Author Topic: F1: Championship Edition uz Force Feedback patch = potpuno nova igra  (Read 16008 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
I to kakva igra. Nebo i zemlja.

Novi patch za F1:CE (33 MB) pokrece se isti cas kad igru ubacite u konzolu i downloada se automatski. Donosi force feedback podrsku za sve PS3 volane, a podrska je fenomenalna. FF je trostruko bolji nego u GT5:P (barem sto se G25 volana tice) i osjecaj je poptuno neopisiv. Tek sad se vidi koliko je F1:CE u stvari dobra simulacija i koliko je to dobra igra.

Da rezimiram - iako dolazi GT5:P, F1:Ce ima nesto sto GT5:P zasad nema - a to je mogucnost kreiranja vlastitih meceva i fenomenelna full-online podrska. Sinoc smo Dejan i ja dva sata vozili iz zezancije jedan protiv drugog i super se zabavljali. ako jos netko ima ovu igru i spreman je voziti neka se obavezno javi. A pogotovo ako ne dodje private-race podrska za GT5:P onda pokusajte nabaviti ovu igru (sad bi je vec trebalo biti i za manje novce) i otkriti koliko je dobra.

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Mislim da ce GT5P imati podrsku kreiranja vlastitih utrka jer nebi oni ljencarili i neradili nista 3 mjeseca a da ga ne poprave mislim nA Japanca u online-u!!!!!!
F1 sam igro demo i igra je rulala pre brutalna je ; ali nema se3 para za cijelu verziju  :(

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Mislim da ce GT5P imati podrsku kreiranja vlastitih utrka jer nebi oni ljencarili i neradili nista 3 mjeseca a da ga ne poprave mislim nA Japanca u online-u!!!!!!

E to je nesto na sto u ovom casu ne bi stavio ni 3 kune za okladu.. Cisto sumnjam, ali pozlatile ti se rijeci.

Offline dejan041

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 243
igra je tek sad ono sto je trebala biti cim je izasla!uzivao sam ganjajuci se jucer sa Amarom!preporucam svima koji su u mogucnosti da je nabave i uzivaju u necem sto GT jos uvijek ne pruza!!!

Offline Polaris1001

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 25
  • PSN-id: PolarisMK
Hmmm, znaci moram kupiti G25  ;D .

A za Formula 1 CE, evo link sa super cenu.
http://www.choicesuk.com/Product.aspx/!826399

Vroooooooooooom.

PSN-id: PolarisMK (Cro account :) )

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Trenutno vozim F1 06 CE na DFP-u, tek da poželim GT kad nabavim prologue.
Bolidi, asfalt, kiša, oštećenja pri sudaru... fantastično.
Zvuk pri unfalu, zatim različiti zvukovi motora pojedinih bolida :) Vrišteći sopran cosworta, ili hrapavo gunđajući BMW. Na TV modu prebacivao sam onboard kameru sa bolida na bolid, a moja žena je žmureći prema zvuku pogađala koji je motor u pitanju.
Staze su odlično urađene, no nisam uspio naći u 12 zavoju Albert parka onaj brežuljak što ga je Timo Glock našao. Sve ravno. :-\ Hmm.
Monte Carlo ili po naški Cote d' Azur ;) u odnosu na GT4 nekako je izdužena kao da gledate kroz širokokutni objektiv ili špijunku na vratima. ::) Dobro ne baš toliko, ali navodim to da bih lakše predočio na šta mislim. Dakle perspektiva staze je drugačija nego u GT. Tko nas laže ???. Ipak više vjerujem PD-u nego Britancima.
Usput vozim pogledom "s nosa" onako GeTeovski. Kad sam 90 i kusur minuta vozio Albert park po završetku utrke na displeju mi je ostao urezan onaj okretomjer što ga vidite na svakoj F1 utrci kad prikazuju nekoga onboard. To je trajalo 10-ak sec ne više, no to je dovoljno da sad vozim čistog ekrana, šaltam "na uho" i slušam kolege iz boxa. Mogu reći da je to mnogo bolji filing nego kad vidite prednji kraj bolida i svoje ruke i upravljač (ionako vidim svoje ruke i upravljač ::) :))
Postav auta ima manje elemenata nego GT4, no možete recimo štelati auto na over ili understeer, te odziv na upravljač mijenjanjem pritiska u gumama posebno za stražnju i prednju osovinu. Volio bih to u GT. Nema prčkanja po diferencijalu, zatvaračima...
Na DFP-u je odličan feeling. Osjeti se granulacija, staze uzdužne neravnine, pasice da ne govorim. Otpor pri skretanju stvarno je jak, i zaista iskorištava sve što DFP može dati.
 Postoji razlika među bolidima. Honda recimo brže mijenja pravac od BMW-a koji ima nekako težak nos, i više otpora daje na upravljač.
Bilo bi mnogo bolje kad bi se upravljač mogao okrenuti bar 140 stupnjeva u stranu, umjesto 100, no to je stvar volana, a ne softwera.
Na volanu me također smeta što prste desne šake ne mogu istegnuti kao Kubica n.p. pa poslije nekoga vremena prsti malo utrnu.
Koliko je upravljanje realno? Hmm... U Bahreinu brzi desni zavoj pri kraju drugog sektora prolazim punim gasom ubrzavajući u šestoj sa volanom zakrenutim do kraja. Ni poslije nekoliko krugova s takvim prolazom nisam poderao prednje soft gume iako vozim na "realistic component failure". Možda je sa G25 drugačije.
Kočnice su teške itvrde te ih je jako teško dozirati i bolid se veoma lako ugasi ako ih zablokirate nazad. No poslije par krugova kad se ugljik ugrije :) :) :) osjećaj je odličan i lako se doziraju. U utrci pune dužine takođe ako ih forsirate koče sve slabije i slabije, pa kad počnete kočiti stupnjevano i ranije onda im se snaga vrati t.j. ohlade se ;D
Ako ne pretjerate sa traženjem savršenog postava, i pole positiona, nego uganjate vremena po sektorima približna vremenima ostalih bolida na treninzima, te na kvalifikacijama kad se napnete iz petnih žila budete recimo četvrti. U toku utrke pune dužine možete očekivati da ćete jednom ili dva puta preteći ili biti pretečeni na stazi. Ostale promjene ovise strategiji ulazaka u box. Čak i ta pretjecanja su rezultat strategije te razlike u stanju bolida t.j. guma i goriva u pojedinim krugovima.
Ukupno: Meni F1 06 vrijedi uloženog vremena. Pibliži Vam unutrašnjost cirkusa, a i zabavno je kad lovite Trulija, a Raikonen vam puše za vrat, i još sustižete Takumu za cijeli krug u sred brzog zavoja.

Offline Esko86

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 6
taxirat igras li jos F1 mozemo jednom zajedno ja sam pod imenom Oo_Esmir_oO

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
GT5:P mi je još uvijek u konzoli još od prvoga dana kad sam ga uzeo. Inače F1 06 CE nisam igrao online, nego sam se takmičio protiv Schummija, Alonsa i ekipe :) Baš sam planirao da ovih dana vozim malo Katalonyu pred GP vikend, tek toliko da se podsjetim šta se gdje može i gdje se šta ne smije... ;D
A, ako su tvoja vremena na F1 06 kao CUPOva onda ti ja ne bih sigurno bio zanimljiv protivnik ;)
Hm, fakat bih trebao probati kakva je kombinacija F1 i G25, ali eto... Znaš ovaj GT5:P baš opsjedne čovjeka ::) ;D ;D

Offline Esko86

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 6
cupo je bio 2 na world rank list a ja 1 nevozim nija vise ali tako ponekad uletim hehehe

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Čestitke za rezultat. Za Cupa mi je rekao TangoZX pa sam gledao njegove rezultate.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Jel netko probao voziti F1 CE na DF GT? Naime, kupio bih ga, ali nisam siguran da ga igra podržava. Zato što je došao nakon igre i patcha, mislim. Ako ga ne prepoznaje, uzeo bih DF PRO,
ionako su skoro isti.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Podrzava sve buduci da se radi o opcem patchu za Logitechove volane.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Driving Force ne podržava (DF EX da), zato sam ga i prodao. Danas sam malo uspoređivao DF GT I G25 po dojmu i mislim da je GT dobar izbor zbog veličine kola. G25 nije za usporedbu, najviše zbog pedala, dok mjenjač i ne ulijeva neko povjerenje. Malo je mekan-slabog
otpora. GT uzimam prvom prilikom kad nađem povoljan, a onda u pohod na top 1000, pa tek onda top100 ipak nisam puno vozio Prologue.
 Hvala, Amare.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Nije mi jasno da ti ta šuga od igre određuje koji volan ćeš kupiti... GT5 uskoro izlazi, ne bi li on trebao biti primaran?!

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Naravno da da. Ali ako si probao F1 06 na PS2 na pad i na volan onda znaš razliku. Situacije u kojima bih završio u pijesku s Joypadom volanom kontroliram bez problema. Ako ti ne leži F1 CE to je stvar osobnog izbora. A DF GT je uostalom službeni volan za GT5 pa ga to samo po sebi nameće kao logičan izbor. Naravno da bih radije G25, ali to ulaganje mi prelazi granicu dobrog ukusa za osobu mojih primanja i rashoda. Iako ima papučice iz snova.