Author Topic: XBOX ONE • službeni topik  (Read 112080 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #180 on: June 07, 2013, 14:30:02 »
Danas su službeno objavili da kupac nije vlasnik ni fizičkog primjerka igre koji je kupio.
To ti je ko da pljuneš lovu za kupnju stana, al nikad mu nisi vlasnik i kad "pravom vlasniku" puhne, može te šutnut na cestu...
Ajmo bacit predviđanja što će prvo cracknut na xbonetu  :P

Live ;D

A onda će dokazati da je MS ostavio vrata za tajnu aktivaciju Kinecta i onda kada misliš da si ga isključio - kao "slučajno ostao bug koji nismo primjetili" - recimo bila bi fora da ga kreknu na način da ti iznenada zasvira "Internacionalu" u verziji tvog lokalnog jezika 8)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #181 on: June 07, 2013, 14:33:04 »
Naravno, pravi vlasnik stana je onaj koji ti ga je i prodao  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #182 on: June 07, 2013, 14:33:38 »
Kako nije vlasnik? Kupac će dobiti code koji će mu omogućiti da preko diska instalira igru na svoju konzoletinu. Ili ni ona neće biti u njegovom vlasništvu? ;D




Ako ti je uskraćeno pravo da svoj primjerak diska sa igrom (pošteno plaćen) prodaš kome god da hoćeš za koje god hoćeš pare, ili posuđuješ do besvijesti svima kojima hoćeš - onda nisi ti vlasnik toga, samo si ju unajmio da ju ti osobno koristiš jer ti je zabranjeno (onemogućeno) bilo što drugo učiniti s njom. ;)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #183 on: June 07, 2013, 14:44:32 »
I da ne spominjemo kako se jednom "ustupljena" igra vise nikad ne moze ponovo "aktivirati" na accountu prvog vlasnika bez placanja "naknade".

Ovo je najgora stvar ikad, nema uopce govora kako ce XBO biti uspjesna konzola samo i jedino u USA.

Ja znam da cu prije kupiti Nintendo WiiU - koji NIKAD NIKAD PA NI TAD nisam mislio kupiti, nego XBOne.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #184 on: June 07, 2013, 14:51:21 »
Bravo MS, bravo ;D

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #185 on: June 07, 2013, 15:19:49 »
Pa LOL ;D

Bio sam u zaostatku i tek sad pročitah cijeli ovaj thread.

Ne znam koji je njima, ali znam da mene boli briga za XO. Simpatična skraćenica pak, i ja njima šaljem poljupce i zagrljaje...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #186 on: June 07, 2013, 18:02:14 »
Mene boli briga koja ce konzola biti popularnija. Ja se igram na PC-u i konzole me uopce neprivlace radi igrica, osim sto zelim imat GT6 i FM5 ostale igre su mi sve nezanimljive. Ali to sam ja, u svom kratkom slobodnom vremenu rade vozim najbolje simulacije nego da igram svaku novu stvar na konzoli po par minuta i nista nezavrsim do kraja.

Nije da branim MS za njihove odluke oko XO, ali potpuno ih razumijem. Jel vi znate koliko je piratstva bilo na Xboxu 360? Na PS3 skoro nista! Nisu oni u MSu ludi, obavezno spajanje na net i komplikacije s prodajom ili posudbom igara je nazalost rezultat toga. Nista drugo. Buducnost prodaje igara i ostalog sadrzaja ce bit digitalna i svi se udaljavaju od fizickih medija. Sve se igre instaliraju na hard u konzoli, i kako bi oni onda trebali osigurat da nema piratstva? Da cujem sto vi mislite, kako bi vi napravili konzolu na njihovom mjestu?

Iskreno, ako kupujes igre normalno, konzolu ne nosis okolo na mjeasta di nemas internet, i ne razmjenjujes igre s frendovima da si smanjis trosak istih sve ovo sto XO radi ti nece predstavljat nikakav problem. Ja znam da meni to nece nista znacit i kupit cu igre koje zelim i igrat sasvim normalno. Ali ja nisam veliki igrac i nemam puno igra koje planiram kupit, a znam da za puno ljudi ovdje pogotovo to predstavlja problem.

Jedino sto me zivcira je nemogucnost koristenja danasnjih volana sa XO, ali iskreno kad pogledas koliko ljudi uopce ima volan danas za 360 nije ni cudo sto MSa nije briga. Kao sto smo vidjeli Thrusmaster ce imat licensu za nove volane, sto je super zanove kupce, a ovi ostali mogu samo plakat.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #187 on: June 07, 2013, 18:22:01 »
Mene boli briga koja ce konzola biti popularnija. Ja se igram na PC-u i konzole me uopce neprivlace radi igrica, osim sto zelim imat GT6 i FM5 ostale igre su mi sve nezanimljive. Ali to sam ja, u svom kratkom slobodnom vremenu rade vozim najbolje simulacije nego da igram svaku novu stvar na konzoli po par minuta i nista nezavrsim do kraja.

Nije da branim MS za njihove odluke oko XO, ali potpuno ih razumijem. Jel vi znate koliko je piratstva bilo na Xboxu 360? Na PS3 skoro nista! Nisu oni u MSu ludi, obavezno spajanje na net i komplikacije s prodajom ili posudbom igara je nazalost rezultat toga. Nista drugo. Buducnost prodaje igara i ostalog sadrzaja ce bit digitalna i svi se udaljavaju od fizickih medija. Sve se igre instaliraju na hard u konzoli, i kako bi oni onda trebali osigurat da nema piratstva? Da cujem sto vi mislite, kako bi vi napravili konzolu na njihovom mjestu?

Iskreno, ako kupujes igre normalno, konzolu ne nosis okolo na mjeasta di nemas internet, i ne razmjenjujes igre s frendovima da si smanjis trosak istih sve ovo sto XO radi ti nece predstavljat nikakav problem. Ja znam da meni to nece nista znacit i kupit cu igre koje zelim i igrat sasvim normalno. Ali ja nisam veliki igrac i nemam puno igra koje planiram kupit, a znam da za puno ljudi ovdje pogotovo to predstavlja problem.

Jedino sto me zivcira je nemogucnost koristenja danasnjih volana sa XO, ali iskreno kad pogledas koliko ljudi uopce ima volan danas za 360 nije ni cudo sto MSa nije briga. Kao sto smo vidjeli Thrusmaster ce imat licensu za nove volane, sto je super zanove kupce, a ovi ostali mogu samo plakat.
Pa tko je kriv za piratstvo na xboxu, mogli su bolju zaštitu napraviti, kao na ps3-jki. Što ako konzolu poželim uzeti na more, i tamo se igrati sa svojim sinom, nećakom, a nemam tamo internet???
Ja kupujem samo orginale, ali sada imam opciju da ih prodam, a ubuduće neću imati tu opciju... itd. Nažalost uopće ih ne branim, i takav pristup će dovesti samo do još većeg piratstva. Na ps3 nebi ni bilo piratstva da nisu maknuli linux opciju za drugi OS.
Sve što rade, rade protiv svojih korisnika, a ako misle smanjiti piratstvo, ovo nije način. Što više ljudima oduzimaju prava, to će ljudi tražiti prava na druge strane.
Uvjeren sam da će konzola biti krekana unutar godine dana. 
Sve što žele je još više para za manje truda, ali i to će im se obiti od glavu. Uostalom, neka iscijede svoje Amere što više, možda im ostane manje para za McDonalds :-).
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #188 on: June 07, 2013, 18:48:39 »
Mene boli briga koja ce konzola biti popularnija. Ja se igram na PC-u i konzole me uopce neprivlace radi igrica, osim sto zelim imat GT6 i FM5 ostale igre su mi sve nezanimljive. Ali to sam ja, u svom kratkom slobodnom vremenu rade vozim najbolje simulacije nego da igram svaku novu stvar na konzoli po par minuta i nista nezavrsim do kraja.

Nije da branim MS za njihove odluke oko XO, ali potpuno ih razumijem. Jel vi znate koliko je piratstva bilo na Xboxu 360? Na PS3 skoro nista! Nisu oni u MSu ludi, obavezno spajanje na net i komplikacije s prodajom ili posudbom igara je nazalost rezultat toga. Nista drugo. Buducnost prodaje igara i ostalog sadrzaja ce bit digitalna i svi se udaljavaju od fizickih medija. Sve se igre instaliraju na hard u konzoli, i kako bi oni onda trebali osigurat da nema piratstva? Da cujem sto vi mislite, kako bi vi napravili konzolu na njihovom mjestu?

Iskreno, ako kupujes igre normalno, konzolu ne nosis okolo na mjeasta di nemas internet, i ne razmjenjujes igre s frendovima da si smanjis trosak istih sve ovo sto XO radi ti nece predstavljat nikakav problem. Ja znam da meni to nece nista znacit i kupit cu igre koje zelim i igrat sasvim normalno. Ali ja nisam veliki igrac i nemam puno igra koje planiram kupit, a znam da za puno ljudi ovdje pogotovo to predstavlja problem.

Jedino sto me zivcira je nemogucnost koristenja danasnjih volana sa XO, ali iskreno kad pogledas koliko ljudi uopce ima volan danas za 360 nije ni cudo sto MSa nije briga. Kao sto smo vidjeli Thrusmaster ce imat licensu za nove volane, sto je super zanove kupce, a ovi ostali mogu samo plakat.

Mislim da si promašio... tvorac konzola je taj koji određuje koliko će lako biti "krknuti" neku konzolu. Pa isto tako kako je MS napravio tek nakon 4-5 godina postojanja pravu zaštitu mogli su je napraviti i odmah. Ali, to im očito nije bilo u interesu.

Ista stvari na Sony-u... napravilo se je da bude jako teška i da ne funkcionira online. Dakle, sve mogu kad hoće

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #189 on: June 07, 2013, 20:08:07 »
With our modern architecture, Xbox One games will load more quickly, will be always accessible from the cloud, and there is no physical limit to the size or scope of the content provided.

Here are our platform policies and capabilities for game licensing – all of which will be made available when Xbox One launches later this year:

Buy the way you want—disc or digital—on the same day: You’ll be able to buy disc-based games at traditional retailers or online through Xbox Live, on day of release. Discs will continue to be a great way to install your games quickly.

Access your entire games library from any Xbox One—no discs required: After signing in and installing, you can play any of your games from any Xbox One because a digital copy of your game is stored on your console and in the cloud.  So, for example, while you are logged in at your friend’s house, you can play your games.

Share access to your games with everyone inside your home: Your friends and family, your guests and acquaintances get unlimited access to all of your games.  Anyone can play your games on your console--regardless of whether you are logged in or their relationship to you.

Give your family access to your entire games library anytime, anywhere: Xbox One will enable new forms of access for families. Up to ten members of your family can log in and play from your shared games library on any Xbox One. Just like today, a family member can play your copy of Forza Motorsport at a friend’s house. Only now, they will see not just Forza, but all of your shared games.  You can always play your games, and any one of your family members can be playing from your shared library at a given time.

Trade-in and resell your disc-based games: Today, some gamers choose to sell their old disc-based games back for cash and credit. We designed Xbox One so game publishers can enable you to trade in your games at participating retailers.  Microsoft does not charge a platform fee to retailers, publishers, or consumers for enabling transfer of these games.

Give your games to friends: Xbox One is designed so game publishers can enable you to give your disc-based games to your friends. There are no fees charged as part of these transfers. There are two requirements: you can only give them to people who have been on your friends list for at least 30 days and each game can only be given once.

Moram priznat da mi neke stvari nisu jasne.Znači dok god je netko kod tebe može se igrat na XO-u i imat pristup svemu dok su kod tebe??? Hm zanimljivo.....a sad nemreju??? Mislim ovo sve kaj su napravili je samo način da se uzme velika količina novca i sreća što su samo ameri dovoljno pametni da to kupe. Ovo su gluposti. Siguran sam da na PS4 neće bit piratstva. Sve se može kad se hoće. A oni koji će htjet igrat FM5 s guštom morat će dat prek 1500 ojra za novo postrojenje koje će bit basnoslovno skupo.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #190 on: June 07, 2013, 20:55:48 »
http://www.thrustmaster.com/en_US/%D0%9F%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%81%D0%B0/thrustmaster-develop-gaming-accessories-xbox-one



Quote
Following its long-term partnership with Microsoft for the first and second-generation Xbox consoles, developing unique third-party licensed peripherals under the Thrustmaster brand, Guillemot Corporation S.A. is pleased to announce that it is extending its worldwide partnership to include the third generation of Xbox.


^ I eto ti /vjerovatno/ najava za novi volan ..

Offline Jadran73

  • The Wheel Master
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 358
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #191 on: June 07, 2013, 21:09:04 »


 ;D




Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #192 on: June 09, 2013, 13:30:35 »
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: XBOX ONE • E3 press conference 10.06 u 22h
« Reply #194 on: June 10, 2013, 00:04:28 »
Ovo s piratstvom je takav neviđeni spin da se meni već godinama bljuje!
Pogledajte samo razmjere zarade kad je većina ovih današnjih developera počinjalo kao klinci početkom '80ih:
Prodavali su kazete sa svojim igrama susjedima i frendovima, onda su poosnivali firme i bili sretni kad bi mogli prodat 20ak tisuća komada, već su se bili fantastičan biznis (da vas podsjetim, prva dva Fallouta koji se računaju u vrhunac designa igara su prodani tada ispod 50 tisuća svaki i računali se kao nevjerojatan uspjeh)...
Onda se par velikih izdavača pretvorilo u monstrume i svaka naklada ispod MILIJUN se računa kao niš posebno (usporediti s gorenavedenim Falloutima)...
Onda si pogledajte prodaju novog Tomb Raidera za koji su rekli da nije dostigao očekivanja!
Iz sveg ovog slijedi da je najveći problem nezasitnost kompanija za nofcima, a ne to što im netko bilo što krade...
Sve gusarenje se da uračunat u realne "gubitke" i ako je igra kvalitetna, bit će totalno zanemarivo.
Samo pitanje za primjer: Kako to da je GT3 prodan u više od 10 milja komada kad je već tada PS2 bio crackan nemilice?!?!?!
Očigledno postoji neka veza između (ne)kvalitete igre, (ne)arogancije dotičnog izdavača i količine gusarenja... Da ne spominjem očekivanja tzv. "marketinških stručnjaka"...
I kad pogledate sva propadanja fenomenalnih studija, sve je uglavnom bilo zbog pohlepe izdavača...
A jasno je da je Microsoft najpohlepniji od svih, što se vidi iz činjenice da je xbox brand uzet pod pasku glavnog dijela kompanije s windowsima...
BTW, jeste li znali da u americi ne možete u dućanu kupit laptop bez windowsa?
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.