Author Topic: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori  (Read 119674 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Skvikki

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 494
  • PSN-ID: Skvikki
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #420 on: December 17, 2013, 15:07:38 »
Malo sam prošao za sada, ali super zadovoljan sam. Karijera mi se čini duga-duga što mi se sviđa. Fizika mi je kao da vozim novu igru i moram sve učiti ispočetka. Jedino što mi se ne sviđa je zaključan SRF na vozačkama, misijama itd. Misije i kafenisanje je zabavno samo da nema tog SRF bilo bi još bolje. AI je još sporiji nego prije, sve izgleda kao da je namješteno, ali dve razine slabije gume i smanjenje snage riješavaju taj problem. Još moram skužiti kočenje i namještanje BB-a koji se ili dosta izmjenio ili ja nešto krivo radim.

Ne znam da li je to samo do mene, ali nekako se kroz igru provlače neki detalji i sitnice koji neodoljive podsjećaju na ranije naslove, posebno GT1 i GT2. Valjda za obilježavanje 15-godišnjice. Moguće je i da mene samo pere nostalgija. ;D

Offline Mrav1337

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 344
  • PSN id: Mrav1337
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #421 on: December 17, 2013, 15:41:56 »
Nego... Da pitam nešto..
Kakva su vam iskustva sa kuplungom?

Navikao sam na kombinaciju fanatec CSR + CSR elite pedale + FM4  i super je radilo.... Na GT6 mi puno puta auto ostane u leru... I to baš na najgadnijem dijelu... Totalno nerealno.
Da li sam nešto fulao sa podešavanjem?

U GT5 i GT6 je kunplung gotovo isti katastrofa, može se naviknit na njega ali frustrira. Bitno je pustit gas i stisnit kunplung do kraja... Prebacivanje iz prve u drugu je užasno. Ponekad mi dođe da skršim sve kad mi upadne u ler. Općenito pedala kunplunga hvata samo zadnjih 10ak% hoda tako da ovo prije neznači ništa.
Ako u prvoj brzini odeš do blokade onda treba mrvicu više pričekat do promjene u drugu.. Mislim da je bila peticija na gt planet još u gt5 da to poprave ali ništa.
Imaš tamo u photo/video topic dva videa gdje vozim na kunplung pa pogledaj.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #422 on: December 17, 2013, 15:50:28 »
Kuplung u GT igrama je vrlo posebna prica, jos od Porloguea.

Naime, u nekom casu dok je Prologue jos bio mlad - tamo negdje 2008 - dogodilo se neko natjecanje, neki Time Trial, ne znam ni ja sto, gdje se pokazalo kako vozaci koji voze na kuplung - a koji je tad na Prologueu bio pristojno "analogan" u odnosu na ovaj sadasnji "digitalni" - imaju ogromnu prednost zbog nacina kako GT portetira samu spojku - kao 1/0 prekidac prakticno.

I onda se PD dostjetio kako to rjesiti jednostavno - ukinuli su uopce H-mjenjac i podrsku za tada G27 mjenjac.

Pa je krenula lavina prituzbi svih ostalih vozaca, koji nisu koristili H-mjenjac i kuplung, ali su zeljeli koristiti H u sekvencijalnom modu, bez kuplunga/spojke.

To cut the long story short, dosao je onda opet neki updejt, sve je proradilo, ali vise nije bilo analogne spojke, odnosno analognog kuplunga. I ostalo je povijest.

Naravno, bilo bi sjajno da GT izmodelira spojku za svaki volan posebno, odnosno vrijeme hoda spojke (pada mi na pamet da to imaju sve SMS igre za konzole: Shift/Shift 2/Ferrari Racing Legends, pa cak i Ferrrari Challenge ako se dobro sjecam) za svaki auto i da se opcenito brzine na svim autima ne prebacuju kao da svi imaju DSG mjenjac - sto je samo jedna u nizu nemalih "sitnica" vezanih za aspekt simulacije mehanickog rada mjenjaca - ali jbg, to je ocito ogroman posao za odraditi kada imas 1200 auta.

Bit ce lijepo kada to jednom naprave, jer cak ni ono u Prologueu dok je radilo nije bilo idealno, ali je svakako bilo bolje. Naravno, s druge strane, meni se osobno ne svidja ni kako to Forza radi, jer iako ima doista sjajno napravljen kuplung/spojku, opet daje previse prednosti onima koji to koriste, jer je samo vrijeme shifta (hod spojke) kada se ne krostiti kuplung puno sporiji. Ukratko, ako me sjecanje sluzi, Shift igre i FRL su to imali napravljeno kako treba, a kkao je njima uspjelo, a drugima nije - otompotom.

Svaka igra ima nesto da valja, a onda 5 drugih stvari ne valja. Tako to ide valjda, take it or leave it, stajaznam.

Offline Mrav1337

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 344
  • PSN id: Mrav1337
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #423 on: December 17, 2013, 16:36:34 »
Sad su mi stvari dosta jasnije, ali opet stvarno u današnje vrijeme naprednih volana nemožeš radit takvu "simulaciju" automobila bez da pokriješ osnovne stvari potrebne za vožnju automobila.
Imati T500 koji košta brdo novaca koji je službeni volan same igre ,a nemaš kompletnu podršku za sve funkcije je  ::) ::) ::)
Još najbolje da im se netko potuži da je brži na time trial sa volanom od nekoga sa ds3 pa da možda promjene način skretanja sa volanom da naprave balans ;D ;D

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #424 on: December 17, 2013, 16:44:50 »
Razumijem tvoju muku ali ono saltanje na kuplung iz prologa su morali tako rijesiti jer s time zbilja mogak dobiti puno na vremenu....

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #425 on: December 17, 2013, 17:26:38 »
Razumijem tvoju muku ali ono saltanje na kuplung iz prologa su morali tako rijesiti jer s time zbilja mogak dobiti puno na vremenu....
Da su napravili pravi mehanički damage, di razjebeš getribu od power shiftinga, onda ne bi bio problem
PSN_ID: Dzidza1978

Offline RenaultSport

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 2
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #426 on: December 17, 2013, 18:30:21 »
Evo da ne tipkam uzalud na GTPu , da vama postavim par pitanja

Kak vam se čini pogled iz kabine , meni osobno daleko pretaman za korištenje , također u slučaju protusvijetla ( vožnja prema suncu etc. ) gubim boje , što su vjeruem htjeli postići , ali na kraju dana šajba ubija svu ljepotu okoliša i detaljno modeliranih staza , barem za mene... nesreća je time veća što običavam voziti bez HUDa pa sam praktički primoran koristiti pogled iz cockpita radi čitanja broja okretaja . Ostali ?

Također , nakon što sam nedavno preselio plejku do prijatelja na Hi-Fi sustav , definitivno sam odlucio probati izvuc najbolji moguci zvuk uz dostupna mi financijska sredstva što me dovelo do opcije slušalica . Spajao bih ih direktno u monitor preko jack ulaza , što znači da bi sound output na PS3u bio preko HDMIa . Ako netko koristi sličan setup , preporuka bi dobro došla , tražim neku finu " best bang for the buck " opciju . Bez mikrofona , nikakve gamerske psine sa grafikama , plain simple - najbolji zvuk za dani iznos. Fala lijepa

EDIT: zahvalan sam na napokon mesnatijoj karijeri , drzim fige da ce biti ala GT4 , ali nevjerojatno zalim za unificiram thumbnail-ovima kod jedne grupacije utrka , svi se sjećamo "Boxer spirit" ili "Race of turbo sports" natjecanja , te slikice su
po mom misljenju pruzale igri daleko vise osobnosti od sadasnjih , glupost ali eto  ... U nedostatku izražajnih sredstava , o ovome pricam..

http://oyster.ignimgs.com/mediawiki/apis.ign.com/gran-turismo-3-a-spec/1/1b/Beg.jpg
http://static1.wikia.nocookie.net/__cb20120205015745/gran-turismo/images/6/68/Race_of_Turbo_Sports.jpg
http://oyster.ignimgs.com/wordpress/write.ign.com/8737/2011/03/UNTITLED_-51A.jpg

Offline Safety-_-Car

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1756
  • PSN ID: Safety-_-Car
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #427 on: December 17, 2013, 18:42:37 »
Preporuka: http://www.sennheiser.ca/live/senn/produit/en/104
Ja ih koristim godinu dana i slušalice su perfektne. I za gaming i glazbu.

Edit: vidim sad da je izašao novi model. Sennheiser HD 558

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #428 on: December 17, 2013, 18:50:39 »
Kak vam se čini pogled iz kabine , meni osobno daleko pretaman za korištenje , također u slučaju protusvijetla ( vožnja prema suncu etc. ) gubim boje , što su vjeruem htjeli postići , ali na kraju dana šajba ubija svu ljepotu okoliša i detaljno modeliranih staza , barem za mene... nesreća je time veća što običavam voziti bez HUDa pa sam praktički primoran koristiti pogled iz cockpita radi čitanja broja okretaja . Ostali ?

Istina je da pravu ljepotu okoliša doživim tek kad ga vidim izvan kokpita. Što se tiče vožnje, naviko sam na ovu udaljenost pa mi je ona sad normalna - vjerojatno da probam bližu kameru bi mi bilo malo neobično, ali vjerujem da bi se odmah i na to navikao. Inače, ja ipak vozim s HUD-om, ali bez stvari sa strane, dakle bez mape i popisa natjecatelja. Nekad pogasim sve kad vozim neki auto kod kojeg vidim RPM. Mapu palim nazad kad vozim online kako ne bi došlo do nespretnih situacija...
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #429 on: December 17, 2013, 21:17:04 »
i tako meni radi plejka ja se vozim ali nakon cirka sat ipo ugasi se, odmah sam upalio i eto sad radi normalno

očito ću morati imati seanse od po sat vremena do daljnega
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #430 on: December 17, 2013, 21:29:04 »
Evo da ne tipkam uzalud na GTPu , da vama postavim par pitanja

Kak vam se čini pogled iz kabine , meni osobno daleko pretaman za korištenje , također u slučaju protusvijetla ( vožnja prema suncu etc. ) gubim boje , što su vjeruem htjeli postići , ali na kraju dana šajba ubija svu ljepotu okoliša i detaljno modeliranih staza , barem za mene... nesreća je time veća što običavam voziti bez HUDa pa sam praktički primoran koristiti pogled iz cockpita radi čitanja broja okretaja . Ostali ?

Također , nakon što sam nedavno preselio plejku do prijatelja na Hi-Fi sustav , definitivno sam odlucio probati izvuc najbolji moguci zvuk uz dostupna mi financijska sredstva što me dovelo do opcije slušalica . Spajao bih ih direktno u monitor preko jack ulaza , što znači da bi sound output na PS3u bio preko HDMIa . Ako netko koristi sličan setup , preporuka bi dobro došla , tražim neku finu " best bang for the buck " opciju . Bez mikrofona , nikakve gamerske psine sa grafikama , plain simple - najbolji zvuk za dani iznos. Fala lijepa


Igram s bumper kamere, kokpit mi ne leži... niti osjećam auto, niti što vidim (da, pretaman je i meni, rijetko koji auto se vide instrumenti)...


Što se slušalica tiče... zar nećeš igrati online? I ako da, zašto onda ne uzeti sluške sa mikrofonom? Dosta nas ovdje koristi sharkoon slušalice, rade na svim platfomama, bilo stereo, bilo surround (s konzolom se spajaju preko optičkog kabela), više nego zadovoljni i zvukom iz igre i pričanjem

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #431 on: December 17, 2013, 21:37:49 »
Mozda sam propustio da si, a jesi li ikad cistio ventilator ?

i tako meni radi plejka ja se vozim ali nakon cirka sat ipo ugasi se, odmah sam upalio i eto sad radi normalno

očito ću morati imati seanse od po sat vremena do daljnega
Gt veteran superstar u penziji

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #432 on: December 17, 2013, 22:29:27 »
Mozda sam propustio da si, a jesi li ikad cistio ventilator ?

i tako meni radi plejka ja se vozim ali nakon cirka sat ipo ugasi se, odmah sam upalio i eto sad radi normalno

očito ću morati imati seanse od po sat vremena do daljnega

propustio ti svašta, nova pasta je unutra ventilator čistim dva put godišnje, novi laser od jučer
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Mr.Sc

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 132
  • PSN ID : DrugGeneral
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #433 on: December 18, 2013, 02:29:43 »
bilo mi je sumnjivo ponašanje par auta na aftermarket felgama (manje gripa), pa izgleda da promjena felgi ima utjecaja (prije da je nešto krivo modelirano  ::) )

na gtp ima topic gdje su neki uspoređivali f40 sa promjenom felgi i bili brži na stock felgama, a evo i zanimljiva slika...lijevo stock felge, desno aftermarket




Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GRAN TURISMO 6 • Sluzbena tema - Chat, impresije, savjeti, razgovori
« Reply #434 on: December 18, 2013, 08:11:18 »
meni se isto to učinilo, iako sam mjenjao felge samo na par auta i samo na jednom išao na +2"
www.motori.hr

if in doubt, go flat out