Author Topic: PlayStation 4 • službeni topik  (Read 376508 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline cold

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 742
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #510 on: August 27, 2013, 15:51:24 »
Probao sam po amazonu malo klikat i stavio sam jedan av receiver u kosaru...uglavnom postarina istog ispada 99funti?!, a on kosta oko 199.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #511 on: August 27, 2013, 16:25:45 »
mislim da oni to rade preko kurca i napamet lupaju s tim poštarinama... očito je da smo im nebitni, pa se tako i ponašaju


ovo je sa ShopTo-a kad naručim PS4



dakle, kod njih je poštarina 27.43 funte.


Napravio sam istu narudžbu na Amazon.co.uk. tamo mi i za PS4 traže 10 funti za poštarinu, isto kao i za igru ???

Offline cold

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 742
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #512 on: August 27, 2013, 16:31:42 »
Ovo je bio nezavisni prodavac, nije direktno amazon, sad sam vidio.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #513 on: August 27, 2013, 16:38:01 »
Ok... al di je logika da mi konzolu i igru naplaćuju jednaku poštarinu? Za igru debelo previše, a konzolu relativno malo? Zavvi ne prodaje konzole, game.co.uk ne šalje preko kilograma van UK, a ShopTo traži 27 funti (što je opet puno). Francuzi traže 20€ za konzolu što je prihvatiljivo.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #514 on: August 27, 2013, 16:57:57 »
Ok... al di je logika da mi konzolu i igru naplaćuju jednaku poštarinu? Za igru debelo previše, a konzolu relativno malo? Zavvi ne prodaje konzole, game.co.uk ne šalje preko kilograma van UK, a ShopTo traži 27 funti (što je opet puno). Francuzi traže 20€ za konzolu što je prihvatiljivo.

Ne kuzim kako ne kuzis ;D To se zove "deregulirano postansko trziste", odnosno ono sto kod nas dolazi kada ce RH u skladu s opolitikom deregulacije omoguciti privatizaciju postanskog trzista i trzista posiljaka.

Svaki retailer (prodavac) ima svoje ugovore, s kompanijama koje koristi i unutar toga ostvaruje na ovaj ili onaj nacin profit. Deregulirana ekonomija ne zaradjuje na dampingu ili drzavnim subvencijama, vec na brizno osmisljenim modelima niveliranja cijena prodaje roba i suluga. A postarina svakako spada u takve modele.

Oni koji znaju traziti i istrazivati potrazit ce one prodavace koji im mogu omoguciti neku robu po mozda visoj cijeni, ali s nizom postarinom, pa ce na kraju proci nesto jeftinije. Drugi ce naci oboje nize. treci - njih je najvise apsolutno - ce biti inertni, i narucit ce od najpoznatijeg, i platiti ce skuplje i robu i postarinu. Medjutim, najveci koriste svoju poziciju na trzistu, gdje najcesce imaju nesto sto manji nemaju - tu je Amazon primjer svakako - i eventualne niske cijene i posredne troskove dugorcnog skladistenja robe kompenziraju na postarini.

A napamet govoreci, ShopTo ocito koristi TNT koji posiljku kalkulira po tezini, dok Amazon ima vjerovatno "komadni" princip do odredjene tezine (tzv. "parcel") gdje PS4 ulazi u taj razred (vjerovatno do 5kg, izmisljam sad), u koji ulaze sve posiljke od 200g do 5kg koje idu u HR, bez obzira sto su (knjige, igre, pojmanmam).

A da se vratimo na temu, ja ne bih KONZOLU nikad narucivao izvana putem poste, ali to sam ja. Ako ste ikada gledali na koji se nacin roba tog tipa tovari na regionalne i lokalne letove kada se jednom skine sa slozenih paleta - i kako se paketi razvrstavaju - toliko o tome.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #515 on: August 27, 2013, 17:03:56 »
Ako ste ikada gledali na koji se nacin roba tog tipa tovari na regionalne i lokalne letove kada se jednom skine sa slozenih paleta - i kako se paketi razvrstavaju - toliko o tome.

Otprilike jednako slično kao što i konzole koje prođu put od zastupnika, te od njega do lokalnih distributera robe :)

Ili jednako slično kao i roba koja se skladišti po domaćim/stranim trgovačkim centrima

Ili jednako slično kao i roba koja su u HR šalje od trgovine do stana kupca pute neke od domaćih službi dostave :)


Sve je to isti kuki po meni, mada ne znam da se je ikome konzola pokvarila od toga. Ali se slažem, i ja bi radije u trgovini uzeo nego naručivao iz vani

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #516 on: August 27, 2013, 18:34:44 »
Dakle jel ima koja nasa trgovina gdje bi mogao napravit preorder ili se jos nezna dal ce uopce biti day1 u hr?

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #517 on: August 27, 2013, 20:14:10 »
Ne zna se još ništa, ali po ovome do sada HR nije u planovima za day one...


Mislim da će biti dosta ljute ekipe koja je kupovala one vouchere

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #518 on: August 28, 2013, 00:34:22 »
Ja sam zato oprezan i nisam kupio vaucher, ali kako god okreneš, prve pošiljke konzole bi trebalo da idu upravo njima, mislim da ću uskoro uzeti vaucher, volim da imam konzolu sa garancijom kupljenu blizu, nego da to gonjam vanka. Ali sačekati ću svakako ovaj tjedan, nešto se spominje 6.12 kao mogućnost dolaska konzole, eh što će ih biti pun oglasnik već početkom 12 mjeseca. :D
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #519 on: August 28, 2013, 09:58:06 »
Ljudi da pitam, oće se moći voucher iskoristiti za nekakav bundle sa nekom igrom i sl.?
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #520 on: August 28, 2013, 11:35:07 »
Ljudi da pitam, oće se moći voucher iskoristiti za nekakav bundle sa nekom igrom i sl.?
Mislim da se dobije i popust na igru ako imaš voucher, da.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #521 on: August 28, 2013, 11:53:59 »

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #522 on: August 28, 2013, 12:14:04 »
Jeben paketić (iako me igra nimalo ne zanima)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #523 on: August 28, 2013, 12:16:48 »
To je bundle koji ja zelim, a bio bih jos sretniji s istim harver-sadrzajem i DriveClubom.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: PlayStation 4 • službeni topik
« Reply #524 on: August 28, 2013, 12:29:26 »
To je bundle koji ja zelim, a bio bih jos sretniji s istim harver-sadrzajem i DriveClubom.


Imaš na shopTo.net sve isto samo sa driveclubom

http://www.shopto.net/video%20games/ps4/PS4HW15-ps4-console-drive-club-extra-dualshock-controller
PSN_ID: Dzidza1978