Author Topic: PlayStation 4 • službeni topik  (Read 376509 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #480 on: June 27, 2013, 11:36:21 »
Mark Cerny discusses the “Road to the PS4″ live at Gamelab 2013

http://blog.eu.playstation.com/2013/06/27/mark-cerny-discusses-the-road-to-the-ps4-live-at-gamelab-2013/


Počinje u podne

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #481 on: June 29, 2013, 00:02:51 »
https://www.youtube.com/watch?v=auMNMK3vRgM


EDIT:


Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #482 on: July 03, 2013, 22:38:14 »
http://www.thesixthaxis.com/2013/07/03/the-ps4-will-come-with-a-game-already-loaded/


Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #483 on: July 03, 2013, 22:48:23 »
Lice na Evu,odlicni su,jos kad bi ih mogao nauciti da pricaju pa kad upalim PS4 bude ave knegas ili nest tako...
Gt veteran superstar u penziji

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #484 on: July 04, 2013, 15:23:02 »
;D ;D ;D

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #485 on: July 04, 2013, 15:44:38 »
Lice na Evu,odlicni su,jos kad bi ih mogao nauciti da pricaju pa kad upalim PS4 bude ave knegas ili nest tako...

I u toj ideji leži zarada... Kod nas Marac radi aplikacije jel tako? Eto... hahaha
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: PlayStation 4 sluzbeno predstavljanje • 20/2/13
« Reply #486 on: July 26, 2013, 23:07:37 »
Životnost svijeta je Kojima nagoviještao na PS3, al sad s ovih 8 giga (GDDR5!!! Majko Sveta sa nebesa!!! Ne mogu doć k sebi!) više nitko nema nikakve isprike...
A sad vam moram reć zašto ne mogu doć k sebi... Daklem, pustite si u pozadini da Lemmy pjeva "Overkill! Overkill!" da se ufurate u atmosferu u mojoj glavi od prve objave sinoć...
Elem, prema prvim planovima (jel vas čudi što nisu pokazali nikakvu kutiju?) PS4 je trebao imat 4 gigabajta UMA GDDR5 RAM, a novi box 8 giga DDR3...
Priča se da će mirkosoft složit sustav tako da za os konstantno treba 2 gigabajta, a to znači da sustav ima iskoristivih 6 giga. Da je OS kak spada i krcat ne znam kakvim opcijama (windows XP ždere oko 256 megabajta, sedmica oko 650 ako se ne pokrene nikakva aplikacija) što će mu 2 gige memorije?!?!?!?! Daklem, računajmo da je na ps4 pojedeno 500 mega za "OS"...
Imamo 6 giga prema 3,5. Tek sad dolazi situacija: GDDR5 je toliko brži da ćete prije komprimirat podatke nekim čipom (spominjali su compression engine) i strpat ih nekud nego na DDR3 samo iskopirat... Znači da u smislu RAMa imamo ravnopravne konzole... I onda frajeri stave još 4 gige GDDR5!!! To je za strpat 2 sata superkvalitetnog 720p videa unutra!!! Ili sat u 1080p!!!
Sad Microsoft može u svoju konzolu stavit i 64GB i s ovim segmentom se više ne može nosit...
Ostaje još samo da vidimo kak će u boxu bit integrirana grafika i proc, ali sam, na žalost, sve više dojma da Microsoftu kao kompaniji uopće nije stalo do gaminga... To je šteta, jer od prave konkurencije stvari u globalu samo mogu ići naprijed...
A u prilog ovom mom razmišljanju ide i ona sinoćnja lista i predstavljanje developera... Posebno Blizzard i Bungie. Inače, na onoj listi amblema developera je i Croteam  ;D


 http://www.shacknews.com/article/80367/report-ps4-developers-can-only-access-up-to-55gb-of

E sad, mene zanima jesam dobar post citirao. Jer, koliko sam ja shvatio, RAM je trebao biti 7GB za igre, a 1 za OS.
S ovom vijescu ispada da se Sony igrao s nama i izvrtao isitinu. Ali, molim vas lijepo objasnjenje, ipak ja nisam strucnjak.
 :)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #487 on: July 27, 2013, 10:05:54 »
Čekaj, ĐuRo sprema službeno priopćenje. :-)

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #488 on: July 27, 2013, 15:23:58 »
Kolko ja kužim, RAM-a i dalje ima ukupno 8GB... Ne znam jesu li igdje spominjali koliko ide za igre,  a koliko za OS... Jedino je u veljači Đonatan Propuhalo (sigurno pravi ercegovac) reko da The Witness (zvuči ko crnogorski triler) koristi 5 i pol giga...
U onom citiranom u Ikralovoj poruci sam se lijepo referirao koliko otprilike videa stane u kolko memorije, daklem, ako je kompresija malo manja da video bude finiji za upload (ili čuvanje, nadam se), taman u 1G stane 15min. Ako smo ustanovili da će OS poždrat oko pol gige, jedino ostaju 2 priče koje sam našo okolo, mislim da su čak i na reboot forumu imali to...
Problem broj 1 praktične prirode je da se trenutno dev-kitovi ne mogu proširit na više od 8G RAM po ovakvim cijenama i da budu jednako funkcionalni, a treba onda u tih postojećih 8G strpat pakete za debug i nadzor sistema i rezervirat memoriju koja će se još uvijek ponašat dok se sve ostalo smrzne, da developerski CSI utvrdi zašto je program zamro...
Postoji još jedna priča (zasad nemam nikakvog glasa o ničem takvom, al za vjerovat je da će bit nešto slično, kad ima na Viti), a to je multitaskanje aplikacija i igre, tj. suspend mode softvera...
To na Viti super šljaka, al da bi funkcioniralo na FullHD konzoli, treba malkice puno više memorije... Dok se ne optimizira u nekim kasnijim verzijama... Možda im je to neka shema fjućrprufanja, da odmah ostave mjesta za "multitasking", pa da kasnije ne bi bilo još više ničim izazvane panike...
Ovo su ionako samo nagađanja, al čak da i količina slobodnog RAM-a bude oko 4 i pol G, to je praktički više nego na velikoj većini hi-end PC-a, iz igračke perspektive, pa nećemo valjda igrat word, access i excel na konzoli.
Naime, računajmo da je prosječna igra sastavljena ovako: stotinjak megabajta programskog koda, tablica i sličnog neophodnog za izvođenje igre, a sve ostalo su samo podaci: grafika, zvuk i objekti... Jel kužite sad bitnu razliku između DDR3 i GDDR5 u konzoli? A posebno još ak se natrpa neki DMA za automatsko punjenje CPU cacheova s programom...
Znači, već onih navedenih 3 i pol G GDDR5 se funkcionalno moglo nosit sa 6G DDR3 (nemojte zaboravit compression engine u ps4)...
Ja bi udrio brigu na veselje, prizivao malo oblake da se rashladi atmosfera i odigro još koju igricu na staroj ragi do Gamescoma, valjda će tam najavit koju novu... A možda ponešto i objasnit do onda...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #489 on: August 21, 2013, 13:57:28 »
Evo i sluzbena lista igara koje ce bit dostupne u "launch windowu" znaci do 31.12

*NBA 2K14
*Call of Duty: Ghosts
*Skylanders Swap Force
*Need for Speed: Rivals
*Battlefield 4
*Madden 25
*FIFA 14
*NBA Live
*Killzone: Shadow Fall
*#DRIVECLUB
*Knack
*Assassins Creed IV: Black Flag
*Watch_Dogs
*Just Dance 2014
*LEGO Marvel Superheroes
*Basement Crawl
*Pool Nation Extreme
*Contrast
*Warframe
*Pinball Arcade
*War Thunder
*N++
*Minecraft
*DC Universe
*Planetside 2
*Counterspy
*ResoGun
*Flower
*Doki-Doki Universe
*Hohokum
*Tiny Brains
*Super Motherload
*Blacklight

http://www.engadget.com/2013/08/21/playstation-4-launch-games/

Nelose, al osobno nedovoljno da se kupi ove zime..

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #490 on: August 21, 2013, 14:08:55 »
Nelose, al osobno nedovoljno da se kupi ove zime..

Rekao sam ti što trebaš kupit ove zime... PS3 u paketu sa GT6. Ili sad u rujnu uzmeš GTA V bundle, ako te slučajno ta igra zanima...

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #491 on: August 26, 2013, 23:44:54 »
Jel šalju u HR? :D Vidi kako se radi u EU >

PS4 + Killzone + kamera + dodatni kontroler = 500€

http://jeux-video.fnac.com/Console-Sony-PS4-Killzone-Shadow-Falls-Playstation-Camera-2-Dual-Shock-4/a6388557/w-4?Origin=PA_JV_LIEN

Jeben bundle, da kupujem PS4 ove zime ovo bi sigurno probao narucit..


Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #492 on: August 27, 2013, 00:05:10 »
S tim da bi Killzone odma proda, doda para i kupia nesto bolje kao sto je driveclub. Sve ovisi o ukusima. ;)
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #493 on: August 27, 2013, 00:08:38 »
S tim da bi Killzone odma proda, doda para i kupia nesto bolje kao sto je driveclub. Sve ovisi o ukusima. ;)

DriveClub ide besplatno* uz svaku PS+ pretplatu.. ;)

*ne 100% cijela igra, dio sadrzaja (auti i lokacije) ce falit

EDIT:

a KZ ne da nebi prodo, nego nakon najave 1080p/60fps i onog 6min MP videa to mi je najimpresivnija next gen igra. Sve ovisi o ukusima. ;)

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #494 on: August 27, 2013, 00:17:00 »
Vidit cemo cijene u nas ali vjerovatno ce se naveliko narucivat iz eu sad kad nema nikakvih dodatnih troskova