponente,jer to znaci da kosta cca 35$ u bulku, što je previše.

Potom, to je 14nm proces mislim, koji u doba projektiranja i PS4 i Xbonea nije postojao. Ostaje za vidjeti kakvi će procesori uopće biti planirani za 2020. kada dolaze najave nove generacije.

Potom, a mozda i najvaznije, to je Intel, a i Sony i MS su se opekli na Intelu i ima razlog zašto ne rade više s njim ni jedni ni drugi.

A i nisam siguran oko struje, jer ovako laički mi se tih cca 70W koliko troši taj Intel čini previše za spec konzola, ali to neka Djuro kaže svoje.


Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #382 on: August 03, 2017, 11:20:19 »
Nisam ni mislio na doslovno ovaj model nego na koristenje samog pristupa kojeg taj model utjelovljuje. Samo 2 jezgrice ali optimalno i tako... To su Ybara i Cerny mogli i od AMD-a traziti - naravno za 2013 u skladu s tadasnjim nm i tek da te DVIJE jezgre guraju 30fps - a sada da s 14nm guraju 4k/60fps za ove medugeneracijske modele?
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #383 on: August 03, 2017, 11:31:35 »
Fedro, nije cijeli sustav samo CPU...
Ovaj procesor u maloprodaji košta 59$, a cijela konzola 300...
A prije 4 godine kad se konzola prvi put radila je koštao?
Kužiš?

Daklem, konzole se moraju proizvesti 3-6 mjeseci prije nego izađu na tržište, a to znači da već tad mora postojati komponenta koja će u tu konzolu ići, ne?
A tu su i business dealovi koji se sklapaju bar godinu dana prije prve proizvodnje, a uglavnom i ranije...

A sad da razmislimo o čistoj primjeni.
Na dobro dizajniranom sustavu, CPU s grafikom ima veze ravno 0%. To znači da ni za rezoluciju ni za framerate CPU uopće ne bi trebao biti odgovoran.
Ali imamo dva problema... Prvi je već spomenuti dizajn sustava, a drugi je najgori i zove se programerska lijena guzica.
Zašto igre od Naughty Doga izgledaju bar triput bolje od svih na istom stroju? Nije da nisu lijeni, ali znaju iskoristiti vrijeme na poslu...

Inače, kad je Sony najavio suradnju s AMD, ja sam prvi rekao da im je to greška i da su trebali dalje razvijati Cell i staviti unutra neki mobilni grafički čip, kao recimo sad Nintendo u Switch.
NVidia u PS3 je bila totalni drek i nije se spominjala nikad više poslije izlaska konzole, a cijeli sustav je pokrpan s kvalitetom procesora. A zamisli da je bila normalna grafička za to vrijeme unutra...

Ali to je problem kad daš ameru da ti projektira sustav, onda ga on projektira s amerima i dobiješ generalno nekakav PC... I onda to ideš uspoređivat s normalnim PC-ima koji još uvijek zadržavaju hardversku kompatibilnost s kantom iz 1983. i ne kužiš da grafika nema puno veze s CPU, osim kad ti o tome pričaju PR manageri...

Da ne krenem o sustavima programiranja, kad svi na PC imaju višejezgrene procesore, a većina igara radi samo na 1 thread...
Mgrrrr....
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #384 on: August 03, 2017, 12:36:50 »
Super, hvala vam i na odgovorima i na trudu :) Malo mi je zao zbog gubljenja vremena u navedenim odgovorima na "jel kuzis Fedro ovo, ne kuzis Fedro ono" naprosto JER sam linkao dva videa u svom prvom postu, pa bi jednostavnije bilo kroz pretpostavku da, u najmanju ruku, sam od jucer upoznat sa svime sto je u njima, ako ne vec od prije ;D ...pa da onda i bez mog nekog opsirnog uvoda (ocito je moja greska da ga ipak ne napisah) se bacite - kao ljudine cije misljenje mi puno znaci pa zato i pitam bas na ovom forumu 8) - na ono ostalo sto tada dakle pitanje cilja.

Ocekivao sam mozda zakljucak tipa da - iako bi za ovaj jos gen i bio idealan pristup dvojezgrenog procesora (ili cak 1jezgrenog) koji bi za 10-20 dolara vise gurao sve sto mu graficka servira u 60fps na ultra postavkama (dakle, ne govorim o rezoluciji samoj tj.grafickoj kartici jer upoznat sam s razlikama)... ALI mozda Cerny i Ybara ciljaju na kompatibilnost za iduce 2 generacije, a tu je razumno kladiti se da bi vise jezgri postalo, u buducnosti, nuznost... A tu bi onda doslo moje podpitanje tj.ne znanje - zar bi se procesor iz buduceg "PS5" mucio da glatko izvodi igre optimizirane za samo 1 ili 2 jezgre, i tako tome slicno.

Ja bih ovaj gen bez muke platio 20 dolora vise za veci fps i vise postavke. Bez obzira u kojoj rezoluciji, ona se tice iskljucivo graficke i ne zanima me skoro uopce, rezolucija... Pogotovo dok je MS gurao kinect koji je dizao cijenu za 50 dolori. Tako da me vise zanimao taj slijed razgovora, ali nisam dobro tu premisu razjasnio na pocetku, i sve... :)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #385 on: August 03, 2017, 12:49:55 »
Porosnja struje, arhitektuta, BOM cijena, potrosnja struje :)

I nikad nemoj zaboraviti da je brpj fpsa (ono sto jedino ima veze sa CPU u grafici) nikad vise nece biti prioritet, jer ova cijela K prica sve mijenja naglavacke.

Ono sto ce se i optimizirati za VR ce biti na ustrb rezolucije, ali nema sanse da ce AAA osim u rijetkim slucajevima ici na 1080p optimizaciju, jer 1080p u industriji vise nikog ne zanima.

Bells'n'whistles su realnost, fps su kako bude, i ja tu ne vidim buducnost, jer su kompromisi preveliki.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #386 on: August 03, 2017, 14:08:38 »
A zbilja steta za tu potrosnju struje :)

Htio sam eto popricati o teoretskoj odluci da su isli ovaj gen na bilo cije dvojezgreno rjesenje - dovoljno jeftino i slabo da 2013 gura igre jednako "slabo" kao i Jaguar, a da sada za ovu medjugeneraciju koja je 50-100% skuplja od originala puknu ovakav procesor koji bi zacementirao 60 fps (uz koju god rezu gpu isfura, u ovom slucaju 2k i 4k)... E, sad, jedini problem koji vidim je sto bi onda kupci i u iducoj generaciji ocekivali 60fps, a to... ... ... ...to... Khm
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #387 on: August 04, 2017, 00:47:14 »
Kako bi uopće mogli sa 6 jezgri preći na dvije (Cell vs. ova generacija)?
S tim da moraš računati da se na jednoj jezgri stalno vrti Hypervisor (zato su smanjili s 8 na 6 upotrebljivih na Cellu)...

Meni se čini da su se opet Japanci sukobljavali s amerima i da je ovo ispalo kompromisno rješenje...

Problem je još uvijek da se multithreading čak i u višim programskim jezicima mora pješke programirati, a neki više vole da im je sve automatski...

Pogledajte samo koliko je igara napravljeno na kupljenim gotovim engineima... Za sad vodi Unreal 4  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #388 on: August 21, 2017, 10:28:18 »
Jel se meni cini ili je ova Xb konfa na Gamesconu puno buke oko nicega?