Author Topic: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic  (Read 276447 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #75 on: March 30, 2008, 01:28:16 »
Na sajmu je bilo solidno, citaj ----guzvara!!!! Imam dosta slika no neznam dali cu uspijet postati sve jer je velicina ogromna

Smanji slike (sve odjednom) pa ih digni negdje na net.
IssLand.com

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #76 on: March 30, 2008, 11:46:15 »
pa dosad sa svim autima radi na 900° pa nevidim razloga zašto tako ne bi bilo i za F2007
Pitam zato jer u realnom svijetu upravljač na F1 bolidima okreće se max 360°. Na F1 06 CE također radi na 200°. Kada bi radio na 900° mislim da bi to bilo jako komplicirano za voziti.
Uzmimo za primjer u budućoj punoj verziji GT5 kad budeš vozio bolid na Cote d' Azur, a vjerujem da ćemo je imati tamo i spuštaš se kroz Lews pa zatim tražiš 2. stupanj prijenosa. To bi bio zahtjevan manevar ako želiš šaltati "formulaški" na upravljaču.
na GT4 taj zavoj sam prolazio bez problema da volan okrenem 180° znači ne treba micati ruke s pozicije, a i brzina se mjenja prije nego što počneš motat volan
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #77 on: March 31, 2008, 08:22:32 »
Hvala na informaciji. Recept koji je dao CroArmy sa F40 na Suzuki zvuči isplativo. Bash mi je sad  SS6 po planu i programu. Poznajem dobro Suzuku, još samo da vidimo kakav je F40 na njoj ;). Inače koliko znam u stvarnosti F40 je auto koji je tehnički jako zahtjevan za voziti.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #78 on: March 31, 2008, 15:01:36 »
da i ja sam puno puta pročitao da je F40 zahtjevan i divlji, a u EVO magazinu su rekli da nije toliko divlji koliko su očekivali
ipak ja bi bio oprezna na izlasku iz zavoja ;)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Outsider

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 80
  • PSN ID - Gantrfaxx
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #79 on: April 01, 2008, 09:26:22 »
Honda CBR 600 in Gran Turismo 5 Prologue


http://www.n4g.com/ps3/News-129767.aspx

Nice try April fools.


BTW sline mi cure od tog vašeg raspravljanja o GTP. Otići ću na prosjački štap ako ga kupim.

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #80 on: April 01, 2008, 11:18:44 »
DA, zakon ali manje zakon je sto se mora imat sva zlata ;D

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #81 on: April 03, 2008, 11:03:02 »
DA, zakon ali manje zakon je sto se mora imat sva zlata ;D

Oprosti, nisam uspio skužiti...za što moraš imati sva zlata?

Inače, zanima me zna li itko od "nadležnih" da li postoji kakva statistika online rezultata? U Motorstormu se vidi broj nastupa i pobjeda, malo mi je nevjerojatno da u GT-u toga (nadam se, za sada) nema....

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #82 on: April 03, 2008, 11:44:31 »
Ma mislio sam na hondu zj. motor no isostavilo se da je 1-rvo aprilska sala ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #83 on: April 03, 2008, 15:38:48 »
Evo nesto sto nije prvoaprilska sala ;D.

Kazunori je danas dao dva interviewa za velike sajtove - CVG i IGN. U oba je najavio dvije velike stvari vec vjerovatno za jesen: damage i drasticno prosirenje online mogucnosti.

Ukratko, sve sto smo ikada zeljeli dolazi za pola godine.

CVG najava interviewa za sutra:
http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=186046

IGN najava interviewa takodjer za sutra (+ najava price o F1 igri, saznat cemo sutra):
http://ps3.ign.com/articles/864/864142p1.html

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #84 on: April 03, 2008, 22:05:23 »
takodjer! mislim odlicne vijesti! al evo i gamespot je napravio interview, u kojem se ne navode te stvari (dolazak damagea i prosirenje onlinea), al kaze da je gt5p tek na pola puta, i da ce doci jos jedan update koji ce upotpunit gt5p sa raznim stvarima. a nakon toga se krece na razvoj full gt5.
takodjer, ja prvi put sad cujem za gran turismo for boys, gt za djecu. (ja nisam djete)
evo c/p. a ispod link. takodjer, ovo nije potpuni interview, neg u biti isto najava za veci interview.

Fans of Gran Turismo can sleep easy at night; the PlayStation's quintessential driving game is in safe hands. Gran Turismo's creator and producer, Kazunori Yamauchi, spoke candidly with GameSpot UK today at Sony's Three Rooms venue in Central London about Gran Turismo 5 Prologue and the long awaited Gran Turismo 5, and reconfirmed that a PlayStation Portable version of the game and the mysterious Gran Turismo for Boys are still in the works.

Talking about the two vapourware titles, Yamauchi confirmed they're both still on the radar. He said, "Gran Turismo for Boys will most likely become a service within Gran Turismo 5, and for the PSP I don't think we'll be able to make this year."

When asked what's next for the Gran Turismo following GT5 Prologue's European launch, Yamauchi said that, "first off, GT5 prologue is only at the halfway point to its completion. So in the next update there will be many more features added to the game. From that point to Gran Turismo 5, there's just going to be a lot more quantity in terms of cars and of the tracks as well."

GameSpot asked if the development of GT5 Prologue meant a longer wait for the eventual Gran Turismo 5, and Yamauchi answered, "This is true, but creating games on the PS3 is so much more difficult than we imagined at first and it took us three years to get here, and I hope our fans understand that we're trying our best and will be moving forward [on GT5] from here on."

Yamauchi also stated that his team at Polyphony Digital is and will be completely engrossed in Gran Turismo for the foreseeable future. He said, "We want to do other things, and I have some ideas but we don't have any resources and time to do anything else right now, we're focusing on getting Gran Turismo evolved and moving forward and also [Gran Turismo] for the PSP as well."

While Yamauchi steered clear of discussing what the challenges were for developing on the PS3, he added that he thinks the PS3, "is finally at a level that is suited for expressing the beauty of cars, and I think that's the interesting part of developing games on the PS3."

Yet perhaps the most curious fact of the day is that Mr. Gran Turismo doesn't compare his craft to those in the next-door garage. Yamauchi confessed, "I've never played any other [racing] games besides Gran Turismo, so wouldn't know about those, but in the past before Gran Turismo, there are games that were on the Commodore Amiga--a game called Grand Prix--that's one of the games that I think has some influence on Gran Turismo."

The full interview with Yamauchi-san will be broadcast soon on GameSpot. Gran Turismo 5 Prologue is out now in Europe and Australia, and will arrive on US retail shelves on April 15, and in downloadable form over PlayStation Network on April 17.


http://www.gamespot.com/ps3/driving/granturismo5prologue/news.html?sid=6188697

covjece! ovo su vece vijesti nego ikad. poznavajuci pd, taj vehicle deformation nece bit prosjecan, mislim, mora bit dobar! i jos to sto cete vjerojatno dobit private lobbyje i sto ce se sam online pobosljat... bolesno.
gt ce tad dobit sve ono sto mu je nedostajalo. to znaci da ce full gt5 bit bolji od svega ikad dosad!
joj, valjd cu i ja kad tad imat sve to. vrijeme, zdravlje, novac = gt5!
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #85 on: April 04, 2008, 10:49:00 »
Ovak,

interesira me (shvatite ovo više kao retoričko pitanje) u kojoj formi bude išao update GT5P, u smislu da bude jednog dana sam GT napisao "update available" pa će skinut update s neta, ili će ići u formi preko PSN-a i to, naravno, uz nadoplatu. Osobno, koliko god bih volio da to bude prva varijanta, prema najavama i intervjuima koje ste objavili tu na forumu (na čemu Vam velika hvala) osobno smatram da je update o kakvom se priča- drastično poboljšani online i damage, jednostavno prevelik i preznačajan na Sony ne ugrabi neke pare (neke, vidi mene) na tome. Mislim da će to biti, na žalost, po onom principu Nikice Valentića- "ko hoće Betlehem, neka ga i plati" jer, mislim da ćete se složiti sa mnom, cijena od 299 kuna za ono što smo dobili je, oprostite, ali- smiješna. Primjera radi, ima više opcija od, ne znam, Motorstorma (barem mi se tako čini), a jeftinija 150 kuna. Meni izgleda da su u SCEE išli na onaj princip- manje je više, daju nam igru koja izgleda fantastično, ko Švicarska- skoro pa savršena, no ipak joj nešto fali.... Do jeseni ćemo se u onlineu toliko navoziti i odratiti toliko super utrka, da kada na PSN dođe update po cijeni od, ne znam 25-30 dolara, i kada se objavi da će super online doživljaj postati još veći uz ovaj update, NITKO od online freakova neće razmišljati  ni trena, jedino što će potražiti prvu karticu koja mu dođe pod ruku (ili će jednostavno kliknuti onu koju već ima na accountu). Možda se varam, no ja čak mislim da će sve ići tako daleko da će se na kraju i "pravi" GT5 ići kao update (uz plaćanje, naravno, hehe) prologueu. Ono što ne znam, a što se tehničke strane tiče, je to da mi (manje ili više) imamo PAL verziju igre, a kako sada stvari stoje, sa Hr-accountom nećemo nikada moći kupiti ništa na PSN-u (ja inače, po tome, živim u Ludbregu, Alabama) pa će biti interesnatno da li će se sa updateom sa američkog servera (ne znam kako Vi, ja preko engleskog PSN servera ne mogu kupovati) moći "krpati" PAL verzija igre... još bute me vi iz GamePlaya uzeli za kolumnistu kak sam se raspisal...

Pozdrav svima, vozimo se!

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #86 on: April 04, 2008, 11:22:21 »
Sumnjam... mislim da su svi ti budući update-i već uračunati u cijenu. Jer, ako se sjetiš što su dobili japanci sa svojim Prologue-om kad je igra izašla prije četiri mjeseca onda mi imamo puno, puno više, a oni su to isto dobili na besplatan download. Razlika je ni manje ni više nego duplo automobila, jedna staza više, drift mode,...

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #87 on: April 04, 2008, 11:44:46 »
Istina, mi smo dobili puno više, no opet se vraćam na Motorstorm, tamo su neke bezazlenije stvari tipa dizajn automobila besplatne, dok se novi automobili i staze moraju kupovati. Kamo sreće da SCEE da taj veliki update besplatno (na kraju krajeva, dali su besplatno cijelu igru, GT HD), opet ima i to logike dati će nešto, no ne i sve da namame nas jadnike- za SVE će biti potrebno kupiti GT5, no ja ipak ostajem kod svog da će (možda) GT5 ići i kao update Prologueu....

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #88 on: April 04, 2008, 11:52:36 »
Ja sam gotovo siguran da ce svaki update GT5:P biti besplatan, jer placanje je negativan PR i potencijalno obijanje ljudi od fransize u buducnosti.

Pogledaj sto se trenutno dogadja jednom Battlefieldu recimo, a igra uopce jos niti izasla.

Njima je cilj da te navuku na neke stvari i da ti onda prodaju "veliku" igru za daljnjih 60 eura, a onda tijekom vremena jos poistno nesto i prodaju, mada koliko je ispalo iz proslosti, Plyphony Digital je iznimno jak oprotiv bilo kakvih napalcivanja za dodatni sadrzaj, a nadam se da ce tako i ostati.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #89 on: April 04, 2008, 11:57:15 »
Evo, interview je gore na CVG, nista revolucionarno, osim toga da na jesen dolazi masivni update s online funkcijama i damageom ;D

http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=186087

Potencijalno zanimljiviji IGN interview jos nije izasao, vjerovatno ce biti objavljen u iducih nekoliko sati.