Author Topic: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic  (Read 280991 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #120 on: April 07, 2008, 20:27:06 »
Primjer bezvezno-odokativni - s napomenom da zbog zadnje varijable (Track Index) ideja o utrkama od 650 bodova nema smisla jer to je ogroman broj bodova za ove varijable:

F430 krece primjerice na PP600. Pomnozi s indexom za MR pogon (recimo) 1,15 i dobijas PP690. Ne koristis nikakav assist i nemas aerodinamiku (nije Tuned niti Racing), pa ti to sve zajedno daje drugu index varijablu od 1,20, ukupno PP575. A Suzuka kao staza s dugim ravninama, jednim zavojem vecim od 90 stupnjeva i velikom elevacijom ima index od 0,7 recimo. Kad to pomnozis s PP575 dobijas ukupno 402,5 PP boda.

Lotus 111 Tuned krece recimo na PP680. Pomnozi s indexom za MR pogon 1,15 i dobijas PP782. Imas aerodinamiku (auto je Tuned), i ne koristis assiste, pa ti je druga varijabla znantno manja od Ferrarija, recimo 1,11. Ali broj je i dalje velikih PP704. I dodaj index za Suzuku od 0,7 i dobijas ukupno PP492 - sto je 90 bodova razlike u odnosu na F430.

Uzmi u obzir da su tako veliku razliku producirali samo mali pomaci pojedinih indexa. A to ima smisla onda.
Zahvaljujem na primjeru! Sad shvatam!
Dopada mi se :) Ovakav sustav bi doista funkcionirao, te bi samu utrku pretvorio u borbu sa veoma tijesnim razlikama. Imaš mogućnost da se igraš aerodinamikom, masom, snagom, odričeš se bodova iz oblasti koje ti ne leže, a "kupuješ" ono što TEBI odgovara za TVOJ stil vožnje, a auto koji si "sklopiš" teoretski može na određenoj stazi postići vrijeme, gotovo jednako vremenima auta konkurenata na stazi. Dakle "sklapaš" sebi auto po receptu: U ovome sam najbolji!  Čak šta više, ovisno kakav pogon preferiraš, možeš baš sa takvim autom nastupiti, a vremena bi bila veoma tijesna, obzirom da druge koncepcije pogona voze ljudi koji su specijalisti baš za takav pogon i smještaj motora :) Vjerujem, da su se i Kazunorijevi dečki potrudili oko ovoga, tko zna možda dobijemo nešto još bolje.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #121 on: April 07, 2008, 22:16:51 »
amar, vrlo detaljno i pametno razmatranje, svaka cast. ne znam, ali se nadam da si to preveo na engleski i postao na gtp, pa da pd to procita i zaposle te, onak, cisto jer mogu. super bi to funkcioniralo, tj, bolje od ovog, cim je preciznije. kontam da to programerima nije neki problema napravit. a ako si ti to ovako, "na brzinu" razmotrio, moglo bi se u to jos dublje uc i jos bolje napravit.

sjecam se i ja kako sam se cudio kad sam u neki utrkama dobivo preko 100 A-spec bodova, a da nisu teske, a u nekima malo, a pak puno teze od ovih prije navedenih.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #122 on: April 08, 2008, 11:02:34 »
bok,

jedno pitanje, da li se sa gt concept cars može utrkivati na c,b,a eventima?
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #123 on: April 08, 2008, 11:17:14 »
Moze, jer tamo utrke nisu nicim ogranicene, mislim.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #124 on: April 08, 2008, 11:38:09 »
Može, osim ako u nekoj utrci nije zadan određeni automobil s kojim se treba proći event

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #125 on: April 08, 2008, 20:27:43 »
Ne znam,

dugo smišljam kako ovo sročiti, no evo.... Ne znam kako u istu rečenicu staviti riječi "Lotus Elise" i "kočnica". Jučer sam vozio PP630 na tuned cars, pa kud svi Turci, tud i mali Mujo, kupim ja Lotus Elise. I opet mi se događa ono što mi se događa već unatrag par godina, svaki put kad "sjednem" u Elise ko da sam ušao u drugu dimenziju. Taj auto iziskuje toliko pažnje za vožnju, a ja svaki puta to zaboravim. Prvi krug na HSR, okrenem se. Drugi krug, okrenem se. U trećem popizdim. I onda pažljivo odvozim krug i vidim da u jednom krugu na HSR kočnicu moram stisnuti tri puta. prvi put na kraju ovala, drugi put poslije mosta i treći put prije zadnjeg zavoja. I moram se kontrolirati da u trenutku kočenja volan NE SMIJEM dirati, auto mora ići pravocrtno. Pet krugova, tri kočenja po krugu, moram kočit 15 puta. Kakav je osjećaj neposredno prije kočenja Elisea? S čime ga usporediti? S prvim stajanjem u redu čekajući da mi donesu PS3? Sa prvim oralnim seksom koji mi je pružila kolegica s faksa? Dobro, možda ne ovo drugo, to je ipak iznad gaminga (dobro da mi žena ovo ne vidi jer to nije bila ona), no ipak je kočenje s Eliseom nevjerojatan doživljaj.... Idem igrati, baš me zanima kakvo ću danas iskustvo steći i kakvu ću novu inspiraciju dobiti u GT 5.....

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #126 on: April 08, 2008, 20:49:17 »
Pojačaj stražnji downforce pa koči do mile volje ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #127 on: April 09, 2008, 18:06:00 »
Izašla je nova obavijest na News-ima:

Notification og revision to the update schedule for Online Events

Thank you for racing online in GT5P
We are currently working on analysing your play logs to provide mode a mode varied and balanced set of events, and with the increase in tjhe number of users playing oniline this is taking longer than anticipated.

Therefore, the online events will not be updadated on the 10th April as originally planned.
The new update schedule will be posted on this news section.

Thank you for your kind understanding
................................................................



Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #128 on: April 09, 2008, 19:18:12 »
samo za info
svima kojima set date and time na početku, neće se ništa promijenit kad napravite euro/uk account ako pritome samo copyrate ono šta ste prešli na us/jap accountu, mislim da treba sve ispočetka krenut možda čak i instalirat na eu/uk account
eto tako sad odo skupljat malo pare
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #129 on: April 09, 2008, 20:03:18 »
Što želim?

Igram GT i u pozadini (s kompa) mi svira Jamiroquai. Čovjek je veliki ljubitelj automobila, vrijednost njegovih auta u garaži je valjda veća od godišnjeg Milanovog budžeta za Zagreb. Bilo bi super da Jay Kayu u čast Kazunori u konačnu verziju ubaci i koju njegovu stvar. Isto kak smo u GT4 "Očekivali pobunu" od Kaiser Chefsa ili slušali priču o dva geja u diskaču od Franza Ferdinanda, bilo bi dobro i ubacit kojeg Jamiroquaija. Ili Flyera, ako ništ drugo...

Offline Polaris1001

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 25
  • PSN-id: PolarisMK
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #130 on: April 10, 2008, 01:28:27 »
Hmmm zna li neko kade se setira Date and Time? Ili GT5P koristi data i vreme iz XMBa? Postojano vika Date and time not set correctly...
Vroooooooooooom.

PSN-id: PolarisMK (Cro account :) )

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #131 on: April 10, 2008, 02:08:06 »
Hmmm... ne znam... meni je Settings -> Date and Time namješteno na ono koje treba biti -> Time Zone GMT +1 (Zagreb, naravno!) -> Daylight Savings - Daylight Saving

Koristim UK Account!

Nikad dobio takvu obavijest tako da i nisam od pomoći... možda ima netko pametniji...

Offline Polaris1001

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 25
  • PSN-id: PolarisMK
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #132 on: April 10, 2008, 02:11:12 »
Ah bugger koristim US account.
Vroooooooooooom.

PSN-id: PolarisMK (Cro account :) )

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #133 on: April 10, 2008, 02:12:35 »
Onda samo copy/paste ovaj option file u taj europski account koji ćeš koristiti, ništa se ne gubi...

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #134 on: April 10, 2008, 10:15:20 »
Pitanje:

Gledao sam jučer rankingse na Fuji za Hondu Integru. Zbog čega ljudi voze na kombinaciji R3 na prednjim i S3 na stražnjim kotačima? Naime, ljdudi sa tom kombinacijom su na prvim mjestima, ima na višim mjestima i RR kombinacija...nije mi baš jasan razlog te kombinacije guma. E da, i još jedno pitanje, kaj Grdićka radi na naslovnici GamePlaya?