Author Topic: XBOX ONE • službeni topik  (Read 112070 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #60 on: May 21, 2013, 23:37:37 »
DDR3.. Ima na engadget detaljno spec..

Offline hendrix

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 486
  • PSN ID: Roni-HR
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #61 on: May 22, 2013, 00:09:49 »
Mene je osobno Forza odusevila. Nista jos nismo ni vidjeli zato nemojmo donosit ni zakljucke jos. Po meni sigurno nema sanse da bude arkada,posto je Forzi handling jako bitan,i u svakom serijalu se poboljsavao ( + glavni covjek Forze uvijek to napominje). Istina,malo su naglasili tu neki drift ali to je vjerojatno zbog Amerikanaca koji imaju neke svoje zahtjeve i zelje. Odite malo na fb stranicu Forze i vidite komentare,samo traze drift i drag i nascar -.-' Zbog toga vjeojatno i je napravljen takav trailer. Al jeste pogledali zanimljiv detalj? Priblizavanje guma? Kako je guma zagrijana i kako je detaljna? Mislite jos uvijek da ce bit arkada? Jako tesko :) Mislim da ce ovo nesto jako dobro bit...

Sto se tice konzole zadovoljan sam. Izgled mi nije ni bitan,al izgleda uredno. Kontroler mi je vrhunski. Kinect me ne zanima uopce jer sam svoj Xbox 360 kupio s njim i na kraju prodao Kinect. Realno lakse mi je i bolje pomaknut nesto strelicom nego se derat "Xbox go home". Specifikacije takoder super. PS 4 je vj malo jaci,al bio je i ovu gen pa je u nekim igrama Xbox izgledao bolje. Jedina stvar koja mi se ne svida je to da ne mozes kupovat koristene igre i sto izgleda da ce se ipak postepeno uvodit always-online,al takodjer ( nazalost ) ce to svi polako pocet uvodit,pa vjerujem i PS 4 koji je kao " good guy " u ovoj prici. Kako god bilo,svejedno jos puno informacija fali i ostaje nam pricekat E3 i nove vijesti..

Osobno,mislim da kupujem Xbox One na launchu s Forza Motorsport 5 ( i to neki collector's edition ) i to ce mi bit sasvim dosta. :)
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #62 on: May 22, 2013, 00:30:03 »
Totalno sam razočaran, a i F5 mi se ne čini kao da će biti simulacija, više arkada, ali vidjet ćemo

Normalno da ce biti simulacija. To sto je tako trailer sklepan, to je druga prica, da ameri budu zadovoljni, i ostale "siroke" mase.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #63 on: May 22, 2013, 00:30:24 »
Slazem se s svim sto je hendrix napisao.

FM5 ce bit isto sto i FM4, tj  glavni konkurent GT6. Nema sanse da ce bit arkada, ovo je bio samo promo filmic, i naravno da je pun akcije i glupih holivudskih sranja radi publike.

Detalji na tom P1 su bolesni!! To je sigurno preko milijun ako ne i visemilijuna poligona, i to u real timu na stazi a ne samo photo mode ili Autovista kao do sad. Posto neznamo kako ce GT7 izgledat na PS4 jos, FM5 ce bit daleko ispred GT6 dobrih godinu dana ako ne i vise kao novi benchmark za auto igre na konzolama. Jedino sto mi pokvari sve je taj debilni XID i znanje da necu moc koristit Fanatec na Xboxu :(

Xbox One i PS4 su jako jako slicni sto se tice hardware-a, i nevjerujem da ce igraci vidjet razlike u igrama koje izadu na obje konzole.

Sve u svemu novi Xbox je zanimljiva stvar, vise za US trziste nego za ostatk svijeta radi TV integracije. Po meni ako zivis tamo Xbox je bolji izbor od PS4, a sto se tice igrica sve ovisi koji ce naslovi bit ekskluzivni i koje ce igre bit popularnije. Ja predvidam 50-50 podjelu trzista.

Offline hendrix

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 486
  • PSN ID: Roni-HR
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #64 on: May 22, 2013, 00:39:16 »
Trailer je graficki prebolestan (meni barem). Bolesno dobro napravljena stakla i odsjaj na njima,carbon fiber,pa gume,vatra iz auspuha...a ono sto me dokrajcilo - metalik lak na autu i prikaz/odjsaj zrnaca  :o Nesto premocno. Iskreno i najdublje se nadam da ce podrzavat Fanatec..  :-\
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #65 on: May 22, 2013, 00:42:54 »
Bit ce fail univerzumskih proporcija, ne preuvelicavam, ako nece podrzavati Fanatec volane, pored standardnih Logitech volana. Simulacija na joystick? How yes no...
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #66 on: May 22, 2013, 00:49:26 »
Detalji na tom P1 su bolesni!! To je sigurno preko milijun ako ne i visemilijuna poligona, i to u real timu na stazi a ne samo photo mode ili Autovista kao do sad.


Stavio sam bas link na 1080p slike u FM5 temu, baci oko na full res shotove (treci post u temi, ispod prvih postova).

http://gtsurgeons.com/forum/index.php?topic=1194

Izgleda jednostavno predobro.


Offline hendrix

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 486
  • PSN ID: Roni-HR
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #67 on: May 22, 2013, 00:59:08 »
Bit ce fail univerzumskih proporcija, ne preuvelicavam, ako nece podrzavati Fanatec volane, pored standardnih Logitech volana. Simulacija na joystick? How yes no...

Slazem se,to bi bila katastrofa. Ali imaju vec na CSR modelima svoj brand pa mislim nekako da ce ipak moc.Mislim ako jedan Fanatec koji moze biti spojen na 3 konfiguracije ( i zicano i bezicno ) nece bit podrzan,onda stvarno ne znam kakav bi volan trebao bit za novi Xbox One? Svemirski?
Mislim da bi to erupciju nezadovoljstva pokrenulo...
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #68 on: May 22, 2013, 01:09:43 »
Detalji na tom P1 su bolesni!! To je sigurno preko milijun ako ne i visemilijuna poligona, i to u real timu na stazi a ne samo photo mode ili Autovista kao do sad.


Stavio sam bas link na 1080p slike u FM5 temu, baci oko na full res shotove (treci post u temi, ispod prvih postova).

http://gtsurgeons.com/forum/index.php?topic=1194

Izgleda jednostavno predobro.



Znam vidio sam te slike vec, zato i kažem da su detalji bolesni! Ali ipak se vide rubovi poligona pa znam da su ingame slike a ne Photo mode renders.

Jedva cekam to gledat na svom tvu uživo do kraj godine :)

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #69 on: May 22, 2013, 01:11:33 »
Sto se lavina tice, ovo sad sluzbeno sve sto izlazi zadnja dva sata oko used-igara je prestrasno.

Mislim da im nista nece odnjeti masu starih korisnika kao ovo, situacija je posve nenormalna.

Dzidza, povlacim sve sto sam rekao, oni su posve poludjeli.

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #71 on: May 22, 2013, 01:24:55 »
Smrdljiva gamad..

Problem prvi, kao ne treba uvijek online, a svaka igra MORA bit instalirana na HDD, a da bi ju instalirao moras unijeti kod koji si dobio uz igru, a za provjeru koda moras bit online, gamad >:(

Problem drugi, nema rabljenih igara, odnosno ima, ali uz nekakakvu naknadu, kolika je naknada ? > puna cijena igre, ma daj aj bok, hoces odnest igru kod frenda da probate > plati, hoces posudit burazu da igra > plati, neko tebi posudi igru > plati.. Kako su to lijepo smislili, Activision i EA sigurno uzivaju u ovome..

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #72 on: May 22, 2013, 01:26:41 »
Nema posudbe, nema sharea, nema nicega, vrlo jednostavno. Odnosno ima, ako nekome das svoj username, password i igru.

Ili to ili svi placaju punu cijenu igre za aktivaciju. Najs.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #73 on: May 22, 2013, 01:29:32 »
E da jos jedna sitnica, nije backward compatible s X360   ::) ::) :o >:(

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #74 on: May 22, 2013, 01:31:11 »
Ovo sto vi govorite i najnovije s Engadgeta nije isto. Sto je onda istina?

Očito da se MS želi zaštiti od piratstva, i moraju nekako omogucit prodavanje igara nakon instaliranja na hard. Koliko sam ja shvatio to ce se moc, kao i uporaba igra kod frenda bez disca.