Author Topic: XBOX ONE • službeni topik  (Read 112460 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #315 on: November 21, 2013, 15:22:39 »
znači xbone je sam za telku

Znas da ce gotovo sve funkcije koje ima xbox (tv, netflix, nfl/nba/mlb sport aplikacije) i sl imat ili vec ima i PS4? Jel i PS4 sam za telku?
i PS3 je imao te aplikacije,koje nikad nisu podržane kod nas i mislim da neće bit niti sad....ali xbone će doć s dosta tih stvari već na njemu koje neće radit kod nas nikad. I ja mislim da se na PS 4 nemože spojit naš TV operater u smislu interakcije ko na xboxu, niti će se moć usred igre na na pol ekrana gledat telka,utakmica ili nešto slično (kao što knegas kaže). I općenito mislim da se na xboxu posvetilo više vremena kao prema multimedijskom centru nego prema konzoli koja bi trebala prvenstveno služit za igranje,a ne obrnuto....i stvar koja me najviše živcira je ta što će naši ljudi plačat xbox,a moći će igrat samo igre jer 90% funkcija koje su prikazane na prijašnjoj recenziiji neće bit podržane kod nas. Ista stvar je s aplikacijama na PS4. Kolko je PS3 kod nas na tržištu pa na PS store-u nemamo hrpu stvari koje imaju ostale zemlje.Onaj PS Home nikad nije zaživio kod nas.I nažalost mislim da niti PS4 neće u potpunosti bit podržan s aplikacijama kod nas,a neželim otvarat UK ili US acc zato kaj sam ga kupil u HR i plačamo punu cijenu i konzole i igara ko i svi drugi. A i neke aplikacije na PS3 koje si skinuo sa UK acc nisu radile zato jer naš server ne podržava..... ne znam to je moje neko mišljenje, a možda sam u krivu, pa će sve radit...

U pravu si, vjerovatno vecina tih aplikacija nece radit..

Ne kuzim onda toliko pljuvanje po Xb kad i sam kazes da i PS3 i 4 imaju te glupost koje mi nemozemo koristit, al netko negdje moze i zakon su mu..

Razumio bi te da je M$ podbacio u igrama, al to apsolutno nije istina, pa pogle launch lineup, jace igre od 4 IMO

Mutimedija je tu, mi (ukljucujem i sebe) seremo po tome zato kaj to nama nema koristi, al nekome ima, milijuni ljudi ce imati spojenu telku prek Xa, neka im. Pa niko nece srat zato kaj ima previse opcija, one su tu, nemoras ih koristit, nisu oni nama nametnuli da ako nemas telku prek Xa neces je moc koristit (karikiram).

Isto i s PS4 i tom social integracijom, šeraj sve s konzole kaj radis na tviter, fejs, twitch, pa niko te ne tjera da to radis, al ako hoces-mozes..

I sigurno zbog Snap mogucnosti na xboxu neces ostati bez neke igre, one su i dalje najvaznije. Snap - igras igru/cekas matchmaking/loading sjetis se neceg, trebas provjerit/whatever nemoras se ustajat ic do kompa, il gasit igru kao do sad da bi pogledao na konzoli, pauziras igru, pozoves mali prozor, provjeris jel dosao top gir za skinut i vratis se u igru, sve u roku par sek, nekuzim kaj je lose u tom..

Nije M$ napravio slabiju konzolu zbog te multimedije, jednostavno je Sony napravio jacu. Objema su igre najvaznije, a s time smo najvise mi na dobitku.

I da ne ispadne da branim Microsoft ja sam Sony (i GT) fenboj, al drago mi je da nismo samo dobili X360 i PS3 fullHD. Napredak ;D

/predugacak post end/
nisam mislio ništa loše kad sam izjavio da je xbox samo za telku, već je to bio komentar na filmić gore,pljuvanje nije bilo namjerno...na kraju krajeva imam i xbox 360....samo ovaj put neću imat obje konzole...PS mi je uvijek bio draži.... i u pravu si što se tiče svih aplikacija, samo bi da MS više prikazuje sve svoje ekskluzive, a ne samo interakciju s telkom

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #316 on: November 21, 2013, 16:21:02 »
meni je komp spojen na telkač tako da samo prebacim sa hdmi1 na hdmi2 i eto sve šta mi treba je tu
naravno miš i tipkovnica su bežični pa mi je i to pod rukom kao i kontroler od konzole i daljinac od tv-a tako da sve mogu radit iz fotelja ili kreveta ako baš želim(odličan osjećaj surfati netom iz kreveta)


Takodjer, 10m hdmi kabla od PC do telke + http://www.logitech.com/en-us/product/wireless-touch-keyboard-k400r?crid=26 = ;D

nisam mislio ništa loše kad sam izjavio da je xbox samo za telku, već je to bio komentar na filmić gore,pljuvanje nije bilo namjerno...na kraju krajeva imam i xbox 360....samo ovaj put neću imat obje konzole...PS mi je uvijek bio draži.... i u pravu si što se tiče svih aplikacija, samo bi da MS više prikazuje sve svoje ekskluzive, a ne samo interakciju s telkom


VGX su za dva tjedna, nadam se da cemo tamo nesto novo vidjet..

I tehnicka analiza Ryse, 900p i framerate ispod 30fps >

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-next-gen-now-ryse-son-of-rome

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #317 on: November 21, 2013, 23:27:39 »
Problem je sta mi starimo a sad se dica pale na to sheranje, multimediju, gledat tv dok igras, browsat itd.
Nama je bitno dat jaku konzolu i to je to, isto ka sta zelimo racing igre da budu simulacije al ipak su dica najveci kupci konzoila.
Recimo share botun na ds4 mi je totalno razocaranje, takodjer sav taj tv ovo ono na xboxu al jbg velike su to firme i ulozile su milijune u istrazivanje trzista i ljudi to zele.

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #318 on: November 22, 2013, 09:17:37 »
djeca nek igraju mario kart, a od 7 na dalje simulacije..pa kolko je vetel imal kad je počel vozit...sigurno bi bio sretan da je imao ovo danas

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #319 on: November 22, 2013, 21:33:54 »
http://www.ign.com/articles/2013/11/22/xbox-one-early-adopters-reporting-hardware-problems

Broken Xbox One disc drive :(


Xbox ONE - Day one


Microsoft - Xbox One - BROKEN DISC SLOT DRIVE / TRAY (Embedding disabled, limit reached)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #320 on: November 22, 2013, 21:52:19 »
Jadni ljudi... jebote, to je za propucat se. Čekaš komad hardware-a ko ozebao sunce, doneseš doma i kita. Svejedno koja konzola

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #321 on: November 22, 2013, 22:43:56 »
Ja bi trca u ducan po novu ako imaju ako ne cekas koji dan. Oni snimaju, uplodau i trazu pomoc online

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #322 on: November 22, 2013, 22:47:45 »
Vjerojatno je problem ako dućan nema slobodih konzola već samo rezervirane. Ili je naručio konzolu preko kakvog online shopa.

Tada to može potrajati...

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #323 on: November 23, 2013, 14:00:22 »
Jel neko mislio da ce bit drukcije >

Xbox has announced 1 million consoles sold through worldwide in 24 hours. Biggest launch in Xbox history.

Quote
Following a worldwide celebration, Xbox One launched in 13 markets yesterday to great fanfare. The team is excited to confirm the launch of Xbox One was the biggest launch in Xbox history, with more than one million consoles sold through worldwide in less than 24 hours – surpassing day one Xbox 360 sales and setting a new record for Microsoft.

Xbox One is now sold out at most retailers. We are working to replenish stock as fast as possible to meet the unprecedented demand from our customers.

Gamers couldn’t wait to play Xbox One and check out new games like “Forza Motorsport 5,” “Dead Rising 3,” and “Killer Instinct.” In the last 24 hours:

Over 60 million zombies have been killed in “Dead Rising 3”
Over 3.6 million miles driven in “Forza Motorsport 5”
Over 7.1 million combos in “Killer Instinct”
Over 8.5 million enemies defeated in “Ryse: Son of Rome”

And, fans also found time for some exercise, with over 43.3 million Fit Points earned in Xbox Fitness.

“We are humbled and grateful for the excitement of Xbox fans around the world,” said Yusuf Mehdi, Corporate Vice President of Marketing and Strategy, Xbox. “Seeing thousands of excited fans lined up to get their Xbox One and their love for gaming was truly a special moment for everyone on the Xbox team. We are working hard to create more Xbox One consoles and look forward to fulfilling holiday gift wishes this season.”

The launch of Xbox One unleashed a new era of games and entertainment. Xbox One brings the best games, live TV, Skype, sports, fitness, music and more to one system at the center of the living room, all available at the command of your voice. There are 22 game titles for Xbox One available today, including 10 exclusive titles.

For more on the Xbox One launch, check out the extensive coverage on Xbox Wire.

For more information on Xbox One, go to Xbox.com.


http://news.xbox.com/2013/11/xbox-xbox-one-momentum-announcement

Mil konzola prodano worldwide (13 zemalja).

Sony ce ove godine plasirati konzolu na jos 32 zemlje sluzbeno.

Bas me zanima koliko je od tih milion prodano samo u Americi..

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #324 on: November 23, 2013, 14:29:56 »
Znači, ovi worldwide, a Sony samo sjeverna amerika po milion komada...

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #325 on: November 23, 2013, 15:18:41 »
Da, i s tim da je X izasao u njima najjacim teritorijima US i UK, a PS tek dolazi u najjacim terit EU i JP. I "to je to" za ovu god sto se tice M$a, X vise nigdje nece sluzbeno izac ove godine.

XB1

Nov 22nd
Australia
Austria
Brazil
Canada
France
Germany
Ireland
Italy
Mexico
Spain
UK
US
NZ

------------

PS4

Nov 15th
NA
US
Canada

Nov 29th
EU/PAL
Australia
Austria
Belgium
Denmark
Finland
France
Germany
Ireland
Italy
Luxembourg
Netherlands
New Zealand
Norway
Poland
Portugal
Russia
Spain
Sweden
UK

LA
Argentina
Brazil
Chile
Colombia
Costa Rica
El Salvador
Guatemala
Mexico
Panama
Peru

December
Asia/ME/Africa
Hong Kong
Korea
Malaysia
Singapore
Taiwan
UAE (and the rest of ME?)
South Africa


Feb 22nd
Japan

TBA (likely before Japan)
India (2014?)
Indonesia
Philippines
Thailand

-----------------

Ja mislim da je X prodao nekih 600-700k u US, ostatak u ostalih 12 zemalja.

Dobar je ovo launch za njih nakon svih sranja sto su dozivjeli ove godine (a sami su si krivi za nj).

Na kraju svi smo na dobitku, Sony tjera M$ da budu bolji i obratno, tim bolje za gamere :D

Xbox One: Day One Countdown Montage


Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #326 on: November 25, 2013, 14:17:12 »
Evo za UK

http://www.eurogamer.net/articles/2013-11-25-xbox-one-outsells-xbox-360-two-to-one-in-uk-launch

150,000 konzola prodano. Duplo vise nego X360 launch.

Najprodavanije igre:

1. Fifa 14 [XB1 version is best selling XB1 game Due to Pack-In]
2. COD Ghosts
3. BF4
4. ACIV
5. Forza 5 [Although Also a Pack-In for some offers]
6. Lego Marvel Super Heroes
7. Dead Rising 3
8. Unknown
9. The Legend of Zelda: A Link Between Worlds
10. Ryse

PS3 je prodao 165,000 launch u UK.

Rekord drzi PSP s 185k..

Sony je rekao da planira prodat 220,000 PS4 na launchu..

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #327 on: November 25, 2013, 21:04:35 »
 ;D ::) :P
Zaboravili su da u Europi telka šljaka na 50 Hz...  :o
Malo se trzaka miksanje telke u HDMI-in... Nek im je sa srećom rješavanje problema, neće im bit lako...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #328 on: November 25, 2013, 22:20:41 »
;D ::) :P
... Nek im je sa srećom rješavanje problema, neće im bit lako...
Jao, kakav zluradi ton... :)

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #329 on: November 26, 2013, 23:46:51 »
Microsoft’s Xbox One Costs $90 More to Build Than Sony’s PS4

http://allthingsd.com/20131126/microsofts-xbox-one-cost-90-more-to-build-than-sonys-ps4-teardown-shows/

Quote
The verdict from a report that IHS will release later today was shared exclusively with AllThingsD: The combined cost of parts and manufacturing everything that comes with the Xbox One — the console, the Kinect and the controller — comes out to $471, or about $90 more than the cost of Sony’s PS4, which debuted last week.

The Xbox One sells at retail for $499, giving Microsoft little, if any, room for much of a profit for now.

At least $75 of that cost is derived from the Kinect motion-sensing add-on that comes bundled with the console. (The PS4 has nothing comparable in its box.) But the biggest cost driver inside the Xbox console, said Andrew Rassweiler, the IHS analyst who led the teardown team, is the microprocessor from chipmaker Advanced Micro Devices. Like a similar AMD-made chip found inside the PS4, this one is a combination of a CPU and a graphics-processing unit (GPU) that handles gaming graphics. At an estimated cost of $110 — about $10 more than the AMD chip found in the PS4 — it’s the single most expensive component in the system.


Quote
The other major silicon inside the Xbox One (shown in an exploded view above) is the memory. Unlike the PS4, which used higher-end GDDR5 memory chips, the Xbox One contains older — more common and less costly — DDR3 memory. Memory chips came from SK Hynix, and added about $60 to the cost, or about $28 less than what’s found in the PS4.

The parts used to assemble the console itself — not including the Kinect, the controller or anything else — cost $332, Rassweiler estimated, meaning that the other items add about $139 to the cost. The controller costs about $15, and contains Wi-Fi and Bluetooth components from Marvell Technology.