Author Topic: Grafička laptop  (Read 5798 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Grafička laptop
« on: October 15, 2012, 19:54:55 »
kupio sam prošle godine acer 5750G prvenstveno jer mi je stari komp bio iz negdje 2003. i trebo sam neš mobilno da kad mi za faks treba mogu nosit sim tam i da mogu tu i tamo zaigrat nešto...
procesor je ok rama imam 6gb ddr3 ali geforce gt540m počne kašljucat na pcars sa ajmo reć "medium" detaljima, i još više kad stavim trku s više autiju...

dal se mogu kupit grafičke za laptope kao i za desktope u dućanu?
ili sa zapeo s tim što imam?
ono što sam vidio po stranicama moram cjeli laptop uzet a novi ne kupujem barem 2-3 god...
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: Grafička laptop
« Reply #1 on: October 16, 2012, 07:45:14 »
Imam isti problem.... :-\

Offline Skvikki

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 494
  • PSN-ID: Skvikki
Re: Grafička laptop
« Reply #2 on: October 16, 2012, 10:16:40 »
Našao sam service manual za tvoj laptop i po onome što vidim, grafička je zalemljena na ploču kao i memorijski moduli, tako da bi bilo jako teško zamjeniti ju. (Ako sam našao dobra service manual: http://www.manualowl.com/m/Acer%20Computers/Aspire-5750/Manual/275925?page=174) Možda da pošalješ mail Aceru s tim pitanjem.

Offline GTS_Klocna

  • MOMAK
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 897
Re: Grafička laptop
« Reply #3 on: October 16, 2012, 11:39:57 »
Evo nekakav link:

http://lifehacker.com/5851902/turn-a-low+powered-laptop-into-a-gaming-machine-with-an-external-video-card-dock

Tam su linkovi na taj cijeli projekt spajanja externe grafe. Čini mi se to prekomplicirano al eto pogledajte si.
psn-id: GTS-Klocna

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Grafička laptop
« Reply #4 on: October 16, 2012, 12:31:48 »
Blje :(
Ja imam 2 grafulje, integrusu od intela i geforce taj pa sam mislio to izmjenit.
Da mogo bi im upit poslat...
Nego jel se da graficka overclokirat il tako nesto ko procesor?

Kad smo kog toga imam neki h2o il tak neki bios na kojem nis nemrem radit, nemam ko na starom pcu da mogu mjenjat frekvencije procesora, mnozitelje i to.
Dal se da i bios izmjenit?
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline GTS_Klocna

  • MOMAK
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 897
Re: Grafička laptop
« Reply #5 on: October 16, 2012, 12:34:44 »
Blje :(
Ja imam 2 grafulje, integrusu od intela i geforce taj pa sam mislio to izmjenit.
Da mogo bi im upit poslat...
Nego jel se da graficka overclokirat il tako nesto ko procesor?

Kad smo kog toga imam neki h2o il tak neki bios na kojem nis nemrem radit, nemam ko na starom pcu da mogu mjenjat frekvencije procesora, mnozitelje i to.
Dal se da i bios izmjenit?
Ma na tom linku imaš dalje linkove. Kolko sam skužio treba se i posebno napajanje kupit itd. Bolje niš ne diraj i kupi komp za 1500 kn koji će vrtit sve stare naslove na max i novije na nekakvim medium postavkama.
psn-id: GTS-Klocna

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Grafička laptop
« Reply #6 on: October 16, 2012, 12:47:24 »
Pogledo sam malo al hrpa zica na stolu i oko onda i tako.

Ma vrti i ovaj proslogodisnje naslove bez problema, arkham asylum i city bez problema na high a city jedino brejka kad se sibas s jokerom kad ono nekakvo staklo popuca i padne fps i ima oko 30 ljudi s kojima se soras.
New vegas u high se vrti bez problema, starcraft 2 u med-hi, jedino pcars kasljuca.
Sve textures sam na high stavio osim world texyures medium i sve one aa i anisotropic filtering off...
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: Grafička laptop
« Reply #7 on: October 16, 2012, 15:09:34 »
Nisu to laptopi za simove, ne znam sta gubite vrijeme. Drugo je gaming laptop, a cak ni on nije najsretnije rjesenje za volan i slicne dodatke. Jedino rjesenje nova konfiguracija, a ako ne mozete to onda jbg PS ili cekajte dok ne dode kupnja novog PC-a. Uostalom, nikad nisam kuzio zasto davati 7 i vise tisuca na laptop. Za ispod 4 dobijes sasvim dovoljno za prijenosnu upotrebu i vise.
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Grafička laptop
« Reply #8 on: October 17, 2012, 01:03:28 »
Sigh
Ajmo opet ovako.
Ja sam ovaj laptop kupio jer mi je trebalo nesto prijenosno i da tu i tamo nes zavrtim, graficka nije dosta jaka za pcars da se vrti zadovoljavajuce meni i kraj price ne mjenjam konfu jer sam pred mozda godinu dana kupio i tocno sam znao sto kupujem.
Ne kuzim zasto nije najsretnije rjesenje za gaming dotatke? Imam dosta usba za sve sto mi treba u nekoliko navrata sam igro s volanom, spojim preko hd kabla na telku i ja sretan...

I neznam od kud tebi ideja da mi dajemo 7 i vise tisuca na laptop?
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Grafička laptop
« Reply #9 on: October 17, 2012, 08:09:05 »
Ma nije on mislio da si ti dao toliko, vec opcenito davati vise od 7, 8 tisuca za laptop, po njemu, nije pametno. I normalno da nije, desktop ce uvijek biti bolji.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: Grafička laptop
« Reply #10 on: October 17, 2012, 10:54:32 »
aaaaaa

ma nikad ja nebi previše za laptop dao...
a jebiga potreba i trebo sam to uzet.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: Grafička laptop
« Reply #11 on: October 17, 2012, 16:00:08 »
Ja sam dao 5500 ali isto nisam racunao da cu se igrat na pc-u pa nisam previse obracao paznju....mozda ga prodam pocetkom iduce godine pa uzmem neku zvijer od kompa!