Author Topic: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema  (Read 96522 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline hendrix

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 486
  • PSN ID: Roni-HR
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #15 on: May 22, 2013, 14:54:30 »
Vidjet ćemo sve...zasad imamo samo ovaj trailer koji ne govori ništa.Po meni ovaj grad i ove ceste znači da bi moglo biti nešto tipa open world,za free roam. Jer realno imaju kapacitet za to napravit. Detalje ćemo vidjet na E3. Ja ću prvi onda razmislit dal ću uzimat Forzu i XboxOne ako to pređe u arkadu,ali kažem,osobno čisto sumnjam.

EDIT: Evo još malo novosti ( i potvrde donekle ) izvor: forzamotorsport.net

''The highest-rated racing franchise of the past 10 years will define the new generation of gaming. As revealed during today’s Xbox: A New Generation Revealed event, Xbox One is coming and Forza Motorsport 5 is leading the way. Built from the ground up to take advantage of Xbox One and the infinite power of the cloud, no game better delivers the sensation of being behind the wheel. “Forza Motorsport 5” sets a new bar for racing games and will be available exclusively for Xbox One at launch.''

Cover photo će bit McLaren P1 - ali to se moglo i pretpostavit

''To celebrate Forza Motorsport 5 and the impending launch of the McLaren P1 (the Forza Motorsport 5 cover car), Xbox has teamed with McLaren to offer one lucky fan the chance of a lifetime – a ride in a real McLaren P1. For more information on this exciting contest, see the official announcement and at www.ForzaMcLarenRide.com. ''

Ferrari''Company that produces dreams''

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #16 on: May 22, 2013, 19:03:08 »
Prvo forza po fizici nikad nebu bila ko gt. Pa vidli smo neke detalje od gt6 koji su po fizici otišli dosta za sadašnju generaciju, a sad zamislite gt7 na ps4 koji je malo jači od novog boxa. Prvo po grafici, a onda i po fizici koja će bit još bolja od gt6. Tak da mislim da je forza tu pušioničar. Tak da će gt uvijek bit the real simulator,a i grafika od gt6 izgleda dobro tak da će na ps4 sigurno bit bolji od forze.

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #17 on: May 22, 2013, 19:17:22 »
E ivek moj, ne zelim nikom slomiti  srce, ali Forza je imala bas te neke detalje prije GT6, a koji se sad na GT6 pojavljuju. Fizika naravno da nece biti ista, ovaj ima ovo bolje odsimulirano, ovaj drugi drugo...

Ne mozes ocekivati da ce GT6 na PS4 biti bolji od FM5 ( u slucaju da FM5 nastavi istim putem kao do sad), jer ipak GT6 treba biti ista igra i na PS3 i na PS4. Grafika ce biti sigurno bolja, za drugo ne znam koliko je realno ocekivati neko poboljsanje...tek dolaskom GT7 ce se moci usporedjivati jedan s drugim.

Druga je stvar sto su ovi iz M$ zasrali sve moguce sa svojim restrikcijama i ogranicenjima....
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline hendrix

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 486
  • PSN ID: Roni-HR
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #18 on: May 22, 2013, 19:43:44 »
E ivek moj, ne zelim nikom slomiti na srce, ali Forza je imala bas te neke detalje prije GT6, a koji se sad na GT6 pojavljuju. Fizika naravno da nece biti ista, ovaj ima ovo bolje odsimulirano, ovaj drugi drugo...

Ne mozes ocekivati da ce GT6 na PS4 biti bolji od FM5 ( u slucaju da FM5 nastavi istim putem kao do sad), jer ipak GT6 treba biti ista igra i na PS3 i na PS4. Grafika ce biti sigurno bolja, za drugo ne znam koliko je realno ocekivati neko poboljsanje...tek dolaskom GT7 ce se moci usporedjivati jedan s drugim.

Druga je stvar sto su ovi iz M$ zasrali sve moguce sa svojim restrikcijama i ogrsnicenjima....

Potpisujem...
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #19 on: May 22, 2013, 19:47:53 »
Druga je stvar sto su ovi iz M$ zasrali sve moguce sa svojim restrikcijama i ogrsnicenjima....


A kako je krenulo, zasrat ce i sa volanima - a do maloprije se cinilo da ce bar to ostaviti na miru.

Microsoft: 'Only Xbox One controllers, accessories will work with the new console.'

Quote
The new system won't support the Xbox 360 controller


Quote
When asked on Twitter if the new system supports Xbox 360 headsets, Xbox Support reiterated the statement we received, saying, "Only Xbox One accessories will work with Xbox One, which helps us deliver better headset audio and other benefits."


http://www.joystiq.com/2013/05/22/microsoft-only-xbox-one-controllers-accessories-will-work-wit/

Ako ne znate - a mnog vjerovatno ne znaju - X360 volani (dakle svi, ukljucujuci i Fanatec) u stvari emuliraju X360 kontroler kad se upotrebljavaju.

Ovo ce biti posebna hrpa gnojiva ako se doista sruci sa vagona. Ceka se Fanatecov odgovor, dosta ljudi je vec pocelo ispitivati Thomasa, valjda ce nekome odgovoriti. Pod uvjetom da i on zna, naravno.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #20 on: May 22, 2013, 20:15:58 »
Čime se vi zamarate... imate konzolu na kojoj radi, imate odličnu igru koju igra gomila ljudi ovdje...

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #21 on: May 22, 2013, 20:17:49 »
Tužan, tužan razvoj situacije. Samo treba da i Sony to napravi, ali ne vjerujem u to. Sony je više puta ispao good guy, samo zato jer su prisiljeni biti, treba i MS pritisnuti blokiranjem konzole.
Mislim, ovo meni ništa ne znači, jer iako imam X360 ne planiram uzimati novi Box, iz više razloga (no, valjda ne moram navoditi), ali žao mi je ljudi koji će zbog Halo, Gears, Forza i sl uzimati Xbox "van". Čak bih mogao svoj volan zamijeniti za onaj Fanatec koji podržava PS3 i X360, pa voziti Forza i F1 2012, ali puno je to love za dvije igre. E, Kolumbo, jebem te radoznala... B-)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #22 on: May 22, 2013, 20:26:18 »
Tužan, tužan razvoj situacije. Samo treba da i Sony to napravi, ali ne vjerujem u to. Sony je više puta ispao good guy, samo zato jer su prisiljeni biti, treba i MS pritisnuti blokiranjem konzole.
Mislim, ovo meni ništa ne znači, jer iako imam X360 ne planiram uzimati novi Box, iz više razloga (no, valjda ne moram navoditi), ali žao mi je ljudi koji će zbog Halo, Gears, Forza i sl uzimati Xbox "van". Čak bih mogao svoj volan zamijeniti za onaj Fanatec koji podržava PS3 i X360, pa voziti Forza i F1 2012, ali puno je to love za dvije igre. E, Kolumbo, jebem te radoznala... B-)

Zašto bi to Sony napravio? Da sjebu milione ljudi koji su uzeli volane da bi igrali igru koju su prodali u desetinama miliona primjeraka? Za kontroler će sigurno imati nekakvu "zaštitu", ali ona će se prvenstveno odnosti na touchpad (ako i to budu radili).

Sony neće napraviti ništa čime bi si narušili priliku da ove sjebu koliko god mogu. Možda bude nešto vezano za rabljene igre, ali to će mislim prije ovisiti o izdavaču igre nego da bi to moglo biti pravilo za sve igre.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #23 on: May 22, 2013, 20:53:33 »
Sony ce kapitaliziratui tu "good guy" shemu vec i samo time da samo njihove ekskluzive zadrze mogucnost preprodaje. Barem najdulje, ali nece toliko dugo ako zbilja MS ovako zglajza.......

Samo ostaje nada da ce onda stvarno Nintendo za 2-3 godine i sami napraviti zaokret poput ovog Sonijevog, izdati jednako beskompromisnu konzolu.
Ponekad i pogodim, al ovo bi najvise volio da se ostvari!
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline hendrix

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 486
  • PSN ID: Roni-HR
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #24 on: May 23, 2013, 00:00:29 »
Ako ovo sve bude istina,volio bi da svi gameri dignu ruke od Xboxa i da PS4 ih zgazi doslovno. Toliko sam se nabrijao na Forzu , imam i volan i sve i onda cujem ovo. Katastrofa!
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #25 on: May 23, 2013, 00:20:50 »
Imaš volan koji podržava i PS3 ili samo X360? Ako ne, prodaj što prije i kupi prikladan (Fanatec GT2 mislim) pa si spreman za GT6. I meni je F4 super, ali mislim da će GT6 to prestići samo tako.

Offline hendrix

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 486
  • PSN ID: Roni-HR
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #26 on: May 23, 2013, 00:34:29 »
Imam Elite sto je najbolje,znaci vrhunski volan i nema sta ne podrzava trenutno.. Ne znam sta to treba Microsoftu.
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline Skvikki

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 494
  • PSN-ID: Skvikki
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #27 on: May 23, 2013, 00:59:44 »
Najbolje je još malo pričekati prije nekih drastičnih odluka. M$ voli pojesti ono što je **** kada ih se stisne pa može doći do promijena u hodu.

EDIT: Sad sam vidio postove u Fanatec temi. Znači šanse su male. Žao mi je dečki. :( E moj M$  ::)

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #28 on: May 23, 2013, 21:44:27 »
Cover photo će bit McLaren P1 - ali to se moglo i pretpostavit

''To celebrate Forza Motorsport 5 and the impending launch of the McLaren P1 (the Forza Motorsport 5 cover car), Xbox has teamed with McLaren to offer one lucky fan the chance of a lifetime – a ride in a real McLaren P1. For more information on this exciting contest, see the official announcement and at www.ForzaMcLarenRide.com. ''



Evo ga > 




Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #29 on: May 28, 2013, 15:30:55 »
Ima li kojih novih ili konacnih zakljucaka glede Fanateca? Ili da je barem zakljuceno ima li jos te i te vrste nade ili pitanja za MS?
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.