Author Topic: Sluzbeni PS4 FAQ  (Read 12926 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Sluzbeni PS4 FAQ
« on: October 30, 2013, 20:51:49 »
Evo, maloprije objavljeno.

Da skratim, najvaznije:

- nema promjene PSN ID
- nema upgrejda sa sub na master
- podsrska za PS3 USB volane "generalno" ne radi, ali "moze" raditi ako ju developer "otkljuca"
- sigurno ce na svemu raditi samo licencirani PS4 USB kontroleri (ukljucujuci volane)
- nema podrske za MP3 fileove
LOL  ;D





Mozemo sad spekulirati do besvijesti, tko ce i kad nesto podrzati, ali zasad su samo 100% sigurni oni sa T500RS (za njega je DriveClub sluzbeno rekao da je podrzan).

A sve ovo, i jos masa odgovora, u ovom ogromnom postu sa svim detaljima:

http://blog.eu.playstation.com/2013/10/30/playstation-4-the-ultimate-faq/

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #1 on: October 30, 2013, 23:16:39 »
Uf dobre su ovo vijesti, situacija je miljama bolja od sranja koje je MS priustio vlasnicima volana.

Driveclub developeri vele >

Quote
We're aiming to support any wheel that supports the PS4.

Quote
We are actively liaising with all wheel manufacturers with the intent to support a wide range of wheels, as it is a great way to play the game, but the more consumer pressure on manufacturers the better as ultimately support does rely on them initially. So kudos to Thrustmaster.

Eto, sve je na njima, ako misle podrzat sto vise volana sigurno su Logitechovi na vrhu ljestvice posto ih je globalno najvise, a ako oni budu podrzani eto ti i Fanatec podrske posto oni emuliraju Logije. Svi zadovoljni :D

Offline kizo_uzi_1

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2390
  • oštar pas
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #2 on: October 30, 2013, 23:24:57 »

Eto, sve je na njima, ako misle podrzat sto vise volana sigurno su Logitechovi na vrhu ljestvice posto ih je globalno najvise, a ako oni budu podrzani eto ti i Fanatec podrske posto oni emuliraju Logije. Svi zadovoljni :D
...nadam se da će biti sve u redu .. čitam ovih 100i kusur komentara ispod od njih 100 i nešto samo je jedan spomenijo volane  :-\
<=  <=  brz kao vjetar ,  žestok  kao vulkan !    ID ; PSN nick;  lega_rovinj      wrROOOooom !!  

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #3 on: October 31, 2013, 02:23:54 »
Apsolutno mi nije jasno zasto svi volani nisu podrzani od prvog dana a bili su na trojci? Isti sranje je i sa headsetima, sad moram cekat firmware od turtlle beach-a da bi mi voice chat radio na ps4, druga solucija mi je spojit sluske kabelom na jojstik. Zapravo to cak mozda i nije lose, mozda se stinger i kizo konacno prestanu bunit da mi je voice u kurcu radi sugavog bluetooth-a. ;D

Offline kizo_uzi_1

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2390
  • oštar pas
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #4 on: October 31, 2013, 04:24:55 »
Apsolutno mi nije jasno zasto svi volani nisu podrzani od prvog dana a bili su na trojci? Isti sranje je i sa headsetima, sad moram cekat firmware od turtlle beach-a da bi mi voice chat radio na ps4, druga solucija mi je spojit sluske kabelom na jojstik. Zapravo to cak mozda i nije lose, mozda se stinger i kizo konacno prestanu bunit da mi je voice u kurcu radi sugavog bluetooth-a. ;D
:-X :-* 8)
<=  <=  brz kao vjetar ,  žestok  kao vulkan !    ID ; PSN nick;  lega_rovinj      wrROOOooom !!  

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #5 on: October 31, 2013, 09:21:03 »
Ja osobno mislim da ce svi volani ipak biti podrzani, samo sto ovako "stite" sluzbeno potpisane partnere.

Ne smiju reci da ce biti, jer onda sve zajedno potpada i pod svakojako licenciranje za tehnologiju (API/SDK/firmwarei..), ali sad kad razmisljam - a kasnije cu malo i istraziti arhive googlea - mislim da niti PS3 nacelno nije podrzavao USB volane sa PS2, pa su na rakju svi do jednog radili.

Pretpostavljam da je ovo vise pravna prica, nekako sam ipak optimistican.

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #6 on: October 31, 2013, 09:41:43 »
dal će headset sa ps3 (onaj njihov službeni pulse) radit na ps4

Offline cold

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 742
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #7 on: October 31, 2013, 09:45:25 »
Do slim verzije PS4, sve ce se ispeglati  ;)


Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #8 on: October 31, 2013, 10:26:08 »
"Remote Play will enable users to stream their PS4 gameplay to their PS Vita system via WiFi, freeing up the television for other uses. SCEE expects that most PS4 titles will support Remote Play unless the title requires a special peripheral like PlayStation Camera."

Meni je ovo najbolji dio. Ako bude radilo fluidno -  epic win ;D
Ono sto je lako, ne radi svatko.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #9 on: October 31, 2013, 12:08:33 »
"Remote Play will enable users to stream their PS4 gameplay to their PS Vita system via WiFi, freeing up the television for other uses. SCEE expects that most PS4 titles will support Remote Play unless the title requires a special peripheral like PlayStation Camera."

Meni je ovo najbolji dio. Ako bude radilo fluidno -  epic win ;D

Remote play je najavljen od prvog dana kad su predstavili konzolu, i u zadnjih par mjeseci su puno puta prezentirali i da, radi kako je obecano, znaci fluidno i lag-free ;)

Za mene je ovo sranje >

Are users able to record, distribute or stream any gameplay video?
No. Users may not be able to record certain areas within the game. Developers can select the area of restriction, and what will be restricted will depend on game titles. In these cases, recording will be temporarily suspended during the scene.

Can users copy the recorded gameplay video from the PS4 system to other devices, such as PC?
PS4 users will not be able to directly copy recorded gameplay video files from the PS4 system to other devices.

Can I share my game videos on YouTube?
No. At launch, PS4 users will be able to use the Share button on the DUALSHOCK 4 controller to upload gameplay videos to their Facebook account, or to stream live gameplay to Ustream or Twitch.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #10 on: October 31, 2013, 12:21:51 »
Ja osobno mislim da ce svi volani ipak biti podrzani, samo sto ovako "stite" sluzbeno potpisane partnere.

Uvjeren sam da neće dopustiti da vlasnici Logitechovih volana (bar ovih novijih) iste neće moći koristiti u sljedećem GT naslovu

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #11 on: October 31, 2013, 12:36:06 »
Osim MP3 ne podržavaju ni media servere... Pitam se je li to radi još plaćanja Fraunhofferu za mp3 i tko zna kome za media serving...
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #12 on: October 31, 2013, 12:41:24 »
Osim MP3 ne podržavaju ni media servere... Pitam se je li to radi još plaćanja Fraunhofferu za mp3 i tko zna kome za media serving...



Offline cold

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 742
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #13 on: October 31, 2013, 12:47:31 »
Ja osobno mislim da ce svi volani ipak biti podrzani, samo sto ovako "stite" sluzbeno potpisane partnere.

Uvjeren sam da neće dopustiti da vlasnici Logitechovih volana (bar ovih novijih) iste neće moći koristiti u sljedećem GT naslovu

Nakon ovih vijesti koliko ce samo skocit prodaja T500 volana?!
I ja sam kad sam cuo tu vijest otisao na amazon vidjet koliko dodje, sad racunaj koliko ih je isto tako otislo i napravilo 'place order'.
Btw. postarina je manje od 10 funti :)
 I jos uvijek mi je nevjerovatna ona postarina za 'rinoseat' prek Fanateca ::)

Offline Ledu505

  • Doktor Osobne Prakse
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 954
  • Direktor Svemira
Re: Sluzbeni PS4 FAQ
« Reply #14 on: October 31, 2013, 12:47:49 »
Remote play je najavljen od prvog dana kad su predstavili konzolu, i u zadnjih par mjeseci su puno puta prezentirali i da, radi kako je obecano, znaci fluidno i lag-free ;)

Znam da je to "stara" vijest, ali jedno je kad se to prezentira u kontroliranim uvjetima i sl., a drugo kad kuci sjedis i igras BF4 na Viti u MP sa 64 igraca, a sve to ide preko kucnog wifi-a strimano s PS4. Vidio sam da je njima lag free, ali neka bude i nama ;D
To je vijest koja ce dati sasvim novu dimenziju pojmu "kauc" liga.
Ono sto je lako, ne radi svatko.