Author Topic: XBOX ONE • službeni topik  (Read 110405 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #75 on: May 22, 2013, 01:34:49 »
E da jos jedna sitnica, nije backward compatible s X360   ::) ::) :o >:(

Pa sta onda? Niti PS3 i PS2 nisu osim prve generacije sto vecina ljudi nisu mogli ni kupit. I tko želi igrat FM 4 kad postoji FM 5? Uostalom xbox 360 jos uvijek radi.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #76 on: May 22, 2013, 01:36:54 »
http://www.wired.com/gamelife/2013/05/xbox-one-analysis/

Quote
There’s one feature of Xbox One from which we can infer quite a few conclusions: You can install any game from the disc to the console’s hard drive, and then play that game whenever you like without having to put the disc in.

Wired asked Microsoft if installation would be mandatory. “On the new Xbox, all game discs are installed to the HDD to play,” the company responded in an emailed statement. Sounds mandatory to us.

What follows naturally from this is that each disc would have to be tied to a unique Xbox Live account, else you could take a single disc and pass it between everyone you know and copy the game over and over. Since this is clearly not going to happen, each disc must then only install for a single owner.

Microsoft did say that if a disc was used with a second account, that owner would be given the option to pay a fee and install the game from the disc, which would then mean that the new account would also own the game and could play it without the disc.


http://kotaku.com/you-will-be-able-to-trade-xbox-one-games-online-micros-509140825


Quote
Here's how the system works: when you buy an Xbox One game, you'll get a unique code that you enter when you install that game. You'll have to connect to the Internet in order to authorize that code, and the code can only be used once. Once you use it, that game will then be linked to your Xbox Live account. "It sits on your harddrive and you have permission to play that game as long as you’d like," Harrison said.

But what if you want to bring a game disc to a friend's house and play there? You'll have to pay a fee—and not just some sort of activation fee, but the actual price of that game—in order to use a game's code on a friend's account. Think of it like a new game, Harrison says.

"The bits that are on that disc, you can give it to your friend and they can install it on an Xbox One," he said. "They would then have to purchase the right to play that game through Xbox Live."

"They would be paying the same price we paid, or less?" we asked.

"Let’s assume it’s a new game, so the answer is yes, it will be the same price," Harrison said.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #77 on: May 22, 2013, 01:37:13 »
Nije stvar nosenja sebe i igre kod frenda, vec cinjenice da ja tebi ne mogu posuditi Forzu 5 bez da ti dam svoje podatke za Live. A ako ti ih dam, ja ne mogu online (ne mogu nista s novim Boxom generalno) ako si ti signan sa mojim profilom.

Kotaku je upravo razgovarao s Harrisonom, potrazi clanak.

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #78 on: May 22, 2013, 01:43:01 »
Čuo sam da je Wired članak updatean i da MS samo kaze da ce bit vise detalja kasnije. Očito je lavina nakon prvih vijesti krenula pa se sad povlače.

Jeste pročitali moj link na Engadget?

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #79 on: May 22, 2013, 01:51:35 »
Majkemi ako oni znaju sta rade, jedni tvrde jedno drugi drugo >

http://venturebeat.com/2013/05/21/microsoft-rep-we-are-designing-xbox-one-to-enable-used-games/

http://www.eurogamer.net/articles/2013-05-21-xbox-one-second-hand-games-will-charge-a-fee-to-play

Quote
Xbox Support's Twitter has announced that there won't be a fee to share games with friends.

When asked if one could lend a game to a mate without them paying for it, Xbox Support confirmed, "You will not have to pay a *fee*. I can confirm that those reports are wrong."

This suggests that the purported "fee" is really just a game sale that you could happen to attain through a friend's disc, but you could just as well borrow a game without purchasing indefinite access to it.


Iako i dalje vjerujem Harrisonu vise nego xbox supportu, nadam se da ce se ovo uskoro rijesit (do sutra ;D) odo sad spavat..

EDIT:

http://kotaku.com/xbox-one-does-require-internet-connection-cant-play-o-509164109

Quote
Kotaku: If I’m playing a single player game, do I have to be online at least once per hour or something like that? Or can I go weeks and weeks?

Harrison: I believe it’s 24 hours.

Kotaku: I’d have to connect online once every day.

Harrison: Correct.


Znaci jednom dnevno se moras spojit na net ::) ;D :-* Microsoft radi sve prave poteze..

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #80 on: May 22, 2013, 08:54:31 »
Kakav xbox, ps4 je zakon. Ovo nema nikakvog smisla.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #81 on: May 22, 2013, 09:46:14 »
Ja sam se stvarno nadao da oni žele napravit konzolu za igranje, a ne multipraktik koji radi sve osim stvari za koje je deklariran...
Na žalost, ovo je set-top box primjenjiv samo u jameriki, jer nitko drugi se neće spustiti na taj nivo da pristojno razgovara s plastičnom kutijom. Il će šutit il će psovat i galamit...
Zamislite super-interaktivni DVB-T prijemnik sa 16 lokalnih programa... Kakva krasota...
Prva misao koja me spopala kad su pokazali "konzolu" je bila: Vidi, kutija. S roštiljem... Uglavnom, izgled kutije se oslanja na vrhunac designa "novog kontinenta" iz zlatnog razdoblja '70-ih. Pitam se hoće li biti i finiš u mahagoniju... Pomalo vuče na video-rekorder od blaupunkta iz '78.
Inače jako volim, kak se starohrvatski kaže, bashat po mirkosoftu, malo su me bili začudili s X360 (osim RROD) da su strefili neki dobar proizvod, al s ovim mi je čak i neugodnjikavo koliko nema smisla u mnogim dimenzijama... Najviše ponavljana rečenica u predstavljanju je bila: "More kinected than ever!!!". Pa si vi sad mislite...
Specifikacije se skrivaju kao zmija noge samo onda kad se nemaš s čim hvalit... Sjetite se X360, svega su imali...
A onda su se još na pozornici pojavile i babe i počele pričat o interaktivnoj televiziji! Zamislite doma, oćeš se igrat, a gospođa gleda interaktivnog Sulejmana! Ajd ju potjeraj ak možeš... Natrag u garažu i na mali CRT s plejstejšnom... Jer ovaj se mora spojit na mrežu jednom u 24 sata da pokupi licencu za windows 8 enterprise edition i poskida nove antivirusne definicije. A vjerujte mi, ako ovo netko crackne, mogli bismo imat prvu konzolu na svijetu za koju će postojat virusi... Čini se da se ostvarila Billyjeva želja da ima windowse u svim svojim proizvodima... Zanimljivo da jedini koji pošteno rade nemaju windowse...
I naravno, ono što ne može izostat kod M$ je mafijaška shema prvokupa dodatnih sadržaja "Igrajte, živčani klinci, skupi DLC za kolji ga nježno 27, mjesec dana ranije na iksboksu pol dva"...
A postavili su i novo mjerilo za ljepotu grafike: dlakave ruke i crno ispod noktiju! Vau. Kakav krasan primjer za djecu iz treće prethodne rečenice.
Jedva čekam E3 da vidimo da konačno netko igra te igre... Ovo je stvarno bilo neugodno, pokazuju samo trailere, jel taj hardware uopće radi?
I moram samo izdvojit najdražu rečenicu iz predstavljanja,koja puno govori o svemu ovom, s početka pokazivanja CoD, a kaže: America is crippled!  :P
Jedino što je uopće valjalo je bio trailer za Forzu... Malo izgleda ko DriveClub  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #82 on: May 22, 2013, 09:54:06 »
Djuro potpis kao KUĆA!!!
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #83 on: May 22, 2013, 09:56:32 »
Iscrpan izviještaj sa eventa, morate pogledati!  8)

STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #84 on: May 22, 2013, 10:01:08 »
PS 4 ovo rutinski dominira.
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #85 on: May 22, 2013, 10:04:28 »
Đuro, pa ovo mi je posve nova strana tvog karaktera, ono, još više lajkam 8)
Kako bih rado ovo upejstao ne Reebot, joj, samo da dozvoliš :D
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #86 on: May 22, 2013, 10:06:44 »
Kako bih rado ovo upejstao ne Reebot, joj, samo da dozvoliš :D

Bas sam bio tamo sinoc i usao u GT temu i vidio koliko vremena i truda ulazes u postanje tamo.

I rastuzio se na sve oko Robija, skroz :(

I tako.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #87 on: May 22, 2013, 11:22:22 »
Mhm, nadam se da je barem sretan, uspio me je i malo pogoditi.

I mr.Biško se isto trudi, a i svi zdušno prenosimo "Ribafish linkove" - ja bar uvijek napišem da su njegovi ;)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #88 on: May 22, 2013, 12:21:08 »
Evidentno je da im još puno stvari nije dovršeno i lako moguće da će neke stvari mijenjati u hodu (jer će im ovo sa igrama gadno naštetiti).

Ovo sa spajanjem bar jednom dnevno je apsurd... ako možeš jednom, onda valjda možeš biti spojen i cijeli dan.

Dati nekome drugome igru na korištenje, a da on mora platiti da je uopće može instalirati znači samo jedno, plaća se cijela igra, jer drugačije nema smisla. I vodi nečemu drugome, igra na disku kao takva generalno više neće ni trebati. Što će mi disk ako igru mogu skinuti sa neta? Jedino da ne radim internet promet? (jako lijepo od njih što u današnje vrijeme misle na taj detalj ;D )

Baš me zanima što će ponuditi europljanima. Koje će to EU zemlje imati koristi od televizije i interakcije sa nekim sportskim igrama :)

Offline Skvikki

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 494
  • PSN-ID: Skvikki
Re: NOVI XBOX sluzbeno predstavljanje • 21/05/13 u 19:00h
« Reply #89 on: May 22, 2013, 12:25:00 »
...

Odličan rant ;D Ja sam bio iskreno šokiran kad je Hendrix rekao da ne može prebaciti slike na komp ako nema live. Možda nisam trebao biti, ipak je to M$. Sami sebe ubijaju.

Hoće li moći žena i djeca gledati Sulejmana na TV-u u dnevnoj, a mužić igrati Forzu u ormaru na starom TV-u?