Author Topic: PlayStation 4 • službeni topik  (Read 376799 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #300 on: March 22, 2013, 13:05:33 »
Ja sam valjda jedini ovdje kojeg uredno boli kita kako će ta kutija izgledati... kao što je bilo i sa svakom konzolom prije.

Jedina želja mi je da nema piano lak

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #301 on: March 22, 2013, 13:33:23 »
Ja sam valjda jedini ovdje kojeg uredno boli kita kako će ta kutija izgledati... kao što je bilo i sa svakom konzolom prije.

Jedina želja mi je da nema piano lak

Potpisujem se...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #302 on: March 22, 2013, 16:28:44 »
Izgled kutije je najmanji problem, doslovno...
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #303 on: March 22, 2013, 16:45:48 »
Svih ovih godina sam se naslušao (i načitao) svakakvih komentara na račun izgleda... neopisivo nešto  :o

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #304 on: March 22, 2013, 16:47:23 »
Izgled kutije je najmanji problem, doslovno...

Ma da ga upakiraju u staru cipelu meni svejedno. Samo nek ima one performanse  ;D
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #305 on: March 26, 2013, 14:18:21 »
Dvije nove PS4 igre najavljene >

http://www.polygon.com/2013/3/25/4147066/playstation-4-blacklight-retribution-primal-carnage-genesis

http://blog.us.playstation.com/2013/03/25/primal-carnage-genesis-coming-to-ps4/

http://blog.us.playstation.com/2013/03/25/blacklight-retribution-free-to-play-shooter-coming-to-ps4/

Primal Carnage izgleda zanimljivo i jedna je od prvih igara koje ce koristit novi Unreal Engine 4. Blacklight sam igrao na kompu, odlicna grafa, F2P, diš bolje.. Zanimljivo obadvije igre koriste self publishing sustav, developeri ce to obozavat..

I da, sutra pocinje GDC, ocekujem hrpu vijesti vezano uz PS..

EDIT:

Unreal Engine 4 teaser (nebi se cudio da ovo na kraju ispadne neka igra), u petak cijeli trailer >

Unreal Engine 4 - GDC 2013 - Тизер

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #306 on: March 27, 2013, 22:09:32 »
Neki od detalja s PS konferencije >

PS4's friend list is being expanded
Play Remote Play on Vita through home network or Internet
No support needed from devs for Remote Play besides Vita controller configuration
No support needed from devs for any streaming/uploading of videos
Controllers charge when off
Controller buttons are digital not analog
Games are downloaded in chunks
Buy games/download demos from Playstation app on Android/iOS, immediately starts downloading on PS4
PS4 Eye can switch split-screen depending on where each player is sitting
Dedicated port for Camera, not using USB
Display true name on profile is optional, will be enabled if profile is imported from a social network, can then be turned off
Platform is 64-bit x86. Dev environment is Win7 64-bit VS2010, LLVM/Clang with C++11 support
new UI Looks a little AppleTV Netflix app with social integration crossed with flipboard
The PS4 will show the player's network at boot by default.
UI is meant to give you at a glance info without loading the game, new DLC, what friends are saying

^ boldano je meni najvaznije. Remote play preko interneta? Prodaja Vite ce eksplodirat :) PS app je genijalna zamisao, na poslu na mobu stavim nes skidat, doceka me na plejci kad dodjem doma oooo  ;D

Malo detaljnije o DS4 >

http://www.destructoid.com/ps4-controller-and-cameras-fully-detailed-at-gdc-249816.phtml















EDIT:

http://www.polygon.com/2013/3/27/4153760/playstation-4-interface-accounts-social-functionality-dualshock-eye-gdc-2013

"And a long press on the Share button will take a screenshot." Zakon :D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #307 on: March 28, 2013, 12:05:15 »
Evo popis svega sa zatvorenog PS4 Developer sastanka:

- Targeted to be the “central device in the living room”
- “Core gamers are our primary audience
- PS4 build around them, salable to the outsiders
- 5 core PS4 principles: Simple, Immediate, Social, Integrated, Personalized
- PS4 CPU: 64-bit x86 arch, low power consumption, low heat, 8 cores, 8 HW threads, 2MiB L2 cache per 4 core group, 32kib l1 I/D-cache
- PlayStation Shader Language, very similar to HLSL, allows featured BEYOND Direct X 11 and OpenGL 4.0
- “GPU – Tessellation – adding geometric detail to smooth edges or create more organic shapes”
- PS4 RAM – 8GB 256 bit GDDR5 (GDDR5 is very high end graphics memory only found on PC graphics cards)
- Will come with “very large hard drive in every console”
- PS4 Dev Environment – Windows 7-bit, tools are fully integrated into Visual Studio 2010 and 2012
- “Debug your PS4 code as you would your PC code”
- PS4 Controller: Start/Select buttons are now “Options.” New System button is “Share.”
- Speaker, headset hack and “extension port” on the PS4 controller
- PS4 controller buttons are going back to digital over analog because no one used it on PS3
- PS4 controller L2/R2 – Curved design to get rid of the accidental netflix fast forwarding
- PS4 controller: 1920×900 resolution on the analog touchpad
- PS4 controller colors are the Player Numbers: 1-Blue, 2-Red, 3-Green, 4-Pink (Like the buttons)
- PS4 will charge controllers when it’s off. Unlike the PS3.
- PS4 controller light bar can be used for muzzle flashes, health bars, etc
- “The #PS4 Eye will enhance the PS4 user experience.” High sensitivity dual color cameras – 1280×800, 12 bits/pixel, 60Hz
- Dedicated port for the #PS4 camera, exclusive SCE Connector. Means it won’t use a USB port on the console, but won’t plug into your PC.
- Cam suggested uses: walkthrough vids, taunting in killcam, login, speech recognition, etc; possible PS4 Camera Magic – Sees the controller, you guys move, splitscreen moves to be on the right side
- The above is what devs could do (not mandatory)
- Video example shown of PS4 combining the camera and the controller. “AR Menu”
- Zoom into the controller, tilt to shake little dudes inside, push into our world like EyePet
- 2004: XMB, 2011: LiveArea, 2013: New #PS4 one based on the five principles from earlier
- UI is meant to give you at a glance info without loading the game. See what new DLC is out and whatnot. What friends are saying.
- Have to enable people seeing your real name on the #PS4. Auto-enabled if you import from another social network. (Can be turned off)
- PSN friend limit raised
- PS4 Mock-up: Heavy Rain choice with the number of your friends that chose each option.
- All the PS4 streaming and sharing: that’s on the hardware. Devs don’t have to do anything special to their game.
- PS4 Remote Play: Screens are mirrored on PS4/Vita (Both on at same time). Hardware does it/not on devs. Start at any time; no special mode.
- Talking about the PlayStation App. Login, buy game, PS4 starts downloading at home, you get home and start playing the part that’s DWLD

http://gamingeverything.com/44324/new-ps4-hardware-controller-ps-eye-ui-details-from-sonys-gdc-presentation/

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #308 on: March 28, 2013, 12:27:37 »
Kamera je opcija, jel tako? Ne dolazi uz konzolu serijski?

Baš me zanima koliki će hard staviti... nekako mi se čini da će i 500 gb za ovo biti premalo ;D

Da li će se moći surfati netom kao i na PS3?

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #309 on: March 28, 2013, 12:30:40 »
I da quotam Pericu sa MGS teme

hoće PS4 u startu imati mogućnost kupnje u digitalnom obliku PS3 naslove?  :)

Mene zanima da li ću sve ovo što sam do sada kupio na Store-u za PS3 moći koristiti na PS4

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #310 on: March 28, 2013, 12:33:51 »
Neki kazu da ce ici u bundleu sa svim konzolama uvijek, drugi kazu da ce biti dva "pakiranja" - sa i bez kamere. Na E3 cemo saznati.

500GB bi mogao biti pocetni hard, mislim da ispod toga nece ici. Ovisi koliki popust mogu dobiti za 1TB, siguran sam da ce im 1TB biti najpozeljnija opcija, cisto kao  marketinska prica - pa ako se pretpostavljani trosak jednog i drugog nadje na pola puta (sa uracunatim marketinskim buzzom) mozda dobijemo i 1TB. Mada bih ja radije osobno 200GB SDD nego klasican 1TB. Mogu brisati sto god treba, fucka mi se, samo da imam brzinu SDD.

Naravno da ce se moci surfati, bit ce aplikacije za sve sto ti padne na pamet i za sve ono sto uopce ne zelis ;D

I da quotam Pericu sa MGS teme
hoće PS4 u startu imati mogućnost kupnje u digitalnom obliku PS3 naslove?  :)
Mene zanima da li ću sve ovo što sam do sada kupio na Store-u za PS3 moći koristiti na PS4

E, to je pitanje na koje cemo doznati tocan i jasan odgovor tek na E3, ali nekako mi se cini da po svemu sto sad znam taj odgovor nece biti afirmativan.

Da skratim objasnjavanje od 5000 karaktera - arhitektura PS3 i PS4 su razlicite kao dan i noc. Da bi programiranje na PS4 bilo jednostavno i fenomenalno kakvim se najavljuje (sto svi developeri potvrdjuju), prica sa PS3 arhitekturom nije dolazila u obzir. Takodjer, usprkos svoj hardverskoj snazi, PS4 vjerovatno ne moze samo tako "emulirati" PS3 softverski - a to je najveci problem. Takodjer, zbog troskova nema sanse da ce Sony u PS4 zveknuti PS3 hardver zbog kompatibilnosti (kako su napravili na "debelim" 60GB PS3 i diglitime dodatno cijenu u nebo). Ukratko, sve sto trenutno znamo govori kako je jedini nacin da se PS3 igre igraju na PS4 putem streaminga, odnosno Gaikai servisa. A ostaje za vidjeti hoce li Gaikai uopce biti spreman za launch, a ako i hoce, sa kojim sve funkcionalnostima.

Naravno, sve PSN igre za PS3 cemo svi uvijek moci igrati na PS3 konzolama, tu nema dileme. Ali kompatibilnost je trenutno mislim najzanimljiviji teritorij za koji jos uvijek nema ni priblizno jasnog odgovora.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #311 on: March 28, 2013, 12:39:04 »
Koliko će nam stvarno trebati kamera? Evo, da ponude opciju sa i bez, koju bi ti uzeo? Znam da je prerano još pričati, ali čisto me zanima mišljenje...

Ono što me najviše kopa jest koliko će sve ovo u nas funkcionirati sa ovakvim internetnom kojeg ima većina nas... pretpostavljam da će mojih 5/0,5 biti mile kitić

Naravno, sve PSN igre za PS3 cemo svi uvijek moci igrati na PS3 konzolama, tu nema dileme. Ali kompatibilnost je trenutno mislim najzanimljiviji teritorij za koji jos uvijek nema ni priblizno jasnog odgovora.

Mda... mada, nekako sam se mislio rješiti PS3 kad ovo dođe

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #312 on: March 28, 2013, 12:44:42 »
Ja cu apsolutno uzeti s kamerom, nema dileme. Imao sam Kinect i to je sjajna stvar. Sa 3D prostorom i visokom rezolucijom, to ce biti fantasticno za puno igara, ponajprije za voznje. Head-tracking u GT5 radi super (kad radi ;D), a s ovom kamerom radit ce jos bolje. Head-tracking u Forzi je isto bio okej, moj problem je samo bila pozicija za volanom i cinjenica da iza sebe nemam bijeli zid (vec one CD-e), pa nije me kamera mogla najblje prepoznati. Ali to je sve zajedno (meni barem) sjajna tehnologija. Ja uzimam s kamerom 100%.

A internet kao internet, tu nema neke razlike iskreno. Jedini "problem" mogu biti igre koje ce sada moci podrzavati drasticno veci broj igraca (64 za Battlefield recimo), i gdje bi kao ostane P2P moglo doci do komatoznih situacija. Ali sve dok je samo 12-16 igraca u prici, ovaj internet ce biti sasvim dovoljan (kolicina podataka izmedju igraca ostaje ista uvijek, sve ono sto "vidis" se ionako racuna na strani "konzole" ). A i za godinu dana ce biti brzi internet posvuda.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #313 on: March 28, 2013, 14:14:33 »
Koliko sam negdje pročitao, strimanje PS1, 2,3 igara preko gaikai na ovu našu brzinu bi trebalo radit bez problema.

Postavio sam pitanje i tek se sad sjetio da ćemo na taj način igrati naslove sa starih generacija. :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #314 on: March 28, 2013, 14:17:54 »
Ma može i stream, ali neka omoguće da ovo što smo već kupili na store-u možemo koristiti na PS4


E da, iskreno se nadam da će omogućiti instalaciju cijele igre sa diska na hdd pa neka disk služi samo za pokretanje igre (isto kao i na x360)