Author Topic: rFactor ONLINE  (Read 32110 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mrav1337

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 344
  • PSN id: Mrav1337
Re: rFactor ONLINE
« Reply #30 on: February 06, 2014, 01:29:43 »
Znam da je tema dosta stara možda kasnim previše ali moram reć da sam se večeras extra proveo na rfactor.
Safety i Kiki su me navukli da probam i nisam požalio. Šteta što nisu uspjeli i vozit al šta je tu je.
Vozila se formula ford iz 197x neke godine nisam siguran na spa 88 sa autobusnim ;D
Starta sam 10ti pao na 12 i zavrsio 8. Treba pazit na sve, ekipa pošteno vozi svaka im čast.
Bio bi bolji uvjeren sam... jer sam na practicu znao radit 2 sek bolje krugove, problem je bio što lik ispred mene nije dobro startao, i jedva sam ga zaobišao pa su na mene naletili njih par.
Dovoljno da više nevozim na pravcu 209 nego jedva 200 što mi je uzimalo vremena a i onemogućavalo pretjecanja.
Neću puno pričat, al stvarno ko ima pc netreba biti jak pitajte kikija ovo je extra zabava.
Iako je igra dosta stara vjerujem da će brzo i 10god fizika je po meni još uvijek ispred gt6 i to puno.
Al nećemo sad stvarat tenzije  ;D Practice, kvale, warmup, start sa 25+ ljudi, pa setup, koliko goriva treba, žute zastave ovo ono.... nevjerovatan osjećaj 8)
Dok neizađe assetto corsa mp ovo mi je glavna zabava  ;D

http://www.race2play.com/schedule/show_event/13241#results

Offline Mrav1337

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 344
  • PSN id: Mrav1337
Re: rFactor ONLINE
« Reply #31 on: February 08, 2014, 16:55:04 »
Evo i jučerašnje utrke, moje druge u rfactor karijeri. Vozila se Formula BMW na Mosport stazi.
Stazu sam prvi put vozio, sve skupa oko sat ipol vježbe prije.
Utrku sam startao sa 12mjesta, loš start pa  pao par pozicija ,a onda polako dizao tempo. Nisam nešto agresivno vozio bilo mi je bitno samo da završim
Na kraju Sedmi od 20 http://www.race2play.com/schedule/show_event/13529
Vozio je i Kiki samnom nažalost njemu je nestalo goriva pola kruga prije kraja a bio je peti.

rFactor - Formula BMW / Mosport Race2Play online race

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: rFactor ONLINE
« Reply #32 on: February 08, 2014, 17:56:50 »
Bravo Mrav :) Kontroliraš ti to bez beda. Bit ćeš odličan!

I da, šteta za Kikija. Odu dragocjeni bodovi. Al nema veze. Sljedeći put ćemo se svi dobro pripremiti.

Offline kristijan_ mMw

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 116
  • PSN-ID : kristijan_mMw
Re: rFactor ONLINE
« Reply #33 on: February 08, 2014, 18:33:56 »
Ma previše sam ga forsirao do crvenoga, falio mi je jedan litar benzina da završim utrku  ;D
Posljednja 2 kruga sam štedio, ali zakasnio.
Nema veze utrka je bila pun adrenalin od početka pa meni skoro do kraja utrke.
Sutra je nova utrka sa škodom(startni grid 25-30  :) ) i nadam se kaj se benzina tiče da bude ok.
Mrav lijep video  ;)

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Re: rFactor ONLINE
« Reply #34 on: February 14, 2014, 02:08:38 »
Da napisem ukratko dojmove...

Mrak ;D

Offline s2000

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 323
  • PSN ID: balkanyou
Re: rFactor ONLINE
« Reply #35 on: February 14, 2014, 12:25:32 »
Dosada u skoli pa da napisem nesto...Sinoc krstenje. Jucer popodne sam cijeli dan izgubio na postavkama za volan dok napokon nisam slozio kako treba. Kvale su mi ubiti bile prvi kontakt sa stazom. Staza je super ali eto nisam uspio voziti pretjerano dobra vremena. Start utrke je prosao katastrofalno, doslovce sam zaspao i u prvom zavoju sam na kocenju jednog pogodio i cekao sam ga da me prode ali je odmah odustao. Zatim sam imao borbu sa Austrijancem i 5-6 krugova sam mu bio na repu dok nije izletio i tako me pustio naprijed. Nakon toga jos nekoliko vozaca radi greske te ih prelazim bez problema. Dolazim iza Spigia no nakon par krugova mi je zbrisao te sam otisao u box i ubiti tu sam "izgubio utrku " jer sam proveo 85 sekundi u boxu. Nakon toga kruzim po stazi u nadi da popravim najbolji krug ali bezuspjesno. Sve u svemu zabavno je bilo :) 

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: rFactor ONLINE
« Reply #36 on: February 14, 2014, 15:59:02 »
Dobra trka bila. Tvrdi orah taj Dimitrov. U Q sam ga pomeo, i bio brži u trci. Ali nisam ga mogao proći. Dobar vozač. Odlučio sam čekati boks i ne znam još iz kog razloga, u boksu sam izgubio 11 sek. Jedan za drugim smo ušli u pit, i nakon nekih 15sek ovaj prođe pored mene, a meni još tankaju  :o ::). Lol. Mislio sam da nije dovoljno natankao i da će uskoro ostati bez benzina, ali nije. Dobro me nadmudrio ;D

PS: čestitke našim momcima. Završili su svi utrku. Bila je zahtjevna staza, a i auto. Jedino šteta za Rus-a. Zaboravio je da mora narediti mehaničarima da mu ne mjenjaju gume. Zbog toga je izgubio cca 30 sek. Početnička greška ;)

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: rFactor ONLINE
« Reply #37 on: February 14, 2014, 16:13:06 »
Emigranata je sve vise. Sretno u daljnim pohodima na vrh! :)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Mrav1337

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 344
  • PSN id: Mrav1337
Re: rFactor ONLINE
« Reply #38 on: February 14, 2014, 17:38:44 »
Da... jučer je bila najzahtjevnija utrka od ovih 5 što sam vozio, dosta je trebalo paziti i nać pravi tempo jer je auto predivlji na grbavoj stazi.
Na početku me izvrtilo u prvoj krivini i pao sam na 19, onda sam polako dizao tempo i stigao ekipu ispred sebe (njih 6) koji su se klali, a ja fino gledao i stvarao pritisak.
Na kraju je 4 od njih 6 napravilo grešku i izvrtilo se. Kroz box prestigao još jednog. Iskreno imao sam sreće da se nezabijem u ove što su se izvrtili. Na kraju par pretjecanja i završim iza rusa.
Ja prezadovoljan. Još u zadnjem krugu kad sam vidio na live timingu da je spigi stigao na 9mjesto obuzela me sreća toliko da sam skoro izletio... i onda ga rudorf skrši zavoj prije cilja  :-X
Sviđa mi se ovo jer je totalno drukčiji pristup natjecanja. Volim timsku vožnju kad se zajedno borimo protiv svih ostalih  :) :)

Offline romano2603

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 147
  • zovu me.... BERO :)
Re: rFactor ONLINE
« Reply #39 on: February 17, 2014, 01:09:48 »
I ja bi se ovdje htio javiti.. Došao sam na Rfactor na poziv Saše i Mrava.. Iako sam cuo da je igra dosta stara. bio sam skeptičan svega toga.. al ajde.. njima za volju da instaliram i probam..
Odkada sam instalirao Rfactor više ne palim PS3 niti gran turismo.. Shvatio sam što sam propuštao i sad mi je žao što nisam ovo vidio prije.. Realna potrošnja guma, zagrijavanje guma, temperatura motora, temperatura ulja, potrošnja goriva, setup auta, realna pravila (žute i plave zastavice), sve to je tamo dostupno, nema bugova i puno življe nego na GT-u.. Mora se logički razmišljati s koliko goriva početi utrku, dogovarati sa svojim pit crewom koliko goriva da se natoči za nastavljanje utrke..

A što je najbolje, tu je online koji je nešto posebno.. gotovo uvijek 25-30 automobila na startu je predobar doživljaj.. utrke 25-30-45-60, pa i 120 minuta.. Sve su dobre i napeto je od prve desetinke do zadnje... Drago mi je što konačno mogu voziti sa Sašom, Mravom, Lukom, Kikijem i Spigijem zajedno u timu, a ne protiv njih..

Ono što je najtužnije je to da je fizika dosta bolja nego u GT-u.. a to kaže jedan veliki GTfan poput mene... nikad nebih rekao da nešto može biti bolje od gran turisma, ali ovo jednostavno nadmašuje GT u svemu osim u grafici i osvjetljenju.. ali pričamo o 7-8 godina staroj igri...

A TEK ZVUKOVI motora, ovjesa, kočnica, sudara! Fenomenalno.. Čovjek se naježi...
If everything seems under control, you're just not going fast enough!

Offline Mrav1337

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 344
  • PSN id: Mrav1337
Re: rFactor ONLINE
« Reply #40 on: March 25, 2014, 09:41:01 »
Bilo mi dosadno pa evo jedan video iz utrke na Nordschleife Short 45min. Završio drugi.
Nije najbrži krug al ide fino  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=YbVBsnebw8E

Offline negraj

  • Primarius
  • ***
  • Posts: 165
  • PSN ID: negrajsp
Re: rFactor ONLINE
« Reply #41 on: March 25, 2014, 22:37:50 »
Bilo mi dosadno pa evo jedan video iz utrke na Nordschleife Short 45min. Završio drugi.
Nije najbrži krug al ide fino  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=YbVBsnebw8E

Svaka cast, izvrsna voznja. Simulacija izgleda fantasticno sa snimke.
cemu sve to, jos i radi.

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: rFactor ONLINE
« Reply #42 on: March 26, 2014, 00:20:35 »
u simulaciji ne skripe gume ?
Gt veteran superstar u penziji

Offline Mrav1337

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 344
  • PSN id: Mrav1337
Re: rFactor ONLINE
« Reply #43 on: March 26, 2014, 00:41:33 »
Bilo mi dosadno pa evo jedan video iz utrke na Nordschleife Short 45min. Završio drugi.
Nije najbrži krug al ide fino  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=YbVBsnebw8E

Svaka cast, izvrsna voznja. Simulacija izgleda fantasticno sa snimke.
Hvala, tempo je bio bez forsiranja ipak je 45min utrka pa nisam htio napravit grešku. U kvalama je išlo vrijeme jos 7-10 sek ispod.



u simulaciji ne skripe gume ?
Ne, to samo u arkadama  ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: rFactor ONLINE
« Reply #44 on: March 26, 2014, 01:51:46 »
Onaj spust nakon dugog pravca (ne znam imena sad jebiga), ispod mosta prema startno-ciljnoj ne izgleda ni blizu dramatično kao na GT-u...


Ali, gušt za gledati, naročito slušati :)