Author Topic: rFactor ONLINE  (Read 33866 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Sinisa

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 731
  • PSN : sina_zg
Re: rFactor ONLINE
« Reply #15 on: December 07, 2012, 00:18:36 »
E super, dobro objašnjeno.

Nego, što ti predlažeš, kakv bi točno trebao biti postupak spajanja da se mi sa foruma okupimo na određenoj stazi i sa određenim modom? Što sve treba?

kao prvo trebamo biti članovi bockbierdude foruma i moramo imati DRM mod.
Ako se ne varam on je podržan na serveru br 6 http://www.bockbierbude.de/component/option,com_gtlreporter/Itemid,213/lang,en/
Tu je i popis staza koji se "vrti"na serveru
 Objavimo nickove ( moj je Sinisa_CRO ) Dogovorimo se za vrijeme , tko nema stazu koja se trenutno vrti na serveru može je brzo skinuti , i gonjamo...

Offline GTS_Klocna

  • MOMAK
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 897
Re: rFactor ONLINE
« Reply #16 on: December 07, 2012, 11:40:53 »
E super, dobro objašnjeno.

Nego, što ti predlažeš, kakv bi točno trebao biti postupak spajanja da se mi sa foruma okupimo na određenoj stazi i sa određenim modom? Što sve treba?

kao prvo trebamo biti članovi bockbierdude foruma i moramo imati DRM mod.
Ako se ne varam on je podržan na serveru br 6 http://www.bockbierbude.de/component/option,com_gtlreporter/Itemid,213/lang,en/
Tu je i popis staza koji se "vrti"na serveru
 Objavimo nickove ( moj je Sinisa_CRO ) Dogovorimo se za vrijeme , tko nema stazu koja se trenutno vrti na serveru može je brzo skinuti , i gonjamo...
Ja sam tamo već duže prijavljen, nick je klocna (ko bi rekao). Imam i mod, a kako si već rekao za staze se lako snađemo.
psn-id: GTS-Klocna

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: rFactor ONLINE
« Reply #17 on: December 07, 2012, 13:30:30 »
Ok. Sad sve znamo. Jedino se moramo dogovoriti za vrijeme okupljanja.

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: rFactor ONLINE
« Reply #18 on: December 08, 2012, 11:41:52 »
Jučer sam prvi put vozio online. F1 na Monzi. Utrka loša, ali atmosfera za 10 (sve je nekako realnije u odnosu na gt5. ali još uvijek me više vuku naša prvenstva na gt5 nego rFactor 8)).
Napetost na startu, jer treba paziti da se motor ne ugasi (ako se ugasi, gotovo je), startanje na hladnim gumama (ovo je najveća razlika u usporedbi sa gt5. Ovdje se osjeća na volanu da su gume hladne i treba jako dobro sa gasom raditi da bi se dobro startalo i onda još dolazi prvo kočenje sa hladnim gumama). Utrku sam završio nakon 5 zavoja. Lik ispred mene se izvrtio, nisam ga mogao izbjeći i bum. Zbog neiskustva, motor mi se ugasio. Trebao sam staviti brzo u ler. Ali nema veze. Srce mi je još 5 min lupalo. A to je najvažnije  :D

Poslije sam sam se dopisivao sa nekim slovencom i srbinom. Srbin mi je preporučio stranicu Race2Play. Veli da ima puno prvenstava. Da se svaki krug koji odvozim bilježi (pobjede, Q, brzi krugovi...). Da je sve rigorozno što se tiće pravila, da treba voziti ko da sam u pravom automobilu, i ako netko radi gluposti odmah ga banaju. Daj bog da je stvarno tako kako veli :D.

Vele da se trke voze od 19-23h. Odličan termin.

Poslije sam još išao hrvatima, kod kojih smo klocna i ja bili prekjučer (nismo uspjeli voziti), nakratko. Ali nisam imao spreman bolid. Danas ću pokušati s njima odvoziti koju utrku.

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: rFactor ONLINE
« Reply #19 on: January 17, 2013, 01:04:00 »


Jučer sam ovo vozio. Odlična staza. Road Atlanta.


Na slici je borba za drugo mjesto. Prvi je 2sek naprijed.

Ja sam žuta Škoda  :)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: rFactor ONLINE
« Reply #20 on: January 17, 2013, 11:29:35 »
Da, Road Atlanta je super staza

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: rFactor ONLINE
« Reply #21 on: January 17, 2013, 12:58:00 »
Da, Road Atlanta je super staza

Kako bi bilo kul da je Kazo stavi u GT6. Mislim da bi je jako puno vozili.



Ima još jedna što me posebno oduševila:

Cadwell Park

rFactor Caterham mod @ Cadwell Park

Cadwell Park Onboard F3 1000cc CHEVRON B17

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: rFactor ONLINE
« Reply #22 on: January 17, 2013, 13:36:46 »
Znam za nju... ekipa iz Fifth Geara tu zna testirati aute.

No, na njoj se pretežno voze utrke motora, preuska je za aute.

Tipična engleska old skul staza. Vrlo opasna jer nema pijeska sa strane... malo trave i odeš u vražju mater ;D

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: rFactor ONLINE
« Reply #23 on: January 17, 2013, 14:13:19 »
Da LOL

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: rFactor ONLINE
« Reply #24 on: May 17, 2013, 19:13:10 »
Na poslu sam i dosadno mi je, pa da vas malo zagnjavim i usput možda nekoga zainteresiram da nam se pridruži na Race2Play.com. Nije da fali vozača, čak ih je i previše, nego bi bilo lijepo videjti još Hrvata na stazi  :)

Još sam pod dojmom jučerašnje utrke. Staza Barbagallo Wannero. 25 vozača na startu. Škoda Octavia Cup.
Pole position mi je izmakao za 0,2s. Startam drugi. Inače, starta se sa kuplungom, i treba jako paziti da kotači ne vrte u prazno jer se odmah gubi 2-3 pozicije. Ovaj put sam ja čudom savršeno startao i preuzeo vodstvo (mada obično gubim pozicije na startu  ::)). Žuta ŠKODA br.69 je moja.


Chris i ja polako stvaramo gap u odnosu na trećeg i četvrtog. Pokušavam napraviti razmak u odnosu na Chrisa, ali nejde. Lik vozi odlično i stalno mi je na braniku, čeka moju grešku. Ali ni ja nisam od jučer. Vozimo "kvalifikacijske" krugove. Ipak prelazi u vodstvo u desetom krugu. Minimalno sam proširio putanju u posljednjem zavoju i to je bilo dovoljno da izvuče više momenta iz zadnjeg zavoja od mene i do sljedećeg kočenja na prvom desnom zavoju poravnat je sa mnom. Nisam mogao ništa. Prošao me. Tada sam ja njega tjerao. Lik je vozio fenomenalno. Nisam ni jednom stvorio priliku za pretjecanje. Na kraju su se umješali bekmarkeri i uskoro je napravio  razmak od 3 sek. Tako je i završilo. Utrka je bila čisti 40 minutni gušt.
Nisam uspio pobjediti, bio je bolji ovaj put. Utjeha mi je najbrži krug utrke i to što sam Slovenca Joca i Brazilca Santosa ostavio oko 6 sekundi (oni su jedni od alinea Race2Play-a).

Rezultati utrke (ako pažljivije pogledate, tu su i rezultati Q):


Moja vremena krugova u utrci:


Ovo je bila treća utrke sezone. Prve dvije nisam vozio, jer nisam imao vremena. Nije uvjet voziti sve utrke sezone. Svatko vozi koliko želi i kad želi. Naravo, sad nemam šanse osvojiti sezonu, ali nije mi to ni važno. Najvažniji je gušt utrkivanja, pogotovo sa toliko ljudi na stazi. I da, nitko ne radi nered na stazi, jer su u lobiju suci.

Offline Antimon

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 7
Re: rFactor ONLINE
« Reply #25 on: August 30, 2013, 11:54:43 »
evo malo da se nadovežem... vozim već neko određeno vrijeme rfactor online sa dečkima na F1HR forumu.
Godinu dana imamo zakupljen server pa ak ima zainteresiranih slobodno se priključite.  ;)

http://forum.f1-hr.com/viewforum.php?f=28

http://f1hracing.co.nf/


Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: rFactor ONLINE
« Reply #26 on: August 30, 2013, 12:51:44 »
Pozdrav Antimon!

Ja vozim rfactor sad već skoro pa godinu dana. Na race2play-u.

Navratit ću i na F1hracing.

Reci, jel tamo vozite samo F1 ili i ostale modove?

Edit: Vidim sad na stranici V8 prvenstvo. Najs! Odličan mod. Vozio sam jednu utrku s tim autima. Popušio sam, završio peti. Mislio sam da imam vrijeme za vrh, ali ipak sam premekano postavio auto i jednostavno su mu ovi ispred cijelu trku lagano bježali. Ali bez obzira na to, odlično sam se zabavio.

Offline Antimon

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 7
Re: rFactor ONLINE
« Reply #27 on: August 30, 2013, 15:25:28 »
Vozimo razne modove : F1, F3000, WTCC, HGTC 1.95 (moj omiljeni), DRM...
Trenutno vozimo nacionalnu ligu kod makedonaca na http://www.raceplace.mk/forum/viewtopic.php?t=456. Prije ove smo isto kod njih odvezli Megan cup, osvojili. Nisam imao vremena kao za prošlu ligu al sam eto odvozio koju utrku. Sad su dečki malo nezadovoljni, iako smo opet prvi jer ima dosta nesportskih poteza, nepotrebnih zabijanja u prvom zavoju i sl.
Mi smo organizirali nekoliko liga i nije bilo incidenata jer se svi znamo već dulje vrijeme i kako tko vozi.

uglavnom, kad uskoro počnemo voziti ozbiljnije na našem serveru, stavit ću ovdje obavjest.

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: rFactor ONLINE
« Reply #28 on: September 13, 2013, 00:33:39 »
Pozdrav sa sunčanog Snettertona od Kristijana i Sejftija :)

Trening sa Zvijerima (DRM auti). Priprema za sutrašnju trku. Kristijan vozi BMW M1, a ja Ford Capri.

DRM mod - http://www.rfactorcentral.com/detail.cfm?ID=DRM%20Revival




















Offline kristijan_ mMw

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 116
  • PSN-ID : kristijan_mMw
Re: rFactor ONLINE
« Reply #29 on: September 13, 2013, 01:11:25 »
Stvarno gušt za voziti.

Vozim rFactor mjesec dana i sad vidim koliko su pc simulacije odmakle od konzola.

Super slike Saša  :)