Author Topic: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema  (Read 222419 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline histrion

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 16
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #555 on: July 03, 2013, 07:06:42 »
Poz raceri evo danas skinuo gt6 academy i malo odvozio sve u svemu ok.Ali imam pitanje šta nije trebao doći gt6 demo
Pa trebao i došao, tema odmah ispod ove: http://gtsurgeons.com/forum/index.php?topic=1211.0

Je skinuo sam i odigrao na brzinu par onih academy testova ali sam mislio da če biti u demo-u one mečke i x-bow šta su prikazivali

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #556 on: July 03, 2013, 11:16:30 »
Poz raceri evo danas skinuo gt6 academy i malo odvozio sve u svemu ok.Ali imam pitanje šta nije trebao doći gt6 demo


Pa došao je, imaš i demo igre i akademiju... demo ti je ono što na početku voziš 4 staze i kupuješ dva auta da se kvalificiraš za akademiju.

Link na temu o demou http://gtsurgeons.com/forum/index.php?topic=1211.0

Link na temu o akademiji http://gtsurgeons.com/forum/index.php?topic=1210.0

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #557 on: July 05, 2013, 13:22:36 »
Danas ce biti objavljeno partnerstvo Gran Turisma i Goodwood Festival of Speed.

Prije par mjeseci Polyphony je bio tamo, snimao stazu, mjerio i fotografirao.

Mislim da mozemo sa 90% sigurnosti reci da ce Goodwood Hillclimb na ovaj ili onaj nacin biti dio GT6.

Cekamo sluzbenu objavu, Sixaxis je vec najavio da ide tamo, pitat cu Nofija za detalje, njihov report ide iduci tjedan, festival traje od 11. do 14., uz partnerstvo ce biti objavljeno kako ce 4 najbrza vozaca tijekom festivala na GT6 demou tamo dobiti wildcard upad za UK Academy.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #558 on: July 05, 2013, 13:25:04 »
Dobra lokacija za slikanje, ali opet, ništa posebno...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #559 on: July 05, 2013, 13:40:39 »
Autohtoni dalmatinski grintavac

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #560 on: July 05, 2013, 13:49:08 »
Osobno nisam nešto pretjerano uzbudjen, li volim da GT zalazi u sve što ima dodira sa automobilizmom, pogotovo sa poviješću.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #561 on: July 05, 2013, 13:56:30 »
Autohtoni dalmatinski grintavac

Ma gle, raspravilo smo maloprije, divna lokacija, super za marketing kako ti kažeš, može i test vožnja, ali znaš što ja hoću. Kružni komad asfalta da se 15 budala može naguravati ;)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #562 on: July 05, 2013, 16:07:54 »
Ma gle, raspravilo smo maloprije, divna lokacija, super za marketing kako ti kažeš, može i test vožnja, ali znaš što ja hoću. Kružni komad asfalta da se 15 budala može naguravati ;)


Ako dobijemo Hillclimb, sigurno ce biti i Motor Circuit, previse su blizu i previse su vazni - pogotovo za ono sto Kazu fura, a to su klasicni automoibli - jer na Motor Circuitu se odvija Goodwood Revival, a to su sve oni auti koje on nagraduje svake godine na Pebbleu. A tamo je i Goodwood Racecourse, najpoznatija konjicka staza na svijetu (nju vejrovatno necemo dobiti) i fantasticne lokacije za PhotoMode moram priznati posvuda okolo.

Ovo je staza (stari aerodrom, kao i 99% britanskih staza) - nalazi se na kilometar voznje cestom od samog Hillclimb pravca - koji je odmah desno u pravcu Woodcote zavoja pa kilometar gore, na lokaciji GoodWood Housea.




Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #563 on: July 05, 2013, 16:31:39 »
Nema staze do aerodroma 8)


btw... lipo si zatvito Kazu ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #564 on: July 05, 2013, 16:42:38 »
A redovno odrzavanje, da se ne opusti :)

Bas sad sam citao unatrag i vidim da je sve sto sam mu tvitao - a ti i Dzidza takodjer - uglavnom bilo napravljeno:

- ABS disable za private lobbije
- ispravili su FFB za F1 na Spa kad je bio izasao
- rekao mi je da ce raditi na Shopu za Gear u igri (vjerovatno ce biti u GT6)
- ogranicen broj igraca za Private Lobby
- uspjesno sjebao data-mining za GT signature kartice (to je moja zasluga ljudiljudi, sorry, jbg, mrzim te kartice za signature :))
- Bathurst ;D
- ispravili krive podatke za prodaju na sluzbenim stranicama
- ispravili krive podatke za datume izlaska igre na sluzbenim stranicama

Ostaje jos prokleto ulje da se mijenja u boksevima i SRF u sezoncima - i onda mogu reci da je posao gotov za neko vrijeme :)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #565 on: July 05, 2013, 16:46:34 »
Možemo tome dodati i moje dosađivanje sa starim stazama (naravno, sigurno nisam jedini, ali sam milion puta napisao) koje će kako izgleda doći u GT6.


Ja sam ga pilao i sa ubrzanim trošenjem guma i goriva, to smo jako brzo dobili!!!

Ovo sa uljem u boxu bi bio mrak.


Shop za Gear? Što je to točno?

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #566 on: July 05, 2013, 17:10:39 »
PLIZ, kad vec necete tweetati za "kvacice", tweetajte onda da

i Tuning dijelovi imaju svoje DEFAULT stanje, te da dakle postoji:

Tuning allowed - (vec postoji)
Default tuning parts allowed - (E, TO TREBA!)
Tuning prohibited - (vec postoji) ...
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #567 on: July 05, 2013, 17:18:17 »
Ovo sa uljem u boxu bi bio mrak.

Shop za Gear? Što je to točno?

Napisite mu i vi ponovo ovih dana, da bude motiviran ;D

Shop za Gear je rjesenje za nekoliko problema istovremeno. Dakle, u igri imamo raznorazne iteme/gear koji se redovno dobijaju na ovaj ili onaj nacin: prije svega chipove za boje, a onda i odijela i kacige i sve to i u verziji za DLC (chipove za boje i odijela/kacige).

Ovo sto nije DLC (dnevne boje za login, boje koje dobijes kad kupis auto, nagradna odijela i kacige iz Seasonala) se cesto bezveze uduplava i umnostrocuje i besmisleno puni listu za iteme i bespotrebno otezava loading podataka. E sad, zamislimo da postoji Paint Shop i Gear Shop.

U Paint Shopu mozes kupovati koje god boje za aute zelis, ali uz jedan preduvjet - da ih vec imas u vlasnistvu. Dakle, ako si kupio neki auto sa bojom koju bas zelis (recimo onu roza za Lexus IS-F ili mat crnu stajaznam), onda ti se ta boja *otkljucava* u Paint Shopu i mozes ju dokupljivati (kupovati njene chipove) koliko god zelis, za recimo 2000 Cr. Isto se primjenjuje za boje koje dobijas u dnevnom bonusu ili kad kupujes Used Car ili ti netko posalje neki chip. Cim ti takav neki "normalni" chip dodje u vlasnistvo, ta ti se boja *otkljucava* za kupnju u Paint Shopu.

U samom Paint Shopu imas fino izbornik po proizvodjacima gdje ti se svaki puta kada se otkljuca nova boja (chip) pokaze ikonica "NEW", a kad udjes unutra onda mozes vidjeti sve boje (chipove) koje ima taj proizvodjac. Oni koji su ti otkljucani se vide sa bojom i nazivom i imaju "kvacicicu" (kao i auti u dealershipovima kad ih imas u vlasnistvu), a oni koje nemas su kao "sivi" - sve dok ih ne otkljucas. Naravno, to bi omogucilo i posebno suludi Trophy koji bi Kimi svakako cijenio, Paint Master - Obtain All Color Chips in Game ;D

Kada se radi o "special colors" - onima koje dobijas za posebne dosege od same igre, dakle one chrome ili matt Polyphony Digital boje - i one ti se oktljucavaju za kupnju, ali su puno skuplje - recimo da matt boje kostaju po 10.000 kredita, a chrome po 100.000.

Ako si kupio DLC sa bojama (kao sto je bio prvi DLC paket s onim ludim bojama) i njih onda mozes *dokupljvati* - otkljucaju se u Shopu - ali i one kostaju skuplje, recimo 50.000 Cr.

No glavna korisnicnka poanta je da u Paint Shopu mozes i *prodavati natrag* chipove koje ne zelis imati u vlasnistvu, za neki simbolicni iznos - recimo 500Cr, bez obzira na *vrstu* boje. Ali istovremeno, bez obzira jesi li *rasprodao* sve chipove neke boje (recimo da si prodao sve Aston Martin Burgundy Red chipove), ona ti i dalje ostaje *otkljucana* u Shopu. Na taj nacin znas koje si sve boje imao, imas motivaciju "cistiti" zbirku, a dobijas i nekog vraga natrag sto ti kompenzira trud - a mase chipova u vlasnistvu se smanjuju.

Sve to gore isto da vrijedi i u Gear Shopu, za odijela i kacije i rukavice i stajznamstasvene.

Zvuci komplicirano, ali je jednostavno - a drasticno bi unaprijedilo citav koncept "igre unutar igre" - jer ja stvarno volim citav Paint Chip sustav i nikad ga ne bih mjenjao za nekakve "slidere" ili RGB "mjesalice", a mislim da je ovakav Paint/Gear Shop u potpunom skladu za filozofiju serijala i sa pristupom koji Kazo zagovara za sve u igri.

PLIZ, kad vec necete tweetati za "kvacice", tweetajte onda da
i Tuning dijelovi imaju svoje DEFAULT stanje, te da dakle postoji:
Tuning allowed - (vec postoji)
Default tuning parts allowed - (E, TO TREBA!)
Tuning prohibited - (vec postoji) ...

Sto bi bilo to "Default tuning parts allowed"?

Ja pripremam jedan veliki paper sa nekim stvarima - ukljucujuci i onu moju filozofiju sa Host Tuning Applied, Host Car Forced, Same Parts Applied, itd - ali to ne mogu tvitati, to cu mu slati na mail kad zavrsim jednog dana.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #568 on: July 05, 2013, 17:19:22 »

Default tuning parts allowed - (E, TO TREBA!)
Tuning prohibited - (vec postoji) ...
Šta nije to dvoje jedna te ista stvar!?
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: GRAN TURISMO 6 • sluzbena tema
« Reply #569 on: July 05, 2013, 17:21:38 »
"change oil" svim autima koje posjedujes jednim klikom.
Ono sto je lako, ne radi svatko.