Author Topic: Gran Turismo 15th Anniversary 1997-2012 • 15 godina Gran Turismo serijala  (Read 27252 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409


23. prosinca 2012. Gran Turismo serijal slavi 15 godina.

Veliku temu o tome pripremao sam zajedno sa Jordanom, Famineom i Daanom sa GTPlaneta koji ce kasno veceras, kada u Americi nastupi 23.12., objaviti citavu temu. Nakon sto je objave, prenijet cemo je i ovdje, u drugom postu.

Prvi Gran Turismo izasao je 23. prosinca 1997. godine u Japanu.

Kroz proteklih 15 godina imao sam veliku priliku i zadovoljstvo pisati o Gran Turismo serijalu ne samo kroz sve generacije nasih casopisa - PSX, GamePlay, NextLevel i danas Reboot - vec i kroz razne svjetske zajednice, od prvog legendarnog, danas napostojeceg www.granturismo.com, preko GTPlaneta, kasnije NeoGafa i jos nekih.

Mislim da ne pretjerujem kada kazem da je GT serijal jedini gaming-serijal koji je na neki cudan i neobjasnjiv nacin utjecao na moj zivot, na razne nacine. Medjutim, ono sto je svakako posebno napravio je posredno stvaranje ove zajednice, nastale iz ljubavi prema automobilizmu, jednoj igri koja jedina na svijetu na jedan poseban i neobjasnjiv nacin daje zivot toj ljubavi i svih vas koji ste njeni clanovi.

Kada pogledam unatrag, 15 godina je proslo abnormalno brzo, ali kroz njih GT je izdao 8 velikih igara, potpuno promjenio svijet vozackih simulacija zauvijek - ma koliko mu to samo rjetki priznavali - i stvorio jednu pricu koja seze puno dalje od video-igara, konzola i zezancije.

Kada je 1997. izasao prvi GT, svijet je bio puno ljepse mjesto. Danas, tih 15 godina kasnije, svi smo ostarili, neki koji danas igraju GT5 nisu niti bili rodjeni tad, a ja samo mogu reci da mi je od svega najvise drago da je ova zajednica ziva i uspjesna zahvaljujuci upravo postojanju Gran Turisma.

Hvala vam svima na clanstvu ovdje, hvala vam svima sto svojim doprinosom omogucavate da GT zivi i da GTSurgeons zivi, hvala vam svima na prepoznatljivosti koju dajete nasoj maloj zajednici zbog cega su hrvatski igraci Gran Turisma u svijetu poznati i kao oni iz najvecih drzava.

U ovom blagdanskom vremenu zelim vam svima sretan Bozic i Novu 2013. i cestitam nam svima 15. rodjendan Gran Turisma.
 

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Čestitke nam svima, valjalo bi neki DLC noćas da padne. Spec 3, ono, ništa posebno. ;-)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Zasuzio sam



Svejedno, ja ne bih bio ja (a bar me ti znaš kakav sam) kad ne bih primjetio da si pizda koja neće sa ovom zajednicom Online ući u taj famozni 23.12.



Al nema veze, ja te i dalje volim

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Zasuzio sam



Svejedno, ja ne bih bio ja (a bar me ti znaš kakav sam) kad ne bih primjetio da si pizda koja neće sa ovom zajednicom Online ući u taj famozni 23.12.



Al nema veze, ja te i dalje volim

Ah, te ljubavi na daljinu, nikad ne uspiju (ako na mene misliš). Evo, popit ću kavu i paljim voljan večeras, ionako će me žena naćerat da ga spakiram na tavan jer šta će gosti reć kad dođu. Imam 20 000 000 na računu, pa ću kupit s čim god se vozi.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Sorry, ali mislio sam na Amara... nadam se da se ne ljutiš ;D ;D ;D


Mada, kad bolje pogledam, vrijedi i za tebe  ;D

Offline buby0706

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 149
  • PSN ID:buby0706
Gran Turismo Evolution: 15 Years, 1 Lap - Integra @ Special Stage Route 5

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Amar, svaka cast na odlicnome tekstu.
Stvarno lijepo za citati i prisjetiti se starijih nastavaka, no tvoja biografija je jos impresivnija.
Sretan ti rodendan Gran Turismo

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
skoro se rasplakao na tekst, odlično napisano Amare

Sretan Rođendan GT, živio nam još sto godina :D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
vrlo ljepo , nisam znao da je gt rodjen kad i ja ,zato mozda i je velika ljubav prema tom serijalu , danas ce se imati sto slaviti...
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Mi smo GT rodjendan slavili do 4 ujutro.  ;D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Dirljiv tekst Amare. Jako lijepo.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi