Author Topic: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic  (Read 276397 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #780 on: November 02, 2010, 19:32:12 »
Zanimljivo...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #781 on: November 02, 2010, 19:43:37 »
jučer sam vozio corvette i totalno ludo uspio sam odvozit 2.02.7xx nakon 7-8 krugova to mi je prvi krug da se nisam izvrtio ili bočno izlazio iz krivina :D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline fajt

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 19
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #782 on: November 20, 2010, 20:21:08 »
vozio sam danas kod marespeeda   fuji700pp sa cliom i ostao iznenađen. možda je potrebno da se neko vrijeme čovjek navikne na volan ali ovdje  kao da se radi o nečem drugom. u točci kočenja na startno ciljnoj ravnini sa g25 imam brzinu 279kmh dok sa dfgt 275. primjetio sam kod mjenjanja brzina da  mjenjač kasni za pritiskom shiftera na volanu, kao nekakav delay dok kod g25 a prije kod  dfp to ne postoji.mislim da je  marespeed s razlogom razočaran. možda griješim volio bih čut još koje mišljenje. 

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #783 on: November 20, 2010, 20:29:56 »
Pitao je on to danas. Možda jer on ima Spec 2 update?

Offline fajt

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 19
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #784 on: November 20, 2010, 21:42:13 »
Pitao je on to danas. Možda jer on ima Spec 2 update?
[/quote
ima spec3,kao i drugi

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #785 on: November 20, 2010, 22:06:05 »
Onda je krivo naveo. Ne znam, mozda je do tog da je G27 precizniji, pa uspijevas prije izravnati auto i ranije ubrzavati. A ne moze biti nikako isto mijenjanje na leptire kod G27 i one plasticne shiftere kod GT-a. Ja sam si mislio izrezati metalne shiftere, pa montirati na postojece (imam DFGT), ali dobio bih samo na udobnosti. No, i to je puno. Svakako bih volio preci na G27, ili cak Fanatec (kao Amarov), ali to ce pricekati.

Offline fajt

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 19
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #786 on: November 20, 2010, 22:27:32 »
Onda je krivo naveo. Ne znam, mozda je do tog da je G27 precizniji, pa uspijevas prije izravnati auto i ranije ubrzavati. A ne moze biti nikako isto mijenjanje na leptire kod G27 i one plasticne shiftere kod GT-a. Ja sam si mislio izrezati metalne shiftere, pa montirati na postojece (imam DFGT), ali dobio bih samo na udobnosti. No, i to je puno. Svakako bih volio preci na G27, ili cak Fanatec (kao Amarov), ali to ce pricekati.
ono najbitnije je kad prstom klikneš shifter moraš čekati par desetinki da se brojka u kvadratiću na ekranu promjeni dok je kod drugih  volana to volana (dfp i g25) to istovremeno sa klikom na shifteru.
vidim da voziš sa dfgt, pa bi mogao znati odgovor, jer ako kod tebe sve radi ok. onda  možda volan ima grešku.

Offline marespeed

  • Gospon Doktor
  • **
  • Posts: 53
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #787 on: November 20, 2010, 23:11:43 »
judi moji, nas pajdo PRASINAR oborio rekord, skalu, prvi sa corvettom(il kak se to vec pise) na TT!!! rvat na vrhu uz Janicu, kako god to izgledalo!Ne mog nas izbacit tek tako!!! Mala zemlja za velika sranja!!!

Offline marespeed

  • Gospon Doktor
  • **
  • Posts: 53
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #788 on: November 20, 2010, 23:18:12 »
Onda je krivo naveo. Ne znam, mozda je do tog da je G27 precizniji, pa uspijevas prije izravnati auto i ranije ubrzavati. A ne moze biti nikako isto mijenjanje na leptire kod G27 i one plasticne shiftere kod GT-a. Ja sam si mislio izrezati metalne shiftere, pa montirati na postojece (imam DFGT), ali dobio bih samo na udobnosti. No, i to je puno. Svakako bih volio preci na G27, ili cak Fanatec (kao Amarov), ali to ce pricekati.

Nije do toga. covjek je imao dfp, a ja dfgt, pa me je stizao. sad je nabavio 25 bez velike razlike,al kad je sjeo kod mene, RAZOCARANJE.

Offline marespeed

  • Gospon Doktor
  • **
  • Posts: 53
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #789 on: November 20, 2010, 23:26:50 »
Onda je krivo naveo. Ne znam, mozda je do tog da je G27 precizniji, pa uspijevas prije izravnati auto i ranije ubrzavati. A ne moze biti nikako isto mijenjanje na leptire kod G27 i one plasticne shiftere kod GT-a. Ja sam si mislio izrezati metalne shiftere, pa montirati na postojece (imam DFGT), ali dobio bih samo na udobnosti. No, i to je puno. Svakako bih volio preci na G27, ili cak Fanatec (kao Amarov), ali to ce pricekati.

ali ja sam na mjenjacu, a ne na shifterima.

promjenio je volan, i vjerujem u njegov filing. a i ja se ne trudin bas djaba

pomagajte

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #790 on: November 20, 2010, 23:57:38 »
ne kužim vas?? ali eto možda neke ideje iako baš ne shvaćam u čemu je problem ???
korištenje h-mjenjača je brže i time se dobiva bolje ubrzanje pa tako i veća maximalna brzina na ravnom
g25/7 su precizniji pa se i tu može dobiti koja desetinka kroz krivine
mjenjanje na šiftere je isto na svim volanima stvar je samo u osjećaju na ruci brzina promjene je ista(probao sam dfp i g25)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #791 on: November 21, 2010, 00:02:08 »
Ne primjećujem neki zaostatak kod mijenjanja brzina na mom DFGT. Baš ću obratiti pozornost iduću put kad budem vozio.

Offline fajt

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 19
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #792 on: November 21, 2010, 06:13:31 »
ne kužim vas?? ali eto možda neke ideje iako baš ne shvaćam u čemu je problem ???
korištenje h-mjenjača je brže i time se dobiva bolje ubrzanje pa tako i veća maximalna brzina na ravnom
g25/7 su precizniji pa se i tu može dobiti koja desetinka kroz krivine
mjenjanje na šiftere je isto na svim volanima stvar je samo u osjećaju na ruci brzina promjene je ista(probao sam dfp i g25)
[/quote

 uopce ne govorim o upotrebi h mjenjaca i kvacila  kod g 25,nego samo shiftera, kod sva tri volana,   onda se to desava evo ponovicu ; stisnes padlle shifter a brzina se ne mjenja  odmah  ,bilo niza ili visa , nego malo kasni,sto nije slucaj kod dfp ili g25.

Offline st1v xtr1m

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 164
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #793 on: November 21, 2010, 12:13:06 »
Prcvate o g27? Pa na njemu ne rade uopce flappy paddles uopce u gt5p?

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #794 on: November 21, 2010, 12:28:54 »
Pričaju o DFGT. Ja to nisam primijetio na svojem.