Author Topic: DriveClub  (Read 190036 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: DriveClub
« Reply #150 on: January 27, 2014, 00:20:08 »
Za VR 60 fps uopće nije nužno. Samo je bitan stabilni framerate i da nema screen-tearinga, jer bi to moglo izazvat epileptične napade...
Da sad ne ulazim u priče o percepciji, čak i 24fps bez puno akcije nije problem, a kad bi znali implementirati motion blur, ne bi bilo problematično ni 17 fps (koji je donji prag za percepciju pokreta pri prosječnom, neistreniranom oku)...
No, od 30 na dalje, samo je stabilni framerate ključ da ne bi bilo bljuv, bljuv.
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: DriveClub
« Reply #151 on: January 27, 2014, 12:51:08 »
VR je puno teze dobro izvest od obicnog prikaza 3D na fiksom ekranu.

Procitajte ovo, ima puno ali jako je interesantno:

http://blogs.valvesoftware.com/abrash/

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: DriveClub
« Reply #152 on: April 29, 2014, 18:02:24 »
DRIVECLUB Release Date Trailer | Exclusive to PS4


Release date: 08.10.2014

http://blog.eu.playstation.com/2014/04/29/driveclub-release-date-revealed-brand-new-trailer/

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: DriveClub
« Reply #153 on: April 29, 2014, 18:54:18 »
Kauc liga starta s 11 mjeseci kasnjenja.

Sutra hrpa novih detalja o igri, skroz me zanima.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: DriveClub
« Reply #154 on: April 29, 2014, 18:56:05 »
I onda mjesec dana kasnije dođe GT6,5 ;D ;D ;D

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: DriveClub
« Reply #155 on: April 29, 2014, 19:22:10 »
U tom razdoblju dolaze (10i, 11i mjesec)

F1 2014, The Crew, novi NFS, pCARS, Horizon 2, a veselja :)

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: DriveClub
« Reply #156 on: April 29, 2014, 20:10:41 »
U tom razdoblju dolaze (10i, 11i mjesec)

F1 2014, The Crew, novi NFS, pCARS, Horizon 2, a veselja :)
A samo jedan će pobijediti, a čini mi se da će biti pCARS!
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: DriveClub
« Reply #157 on: April 30, 2014, 00:32:24 »
Izgleda malo precisto bez ijedne vidljive AA stepenice za in-game 1080p:

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=109935154&postcount=317

Jako fina cinematografija, to se mora priznat.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: DriveClub
« Reply #158 on: April 30, 2014, 01:16:41 »
U tom razdoblju dolaze (10i, 11i mjesec)

F1 2014, The Crew, novi NFS, pCARS, Horizon 2, a veselja :)

Valjda sam jedini koji se ne uzbuđuje oko toga (bez uvrede ikome od vas koji se uzbuđujete)... pobjednik samo jedan, jedino je pitanje koliko dugo će to trajati.

Generalno jedina šteta koliko će pC popušiti na račun propagande koju će ostali imati po defaultu odn. uložiti u istu :(

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: DriveClub
« Reply #159 on: April 30, 2014, 02:14:11 »
U tom razdoblju dolaze (10i, 11i mjesec)

F1 2014, The Crew, novi NFS, pCARS, Horizon 2, a veselja :)

Valjda sam jedini koji se ne uzbuđuje oko toga (bez uvrede ikome od vas koji se uzbuđujete)... pobjednik samo jedan, jedino je pitanje koliko dugo će to trajati.

Generalno jedina šteta koliko će pC popušiti na račun propagande koju će ostali imati po defaultu odn. uložiti u istu :(

F1 2014 ce - ako se uopce pojavi za nextgen - biti jos jedan polu-uspjeh, jer Codemastersi jednostavno nemaju novaca za marketirati to nakon sto plate godisnji harac Berniju. Iako je multiplatform, F1 jedva pokriva troskove za Codemasters i uopce se ne bih cudio da nakon 2014 neko vrijeme vise ponovo ne bude F1 igre neko duze vrijeme, jer napraviti taj engine nije sala zbog svega sto mora ici unutra (Codemastersi su ga radili 2 pune godine npr). Ako F12014 ne bude imao next-gen verziju - a Loore nista nije rekao na tu temu, a igra bi po "rasporedu" trebala izaci vec za koji mjesec - tek onda nastupa zamor za F1. No i dalje ostaje poanta kako su F1 igre GENRALNO namjenjene posebnoj podskupni vozaca nakon prolaska "inicijalnog" razdoblja i tu uglavnom tek 10% vozaca ostane nakon prvih mjesec-dva, mozda i manje. Mene osobno jako cudi zasto se jos nitko nije pozabavio idejom pretvaranja F1 igre u "platformu", koja bi se nadopunjavala svim vrstama sadrzaja (povijesnim, recentnim..) i da onda izlaze neki manji DLC paketi (stari bolidi, staze), kao i skuplji dodaci za novu sezonu (novi bolidi, staze). Na taj nacin bi igra cijelo vrijeme bila relevantna, a novi igraci bi odmah po ulasku imali masu sadrzaja za potencijalno pokupovati, sto je sjajan potencijal kad su ljudi tek usli u igru i kad su jos uvijek "zagrizeni". Ali nemoguce da je to samo meni palo na pamet, pa mozda i tu bude pozitivnih iznenadjenja..

The Crew ce biti veliki uspjeh jer ce Ubisoft u taj marketing ulupati cuda bozja, ali njima je namjera zaradjivati na mikro-transakcijama i na casual publici, tako da je to opet prica za sebe koja ce hardcoreu biti zanimljiva cisto kao koncept za zabavu (meni recimo, zelim vidjeti kako funkcionira taj otovoreni svijet, cisto radi nostalgije za TDU)

NFS ce ovaj puta jako podbaciti i mislim da ce on najvise izgubiti u odnosu na EA forecaste. Nece ga spasiti niti ludi marketing, jer tu EA ide protiv upravo DriveClubea - koji ce zbog PSPLUS besplatne verzije privuci jako puno igraca koji ce traziti zabavu u voznji - i mislim da oni zbog DC i Crewa najvise puse potencijalno

Horizon 2 je posve nevazan, buduci da dozivljavamo potpuni krah XboxOne prodaje, on ce takodjer krahirati, a treba biti realan i reci kako niti prva igra nije bila neki sulud uspjeh u odnosu na planirano - prodano je tek nesto vise od milijun primjeraka (za platformu sa 70+ milijuna korisnika) i uz Forza ime u naslovu. Dam se kladiti da je MS racunao na bar 2-3 milijuna, jer su oni citav Horizon i pokrenuli zbog focus-grupa radjenih za Forzu koje su pokazale kako bi igraci voljeli nesto "jednostavnije" Forza iskustvo. Ono sto Microsoft jos nije naucio je da su focus-skupine najgora moguca vrsta planiranaj za zanr voznji. Iako je Horizon bio i ostao jako zabavna i lijepa igra, ogranicen je jako (ne)uspjehom XboxOnea i najmanje je "primjetan" od svih po meni. A da ne kazem kako iskreno sumnjam da moze biti ista posebno suludo, jer ga opet zavrsavaju na noz ako je istina da izlazi ove godine, a svi znamo kako je zavrsio Forza 5 eksperiment koji je navodno radjen 4 godine. Playground kao takav postoji manje od 3.

Predivdjam velik uspjeh za pCARS, potpuni izostanak bilo kakve konkurencije na PS4 i XboxOne u tom segmentu prave, klasicne simulacije ce uciniti cuda, a mislim da ce poseban uspjeh dozvijeti na PS4, gdje ga DriveClub moze samo jos vise pogurati. PCARS ima nesto sto niti jedna od ovih igara nema, a to je hvala i pozitivno iscekivanje od ogromne hardcore zajednice i to je motivator koji ce odraditi sav poteban marketing kada ce biti potrebno. Tu cu kao primjer upotrijebiti upravo nas dragi Gran Turismo serijal, koji je dozivio veliki krah nakon sto je upravo hardcore ostao razocaran sa GT5, a posebno GT6 - iako je GT6 dobio realno najbolje ocjene za neki GT nastavak jos od GT3. PCARS ima iza sebe hardcore i tu ce "snaga rijeci" odraditi cuda. Dugorocno, ako SMS uspije u naumu self-publishinga i izdavanja igre kao digitalne verzije koja ce biti dostupna svima za impulsnu kupnju, mislim da ce PCARS dozivjeti veliki uspjeh cim se pojavi. Izgleda i zvuci fantasticno i siguran sam posve u ogromne ocjene na racun atraktivne grafike, sjajnog zvuka, damage modela i promjenjivih doba dana i noci i kise. Svaki recenzent ce uPCARS uzivati kao mala beba i pametno napravljen PR za medije i dobro poslozena prezentacija previewa ce odraditi sve sto treba. Za PCARS se uopce ne bojim, jer evo samo pogledajmo nasu zajednicu: to ce jednostavno kupiti svi clanovi koliko se meni cini. Isto kao i na GTPlanetu, Neogafu, Race Departmentu, bilogdje gdje postoji imalo interesa za voznju. A onda ce sva ta prica zajednice odraditi sve sto treba prema casualu.

Ceka nas predivno vrijeme, od svega sto sam tu sad nadrobio se samo nadam next-gen verziji F1 i da SONY napokon sluzbeno objavi podrsku za volane. To je trenutno jedino vazno, sve drugo je bez nervoze.


Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: DriveClub
« Reply #160 on: April 30, 2014, 02:52:36 »
Neopisivo mi je drago što sam te "probudio" da se oglasiš na ovu temu :)

Mogu samo nadodati pokoje svoje mišljenje...

F1 2014 ce - ako se uopce pojavi za nextgen - biti jos jedan polu-uspjeh, jer Codemastersi jednostavno nemaju novaca za marketirati to nakon sto plate godisnji harac Berniju. Iako je multiplatform, F1 jedva pokriva troskove za Codemasters i uopce se ne bih cudio da nakon 2014 neko vrijeme vise ponovo ne bude F1 igre neko duze vrijeme, jer napraviti taj engine nije sala zbog svega sto mora ici unutra (Codemastersi su ga radili 2 pune godine npr). Ako F12014 ne bude imao next-gen verziju - a Loore nista nije rekao na tu temu, a igra bi po "rasporedu" trebala izaci vec za koji mjesec - tek onda nastupa zamor za F1. No i dalje ostaje poanta kako su F1 igre GENRALNO namjenjene posebnoj podskupni vozaca nakon prolaska "inicijalnog" razdoblja i tu uglavnom tek 10% vozaca ostane nakon prvih mjesec-dva, mozda i manje. Mene osobno jako cudi zasto se jos nitko nije pozabavio idejom pretvaranja F1 igre u "platformu", koja bi se nadopunjavala svim vrstama sadrzaja (povijesnim, recentnim..) i da onda izlaze neki manji DLC paketi (stari bolidi, staze), kao i skuplji dodaci za novu sezonu (novi bolidi, staze). Na taj nacin bi igra cijelo vrijeme bila relevantna, a novi igraci bi odmah po ulasku imali masu sadrzaja za potencijalno pokupovati, sto je sjajan potencijal kad su ljudi tek usli u igru i kad su jos uvijek "zagrizeni". Ali nemoguce da je to samo meni palo na pamet, pa mozda i tu bude pozitivnih iznenadjenja..

Mislim da to jednostavno kod njih nema tko raditi... Polyphony je u drugačijoj situaciji, ali CD već dugo puši po pitanju svega u gaming industriji, okrenuli su se jeftinim đirevima koji bi možda prošli prije 4-5 godina, ali danas su jednostavno pregaženi uz pretpostavljam ogromne novce koje ulažu u licencu koju ne mogu adeklvatno popratiti (vjerujem da u ovaj trenutak se netko tamo lupa u glavu koji kurac nam je to trebalo).

The Crew ce biti veliki uspjeh jer ce Ubisoft u taj marketing ulupati cuda bozja, ali njima je namjera zaradjivati na mikro-transakcijama i na casual publici, tako da je to opet prica za sebe koja ce hardcoreu biti zanimljiva cisto kao koncept za zabavu (meni recimo, zelim vidjeti kako funkcionira taj otovoreni svijet, cisto radi nostalgije za TDU)

Mislim da će tu US žešće popušit... možda kratkoročno nešto pokrene na račun konkurencije, ali ništa više od toga... Pojaviti će se dovoljno drugih naslova sličnog žanra koji će ih pojesti. Po meni šteta što troše vrijeme na ovo umjesto na ono u čemu su najbolji, ali ostavimo to vremenu koje će pokazati... Bilo kakvo peglanje novaca u ovome žanru (bar na ovaj način na koji su to oni zamislili) neće proći

NFS ce ovaj puta jako podbaciti i mislim da ce on najvise izgubiti u odnosu na EA forecaste. Nece ga spasiti niti ludi marketing, jer tu EA ide protiv upravo DriveClubea - koji ce zbog PSPLUS besplatne verzije privuci jako puno igraca koji ce traziti zabavu u voznji - i mislim da oni zbog DC i Crewa najvise puse potencijalno

Oni su odavno u silaznoj putanji... naprosto fascinira količina novaca uložena, ali i dalje ne vide da ništa od toga. Ameri... što više reći ::)


Horizon 2 je posve nevazan, buduci da dozivljavamo potpuni krah XboxOne prodaje, on ce takodjer krahirati, a treba biti realan i reci kako niti prva igra nije bila neki sulud uspjeh u odnosu na planirano - prodano je tek nesto vise od milijun primjeraka (za platformu sa 70+ milijuna korisnika) i uz Forza ime u naslovu. Dam se kladiti da je MS racunao na bar 2-3 milijuna, jer su oni citav Horizon i pokrenuli zbog focus-grupa radjenih za Forzu koje su pokazale kako bi igraci voljeli nesto "jednostavnije" Forza iskustvo. Ono sto Microsoft jos nije naucio je da su focus-skupine najgora moguca vrsta planiranaj za zanr voznji. Iako je Horizon bio i ostao jako zabavna i lijepa igra, ogranicen je jako (ne)uspjehom XboxOnea i najmanje je "primjetan" od svih po meni. A da ne kazem kako iskreno sumnjam da moze biti ista posebno suludo, jer ga opet zavrsavaju na noz ako je istina da izlazi ove godine, a svi znamo kako je zavrsio Forza 5 eksperiment koji je navodno radjen 4 godine. Playground kao takav postoji manje od 3.

Slično kao i NFS kojeg donekle spašava multiplatforma, al ovi puše samo tako što mi generalno, da si dopustim slobodu da budem zloban, nije nimalo žao. Što tražiš, to dobiješ... jednostavno, bahati ameri. Mogao bi se upustiti u dublju analizu, ali nema smisla nakon svih godina potrošenih uz ovo ::)

Predivdjam velik uspjeh za pCARS, potpuni izostanak bilo kakve konkurencije na PS4 i XboxOne u tom segmentu prave, klasicne simulacije ce uciniti cuda, a mislim da ce poseban uspjeh dozvijeti na PS4, gdje ga DriveClub moze samo jos vise pogurati. PCARS ima nesto sto niti jedna od ovih igara nema, a to je hvala i pozitivno iscekivanje od ogromne hardcore zajednice i to je motivator koji ce odraditi sav poteban marketing kada ce biti potrebno. Tu cu kao primjer upotrijebiti upravo nas dragi Gran Turismo serijal, koji je dozivio veliki krah nakon sto je upravo hardcore ostao razocaran sa GT5, a posebno GT6 - iako je GT6 dobio realno najbolje ocjene za neki GT nastavak jos od GT3. PCARS ima iza sebe hardcore i tu ce "snaga rijeci" odraditi cuda. Dugorocno, ako SMS uspije u naumu self-publishinga i izdavanja igre kao digitalne verzije koja ce biti dostupna svima za impulsnu kupnju, mislim da ce PCARS dozivjeti veliki uspjeh cim se pojavi. Izgleda i zvuci fantasticno i siguran sam posve u ogromne ocjene na racun atraktivne grafike, sjajnog zvuka, damage modela i promjenjivih doba dana i noci i kise. Svaki recenzent ce uPCARS uzivati kao mala beba i pametno napravljen PR za medije i dobro poslozena prezentacija previewa ce odraditi sve sto treba. Za PCARS se uopce ne bojim, jer evo samo pogledajmo nasu zajednicu: to ce jednostavno kupiti svi clanovi koliko se meni cini. Isto kao i na GTPlanetu, Neogafu, Race Departmentu, bilogdje gdje postoji imalo interesa za voznju. A onda ce sva ta prica zajednice odraditi sve sto treba prema casualu.

Ovome dajem najveću šansu i osobno, kao poprilično zadrti GT fan, želim da uspiju jer će na taj način pogurati i GT da se trgne od kojekakvih sranja u koja je upao. Jedino me strah da bez konzola neće toliko uspjeti, bar ne u startu pored svih ovih ostalih ranije navedenih koji su sposobni ulupati ogromne novce u marketing. Stoga se nadam da će igra biti jednako vrijedna i na konzolama. Osobno ću se potruditi da ih preko svojih kanala što više izreklamiram (već samo to i počeo raditi) i želim im svu sreću da uspiju.
Recept za uspjeh... ugledajte se na Polyphony od do prije par godina, prije nego su skrenuli na prilagođavanje amerima i casual igračima. Pravi ameri znaju što valja, Europa to zna još malo bolje. I to je to.

Čeka nas predivno vrijeme, od svega sto sam tu sad nadrobio se samo nadam next-gen verziji F1 i da SONY napokon sluzbeno objavi podrsku za volane. To je trenutno jedino vazno, sve drugo je bez nervoze.

Čeka nas kratko nevrijeme u kojem bi se relativno brzo moglo razbistriti tko će ostati gore, a nakon toga slijedi pravo uživanje. Nimalo ne sumnjam da će Sony dopustiti da sve staro radi i na novome (samo idi kontra MS-a i pogađaš u sridu!). Nervoze nema, osim što nam prolazi rok trajanja... nadam se da ćemo poživit dovoljno da doživimo ono što stvarno valja

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: DriveClub
« Reply #161 on: April 30, 2014, 03:11:15 »
Ako je suditi po postu od prije par minuta, DriveClub ce podrzavati veliki broj "starih" volana.

Dakle, razdoblje nesigurnosti je visemanje gotovo, kada sluzbeno objave krece slavlje.


Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: DriveClub
« Reply #162 on: April 30, 2014, 03:49:07 »
Ako je suditi po postu od prije par minuta, DriveClub ce podrzavati veliki broj "starih" volana.

Dakle, razdoblje nesigurnosti je visemanje gotovo, kada sluzbeno objave krece slavlje.




Nema šanse da se Sony samoubije kao "oni drugi" po pitanju podrške

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: DriveClub
« Reply #163 on: April 30, 2014, 06:21:13 »
Jebateled, probam opet malo S2U i ostanem paf kak je dobar, sad kako ce DC i pC izgledati i voziti se, bolje da ne mislim. Igram sve zive nagradnjace, valjda ce jednom upasti PS4...

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: DriveClub
« Reply #164 on: April 30, 2014, 13:00:33 »
Evo i tog odgovora s FB: