Author Topic: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic  (Read 280023 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #90 on: April 04, 2008, 13:11:43 »
Taj demage bi mogao biti super za neke ; ali mogao bi mnogo igraca odvuc od GT-a ako bude bio dostojno napravljen odnosno nastediti GT-u! Jer mnogi od nas uvjek diraju barem malo zid ili barem jednom izlete s staze. A ja vjerujem da ce ga napraviti odlicno i realno a ne kao u Forzi 2

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #91 on: April 04, 2008, 13:49:01 »
Pogledaj sto se trenutno dogadja jednom Battlefieldu recimo, a igra uopce jos niti izasla.

To je smrdljiva EA politika... istu stvar su napravili s onom "simulacijom" po imenu zadnji NFS...

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #92 on: April 04, 2008, 14:22:55 »
Pazi,

ako si gledao na Tv-u DTM, BTCC WTCC, JGTC....plus još pun kufer natjecanja na Motors Tv-u, praktički sva natjecanja iz TOCE 3 sam tamo odgledao, kontakata ima jako puno, i to ne nužno da se strgaju totalno. Najbolji primjer za to je DTM, tamo se dodiruju i međusobno i po ogradi, sve zavisi od intenziteta samog dodira, naravno... meni je totalni idiotizam voziti tako da nabiješ gas pa se stružeš po ogradi, to nisu tvoje sposobnosti nego cheating, a što se dodira automobila tiče, ne znam znaš li da npr. DTM vozači  čak i vježbaju kako da se u trci "naslone" na protivnika kako bi olakšali sebi prolazak kroz neki zavoj i slično, zbog toga čak neki imaju problema kada pređu u F1 jer se tamo, naravno, ne mogu osloniti na suparnički bolid, a stil vožnje im je jednostavno takav da im je "naslanjanje" najnormalnija stvar.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #93 on: April 04, 2008, 15:45:30 »
al taj damage. pa to daje sasvim novu dimenziju cijeloj igri. ostecivanje auta, utjecaj na njegovo drzanje i performans, totalna destrukcija auta, prevrtanje... mislite da ce to sve bit? ili?
nekako, ne mogu si zamislit damage i neke hardcore ubijacine u gt-u. nekako mi se gt i dalje cini prestaticnim, prelijepim. iako vjerujem da ce pd to super napravit, nekako nisam bas optimistican previse. al ipak, ne bi oni zalazili u nesto sasvim nepoznato...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #94 on: April 04, 2008, 16:20:34 »
Ne znam. Ne vjerujem da će taj damage biti vidljiv, nekako mi je vjerojatnije da će se moći samo osjetiti i da će se moći isključivati. Meni osobno oštećenja i ne trebaju, samo private lobby, chat i mogućnost da se sve postavke mogu on/off uključujući i volan.

Tih oštećenja sam se nagledao u Forzi 2 i nikakve koristi od njih. Zamisli situaciju u kojoj oba vozača voze NSX. Ja prvi, a taj iza me na kočanju spuca u motor. Njemu ništa, a meni svijeli sve crveno, auto jedva ide... Ili vozim auto s motorom naprijed, tip mi se na kočenju nasloni na prtljažnik i samo me izgura ravno u zid na zavoju... ja out, on nastavlja...

OK, mogu se trkati i protiv pažljivih ljudi, ali ista opasnost ostaje, može me (ili ja nekoga) i nehotice zveknuti, malo se precijeniš na kočenju i bum...

Jedino što bih stvarno volio vidjeti u igri je trošenje guma i goriva i utjecaj količine goriva na težinu (a samim tim i na ponašanje automobila)... Kad bi se to uspjelo napraviti onda bi čak i kratke utrke od 7-10 krugova bile fenomenalne

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #95 on: April 04, 2008, 17:16:46 »
Prigovarati GT-u što nema damage je kao prigovarati Ferrariju što nema veći prtljažnik. Ako Vas smeta što nema oštećenja u gt ili što se ne možete strmoglaviti Imprezom u Grand Canyon. Onda niste shvatili GT. Čak i ako bi se damage mogao i isključiti, ipak bih volio da ga nema uopće, jer samo postojanje nečega takvog nije u skladu sa imageom GT-a. GT je brutalni simulator vožnje sa fantastičnom fizikom ponašanja auta, prenešenom u virtualni svijet. GT je zreo, ozbiljan. To što će u budućnosti GT imati damage, pa možda i look tuning, to je isto kao i izgled nove Impreze (subjektivan sam?) koja nam poručuje: Gospodo fanovi, ne brinite tu sam ja sa svim svojim tatooima ispod ovog smokinga ;)

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #96 on: April 04, 2008, 19:25:46 »
STINGer, slažem se. Trošenje guma, a pogotovo utjecaj količine goriva na ponašanje u vožnji bi bio idealan, u GT4 je gorivo praktički bilo samo kozmetika, svaki puta kad si ušao u boks dotočio bi i malo goriva, zbog toga nisi nešto predrastično i predugo ostajao u boksu. Meni bi bilo super vidjeti u boksu još nešto. Znate kad u F1 uđete u boks pa kada trebati stiskati tipkice koje vam se pokažu....znam da je glupo i da se vozač treba koncetrirati na vožnju a ne na boks, ali zajeb ekipe u boksu bi također bio interesantan- pa da umjesto 25 sekundi ulaz-izmjena-izlaz trau 32 ili 40 sekundi jer tip nije mogao skinut jednu gumu- možda bi se to moglo odigrat kroz damage, sjebe ti blatobran, pa izmjena gume traje dulje. Slažem se i sa time da damage možda neće biti vidljiv- to mi je i najlogičnija situacija, ali će se drastično odražavati na vozne karakteristike. Idem sad odvoziti koji krug prije nego što se žena vrati doma, ak me nađe tam gdje me ostavila- pred playstationom, najebo sam i ja i svi vi skupa samnom..

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #97 on: April 04, 2008, 19:43:28 »
hahah koi lik.
GT je brutalni simulator vožnje sa fantastičnom fizikom ponašanja auta, prenešenom u virtualni svijet. GT je zreo, ozbiljan.
Ma i ja imam isto takvo mišljenje. Točno takvo. Zreo i ozbiljan. Brutalni simulator. I zato sam i tolko očaran samom igrom. To je mom bratu, a pogotovo prijateljima smješno. Jer ja sam tolko oduševljen, i pokušavam to pokazat i nekako predočit prijateljima, al ne možeš im objasnit što je to zapravo jer nisu ni probali niti ih zanima.
Zato sam si i postavio to pitanje vezano za damage. Jer se bojim da bi to možda moglo uništit cijelu igru. Zabrinio sam se. I slažem se sa Stingerom i ostalima. Bez damagea, ali sa svime ostalim, igra je savršena. Nevjerovatan ugođaj i osjećaj. Pogotovo s ovom grafikom i incar viewom. I još ako imaš volan (najbolji) i TrueHD TV. To je divno.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #98 on: April 04, 2008, 21:35:45 »
Vizualni damage je potpuno nebitan. Bitno je da auto mijenja karakteristike nakon svakog zveketa. Jedan jaci udarac u zid i gotovo, crk'o motor.
IssLand.com

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #99 on: April 04, 2008, 22:56:59 »
Morati ce mjenjati i ponasanje auta, ujedno i fiziku auta jer nakon i prije sudara nece biti isto  ;D
Ma mislim poceli smo bezveze trabunjati ; ostavimo mi to PD a mi cemo se baciti na skidanje vremena i skupljanje auta do updat-a  8)

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #100 on: April 06, 2008, 19:54:39 »
imam problem,
evo upravo završio utrku online doša 2. i sve 5, i ja stisnem krug da izađem van i sad mi se več 5min vrti onaj srebrni GT logo i ide ona glazba
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #101 on: April 07, 2008, 12:50:19 »
Ne bih htio ispasti preveliki poeta, ali ipak... Dok vozim bilo koji drugi automobil, nemam takav osjećaj, no vožnja Ferrarija- bilo kojeg, izgleda mi više na kroćenje divlje zvijeri koja se pokušava nekontrolirano istrgnuti iz mojih ruku, nego na vožnju automobila. Kod nijednog drugog automobila ne dolazi toliko do izražaja sva sirova snaga automobila kao kod mitskih propetih konjića...

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #102 on: April 07, 2008, 14:42:03 »
Ne bih htio ispasti preveliki poeta, ali ipak... Dok vozim bilo koji drugi automobil, nemam takav osjećaj, no vožnja Ferrarija- bilo kojeg, izgleda mi više na kroćenje divlje zvijeri koja se pokušava nekontrolirano istrgnuti iz mojih ruku, nego na vožnju automobila. Kod nijednog drugog automobila ne dolazi toliko do izražaja sva sirova snaga automobila kao kod mitskih propetih konjića...
8) 8) potpis, 599 je nemoguće vozit u pro modu a da guza ne pleše, 430 je ipak lakši za kontrolirat ali opet meni je neopisiv gušt ih vozit
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #103 on: April 07, 2008, 15:15:07 »
Lipi moji, ovak:

Ja bi još koju o PP pointsima, kao i o A-spec bodovima iz GT4. Nadam se da bude i po tome pitanju došlo do poboljšanja, osobno sam mislio da će sa ovim PP bodovima biti nekog napretka, ali ja ga ne vidim. Ono što me smetalo kod A-speca je to, a vjerujem da ste to primjetili svi, da je, na primjer, u utrci koja vrijedi, ne znam, 17 A-spec bodova na Montegiju nemoguće pobijediti jer vozim auto s prednjim pogonom, konkurencija mi je auto sa zadnjim pogonom i ja ga ne mogu dostići ni pod razno. Isto tako, utrka sa 130 A-spec bodova ili čak 180 A-spec bodova na nekoj zavojitijoj stazi tipa Autumn Ringa (ma znate o čemu pričam) mi je dobitna. Ista je stvar i sa ovim PP-om, npr. u S modu je utrka sa max. PP 680, ako nasviram GT-R na 680 bodova, npr. na Suzuki, ubijem se i fali mi pol sekunde do pobjede, F430 si stavim na 650 bodova i pobijedim s 3 sekunde fora... Nadam se da bude do izlaska pune igre došlo i do poboljšanja tog sustava, svi znamo da 200 konja na prednjim kotačima nije isto što i 200 konja na zadnjim kotačima, nadam se da neki budući handicap pointsi budu uzimali u obzir i pogon, meni izgleda da je za sada glavno mjerilo omjer snage i mase (piše da sada i aerodinamike), želim napredak i po tome pitanju! Evo, sad možemo biti mirni i uživati u igri punom snagom, poručio nam je Bush da niko ne sme da nas bije, možemo se u miru igrati!

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #104 on: April 07, 2008, 15:55:29 »
PP pointsi funkcioniraju na apsolutno istom algoritmu kao i A-Spec bodovi iz GT4, s tim da sada nisu deskriptirajuci faktor, vec iskljucivo limitirajuci.

Razlika je i u izvodjenju: A-Spec bodovi nisu imali nikakve pretjerane uporabne vrijednosti, osim naglaseno RELATIVNOG prikaza ukupne "vrijednosti" tvog automobila prema PROSJEKU "vrijednosti" ostalih 5 automobila na gridu. PP bodovi sad ogranicavaju ulaz u utrke, odnosno utrke su determinirane tim bodovima.

Slazem se da taj sustav itekako teba biti doradjen i bas sam neki dan razmisljao o tome - pa evo mog zakljucka na temu, za koji mislim da bi bio jedini pravi nacin odredjivanja PP bodova:

- PP sustav trebao bi se sastojati od barem 3 grupe varijabli. Prva, postojeca - tezina, snaga, vrsta guma i aerodinamicki dijalovi - trebala bi biti nadopunjena sa tzv. "indexnom vrijednoscu pogona". To je ovo sto ti spominjes i sto se slazem da opasno ubija PP sustav. Svaka vrsta pogona - FF, FR, RR, MR i 4WD - trebala bi imati svoj "indexni broj", odnosno vrijednost. Kad bi se taj index stavio u neku varijablu s postojecim PP brojem, dobila bi se prava "vrijednost" tog auta. Tuned i Racing auti imali bi takodjer poseban index koji cestovni auti ne bi imali - sve dok se i na njih ne stave aerodinamicki dijelovi. Mehanicke prilagodbe koji svatko radi na autu ne trebaju ulaziti u PP jer su one individualna odluka svakog vozaca/mehanicara i podlozne su samostalnoj intervenciji na koju igra ne bi trebala utjecati. Ali,

- to nas vodi na drugu grupu varijabli, a to je grupa zvana "assisti". Po meni, igra bi itekako trebala uzimati u obzir koristi li vozac pojedine assiste, te i njima dodijliti odredjeni "index". Iskljucivanje svakog assista smanjivalo bi kolicinu PP bodova, te omogucavalo igracu da kao nagradu moze dodati neki manji broj konja, smanjiti tezinu ili pojacati downforce. Naravno, premisa je da iskljucivanje svakog assista oduzima tek manju kolicinu bodova, ovisno o vaznosti pojedinog assista. Primjerice, da iskljucivanje ACS daje 2 PP boda viska, TCS 5 boda, a ABS 10 bodova, ne vise. Osim sto bi na taj nacin potenciralo da ljudi iskljucuju assiste, nagradjivalo bi sve one vozace koji voze bez assista, te tako riskiraju odredjene probleme u voznji. Logika je jasna, sto nas vodi na teoretsku trecu grupu varijabli, a to je

- "Track Value Index", odnosno index "vrijednosti" pojedine staze. Da bi konacni zbroj PP bodova imao smisla, potrebno ga je staviti u kontekst s pojedinom stazom. U nekoj mojoj logici, taj "index staze" bio bi izrazen u nekom decimalnom broju manjem od 1, buduci da bi vrijednost "1" mogla imati samo idealno ravna staza, odnosno drag-strip. Taj index racunao bi se od par varibli svake staze - ukupne duzine staze, broja zavoja, ukupne elevacije, broja zavoja pod kutem od 90, broja zavoja pod kutem vecim od 90, te duzine ravnine. Konacni zbroj svih tih varijabli davao bi neki index, recimo 0,65 za Deep Forest ili 0,32 za Nurburgring. Tek kada bi se taj index staze uvrstio u ukupnu PP vrijednost dobivenu kroz prosle dvije varijable mogli bi govoriti o posteno odredjenoj "vrijednosti" automobila za pojedinu utrku/stazu.

Ovaj sustav samo zvuci kompliciran, ali mislim da bi to bio jedini pravi nacin za prave PP bodove.