Author Topic: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema  (Read 54550 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milicevic87

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 180
  • PSN-id: Milicevic87
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #75 on: July 11, 2013, 08:21:39 »
Zanimala me voznja trenutno prvoga na svijetu, pa sam si skinuo replay. Pa on skoro u svaki zavoj ulazi driftajuci.  ???

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #76 on: July 11, 2013, 08:34:42 »
Zanimala me voznja trenutno prvoga na svijetu, pa sam si skinuo replay. Pa on skoro u svaki zavoj ulazi driftajuci.  ???

ima nade za mene onda, možda da posvetim više vremena tome aa ;D ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #77 on: July 11, 2013, 10:17:26 »
Zanimala me voznja trenutno prvoga na svijetu, pa sam si skinuo replay. Pa on skoro u svaki zavoj ulazi driftajuci.  ???

Namješta nos auta da što prije može pritisnuti gas, pa da ima najbolju moguću izlaznu brzinu iz zavoja. I tako svaki zavoj. To treba pogoditi. Svaka im čast.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #78 on: July 11, 2013, 10:32:53 »
Nije baš drift (jer ne baca auto u zavoj), nego "trail braking" tj.ono od čega mi bježimo ;D - čovjek koči DOK skreće i tako rotira auto u idealnu poziciju.

U GT-u, pa tako i u GT6, je ta tehnika ultra nerealno ultra efikasna. Al, jebiga, vrhunski vozač/igrač je onaj koji se može prilagoditi i tome i svemu drugome.
Ja nemogu ;D

Tipovi s PURE Foruma su me podučili teoriji, i nešto mikromalo sam usvojio u praksi. Moja preporuka bi bila onome koga zanima gdje bi ga mogli praktično poučiti takve stvari, je maksimalno iskoristiti prilike za mješovita prvenstva s njima ;)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #79 on: July 11, 2013, 10:49:55 »
...nego "trail braking" tj.ono od čega mi bježimo ;D - čovjek koči DOK skreće i tako rotira auto u idealnu poziciju.

Tipovi s PURE Foruma su me podučili teoriji,...

Ta "teorija" radi u normalnim uvjetima utrkivanja samo uz par preduvjeta:

- da je ABS ON
- da je Tyre Wear OFF
- da Surface/Track Grip nije ne REAL

Sa ABS OFF zaboravi takvu voznju za 90% slucajeva, s Tyre Wear ON gume se trose 30% brze minimalno, a sa Grip na REAL nema sanse da bi odrzao balans na izlazu u pola situacija.

Te voznje i fore su sve okej, ali na svu srecu, nisu primjenjive u utrkama kakve ce se uglavnom voziti u GT6.

Da Comfort gume ne spominjem uz gorenavedene preduvjete.

Ali se potpuno i beskonacno slazem da je potrebno majstorstvo za vrhunske rezultate, bez obzira na zadane uvjete utrke. Vrhunski vozac je vrhunski vozac.

Offline Milicevic87

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 180
  • PSN-id: Milicevic87
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #80 on: July 11, 2013, 10:56:56 »
Pa i taj nacin voznje je meni neka vrsta varanja, stajaznam, nevjerujem da ce ikakvi pravi tim dozvoliti takvo guljenje guma u pravim utrkama. Ono sto dobijes opet izgubis s cescim ulazima u boks.

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #81 on: July 11, 2013, 10:59:27 »
Da, sve 6, ali ovo je igra. Jbga, pise na njoj the real driving simulator, ali je daleko od savrsenosti u nekim stvarima.

Majstori ostaju majstori, slazem se.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #82 on: July 11, 2013, 11:02:32 »
Dozvolili bi to kada bi se radilo o utrci od 1 kruga, sto akademija i jest.

No, Amar, imam određeni broj replaya utrka s tim ljudima, 90% njih vozi "trail braking" u manjoj mjeri, ali 10% to rade CIJELU trku, BEZ greškice, sa MANJE potrošenih guma od ostalih ;D 8) (a naravno da je slip na real, a potrošnja ON, čak i ubrzana).

Oni štede gume, svaki tim bi ih volio ;)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #83 on: July 11, 2013, 11:13:21 »
Kao sto rekoh, 90% slucajeva. Ostalih 10% su uvijek iznimka i svaka im cast.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #84 on: July 11, 2013, 12:23:31 »
Je, ali POANTA mog predzadnjeg posta je koliko često mi imamo priliku voziti organizirana prvenstva sa Zokijem, Rastom ili Kekom? Sjećam se koliko praktične koristi su svi sudionici imali u onih par prvenstava koje su i oni vozili, a za takvu razmjenu u praktičnoj formi su zbilja potrebna mrvicu ozbiljnija prvenstva.
Nadam se da će nam se opet pridruživati u GT6, do tada vanzemaljce i poluvanzemaljce moram vatat drugđe ;)
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline kizo_uzi_1

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2390
  • oštar pas
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #85 on: July 11, 2013, 12:45:04 »
Je, ali POANTA mog predzadnjeg posta je koliko često mi imamo priliku voziti organizirana prvenstva sa Zokijem, Rastom ili Kekom? Sjećam se koliko praktične koristi su svi sudionici imali u onih par prvenstava koje su i oni vozili, a za takvu razmjenu u praktičnoj formi su zbilja potrebna mrvicu ozbiljnija prvenstva.
Nadam se da će nam se opet pridruživati u GT6, do tada vanzemaljce i poluvanzemaljce moram vatat drugđe ;)
...njima trojici treba kovačića za gume,ono u pol trke isprazne se napola....
<=  <=  brz kao vjetar ,  žestok  kao vulkan !    ID ; PSN nick;  lega_rovinj      wrROOOooom !!  

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #86 on: July 11, 2013, 13:48:13 »
S trail brakingom se gume nesto manje trose zato jer je tezina auta prebacena naprijed te se u manjoj dozi smanjuje bocno klizanje auta i rulenje guma....a to sve kad se tehnika usavrsi....i jos jedna prednost je minimalan razmak izmedu gasa,kocenja i gasa.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #87 on: July 11, 2013, 14:57:01 »
Ja se uvijek trudim ulaziti u zavoje sa lift offom, ali naravno, ovisi od auta do auta s kojim mi to leži, a s kojim ne...


Inače, to "driftanje" pri ulasku u zavoj se radilo i na prošlogodšnjem academyju, jedino tako možeš raditi ona vremena. E sad, trebaš bit poseban specijalac za to pogoditi na svakom zavoju i izvući maximum.

Offline ivann

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 278
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #88 on: July 11, 2013, 16:59:39 »
Nije to samo na academy, tako voze i time triale ove sezonske. Meni je to isto glup i nerealan nacin voznje, ali drugacije ne idu toliko brza vremena. Ja posto neznam zabacit auto kocnicom ili pustanjem gasa obavezno malo rucnu pipam inace je ogromno podupravljanje i ode sa idealne linije.

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #89 on: July 11, 2013, 17:29:57 »
Patio sam se 2 dana sa ovim tuning nisanom,ali bas mi nest tu ne stima u FFB pri kocenju i understeeru.  Mozda je i do staze .
Gt veteran superstar u penziji