Author Topic: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic  (Read 281341 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #105 on: April 07, 2008, 16:20:14 »
Ne bih htio ispasti preveliki poeta, ali ipak... Dok vozim bilo koji drugi automobil, nemam takav osjećaj, no vožnja Ferrarija- bilo kojeg, izgleda mi više na kroćenje divlje zvijeri koja se pokušava nekontrolirano istrgnuti iz mojih ruku, nego na vožnju automobila. Kod nijednog drugog automobila ne dolazi toliko do izražaja sva sirova snaga automobila kao kod mitskih propetih konjića...

Jesi li vozio Ford GT?

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #106 on: April 07, 2008, 16:32:20 »
Da li bi odredjena staza imala isti Track Value Index za svaki auto?
Konkretno u GT5P sad imamo slučaj da je Lotus 111R Tuned od 650 bodova, veliki problem za F430 od 650 bodova.Dok je odnos ta dva auta, sa tim istim bodovima, na Fuji F bitno drugačiji. Znači li to da bi Lotus trebao imati primjerice za Suzuku koeficijent 0,8 a za Fuji F 0,65. Dok bi F430 za Suzuku imao koeficijent 0,65, a za Fuji F 0,8.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #107 on: April 07, 2008, 16:53:41 »
U četvrtak je novi update pa ćemo vidjeti da li će u utrke i dalje zajedno moći ulaziti tunirani i serijski automobili

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #108 on: April 07, 2008, 16:56:05 »
Gle, u toj mojoj teoriji, staze bi imale vrijednost ovisne o onim parametrima koje sam nabrojao i mnozile bi se s PP bodovima prema prve dvije grupe varijabli.

Medjutim, uzmi u obzir da prve dvije grupe varijabli nikad ne bi omogucile da Lotus i F430 imaju isti broj PP bodova bez znatnih promjene u odnosu na postojeci PP sustav. Lotus bi u ovom slucaju morao biti dobrano nakrcan kilama, jer mu sama poanta sto je Tuned dodaje odredjene bodove u negativu.

Track Value Index sluzio bi samo da dodatno izbalansira PP bodove za pojedine aute na pojedinoj stazi, odnosno omogucavao bi da se mjenaju postavke za PP u prve dvije varijable ovisno o stazama.

Primjer bezvezno-odokativni - s napomenom da zbog zadnje varijable (Track Index) ideja o utrkama od 650 bodova nema smisla jer to je ogroman broj bodova za ove varijable:

F430 krece primjerice na PP600. Pomnozi s indexom za MR pogon (recimo) 1,15 i dobijas PP690. Ne koristis nikakav assist i nemas aerodinamiku (nije Tuned niti Racing), pa ti to sve zajedno daje drugu index varijablu od 1,20, ukupno PP575. A Suzuka kao staza s dugim ravninama, jednim zavojem vecim od 90 stupnjeva i velikom elevacijom ima index od 0,7 recimo. Kad to pomnozis s PP575 dobijas ukupno 402,5 PP boda.

Lotus 111 Tuned krece recimo na PP680. Pomnozi s indexom za MR pogon 1,15 i dobijas PP782. Imas aerodinamiku (auto je Tuned), i ne koristis assiste, pa ti je druga varijabla znantno manja od Ferrarija, recimo 1,11. Ali broj je i dalje velikih PP704. I dodaj index za Suzuku od 0,7 i dobijas ukupno PP492 - sto je 90 bodova razlike u odnosu na F430.

Uzmi u obzir da su tako veliku razliku producirali samo mali pomaci pojedinih indexa. A to ima smisla onda.

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #109 on: April 07, 2008, 17:03:31 »
Pokušat ću se uključit, ako sam dobro shvatio o čemu je rasprava. Neću navodit svoje primjere (viper race car i viper obični sa isto bodova nebo i zemlja, koja god staza) jer nema smisla. Točno je ovo kaj zborite, da je različito za MR, a različito za FR ili FF. Samo mislim da je dosta komplicirano napraviti algoritam koji uključuje i stazu i auto i pogon, a da bi bio korektan, tj. da nebi bilo previše razlika.

Nisam uočio da je itko spomenuo vlastite afinitete. Meni su osobno najdraži MR za voziti i msilim da ih najkvalitetnije vozim, ali netko tko je jednako dobar sa 4WD autom će meni zadavati probleme. I kome onda tu dati ili oduzeti bodove? Zašto bi netko imao sa R8 koef. 1,2 na Suzuki, a ja sa F430 koef 0,8? Ili obratno, nije bitno.

P.S. Kakav je update to u četvrtak (10.4.)?

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #110 on: April 07, 2008, 17:20:59 »
Redovni tjedni update, kako ga oni zovu. Pogledaj u igri na news-ima. Ukratko, svakih 15tak dana bi se svi online eventi trebali mijenjati...

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #111 on: April 07, 2008, 17:44:00 »
znači to neće bit nikaj s gameplayom  :(

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #112 on: April 07, 2008, 18:03:07 »
Zar nešto fali gameplay-u?

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #113 on: April 07, 2008, 18:08:52 »
ne, ali neki novi auto svako toliko...

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #114 on: April 07, 2008, 18:14:45 »
Klasa optimist ;D

Pa tek je izašla igra. Donijela je duplo više auta nego japanska verzija prije 4 mjeseca. A da ih uspiješ sve kupiti morati ćeš odvesti puno kilometara.

Moje mišljenje je da automobila ima sasvim dovoljno, ali koja nova staza bi dobro došla. Jedan Grand Valley bi vrijedio zlata

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #115 on: April 07, 2008, 18:18:04 »
Laguna seca FTW

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #116 on: April 07, 2008, 19:19:30 »
Le mans ili nirburing ;D

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #117 on: April 07, 2008, 19:20:19 »
ja bi volio THE RING 8)
aj barem El Capitan
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #118 on: April 07, 2008, 19:30:35 »
Ma kakvi... GV je najbolja staza... dvije varijante, četiri izvedbe... staza ima sve što treba... ni preduga, ni prekratka, gomila zavoja za driftere... idealna za Prologue

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #119 on: April 07, 2008, 19:54:28 »
U pravu si, Stinger. Upravo sam vozio Ford GT, isto je neobuzdan, s time da je ovo s Ferrarijem više subjektivno, nije ga bilo do sada pa mu se moram diviti...