Author Topic: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema  (Read 222463 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #195 on: May 24, 2013, 12:23:13 »
To sam gore napisao, tako ce i biti.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #196 on: May 24, 2013, 12:28:08 »
Nema tu matematike jer niti oni sami vjerovatno ne znaju sto racunaju.

Uostalom, sve je to fakat nebitno, zbog 3 razloga:

- nove staze ce biti DLC svakog mjeseca
- dolazi nam novi Course Maker sa novim opcijama, novim algoritmom, novim lokacijama i DLC downloadom novih lokacija takodjer
- tu je i GPS funkcionalnost koja bi - ako ce raditi kao sto su najavili - preko noci rjesiti sve

Koliko ce staza doci prvi dan sa igrom u kutiji je fakat postalo posve nebitno po meni.

Iskreno, meni jest bitno... nevezano za njihovu matematiku, držao bih se onog njihovog da dobijamo 7 novih lokacija i onog što je pisalo na onome di je spomenut Silverstone, Brand i classic GT track requested by fans. To bi bio sasvim fin početak plus novi Course Maker


Dovoljno bi bilo da naprave opcije za Host Tuning (kako sam ja to nekako razradio):

Host Tuning Parts Only - all cars in lobby have to have exact the same parts-tuning as Host Car (parts can be bought/fitted automatically through icon in the Tuning menu)
Host Tuning Open - all cars can modify values on installed parts based on Host Tuning
Host Tuning Apply - all cars will have tuning values applied as values of the Host car

Voila. Naravno, ovo sto bi ti da se moze posebno "zakljucavati" svaki tuning-part (pretpostavljam da mislis da se kaze recimo da je dozvoljeno na aute staviti aero, gljivu i carbon camshaft, a da se radi o razlicitim autima npr.) je vec potpuna umobolnica ;D ;D ;D

Ali nikad ne znas, kako je pocelo, sve zelje ispunjava Deda Kazo :D

Jesi ti to njemu spominjao da bi trebala takve opcije? Ono, mail, tweet ili neki forum koji oni prate?

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #197 on: May 24, 2013, 12:36:24 »
Zato i kazem da je nebitno. Znamo vec za Silverstone, Brands i Bathurst, vidjeli smo Apricot, Seattle i najavu "GT Classic". Znamo da ce biti mjesecni course DLC. Nebitno, bit ce staza na bacanje. I opet, najbolje je nista ne oekivati, neces se razocarati. Ja se recimo ne bih cudio da Brands Hatch ili Bathurst budu odmah DLC; a ne na disku - jer maknuli su ih odmah iz onog PR teksta cim se objavio. Budemo vidjeli, kako bude, bit ce.

Ne zaboravimo da je prica o Course Makeru sada prosirena na "lokacije", poput Andaluzije - dakle unutar tog grada cemo moci raditi Course Maker staze - a jasno su rekli da ce nove CM lokacije takodjer biti DLC. I jos GPS. Bit ce staza na bacanje, i to je jedino vazno.

Za opcije mu nisam spominjao, to sam pisao na par mjesta, ukljucujuci GTPlanet u nekoliko tema. Glupo mi je slati twittove vezane za takve stvari, ne moze to objasiti u 140 znakova.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #198 on: May 24, 2013, 12:41:28 »
Glupo mi je slati twittove vezane za takve stvari, ne moze to objasiti u 140 znakova.

Naravno, mislio sam da imaš još kakav oblik "komunikacije".


Uglavnom, treba o tome pisati na stranim forumima jer postoji mogućnost da će vidjeti. Inače, ideje su mrak, kamo sreće kad bi toga bilo... tada stvarno ne bi trebalo ništa više ;D

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #199 on: May 24, 2013, 12:58:48 »

da treba IMATI KVACICU SVAKI MOGUCI TUNING DIO - i to, ako je moguce, za sto vise razlicitih auta istovremeno :-*

Lud coik ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Dovoljno bi bilo da naprave opcije za Host Tuning (kako sam ja to nekako razradio):

Host Tuning Parts Only - all cars in lobby have to have exact the same parts-tuning as Host Car (parts can be bought/fitted automatically through icon in the Tuning menu)
Host Tuning Open - all cars can modify values on installed parts based on Host Tuning
Host Tuning Apply - all cars will have tuning values applied as values of the Host car

Voila. Naravno, ovo sto bi ti da se moze posebno "zakljucavati" svaki tuning-part (pretpostavljam da mislis da se kaze recimo da je dozvoljeno na aute staviti aero, gljivu i carbon camshaft, a da se radi o razlicitim autima npr.) je vec potpuna umobolnica ;D ;D ;D

Ali nikad ne znas, kako je pocelo, sve zelje ispunjava Deda Kazo :D

Ah, moram ovo reci Amar - ako se stane na ovome sto ti predlazes, a ne ode do ovog sto "ja" predlazem, nece biti previse prakticne koristi.

Govorim o puno zescim organizatorima od sebe, s kojima vozuckam skoro godinu dana (PURE/GTP) i oni vec i sada mogu veliki dio ovoga iskontrolirati, samo uz pomoc velikog truda.

Ono sto ONI doista trebaju je da se mogu RAZLICITIM autima istovremeno (unutar iste utrke) dozvoliti/zabraniti posve razliciti dijelovi.

Mozda je dovoljno da se u tvojoj definiciji to jednostavno dodatno naglasi zamjenom iz "all cars" u "multiple cars can modify all DIFFERENT values individualy, on same track" ;)

Ono, znam kolko zajebajem ;D al cinjenica...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #200 on: May 24, 2013, 12:59:59 »
Ma imam, ali ga ne koristim.

Gle, fakat mi je glupo covjeku koji je 20 godina zivota posvetio necemu i tko je prodao 70 milijuna primjeraka tog neceg i zaradio doslovno nekoliko milijardi dolara na tome svojoj firmi i sebi slati mailove u kojima bi mu pisao "sto mali Ivica misli da bi trebalo biti u njegovoj igri". Jednom sam posmislio takvo nesto napraviti, ali odmah sam zaboravio na tu ideju.

Twittanje za SRF off, stare staze i promjenu ulja u boxu je sasvim dovoljno, sve ostalo oni znaju puno bolje od nas. Samo je pitanje prioriteta i sto kad mogu napraviti.

Ono sto ONI doista trebaju je da se mogu RAZLICITIM autima istovremeno (unutar iste utrke) dozvoliti/zabraniti posve razliciti dijelovi.

Ono sto SVI VI doista trebate je posjet specijaliziranoj ustanovi za probleme mozga, ali stvarno :-*

Iskreno, ne znam niti jednu igru - cak niti na PC - koja to omogucava, a kamoli tek igra na konzolama. Razumijem sto zelite i sve, ali posve ste besmisleni i ludi, majkemi. Zakomplicirali ste sve do tolikih razina da tu nema vise nimalo ljepote, samo potraga za opcijama koje su sulude.

Pada mi na pamet rjesenje koje ima Forza, a to je da se auti mogu ogranici po PP, ali za razliku od GT u Forzi svi dijelovi dodaju/oduzimaju PP - pa stvar relativno funkcionira. Ali ovo sto vi zelite je totalna umobolnica. Ne znam, mislim da vam nema pomoci, ali stvarno.

Prebacite se na stock aute brate i vozite sve iste aute. Ili jednostavno odite na PC i bit ce vam svima zivot jednostavniji.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #201 on: May 24, 2013, 13:03:57 »
Ma imam, ali ga ne koristim.

Gle, fakat mi je glupo covjeku koji je 20 godina zivota posvetio necemu i tko je prodao 70 milijuna primjeraka tog neceg i zaradio doslovno nekoliko milijardi dolara na tome svojoj firmi i sebi slati mailove u kojima bi mu pisao "sto mali Ivica misli da bi trebalo biti u njegovoj igri". Jednom sam posmislio takvo nesto napraviti, ali odmah sam zaboravio na tu ideju.

Twittanje za SRF off, stare staze i promjenu ulja u boxu je sasvim dovoljno, sve ostalo oni znaju puno bolje od nas. Samo je pitanje prioriteta i sto kad mogu napraviti.

Stoji, ali kad mu drugi predlažu kojekakve budalaštine držim da nije zgoreg spomenuti i nešto  pametno i konkretno. Uostalom, prihvatio nam je par stvari koje smo twittali među tisućama glupavih twittova kojima ga zasipaju za svakakve budalaštine :) (npr. ono za ubrzanu potrošnju guma, za prohibited tuning i slično)

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #202 on: May 24, 2013, 13:15:07 »
Amar ;)

Aj, nek obavezno razdvoji penalty za kracenje od onog za sudare! :)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #203 on: May 24, 2013, 13:22:31 »
Aj, nek obavezno razdvoji penalty za kracenje od onog za sudare! :)

Kao sto rekoh ;)

Ukljucite si i Heavy Damage usput.

Ili da i tu ima opcija Heavy Damage, ali samo kad je udarac odnaprijed.

Odnosno, sad sam se sjetio - opcija Heavy Damage, ali da se aktivira ovisno o tome gdje je pojedinom autu motor, sve kao kvacica. Pa ako vozis Vipera onda imas hvacicu za Heavy Damage od naprijed, ali ne i iza, a ako imas NSX onda kvacica za Heavy Damage iza, ali ne naprijed. I naravno, da ima kvacica za Heavy Damage na motoru > gumama > ovjesu, sve razdvojeno, odnosno da moze biti kvacica za svaki od tih dijelova za birati izmedju Heavy Dmamage/Light/None, pa kako tko zeli.

I kvacica za kvacicu, bez toga smo nigdje.

Umobolnici ;) :-*

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #204 on: May 24, 2013, 13:45:12 »
Aj, nek obavezno razdvoji penalty za kracenje od onog za sudare! :)

Kao sto rekoh ;)

Ukljucite si i Heavy Damage usput.

Ili da i tu ima opcija Heavy Damage, ali samo kad je udarac odnaprijed.

Odnosno, sad sam se sjetio - opcija Heavy Damage, ali da se aktivira ovisno o tome gdje je pojedinom autu motor, sve kao kvacica. Pa ako vozis Vipera onda imas hvacicu za Heavy Damage od naprijed, ali ne i iza, a ako imas NSX onda kvacica za Heavy Damage iza, ali ne naprijed. I naravno, da ima kvacica za Heavy Damage na motoru > gumama > ovjesu, sve razdvojeno, odnosno da moze biti kvacica za svaki od tih dijelova za birati izmedju Heavy Dmamage/Light/None, pa kako tko zeli.

I kvacica za kvacicu, bez toga smo nigdje.

Umobolnici ;) :-*

Daj molim te lijepo, koji ti je sad? ::)

Neka slobodno IZBACI penalty za sudare jer je za kitu. Evo, ja pojednostavljujem, a ti kompliciras oko toga ;D

Ovo je krajnje jednostavno - samo radvojiti penalty za sudare KOJI JE *****, a i nepotreban, od onog za kracenje staze koji im je sasvim ok.

Znas da oba vec postoje? Ali je sranje sto se nemogu razdvojit.
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #205 on: May 24, 2013, 14:31:50 »
carbon camshaft

ovo ni formule ne korisite jer ne postoji koliko sam ja upoznat, carbon driveshaft da ;D ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #206 on: May 24, 2013, 15:37:03 »
carbon cumshaft

ovo ni formule ne korisite jer ne postoji koliko sam ja upoznat, carbon driveshaft da ;D ;D

 ;D
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #207 on: May 24, 2013, 17:32:52 »
Aj, nek obavezno razdvoji penalty za kracenje od onog za sudare! :)

Kao sto rekoh ;)

Ukljucite si i Heavy Damage usput.

Ili da i tu ima opcija Heavy Damage, ali samo kad je udarac odnaprijed.

Odnosno, sad sam se sjetio - opcija Heavy Damage, ali da se aktivira ovisno o tome gdje je pojedinom autu motor, sve kao kvacica. Pa ako vozis Vipera onda imas hvacicu za Heavy Damage od naprijed, ali ne i iza, a ako imas NSX onda kvacica za Heavy Damage iza, ali ne naprijed. I naravno, da ima kvacica za Heavy Damage na motoru > gumama > ovjesu, sve razdvojeno, odnosno da moze biti kvacica za svaki od tih dijelova za birati izmedju Heavy Dmamage/Light/None, pa kako tko zeli.

I kvacica za kvacicu, bez toga smo nigdje.

Umobolnici ;) :-*

ako ne stave ovako kako si napiso mislim da je gt6 osuđen na propast.

odlično ovo ide, ako bude sve kako je u najavama ovo će prožvakati ispljunut forzu 4.
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #208 on: May 25, 2013, 01:25:22 »


Quote
Are you Racer X? When it's time, be ready to show your sled and tell your story. Stay tuned for details in the days ahead....

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #209 on: May 25, 2013, 09:56:28 »
Gran Turismo 6 Gameplay Video - Autumn Ring (Reverse)
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.