Author Topic: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema  (Read 98265 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #135 on: September 05, 2013, 13:05:13 »
Bilo bi dobro da se to odmah dobije u FM5, da nije DLC. Tako da ga i Kazo bude primoran odmah staviti ;D

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #136 on: September 19, 2013, 17:10:58 »
Forza Motorsport 5: FilmSpeed



Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #137 on: September 19, 2013, 18:00:35 »
Bilo bi dobro da se to odmah dobije u FM5, da nije DLC. Tako da ga i Kazo bude primoran odmah staviti ;D

Jebe se Kazi sta drugi mecu. On mece svoje kad on mece.. a kad ga Kazo mecne... ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #138 on: September 19, 2013, 18:11:48 »

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #139 on: September 19, 2013, 18:55:41 »
Fantastican film za Forzu, vrhunska ideja i luda realizacija, svaka cast ekipi koja je ovo napravila.

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #140 on: September 19, 2013, 19:04:02 »
Da super reklama, steta sto je igra kakva je.

Offline Duvorynn

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 338
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #141 on: September 19, 2013, 22:56:00 »
@Voss
Ne kudi konja kojeg nisi jahao!
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way.

You don't know the true meaning of speed if you didn't travel faster than sound!!!

PSN-ID: Duvorynn
Xbox Live: Duvorynn

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #142 on: September 20, 2013, 07:17:58 »
Bit će bolja od F4 u svakom pogledu, a vjerujem i od GT6. Sad, to što Forza i GT nikad neće biti PC-like simovi, meni nije minus, to je jednostavno tako. Mora se zadovoljiti široki dijapazon publike, što nije uvijek lako.
Naravno, čeka se objava Project CARS za konzole nove generacije, pa da se Polyphony i Turn 10 imaju s kim nadmetati.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #143 on: September 20, 2013, 10:12:24 »
Bit će bolja od F4 u svakom pogledu, a vjerujem i od GT6. Sad, to što Forza i GT nikad neće biti PC-like simovi, meni nije minus, to je jednostavno tako. Mora se zadovoljiti široki dijapazon publike, što nije uvijek lako.
Naravno, čeka se objava Project CARS za konzole nove generacije, pa da se Polyphony i Turn 10 imaju s kim nadmetati.

Teško se može pCars s njima nadmetati. T10 i PD imaju budgete za 10 SMS-a. Što ne znaći da pCARS po fizici neće biti bolji, ali to je subjektivno.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #144 on: September 20, 2013, 10:33:44 »
Fizika i je bitna, uz SMS-ove fenomenalno modelirane staze.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #145 on: September 20, 2013, 10:47:11 »
Radi se o posve drugacijim igrama konceptualno, to dolazi prije svega.

PCars ima strukturu PC igre, djelomicno prilagodjenje konzolaskoj publici (karijera) i fokusirana je iskljucivo na online i utrkivanje. Po onome sto ja znam, meni s pCArs cini kao svojevrsni "nasljednik" TOCA serijala u pristupu i izvodjenju.

Forza se svakim nastavkom sve vise okrece prema casualu, sto vjerujem radi zbog pritiska Microsofta, ali to im ne donosi zeljene rezultate. Od Forze 2, svaka sljedeca igra se sve manje prodaje, a FM5 ce biti vjerovatno najslabije prodana Forza. Eksperiment sa Horizonom nije uspio (prodaja je debelo podbacila), a kompenzaciju koju rade sa snaznim DLC naglaskom je po meni posve kontraproduktivna. Da ne govorimo kako svakim nastavkom gube hardcore populaciju i kako to neminovno utjece na percepciju igre.

GT ima svoj put, Kazunorija boli briga sto drugi rade i nikad ga to nije ni previse zanimalo. To se vidi i po zadnjem razvoju stvari, gdje je PD i sluzbeno prozvao zanr za GT6 "Car Life Online Simulator". Oni rade svoje i spajaju nespojivo, a ocito je da ta formula uspjeva.

Mene cudi bijeg EA iz Shift serijala, jer je imao dobru prodaju - ali to je kompleksna prica. Shift je mogao biti dobar temelj da je EA dozvolio da ode vise prema simulaciji. Ovako cekamo sto ce biti s Pcars i kad ce to uopce biti, ali ponavljam, ja mislim da pCARS nema previse veze u komparaciji s bilo GT ili Forzom, osim sto su navedene igre tehnicki voznje.

Ja se nadam da ce SMS iskoristiti snazan push za self-publishing koji nude i PS4 (vise) i Xbone (nesto manje), ali bojim se
kako bi razne licence (za aute i staze prije svega) mogle predstavljati veliki problem. Slicno se nadam i za Asseto Corsu i bilo bi sjajno da takve, puno vise "hardcore" voznje dodju na nextgen u formi "indie" igara (cak i da Reiza izda GSC recimo) i sa nekom dobrom mid-price cijenom, jer ne vidim nacin uopce kako bi svi ti studiji uopce izdrzali izdavanje igara bez nekog veliog publishera, a da ne izgube svu eventualnu zaradu u procesu (kao sto Milestone jedva spaja kraj s krajem s WRC ili SuperStars igrama).

Buducnost ce pokazati, ali od svega navedenog mene najvise zanima vidjeti sto ce MS odluciti vezano za buducnost Forze kada se posloze rezultati za FM5.

Offline Duvorynn

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 338
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #146 on: September 20, 2013, 13:30:38 »
Realno gledajuci i GT i Forza serijal su presli u mainstream i podbacili na nekim poljima.
GT je postao presuhoparan, izgubio je draz. Opet se vracam na broj auta, jer volim svaki auto probati u stock i full upgrade verziji na nekoliko staza. Previse izvedenica koje skoro pa nista ne odskacu jedna od druge, a nedostaju mnoge druge jurilice koje su nesto znacile (NSU, Opel Manta Lexmaul, Opel Monza itd. da ne nabrajam). Znam, uvijek je tu pitanje licenca, ali ako vec imas licencu za Opel ili Chevy, pa daj onda stavi i ikone racinga.
Zvuk je po meni za vecinu auta katastrofalan, pogotovo kada se sjetim onih famoznih najava kako su potrosili TISUCE sati na snimanje zvukova rada motora. Vozio sam Toyotu MR2, Focus RS te BMW M3 i vjerujte mi da ti auti ne zvuce tako u stvarnosti. Sa Season eventima i patchevima su dosta popravili stvari, ali izostao je onaj pocetni WOW (kakav je GT serijal nekad stvarao)

Forza je pak krenula u casual racing kategoriju, iako sa svim iskljucenim asistima i HC postavkama, mnogi bi se zacudili koliko je tesko voziti da se ne slupas. U nekim stvarima se izdvaja od ostalih casuala. Zvuk je prenaglasen, ali ne smeta previse, jer mi i treba nesto da dize adrenalin svaki put kad otcepim gas na izlasku iz zavoja. Staze nisu detaljno mapirane kao u GT, ali u GTu izgledaju previse sterilno. Izbornici su lijepse (barem meni) izvedeni nego u GT.

OMG, pa to su igre i trebale bi zadovoljiti svakog tko voli utrke...za HC igrace tu su uvijek postavke bez asistencija, pa tko voli nek izvoli. No, da ne duljim, iskreno se nadam da ce NG nastavci obaju serijala donijeti promjene, ne samo vizualne, jer to je samo dobrodosao plus, te da igre vrate tamo gdje im je i mjesto...u dnevni boravak svakog virtualnog racera.

Sve ovo su moja osobna misljenja i molim dezurne dusebriznike da me ne dozivljavaju kao trola, jer nekome je nesto bolje ili losije, sto ne znaci da je drugom isto tako.
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way.

You don't know the true meaning of speed if you didn't travel faster than sound!!!

PSN-ID: Duvorynn
Xbox Live: Duvorynn

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #147 on: September 20, 2013, 13:48:23 »
Turn 10 stvarno ima znanje, šteta da ih MS sputava da naprave čisti sim. Shift 3 na PS4 bi bio san snova, samo kad bi EA dozvolio da bude čisti sim. Šteta da onoliko ovakvih staza propadne. GT, da, to je uvijek bila simulacija skupljanja auta i njihovo tuniranje, održavanje...imanje uglavnom. Pedeset auta i sto staza, to bi bila racing igra.

Offline Duvorynn

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 338
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #148 on: September 20, 2013, 14:06:56 »
Slazem se u potpunosti. :D :D :D
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way.

You don't know the true meaning of speed if you didn't travel faster than sound!!!

PSN-ID: Duvorynn
Xbox Live: Duvorynn

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza Motorsport 5 • nesluzbena tema
« Reply #149 on: September 20, 2013, 14:49:16 »
Pedeset auta i sto staza, to bi bila racing igra.

To bi trebao biti pCARS.

Nadajmo se da ce i biti.