Author Topic: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema  (Read 84880 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #285 on: August 18, 2015, 00:51:23 »
Yep

Offline negraj

  • Primarius
  • ***
  • Posts: 165
  • PSN ID: negrajsp
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #286 on: August 18, 2015, 22:32:50 »
Posljednji "expert" eventi su poprilicno teski, barem meni rekreacijskom vozacu. Od Sierre sam odustao necu juriti prva mjesta.
cemu sve to, jos i radi.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #287 on: August 19, 2015, 01:04:17 »
Samo hrabro, barem pokušajte odvoziti, AI več neko vrijeme nije bio tako brz :D
Odvozio sam par pokušaja u expert sezoncu na Sierri , i baš sam zahrđao što se vožnje tiće.

Najprije sam pokušao sa Pescarolom ali nije baš nešto išlo. Onda sa tražio nekakav setap za njega ali nisam našao ništa što bi mi leglo.
Zatim sam pokušao sa Mazdom LM55 VGT koju je zbog pogona na sve kotače puno lakše voziti nego FR verzije LMP auta, a i zvuk je puuuno bolji nego u Pescarola.Dodao sam joj 30-tak kila balasta da je spustim sa defaultnih 710 na traženih 700 PP-a, ostalo nisam dirao. Međutim Mazda je na ravnim dionicama staze dosta sporija od auta koji su na gridu , ali razvaljuje u zavojima.

Poprilično sam zaboravio stazu, pogotovo drugu polovicu. Približim se prvoj dvojici na nekih 3-4 sekunde i onda obično napravim neku grešku + zadnji dio staze je dosta brz i oni odmagle. Najmanji zaostatak koji sam imao na kraju bio je 6 sekundi, ali mislim da bi se uz krug bez većih grešaka možda i moglo pobjediti sa ovom Mazdom. Pitanje je samo dali bi prvi AI popizdio nakon što ga se pretekne.

Skokovi me poprilično nerviraju, pogotovo onaj zadnji u blagom desnom zavoju.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #288 on: August 27, 2015, 08:22:03 »
Znaći od sada pa na dalje upola manje sezonaca

Last Updated: Aug 26, 2015
Notice Regarding Scheduled Seasonal Event Updates
GT6 News
 
Starting August 27th, 2015, the following updates will be made to the scheduled Seasonal Events for "Gran Turismo 6" available exclusively for the PlayStation®3.

(1) The frequency of updates will be changed from “Every Thursday” to “Every other Thursday”.

(2) The hosted Race Event entry periods will be changed from “2 weeks” to “4 weeks”.

(3) Time Trial and Drift Trial Events:
- Ranking registration times will be changed from “2 weeks” to “4 weeks”.
- Entry periods will be changed from “4 weeks” to “8 weeks”.

Although the frequency of the Seasonal Event updates will be reducing with the above changes, we plan to have more events available at each time with increased prizes, such as more in-game credit rewards and the return of popular Gift cars..

Thank you for your understanding and we hope you will continue to enjoy Gran Turismo 6!

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #289 on: August 27, 2015, 12:15:57 »
Ne znam kako ću to preživit ;D

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #290 on: August 27, 2015, 12:31:37 »
Ja sam redovni posjetitelj dotičnih događaja, znači valjda da se kuha nešto novo, pa treba preusmjeravat resurse...

Malo sam virnuo onaj Quick Match, pa primijetih nešto izuzetno zanimljivo...
Tamo piše koliko trenutno ukupno igrača igra koju utrku... Danas, četvrtka, 27. kolovoza, ljeta Gospodnjeg 2015., bilo je 148.430 igrača u Quick Match (i ja sam bio)...
Za usporedbu, otprilike u isto vrijeme, na Free2Play megahitu WarThunder (igraju zajedno PC i PS4, bilo je otprilike u isto vrijeme 37.485 igrača, dakle, s dvije platforme zajedno!
VGChartz, kakav god da je neprecizan, kaže da je, recimo, Dirt 3 na PC platformi PRODAN UKUPNO u oko 160.000 primjeraka...

Samo sam htio staviti svoja zapažanja o igri koju nitko ne igra...  ;D
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #291 on: August 27, 2015, 18:39:19 »
Povratak Gift Cars-a je odlicna vijest, a pogotovo realno ocekivanje da u GT7 bude od starta. Zacudili bi se kolika masa ljudi  (od ove mase sto ju nabrojao Djuro :) ) nije naglichalo puste credits-e u prvim danima, i ne da nemaju bas niceg od skupih auta nego cak robuju i da poplacaju cijene servisiranja onih srednjih kad je neko prvenstvo...

Besmisleno do daske! Jer da kupuju kredite to sigurno nikad nece, u tom trenutku to odjednom ipak postane tek igrica i ona slatka iluzija se raspline maksimalno.
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline negraj

  • Primarius
  • ***
  • Posts: 165
  • PSN ID: negrajsp
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #292 on: September 03, 2015, 16:47:55 »
Od kada vozim GT nisam ni 1 credits ilegalno stekao i u GT6 imam dovoljno sredstava da kupujem vozila, samo treba redovito uzivati u simulaciji i brzo se stigne do maximuma kada se ide u kupovinu vozila.
cemu sve to, jos i radi.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #293 on: September 03, 2015, 22:17:57 »
Ja ovu njihovu izjavu; da će unatoč tome što se učestalost apdejtanja sezonaca smanjila seasonal eventsa biti više, smatram kao čisto mazanje očiju.
Jer unatoć tome što prelaze na dvotjedni ritam dobili smo jednak broj A-spec sezonaca koji su sada aktivni 4 tjedna, a posljednjim TT i DT eventima samo su produžili rok isteka za tjedan dana.

Razlog ove promjene vjerovatno leži u sve manjem broju igrača koji uopče voze ove evente i broj učesnika u TT eventima od kraja 5. mjeseca kreće se imeđu 45-80 tisuća. Iznimka su naravno VGT sezonci u kojima je broj učesnika oko 200 tisuća. Ipak, SRT Tomahawk X na Nürburgringu samo 58,610 učesnika , što također nešto govori o ostalih 140 od 200 tisuća koji su odvozili druga dva SRT VGT sezonca. Mislim da je veliki broj njih među Đurinim 148.430 koji igraju Quick Match a koji meni nažalost više nalikuje na Battlefield nego GT.

Zbog produženog vremenskog perioda u kojem će sezonci od sada biti dostupni ove brojeke će se vjerovatno malo povećati, ali mislim da to neće biti drastično povečanje. I zbog toga čisto sumnjam da će ih oni odjednom praviti više nego do sada. Također mislim da im kreiranje sezonaca već neko vrijeme ne oduzima baš previše vremena jer uz neke sitnije varijacije  kopiraju veliku večinu ranijih seasonaca. Primjer, usporedba upravo zadnja tri sa A-Spec seasonal eventima koji su došli 02.10.2014.

27.08.2015.Expert Level Rain Meisters02.10.2014.Expert Level Rainmasters
27.08.2015.Intermediate Level Fighting Muscle Cars   02.10.2014.Intermediate Level American Muscle
27.08.2015.Beginners' Level Italian Festival02.10.2014.Begniner Level Supercar Festival

Gift cars ??? Pa oni su tu više od tri mjeseca (točnije u svim A-Spec sezoncima od 21.05.), i šta je tu novo.


Offline FEDROwhatISgood

  • The Organizator
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4133
  • Svi bi mi htjeli biti TOMIVAV :D
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #294 on: September 04, 2015, 11:36:39 »
Da... ne mislim ja na "prize cars" koje ti OSVOJIS kao nagradu po njihovim propozicijama, nego na ono sto bi izraz "GIFT cars" TREBAO znaciti u ispravnom engleskom jeziku - a to je da JA mogu svoje aute POKLANJATI drugima... Kao u GT5. I s obzirom na postojanje toga u gt5, onda bi i izraz "povratak" imao smisla :) No, vjerojatno njih boli kita za ono kako nesto zvuci i sto bi trebalo.
PSNid- PhaedrusSocrates:"EAT MY GRAINING!" 8)

Imamo samo jedno spasonosno rješenje..... odbiti isporuku Perkovića... objavit Nijemcima rat i odmah se predat.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #295 on: September 05, 2015, 10:08:32 »
Ma razumio sam ja Fedro da si ti govorio o povratku kartica (a vjerovatno i ostalih Community opcija) kao što smo imali u GT5. Ali mislim da to s karticama neće biti tako, tj. da će ostati sve po starom. U samoj igri auti (i boje) koji se osvoje u sezoncima okarakterizirani su kao Gift, a na službenim stranicama i ne piše koje konkretno auto se dobije u pojedinom sezoncu, već je navedena upravo Gift Car Ticket o čijem "povratku" oni vjerovatno govore.

Da bi vratili opciju poklanjanja kao u GT5 vjerovatno bi se dosta toga trebalo promjeniti u Community dijelu igre, ali sumnjam da će oni dvije godine nakon izlaska igre ispravljati krive Drine. Mislim da je njima trenutno jedino u cilju da ispljunu taj Course Maker (što im izgleda baš i ne polazi za rukom) i da se zauvjek riješe GT6 i okrenu novu stranicu.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #296 on: September 10, 2015, 10:01:20 »
Eto stigli su nam novi sezonci, a kao što sam i pretpostavljao nema ih više nego je to bilo u prijašnjem tjednom ritmu.

Količina kredita koja se može osvojiti jest znatno veča nego ranije , a eto "vratili" su nam popularne Gift Car Tickete i u Drif i Time evente, a uz njih sada se osvajaju i boje za srebro i broncu.

Na GT Planetu javljaju problem sa nagradama za Mazda RX-7 Drift. Iako se napravi rezultat za zlato ne dobiju se niti nagrade u kreditima niti popularne "povračene" "kartice". Pa onaj tko želi pobrati nagrade bolje da malo sačeka.

Offline FranciRus

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 28
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #297 on: September 10, 2015, 12:19:05 »
Za nagradu na RX7 bilo je ok oko 9 ujutro kad sam odvozio (normalno dobio gift car).

Šteta šta nema više eventa. Na brzo odvozio zlate pa ču popravljat kasnije.

Malo bi trebali i razmisliti o gift cars (Enzo i F1 več su kao nagrade u karieri).
PSN id: FranciRus

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 Seasonal Events & Quick Match • Chat tema
« Reply #298 on: September 24, 2015, 08:21:55 »
Nako 2 tjedna ništa manje ali ni više tj. uobičajeno, tri nova A-Spec sezonca.

Usput jedna obavijest.
Kao rezultat moje ljetne razbibrige u tijeku je mali remont kompletne teme, a nočas je sređeno negdje oko 2/3 postova  dok će ostatak  biti rješen do kraja tjedna.
Najveća novost je sličica, a traženje i editiranje onih za sezonce prije notifikacije na službenoj stranici i jest bio največi posao u svemu. Tablice sa ulaznim zahtjevima, nagradama, poklonima.... su osim nekih sitnica ostale iste ali su sada raspoređene upravo onako kao i u samoj igri.

Valjda će vam biti OK

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606