Author Topic: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic  (Read 280967 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #465 on: October 03, 2008, 22:02:47 »
I ja imam optimu. Bilo je problemčića, sad je ok.

Bilo je danas i u Dnevniku, PMS (paris motor show hah), prikazana Californija, predivna, ali GTbyCitroen nisam vidio (nisam ni gledo prilog iz samog pocetka). Citroen Hypnos il kak se vec zove je kul. Mjenja boju unutrasnjosti i ispusta ti mirise ako detektira da si umoran.

Jel neko kupio taj Citroen? Jel bizaran osjecaj vozit s kamerom iznutra ili je normalno?
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #466 on: October 03, 2008, 23:03:23 »
nisu pokazali citroenGT ja sam gledao sve, ovo šta ima hypnos je imala toyota POD još 2002 bila je u GT tokyo-geneva a mislim da je ima i u GT4 iako nisam siguran
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #467 on: October 04, 2008, 01:11:16 »
A što sam ja zaboravio vozitiiii.... auuuuuuuu ;D

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #468 on: October 04, 2008, 10:48:39 »
evo i meni se napokon skinuo update, danas bez problema za 2min je bio dolje
nemam pojma samo sam gurnuo play u lan1 a pc u lan2 prije je bilo obrnuto iako mislim da to nema nikakve veze
inače kupio sam californiu i auto je odličan, i full mi je drago što se vozi sa krovom dolje
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #469 on: October 04, 2008, 14:39:17 »
California je stvarno super auto...

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #470 on: October 04, 2008, 16:39:27 »
Evo, na GT Planet je R0M stavio videe od sva tri nova automobila. Pa tako i od Citroena GT, ali crvene boje. Ja bi ga najviše htio u crnoj boji. Izgleda ko da lebdi kad je na ravnome, a cuje se i zastrasujuci zvuk motora kad se kamera priblizi pred kraj videa.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #471 on: October 04, 2008, 21:31:27 »
Evo, na GT Planet je R0M stavio videe od sva tri nova automobila. Pa tako i od Citroena GT, ali crvene boje. Ja bi ga najviše htio u crnoj boji. Izgleda ko da lebdi kad je na ravnome, a cuje se i zastrasujuci zvuk motora kad se kamera priblizi pred kraj videa.
cuje se kao malo jaci usisivac, nula bodova za zvuk :(
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #472 on: October 04, 2008, 23:32:34 »
čini se da je unutra V12 HDI onaj za LM, bezveze
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #473 on: October 05, 2008, 11:09:07 »
Je fakat je govno. 788 konja, ali jebeš to kad je dizel jelda.  ::)

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #474 on: October 05, 2008, 11:30:06 »
zvuk nije ni blizu dizela jer sam cuo peugeot V12 HDI  na endurance utrkama, jedino ako ga nisu skroz prigusili, tko zna valjda ce izbaciti spcifikacije.
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #475 on: October 05, 2008, 16:15:45 »
ja sam malo prije pročitao da je untra neki elektro motor i neke čelije nije specifirano, uglavnom bezvezarija
evo gdje sam to pročitao
http://www.tportal.hr/fset.html
tamo odite na auti i onda sjaj i bijeda pariškog auto salona
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #476 on: October 05, 2008, 16:23:56 »
istina. mogli su bar stavit normalan motor a ne neke čičkarije. ko igračka.
začudio me podatak da je prodaja automobila onako drasticno pala. valjd to nece utjecat na gt ;D
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #477 on: October 05, 2008, 16:48:50 »
To mu samo može povećati prodaju ;D

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #478 on: October 07, 2008, 14:48:22 »
Lipi moji,

evo nekoliko opservacija i pitanja vezanih uz Spec III. Ne znam je li tko primjetio, ili je to slučaj samo kod mene, no kada radim quick tune za Ferrarije na Suzuki (Ferrari online event), do PP650 dolazim tako da najprije smanjim masu automobila, a onda još, ako je potrebno, povećam snagu. Vozim Californiju na S3 gumama i onda smanjim masu na 85 posto i dodam još 5 konja. Događa mi se to, da kada izađem iz online eventa, na SVIM Ferrarijima igra naravno snimi moj setup, no ne snimi i promjenu (smanjenje) mase. Snimi mi se i povećanje snage, i promjena odnosa u mjenjaču, i promjena balansa kočnica (stavljam ih na 6 kod Californije), no masa automobila, kad ponovo uđem u event mi je 100%, dakle NE SNIMA promjenu mase. Zanimljivo je to da mi kod ostalih evenata i automobila snimi kompletan setup kojeg radi, jedino kod Ferrari eventa ne registrira promjenu mase. Eto, molio bih, ako neko ima vremena, da pokuša napraviti tu što sam učinio ja, baš me zanima je li to neki generalni problem ili se to događa samo meni.
Što se tiče fizike/guma, moram reći da se osjeti da se situacija promijenila. Naime, prije ovog updatea bio je event s F430 na Fuji F. Bile su zadane S2 gume i ja sam imao osjećaj da se vozim kao po tračnicama. Sada stavim S3 na F430 i vozim Suzuku, moram biti skoncentriran do maksimuma da mi kotači ne prokližu, da pazim kako i kada kočim da ne odem u pijesak, uglavnom, više puta imam osjećaj kao da sam na ledu.
Za ovu sljedeću tvrdnju nisam siguran tako da molim da me se demantira ako sam u krivu. Imam osjećaj da je bilo intervencije u PP sustav na način da, u slučaju da želite sa S guma prijeći na R varijantu, PP bodovi se povećavaju više nego prije. Ako sam dobro izračunao, prelaskom s S3 na R1 gume dodaju se 52 PP boda (26 front 26 rear), provjerit ću još jednom popodne, no čini mi se da se prije za to dodavalo manje bodova.
Zadnja je opservacija vezana za catch up. Radio sam usopredbu u free runu u online eventu i rezultati su mi bili sljedeći (pišem personal best):

                   free run                     igra
F430             2:16:4                     2:14:8
Californija      2:14:9                     2:13:8

i jedan i drugi na S3, smanjena težina na 85% i dodana snaga do 650 PP, ASM off, TC 3.
Osobno mislim da catch upa nema, a bolja vremena u igri pripisujem slipstreamu. Pošto smo se uvjerili da catch up djeluje na način povećane stabilnosti i boljeg prijanjanja guma, a meni se događa da, ako sam i u donjoj polovici plasmana auto proklizava ako ne pazim dovoljno. Osim toga, kod catch upa sam zano biti bolji i po 4-5 sekundi od free runa tako da smatram da ga ipak više nema ili je znatno ublažen.
Interesira me da li se moja iskustva sa Spec III poklapaju sa Vašima.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec III - Sluzbeni topic
« Reply #479 on: October 07, 2008, 15:46:45 »
meni se čini da možda ima kečupa, ali jako malo, sigurno ne kao prije, ali i to se može pripisati slipstreamu i boljoj voznji iz kruga u krug, te pogreškama vodećih. Ali mi se sve u sve update fizike svidja, pogotovo zato što se sa 512 ferrarijem mogu nositi i s Ferrari californijom. Po zavojima sam brzi,ali ne i na ubrzanju. Uf kako je dobro sve te šminkere odrati u staroj kanti :-).

Jedino kako bi vidjeli da nema kečupa je da se smanji slipsteam, koji je prenaglašen u gt5p-u
PSN_ID: Dzidza1978