Author Topic: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema  (Read 54700 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #105 on: July 11, 2013, 22:08:14 »
Ordonez je učil klince vozit karting

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #106 on: July 11, 2013, 22:20:39 »
Potpuno se slazem s Amarom. Svi ti decki koji su najbrzi u 'igricama', bilo GT5 ili bilo koja PC simulacija, nisu brzi samo jer imaju puno vremena za igrat i vjezbat. Vjezba ti naravno pomaze, kao u svakom sportu/aktivnosti, ali ako nemas talent za to nece ti vjezba puno pomoc.

Ja sam se utrkivao preko neta na PC igrama jos od GP2 i  GPL prije 15 godina. I mogu vam rec jako puno danasnjih najbrzih vozaca u iRacing (to najvise vozim i pratim ali ista prica drzi vodu u bilo kojoj simulaciji) su bili i najbrzi prije 15 godina u GPL i svakoj slijedecoj igri od tad. Greger Huttu je ziva legenda, decko je fenomenalno brz, ali sto je najlude te brze krugove ponavlja bilo kad, protiv bilo koga u bilo kojoj igri. Kad gledam koja konstantna vremena odvozi u svojim utrkama od sat i pol protiv drugih aliena, zaboli glava!

I nije da je samo brz doma iza ekrana, iRacing ga je doveo u ameriku i odvozio je Skip Barber na Laguni i onda Formula Mazdu na Road Americi. Bio je jako brz i iznenadio ljude tamo, a da prije toga nije nikad vozio bilo kakv auto na stazi, cak ni vozacku dozvolu nije tad imao ako se tocno sijecam.

Prica s Ordenezom je slicna, nemozes zavrsit na podiju u LeManu ako neznas vozit i nije ti urodeno. Bit brz u kakvim god uvjetima da se nades je glavni bit uspjesnog vozaca! Bilo to igrica ili pravi auto.

Imam i puno drugih primjera, ljudi poput Shane Van Gisbergena koji vozi V8 Supercars u Australiji. On je mlad i brz vozac uzivo, i onda tu brzinu i natjecateljski duh dovede u iRacing i tamo rastura. Ima dosta takvih pravih vozaca koji su jako dobri u igricama jer im je gust natjecat se s frendovima i ostalim 'klincima' na netu. Sve ti je to isto. Ako imas tu brzinu urodenu u sebi imas sanse, ali ako ne, nema te vjezbe koja ce ti dat vremena za pobjedu.

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #107 on: July 11, 2013, 23:01:57 »
Sve si dobro rekel slažem se. Ali u svakom sportu talent ti ne znači puno bez vježbe. Ima ekipe kod nas koji su brzi na stvarnim stazama, ali na tablicama nisu visoko. Zato kaj je razlika grobnik i sjedalo pred ekranom velika. I oni koji često jure po stazama ili slično teško se prilagođavaju načinu vožnje prvih deset koji klize kroz zavoje i sl. Za takav način vožnje na gt-u treba dosta vremena izdvojit. Pogotovo da bi mogel nizat konstantne krugove sat i pol u komadu bez greške.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #108 on: July 12, 2013, 01:14:47 »
Ne, oni to mogu (tako "klizati") jer mogu, a ti i ja to NE MOŽEMO - TOČKA,USKLIČNIK! ;D Koliko god vježbali postigli bismo tek polu-uspješno i polu-pouzdano klizanje uz pomoć kojeg bismo mogli zalomiti 1 u 20 dobrih krugova - ali samo na toj stazi koju smo luđački vježbali.
A oni to rade instinktivno.

Mi NIKAD ne bismo uspjeli ni pojmiti/otkriti sami od sebe da u toj i toj igri takvo i takvo klizanje omogućuje takvo nešto - a oni su to SVE SAMI OD SEBE i spoznali i usavršili.
I to je jedini razlog zašto mi ostali uopće znamo da to postoji.

I to je talent kojim i za stvarnim volanom (ili nekim trećim poslom!) oni mogu raditi čuda.
To je dar, nije trening. Njima treba trening samo radi MEĐUSOBNE konkurencije. A to što bi mi sa 5h svakodnevnog rada JE NIŠTA.

Postići to nešto dodatnim treningom mogu Knegas, Safety, Decho - a znate zašto? Jer su i bez manijakalnog treninga POKAZALI da mogu. A onaj koji to ne može i bez treninga POKAZATI ne može ni s njim.

Zbilja su mi čudni ovi izljevi ljubomore gdje se između redova čita "ja sam zapravo bolji od njih al su krive igrice jer ništ ne valjaju" :P
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline petrenjdin

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 373
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #109 on: July 12, 2013, 01:41:28 »
istinu zboriš  ;D
psn id: petrenjdin

Offline ivann

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 278
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #110 on: July 12, 2013, 03:10:55 »
Misljenje ko i guzica svako ima svoje pa tako i ja.. sta se tice tog uklizavanja u zavoj to nema veze sa stvarnoscu, svaka cast svima koji su to doktorirali u igri. Dosad nisam vozio nesto ni sa zokijem ni sa kekom itd. ali kad bi se u stvarnosti svi susreli i vozili ( ne karting nego neki auto ) ja bi sve na dechu ulozio, covjek ima taj osjecaj za smooth voznju a to je po meni recept za sampione, znaci nema nista na silu kao u free practice 3 prvi covjek vozi gymkanu po pasicama.. bas bi volio da usporede vremena sa academy challengea i da to repriziraju u stvanosti, i ono da replay stave eto.

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #111 on: July 12, 2013, 03:17:14 »
A ljudi ocito znaju super vozit plus iskoriste neke stvari iz igre, znaju iskoristit sve sta im igra pusta. Nebi radili bzvz akademiju i davali ljudima da voze prava auta da se vrimena ostvaruju samo na totalni nerealni nacin voznje.

Inace sad me sitilo kako u proslogodinjoj akademiji jedan je momak ispao jer nikako nije uspjevao prije zavoja saltati 2-3 nize pravilo. Ubacio bi recimo iz pete u drugu i onda pustio kvacilo, a ucili su ga da triba iz pete u cetvrtu pa pustit kvacilo pa u trecu pa pustit i tako dalje. On se recimo mozda tako naucia u gt i nije se mogao prilagoditi pravom nacinu voznje

Offline ivann

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 278
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #112 on: July 12, 2013, 03:55:11 »
Neznam ko je taj, al mi ga bas zao. Nevidim nikakav problem u preskakanju brzina nanize.

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #113 on: July 12, 2013, 04:27:27 »
Tako su mu rekli tamo, triba svaku brzinu zasebno pribacivat i kocit motorom  a ne odjednom pribacit 3 brzine

Offline ivann

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 278
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #114 on: July 12, 2013, 04:58:07 »
To mozebit njihovo pravilo, al u nekim situacijama je prosto nemoguce.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #115 on: July 12, 2013, 08:07:00 »
U cijeloj ovoj priči bitna je samo jedna stvar: PRILAGODBA!
Daklem, računajte na Ordonjeza i situaciju u kojoj se našao kao "friški" profi vozač...
Došo klinjo s igrice i odmah prve sezone na podiju...
A sad si zamislite koliko je on prilagodbi na uvjete prošao samo kroz igre, ne računajući stvarnoživotnu vožnju...
A profi vozači su imali "samo" pravu vožnju...
Tko će se od ovih ponuđenih bolje snaći u "čudnim situacijama", pitam se ja...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #116 on: July 12, 2013, 08:12:00 »
Ja mislim da nitko nije ljubomoran vec samo debatiramo o tome koliko je virtualnost bliska sa stvarnoscu. Svaka cast svemu, ali njihov virtualan nacin voznje je daleko od stvarnosti. Oni u zavojima saltaju u nizu, zabijaju motor u blokadu bez da kotaci blokiraju, puno kasnije koce pa klizu do tjemena. Svi koji su bar jednom bili na grobniku znaju da to tak ne ide. Slazem se treba se svemu prilagodit pa i takvom klizanju. Jbg nekima je to nerealno pa se nemogu priviknuti.

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #117 on: July 12, 2013, 10:07:21 »
To samo govori o onima koji se ne mogu priviknuti  :P
Ja se pitam jel bih se mogao prilagodit na stvarnu vožnju...  ;D
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #118 on: July 12, 2013, 10:25:46 »
pa u biti kad nema downforce-a blago klizanje je brže nego totalni grip
pogledaj f1 50-60-70ih nema DF-a kliže se sve u 16

mislim da je i Šebalj u onoj EVO školi vožnji pričao o tome da je najbrže kad je guma na 102% da se tako izrazim, neke veze sa "slip angles" i slično nisam sve zapamtio

danas je teško naći trkaći auto bez DF-a pa i ta tehnika je iščeznula, keichi tsuchiya i jgtc prije 20 godina i sl., dtm e30 i ostali ide bokom...

trail braking na motoru uvjek koristim najnormalnija stvar u brzoj vožnji, u autu i ne baš jer auto je realno govno i nije namjenjen za imalo bržu vožnju
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Toninho

  • Driftoman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 527
  • PSN_ID: Toninho_HR
    • Drift.hr
Re: Gran Turismo 6 demo • opca chat tema
« Reply #119 on: July 12, 2013, 11:16:59 »
Fedro je napisao traktat  samosvijeti o prosječnosti i po svome običaju malo pretjerao. :)
Ja s 41 g. sam sigurno prepun zavisti što imam prosječna vremena, da moram optužiti manjkavosti igre
i žaliti se na ljude koji exploitaju nerealnu komponentu.

Mislim....

Meni svaka "simulacija" vožnje prestaje biti zabavna kada joj ne pristupam kao "pravoj" vožnji.
Samim time ja isključujem nerealne setup-ove, kao i nerealne načine vožnje, kao i traženje granica fizikalnog modela.
GT JAAAKO puno oprašta.
Neke simulacije imaju takav model gdje bi se složio da onaj koji ih dobro vozi možda bude bude dobar i u pravom autu.
U GT-u je ta granica puno dalja i od jedne točke je pitanje prilagodljivosti, kako kaže Bruno.
Ja sam vozio auto na "granici fizike" nekoliko godina i znam poprilično o čemu pričam.
Inače Bruno bi bio odličan "test mule" :)
Vozi poprilično dobro GT, a nije vozač u RL.
Baš me zanima, kako bi Bruno recimo, doletio sa 230KM/h pred "zagrebački" na Grobniku, kočio, namjestio auto, dao gas, uhvatio ga kod oversteera na 120 i poklopio gas za van...
Motorsport je igra s 2 balls.

Mene zanimaju manje exponirani pobjednici tih natjecanja.
Koliko njih je kada su sučeni s realnošću, sami sebi priznali koliko to žele i mogu, te potom i napravili neki rezultat.
Sa ovih par exponiranih GT Akademija je mala super sreću.

A što se muda tiče, ja definitivno znam da ih ne bi imao kada je u pitanju recimo vožnja pout ove:

Ari Vatanen - In Car Manx 1983 - SS4


Maximum attack traži znanje, vještinu, talent, povjerenje u sebe, muda, odgovornost za suvozača i auto.

I za kraj, mislim da bi  netko ko je npr. 100-ti po rankingu, bez beda, mogao u stvarnosti bolje voziti od prvoplasiranog.