Author Topic: PlayStation 4 • službeni topik  (Read 376532 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #120 on: February 21, 2013, 03:13:33 »
nisam skužio koja je ono igra od ubisofta, taman mi prekinulo??

A nekakav moderni križanac AC i GTA :)


Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #121 on: February 21, 2013, 03:18:47 »
Polovično zdovoljan, iskreno očekivao sam više.

Znam da trebaju ostavit za E3, za GT6 jedina natuknica je bilo pojavljivanje Kaze u onom videu, što im je vjerovatno i bio cilj...
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #122 on: February 21, 2013, 03:30:26 »
Prvo da se ispravim, RAM nije stacked vec je unified, lapsus lingue, ali poanta ostaje.

Sve velike igre kraja godine 100% idu na obje generacije, od CoDa, battlefielda, GTA, nema sanse da ce itko ovo propustiti, jer i MS izlazi sa svojom konzolom i bit ce perja za sve.

A sa 8GB GDDR5 i 8-jezgrenim procesorom imamo cca 20X relativno i najmanje 8X apsoluno jaci hardver od PS3. GT6 ce izgledati prestrasno.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #123 on: February 21, 2013, 03:43:33 »
Watch Dogs je strava!

Inače, svim developerima je san imat ogromne količine memorije s UMA (unified memory architecture) konfiguracijom. To znači da je sav RAM dostupan izravno za sav hardware.
Strpaš što hoćeš gdje ti paše i veliš hardwareu: "to ti je tam" i onda on odvrti svoje u najvećoj mogućoj brzini.
E, sad, imat UMA s GDDR5 (najbržom memorijom poznatom čovjeku za manje pare) i to ovoliko je jednostavno suludo, upitno isplativo i nenormalno.
Već vidim koja je platforma postala developerima najomiljenija...
Da parafraziram striku iz Blizzarda "The world domination is at hand"  :P
A puno UMA RAMa i dobro posloženi koprocesori su san svakog starog amigaša (u tu skupinu gorespomenuti definitivno spada).
Naime, čisto sumnjam da je Microsoftu toliko stalo do gaminga da će mijenjati koncept cijele konzole samo da bi se svidio developerima, a razlika će biti vidljiva praktički odmah ako ostanu na DDR3 s novim boxom.
Druga stvar koju su spomenuli na samom početku (mislim da je Cerny to rekao) je SoC (System on a Chip) arhitektura, bar za proc i grafiku. Na ovaj način su bar deseterostruko ubrzali cijeli sustav nego kad bi bio zasnovan na posebnim čipovima...
Onda su tu još i hardverski video kompresori, šteker za slušalice na kontroleru, štangica s kamerama, pa će se moć igrat s posla iz browsera...
Od connectivityja me boli glava, al za klince i ženske je ko rođeno! Pazite kaj sam vam rekao, vi koji takve imate doma! Nemojte im spominjat ove opcije inače nećete doć na red za igranje ko mi nekad od staraca koji su na telki morali odgledat kompletni program do testa s kilohercom, samo da se mi ne bi mogli igrat na spektrumima i komodorcima...

Ali 8 giga GDDR5 stvarno nije normalno!
Al očigledno Kazunorija čuvaju kao uskrsno jajce  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Skvikki

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 494
  • PSN-ID: Skvikki
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #124 on: February 21, 2013, 04:03:55 »
Jaguar CPU jezgre (~3mm²), Pitcairn GPU čip (~200mm²), trebao bi to biti relativno jednostavan čip za proizvodnju, što znači i jeftin. Jedino ovih 8GB GDDR5 bode u oči. Gotovo sam siguran da će PS4 u startu biti jeftiniji nego što je to bio PS3.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #125 on: February 21, 2013, 04:07:50 »
Svaka cast Bruno, milina te je citati 8)

Cim je WD krenuo svidjelo mi se da ne vidim bas toliki naglasak na grafiku, animaciju i takve efekte (koliko u ostalim demonstracijunima) - znaci ipak ce znatan dio gore spomenutih resursa usmjeriti u ZIVOTNOST svijeta :)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #126 on: February 21, 2013, 09:36:10 »
Ajmo sad GT6 cross gen i živjeli!

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #127 on: February 21, 2013, 09:38:20 »
Životnost svijeta je Kojima nagoviještao na PS3, al sad s ovih 8 giga (GDDR5!!! Majko Sveta sa nebesa!!! Ne mogu doć k sebi!) više nitko nema nikakve isprike...
A sad vam moram reć zašto ne mogu doć k sebi... Daklem, pustite si u pozadini da Lemmy pjeva "Overkill! Overkill!" da se ufurate u atmosferu u mojoj glavi od prve objave sinoć...
Elem, prema prvim planovima (jel vas čudi što nisu pokazali nikakvu kutiju?) PS4 je trebao imat 4 gigabajta UMA GDDR5 RAM, a novi box 8 giga DDR3...
Priča se da će mirkosoft složit sustav tako da za os konstantno treba 2 gigabajta, a to znači da sustav ima iskoristivih 6 giga. Da je OS kak spada i krcat ne znam kakvim opcijama (windows XP ždere oko 256 megabajta, sedmica oko 650 ako se ne pokrene nikakva aplikacija) što će mu 2 gige memorije?!?!?!?! Daklem, računajmo da je na ps4 pojedeno 500 mega za "OS"...
Imamo 6 giga prema 3,5. Tek sad dolazi situacija: GDDR5 je toliko brži da ćete prije komprimirat podatke nekim čipom (spominjali su compression engine) i strpat ih nekud nego na DDR3 samo iskopirat... Znači da u smislu RAMa imamo ravnopravne konzole... I onda frajeri stave još 4 gige GDDR5!!! To je za strpat 2 sata superkvalitetnog 720p videa unutra!!! Ili sat u 1080p!!!
Sad Microsoft može u svoju konzolu stavit i 64GB i s ovim segmentom se više ne može nosit...
Ostaje još samo da vidimo kak će u boxu bit integrirana grafika i proc, ali sam, na žalost, sve više dojma da Microsoftu kao kompaniji uopće nije stalo do gaminga... To je šteta, jer od prave konkurencije stvari u globalu samo mogu ići naprijed...
A u prilog ovom mom razmišljanju ide i ona sinoćnja lista i predstavljanje developera... Posebno Blizzard i Bungie. Inače, na onoj listi amblema developera je i Croteam  ;D
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Sinisa

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 731
  • PSN : sina_zg
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #128 on: February 21, 2013, 09:41:32 »


Lajkam ovo, iako je drveće 2D

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #129 on: February 21, 2013, 09:45:21 »
watch dogs je pokretan na pc-u sa konfiguracijom kako bi trebao biti ps4, ali inace ovo ce biti odlicna god.
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #130 on: February 21, 2013, 09:50:17 »
watch dogs je pokretan na pc-u sa konfiguracijom kako bi trebao biti ps4, ali inace ovo ce biti odlicna god.
Pitanje je može li se uopće složiti PC toliko efikasan kako bi PS4 trebao biti. Ne jak, efikasan.

Offline Skvikki

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 494
  • PSN-ID: Skvikki
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #131 on: February 21, 2013, 10:20:30 »
Ako znaš točno što hardver može i imaš upravljačke i razvojne programe baš za taj hardver. Znači Sony može, mi ne :)

Zamisli Djuro 1024bitnu wide DDR3 stacked memoriju u xboxu i to odmah blizu čipa na istom paketu. MS: In your face Sony. ;D

Offline CrnojevicSinisa

  • The Professional
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 867
    • www.crnojevic-maretic.com
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #132 on: February 21, 2013, 10:41:37 »
Inače, bez optike ovo će biti goli qrac...

Možemo se sve preseliti kod Amara, i onda je problem riješen.
http://www.youtube.com/user/sinisa555?feature=mhum

Slobodno pogledajte, ulaznica je džaba...

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #133 on: February 21, 2013, 10:48:00 »

Inače, bez optike ovo će biti goli qrac...
koliko sam upoznat citajuci postove domacih znalaca i standardna brzina s postojecom tehnikom je dovoljno za gaikai ,ali sto brze to bolje..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #134 on: February 21, 2013, 11:05:57 »
Da, brzina neta utjece na kvalitetu, ali za lag i to je najvaznija udaljenost od servera, tako da teoretski Sony HR (ili tko god je odgovoran) postave svoj server kod nas strimana igra s klauda se nebi po apsolutno nicemu razlikovala od diska u konzoli. Za strimane PS3 igre nece trebat neke bolesne veze, ovo sto vecina nas koristi bi trebalo biti dosta, za PS2 i 1 da ne pricam..

Inace sve sto smo sinoc vidjeli me odusevilo, a GDC i E3 tek dolaze ;D

E da, direktor Tourist Trophya radi na DriveClubu, zamisli to.... I napokon 1st party "konkurencija" GTu, nadam se da ce dobro koristit jedni druge, mozda razmjena modela vozila, semplovi zvukova i sl.

Nitko ne spominje novi dualshock?