Author Topic: XBOX ONE • službeni topik  (Read 112072 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #255 on: June 20, 2013, 01:01:35 »
I da je ovo super stvar, da se ne bi Sony malo uspava, ovi su se ipak malo trznuli, zdrava konkurencija je ipak dobra po nama.  :)
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #256 on: June 20, 2013, 09:45:45 »
No dobro... Sve je to divno i krasno... Ali još uvijek ne mijenja činjenice:

1. da moj Fanatec neće raditi na XBO
2. da je PS4 100 dolara jeftiniji
3. da PS4 ima potentniji GPU i brži RAM

:)
1. Ako radi na PS3, radit će na PS4.
2. :)
3. Weljkam to the Club. Kupi PS4.

Offline dr_Primus

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • PSN: dr_Primus
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #257 on: June 20, 2013, 10:28:51 »
Pa da... Meni osobno je Forza bolja od GTa. (Zasada... čekamo GT7) ali nema šanse da ponovo pljunem takve novce :)
Vozi miško

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #258 on: June 20, 2013, 10:54:34 »
.. ali nema šanse da ponovo pljunem takve novce :)

Niti ja isto, i to po prvi put u zadnjih 10 godina.

Racunao sam i ovo je zakljucak: XboxOne + Forza 5 + bar jos jedna igra koju bih svakako kupio + godinu dana Golda = 650 eura = 4875 kn. Za te novce cu si radije sloziti PC koji ce moci pogoniti pCARS i Asseto Corsu u 60fps.


Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #259 on: June 20, 2013, 11:16:30 »
.. ali nema šanse da ponovo pljunem takve novce :)

Niti ja isto, i to po prvi put u zadnjih 10 godina.

Racunao sam i ovo je zakljucak: XboxOne + Forza 5 + Novi volan bar jos jedna igra koju bih svakako kupio + godinu dana Golda = 650 eura = 4875 kn. Za te novce cu si radije sloziti PC koji ce moci pogoniti pCARS i Asseto Corsu u 60fps.

Da te dopunim. A najgore od svega je što, kako brzo su makli DRM i ostalo, tako ga mogu i vratiti, jer su prevrtljiva gamad. Nedam im niti kune
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #260 on: June 20, 2013, 11:32:57 »
Da, naravno, ali to je cak i izvan price - ako nece podrzavati Fanatec - a nece - necu kupiti XO ni pod razno ovako-onako. Ukratko, nije opcija nikako pa ni tako.

Okej, znam da PC kakav sam opisao (Asseto Corsa u 1080p@60fs) nece bas biti 5000kn, vec oko 6500 cca, ali ionako ga nemam namjeru kupovati prije kraja godine ili pocetkom iduce, a do tad tkozivtkomrtav.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #261 on: June 20, 2013, 12:17:09 »
Ali će i dalje tražiti za prvo paljenje internet vezu. A to mi smrdi da će ipak biti nekakvih posebnih zahtjeva.

Day one prodaja je i dalje ograničena na određene zemlje. Što ako se ne bude moglo iz Hrvatske upaliti konzolu jer ti IP adresa ne odgovara zemlji za koju su dali podršku?



btw... netko je tamo strašno glup da i prije, a i nakon prve prezentacije niju mogao nanjušiti kako će sve to završiti. Ne, morali su i na E3 sve to ponoviti i onda nakon 10 dana brukanja pojesti govno i sad napraviti ovo ;D

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #262 on: June 20, 2013, 12:29:53 »
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #263 on: June 20, 2013, 12:39:34 »
Ali će i dalje tražiti za prvo paljenje internet vezu. A to mi smrdi da će ipak biti nekakvih posebnih zahtjeva.

Day one prodaja je i dalje ograničena na određene zemlje. Što ako se ne bude moglo iz Hrvatske upaliti konzolu jer ti IP adresa ne odgovara zemlji za koju su dali podršku?



btw... netko je tamo strašno glup da i prije, a i nakon prve prezentacije niju mogao nanjušiti kako će sve to završiti. Ne, morali su i na E3 sve to ponoviti i onda nakon 10 dana brukanja pojesti govno i sad napraviti ovo ;D

Prvo spajanje na net ti treba da bi skinu patch, kako bi maka sva ta sranja s X1-ce, a nakon toga više nemoraš na net.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #264 on: June 20, 2013, 12:46:30 »
Ma da?! Pa zar nije bolje izbaciti u tvornici sva ta sranja?!

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #265 on: June 20, 2013, 12:50:00 »
Mislim da je to vise stvar da OS i harver ima vec zadani BIOS sa ugradjenim ogranicenjima. Day One Patch ce samo ukinuti ta ogranicenja. Pitanje je na koliko, naravno.

Ono sto je super je kontradiktornost citave ideje: spoji se online da bi aktivirao offline mode.

TO moze samo genije izmisliti ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #266 on: June 20, 2013, 12:56:47 »
A da li se igdje spominje gdje će sve konzola moći raditi? Da li je ono region free vezano samo za igre u smislu da će američka igra raditi u PAL konzoli ili nešto drugo?


Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #267 on: June 20, 2013, 13:03:18 »
Pitas pitanja u varijablama na koje ni oni sami ne znaju odgovor mislim.

Sluzbeno, konzola i autentifikacija ce raditi samo u "podrzanim" zemljama. Necemo znati sve dok ili MS javno ne kaze sta je i kako je ili dok netko ne pregrize govno i ne kupi XboxOne, donese ga s igrom u HR i instalira igru, napravi lazni account i pokusa se spojiti.

Ovo za region-free nacelno znaci da ce se igre sa NTSC podrucja (US/JP/Asia) moci igrati na PAL konzolama i vice versa. Sto to znaci u naravi, nemam pojma, niti ce itko znati dok se ne proba. Vjerujem da ce svaki publisher moci sam odluciti hoce li masterirati igre kao region-free i sta i kako - jer na Ps3 nisu sve igre bile region-free, iako je sama konzola region-free (Atlus recimo nioje imao region-free igre, a sigurno ih ima i jos).

Ono sto ce biti 100% problem je kompatibilnost DLC sadrzaja, posebno kod third-party publishera koji rade region-lock za DLC puno kompliciranje nego first-party (koji ga takodjer 99% region lockaju). Da sad ne filozofiram, kada je DLC i online jako naglasen, makinacije sa regijama postaju komplikaza.

Offline dr_Primus

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • PSN: dr_Primus
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #268 on: June 20, 2013, 13:04:05 »
Da, naravno, ali to je cak i izvan price - ako nece podrzavati Fanatec - a nece - necu kupiti XO ni pod razno ovako-onako. Ukratko, nije opcija nikako pa ni tako.

Okej, znam da PC kakav sam opisao (Asseto Corsa u 1080p@60fs) nece bas biti 5000kn, vec oko 6500 cca, ali ionako ga nemam namjeru kupovati prije kraja godine ili pocetkom iduce, a do tad tkozivtkomrtav.

Ja vjerujem da će se moći naći za te novce...
I preporučam AMD grafiku... Kartice koje će biti bazirane na GCN arhitekturi (kao 7790 koji je super midrange kartica) puno će bolje vrtiti portove sa konzola (na kojima je GPU na istoj takvoj arhitekturi)
Vozi miško

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: XBOX ONE • službeni topik
« Reply #269 on: June 20, 2013, 13:07:37 »
Pitas pitanja u varijablama na koje ni oni sami ne znaju odgovor mislim

;D ;D ;D