Author Topic: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic  (Read 276334 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #165 on: April 30, 2008, 12:16:01 »
E ovo je zamljivo - novi Kazunorijev interview za jedan finski magazin (thnx Mko sa GTPlanet.net):

"Hello!

Here's the most important questions and answers from the interview by Heikki Hurme from Pelit magazine.

So there will be less cars in GT5 than in GT4?
- I believe so. It’s impossible for us to create 500-600 cars like in our previous games.

In Prologue's main menu there are different weather conditions from all over the world. What kind of plans do you have concerning the weather and time in GT5?
- I can’t answer that yet. We have the prologue done, but we haven’t thought all the possible features that GT5 will have. There are still many things open in GT5.

How accurate do you model the car damage and how does it affect the driving of the car?
- It’s almost impossible to make the damage completely realistic, because even a minor damage can make the car impossible to drive. That’s why the damage must be balanced in a right way. Car damage will most likely be more of a visual effect than changing the way the car behaves. (kako molim?)  ???

Do you think you will improve the opponent AI?
- We are constantly working on that.

What kind of rallying we can see in GT5?
- We will have rallying in GT5. There might be also special stages like in real rally races.  ;D ;D

Other points (old news) from the interview: Car damage should be out this fall. They haven’t decided will there be more downloadable cars and tracks for Prologue. They will add lots of community features like communication and private lobbies.  8)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #166 on: April 30, 2008, 12:29:49 »
a baš sam se veselio da će mi kotač na autu ispasti  :(. Šteta za takav tip damagea, puno bi pomoglo protiv onih koji se samo sudaraju.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #167 on: April 30, 2008, 13:02:27 »
Damage off i imamo svoj mir. Tko se sudara dobije kick i imamo svoj mir.

Peace ;D

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #168 on: April 30, 2008, 14:50:06 »
heh. al mozda se i previse ocekuje od njih. pa kad se pricalo o potencijalnih 900 auta u GT5, ja sam se cudio pa kak ce to napravit, ako im je ogroman posao prenjet u igru samo nekoliko desetina auta. ipak steta.
za damage isto. al sta ces. mozda i to bude jednog dana.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #169 on: April 30, 2008, 15:19:30 »
Ako je to sa damageom istina, onda u nek ide u q, ne vidim logike trošiti vrijeme samo na vizualni damage bez većeg utjecaja na vožnju. Kako je Stinger napisao, nabiješ se u protivnika, voziš po ogradi- penalty, i svi sretni i zadovoljni.
Ono što bih, uz private lobbye htio u onlineu je i kažnajvanje nemogućnošću igranja online u određenom periodu onih koji učestalo prekidaju igru. Znaju se voziti izuzetno napete utrke i dok ti onda host budala prekine igru, najradije bi ga čovjek izcipelario. Private lobbyi jesu super stvar, no neće se uvijek moći dogovoriti utrka 8-16 ljudi, svi radimo i imamo i druge, je li, obaveze. Ipak bi bilo zgodno znati tko je host, isto kao i informaciju koliko puta je čovjek koji je host prekinuo utrku. U tom slučaju bi se već unaprijed moglo predvidjeti je li host rizična skupina ili ne. Također bi netko mogao napisati da nekad nije do igrača nego do davatelja internet usluga. Osobno, koristim T-com, igram i neke druge igre online kao i playtoy igre, ove godine se, konkretno, ne sjećam da mi je ikada pukla veza za vrijeme igranja, znam da mi je jednom lani pukla veza kad sam igrao preferans na playtoyu i to je sve.

Bilo je za očekivati da će smanjiti broj automobila jer uz dodatni pogled iznutra stvar se komplicira višestruko. Ako se napravi igra sa 300+ auta, mislim da se u tom broju može pokriti sve, od trkaćih, cestovnih do povijesnih modela. Ne znam kako vi, ja u GT4 uopće nisam vozio Jay Leno, onu Nike egzotiku, onda onaj thriatlon race car, čak nisam probao ni onaj auto union koji se m mogao vozit samo po nordu. Jedino sam probao onaj Daimler Benz iz 189? godine i to je bilo to. Pretpostavljam (možda griješim) da i vi imate u svojim GT garažama aute koje ste osvojili, ili možda čak i kupili (ko ja Jensen Healy Interceptor MkIII) a da ga niste ni jednom vozili, opet ponavljam, za mene osobno ukupno 300 auta u cijeloj igri- uvrh glave....

Jedino što bih STVARNO htio su promjenjivi vremenski uvjeti- bili su mi OK u TOCI 3. deo, dobro, pod promjenjivim uvjetima ja smatram da kiša počinje padati usred utrke, a ne da po defaultu imamo kišnu utrku (TOCA slučaj), čak bi bilo malo i čudno da igra ovakvog kalibra to nema.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #170 on: April 30, 2008, 18:23:07 »
Meni se onaj dio o damage-u čini kao da su krivo prenijeli što je rekao, odn. da je htio reći da oštećenja neće biti vidljiva, ali će se moći osjetiti...

Što se broja automobila tiče svejedno mi je... definitivno mi ne treba svaka moguća inačica nekog japanskog automobila, bolje je da povećaju broj modela kod europskih proizvođača. Također mi se čini logičnim da će najmanje gubiti vrijeme na izradu automobila, već da će s vremena na vrijeme izdavati "pakete" automobila i tako povećavati zbirku. Puno važnije od broja automobila su staze, a njih nikad dosta

Protiv kiše ili mokre staze (i ovo je sasvim dovoljno) nemam ništa protiv, mada bih uz kvalitetno izvedeno trošenje guma (proporcionalno broju krugova na stazi) najviše volio da uvedu potrošnju goriva i vezano uz njegovu količinu promjenjivu težinu koja će se odražavati na performanse i ponašanje automobila. Znam da to spada u domenu naučne fantastike, ali valjda se i tome može nadati.

U vezi private lobby-a se ne sekiram previše. Najvažnije je da omoguće što više parametara za podešavanje, a za ponašanje ne brinem jer ću ionako voziti s ljudima koje znam.

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #171 on: April 30, 2008, 21:45:08 »
U F1 06 CE u prvim krugovima utrke kočnice je jako teško dozirati, ne koče ne koče... pa onda zagrizu. No kad se diskovi i pločice ugriju onda je sve ok. Inače vozim bez ABS-a. Isto ako vozim agresivnije diskovi se pregriju i zaustavni put se osjetno produljuje, doziranje je teže, te je potrebno snažnije i ranije kočiti. Smirenijom vožnjom stvari se opet vrate u normalu za nekoliko krugova. Gume možeš postaviti na scaled ili na realistic trošenje. Prvi mod nisam probao. Na realistic, temperatura svake gume se mijenja neovisno i na to utječe stil vožnje. Također ovisno od istrošenosti i od temperature guma mijenja se grip i samim time ponašanje auta. Primjer: Probam voziti potpuno lagano temperatura guma i diskova pada, te auto u narednim krugovima je znatno sporiji dok se komponente ne ugriju. Utjecaj količine goriva na ponašanje bolida mnogo je veći nego sam mislio (ako je tako i u stvarnosti). Bolid pun goriva sporije ubrzava, duži zaustavni put, sporiji u zavojima...
Pa dobro u F1 06 CE je bilo lakše odraditi fiziku za desetak bolida. Ono što bi moglo kočiti PD da napavi isto (i bolje, vjerujem ;) ) jeste veliki broj auta različitih pogona smještaja motora, rezervoara... različite pogonske koncepcije...

Offline Facaa

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 259
  • PSN - mlinka
    • Bohemian Garage
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #172 on: April 30, 2008, 22:55:17 »
(ko ja Jensen Healy Interceptor MkIII)
Auuu..odličan mali.
Ja većinu stvari što sam osvojio/kupio sa i isprobao. Neke čist reda radi, neke iz gušta. Tak da mi je malo žao čuti da smanjuju količinu automobila...no, nadam se da će bit neka šema sa skidanjem istih sa neta, jel. Novi model izađe, opa, skinem vozim guštam. Jel. Ili, obljetnica nekog proizvođača i opa, svi modeli istog ponuđeni za davnlod. :)

Meni se onaj dio o damage-u čini kao da su krivo prenijeli što je rekao, odn. da je htio reći da oštećenja neće biti vidljiva, ali će se moći osjetiti...
I men se čini da je krivo interpretirano..al u drugačijem kontekstu.
Odnosno, da je reako da neće bit toliko realno....u smislu da neće baš svaki udarac djelovati na performanse vozila, al će biti prikazan vizualno (ogrebotine i sl. - neš poput NFS-a, kak se zvao...high stakes 2 čini mi se.). Što ne isključuje utjecanje većih sudara i udaraca na performanse vozila.


Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #173 on: May 24, 2008, 19:32:05 »
evo GT i nurb, tj. uhvacen na djelu
www.n4g.com/News-149080.aspx

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #174 on: May 24, 2008, 20:05:10 »
Aaaaaaaaaaaaaaa :D

Ostvarila vam se želja! Stingeru ponajvise reko bi ;D Nurburgring vam stize u sljedecem updateu!
Wuu!
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #175 on: May 24, 2008, 20:09:32 »
ma svima a ne samo njemu ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #176 on: May 24, 2008, 20:44:46 »
Budemo vidili... vjerujem tek kad se pojavi update. Ovo može biti samo za posjetitelje utrke, malo za razonodu, ne mora značiti da će staviti u update.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #177 on: May 24, 2008, 21:34:34 »
pa dobro istina da, imas pravo. al se nagadja, pa i govori da ce doc u sljedecem updateu. doboko se nadam(o).
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #178 on: May 25, 2008, 15:35:33 »
Sad sam uvjeren 100% da dolazi nurb, jer je GT sponzor 24h na nurbu ove godine, a sve utrke cemo moc gledati na GT TV-u unutar same igre :o 8)
Takoder imate i video na GT TV-u tj. najavu istoga :D
Vjerovatno ce u igri biti i porshe-a, i lamba, procitano iz nepotvrdenih izvora
A update dolazi u 3 kvartalu ove godine ;)

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - Sluzbeni topic
« Reply #179 on: May 25, 2008, 15:37:02 »
opa! nadam se da su sve te najave tocne! bit ce svega :D
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi