Author Topic: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic  (Read 93010 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #90 on: July 14, 2008, 14:00:53 »
Ovo sa 6000 tisucinki je LOL do boli ;D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #91 on: July 14, 2008, 14:28:23 »
Je li još tko vozio ovo prvo veliko globalno natjecanje?
Meni su to smiješna natjecanja dok god svi ne voze po istim postavkama...

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #92 on: July 14, 2008, 14:43:58 »
Je li još tko vozio ovo prvo veliko globalno natjecanje?
Meni su to smiješna natjecanja dok god svi ne voze po istim postavkama...

Ovaj puta su bile iste postavke, naime, nikakva modifikacija automobila nije bila moguća, bile su određene gume, jedino što se moglo, moglo se uključiti ASM ili TC, s time da je, npr. na Suzuki tip koji je bio na 55. mjestu imao TC na 1, neki iza njega su imali TC na 2, evenutalno na 5 tako da je ovo čisti dokaz da pravim driverima nikakvi assisti nisu potrebni. ja sam koristio na TC na DB9, ne da se sad opravdavam radi 5000 tisućinki zaostatka, no da sam završio zadnji krug (falilo mi 17 sekundi, TT je bio završio) snizio bih na nekih 3200 tisućinki razlike....

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #93 on: July 14, 2008, 15:04:52 »
ASM i Active Steering... previše...

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #94 on: July 14, 2008, 16:50:47 »
ASM i Active Steering... previše...

Hm, ne znam za Acitve Steering, no kako sam napisao, tek je 55. imao uključen TC, svi ispred njega su imali i ASM i TC off. Ne mogu sad naći na forumu, znam da se pisalo o tome, kako se može vidjeti ima li tko ili ne uključen AS? na onim osnovnim informacijama toga nema....

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #95 on: July 14, 2008, 17:07:19 »
Ne moze se vidjeti nikako.

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #96 on: July 15, 2008, 15:48:12 »
Ne moze se vidjeti nikako.

Onda sam krivo skužio... Mislio sam da se to može vidjeti u replayu (znam da je moguć samo za prvih 10, ali me i za njih zanima kako voze).

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #97 on: July 15, 2008, 16:39:55 »
U replayu se mogu vidjeti samo postavke za auto (ASM, TCS), ali ne i za volan (AS je dio postavki za volan u "options").

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #98 on: October 16, 2008, 13:07:15 »
Evo, da ovamo preselimo raspravu o online racingu u GTP-u. Jučer smo crorastafa i ja odvozili tri izvanredne utrke, baš je bilo veselo i zanimljivo. Posebno me se dojmilo rastafino naguravanje lijevo i desno tako da mi je oslobodio put pa smo fino sredili ostatak svijeta. No igrajući intenzivno online race opet, već kao papiga ponavljam ono što mi se u online modu dopada sve manje i manje, čak do te mjere da me počinje ozbiljno ljutiti. Naime, iako nisam bog zna kakav vozač, u free runu sam sa Californijom kao svoj osobni rekord vozio 2:10:8... a jučer, nakon izljetanja u pijesak, sam uz pomoć catch upa vozio 2:05:6...! Kad je Gt_perfection napisao da je vozio 2:04 mislio sam da čovjek pretjeruje, sada vidim da uopće nije pretjerivao. U cijeloj me priči boli to da će online race, ako se ovo nastavi, izgledati kao neki Burnout ili NFS, GT je za mene vrhunska simulacija a ne arkada tako da je ovo što se događa u onlineu za mene neoprostivo. Jedino me zanima koji su razlozi tome, zbog čega je catch up prisutan, smatram da uopće ničemu ne pomaže već samo iskrivljuje sliku vožnje. Inače, pogledajte malo rezultate u online time trialima, prašinar nam dokazuje da je unatoč svojim godinama svjetska klasa!

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #99 on: October 16, 2008, 13:56:21 »
poanta kečapa je da utrke budu što neizvjesnije, iako je to jadno, ili voziš kako spada ili ne. ovako oni koji su bolji uvijek nastradaju
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #100 on: February 21, 2009, 13:01:03 »
Trebam pomoć glede spajanja na internet i ovog NAT tipa.Naime uvjek mi izbacuje NAT Type 3 i UPnP Not Available iako je na ruteru UPnP uključen.Također sam otvarao one portove koje je Amar na početku spomenuo ali ništa se nije promijenilo.Ruter je Thompson speedtouch WL780(i) od T-coma a OS na računalu je Vista.Dakle moja pitanja su: kako da dobijem NAT Type 2 ili 1? Kako PS3 dodjeliti statičnu IP adresu? Šta je DMZ i šta s time? Kako ispravno otvoriti portove (možda sam i to krivo napravio)?  Izgleda da mi sve treba nacrtati ??? ???Pomagajte ako imate volje i vremena.

Offline zujo

  • Primarius
  • ***
  • Posts: 150
  • psn id: zujo19
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #101 on: February 21, 2009, 13:45:10 »
Trebam pomoć glede spajanja na internet i ovog NAT tipa.Naime uvjek mi izbacuje NAT Type 3 i UPnP Not Available iako je na ruteru UPnP uključen.Također sam otvarao one portove koje je Amar na početku spomenuo ali ništa se nije promijenilo.Ruter je Thompson speedtouch WL7888(i) od T-coma a OS na računalu je Vista.Dakle moja pitanja su: kako da dobijem NAT Type 2 ili 1? Kako PS3 dodjeliti statičnu IP adresu? Šta je DMZ i šta s time? Kako ispravno otvoriti portove (možda sam i to krivo napravio)?  Izgleda da mi sve treba nacrtati ??? ???Pomagajte ako imate volje i vremena.
Ja sam ti zbog toga zvao lika iz t-com-a. :-\

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #102 on: February 21, 2009, 16:37:59 »
I šta su rekli? Ja sam na netu našao da ruter moram prebaciti u nekakav BRIDGE mod.Pa sam to pokušao napraviti ali tada mi iskljući internet ,i kada se ponovo registriram sa username i password na ruteru sve se opet vrati na staro.Jedino što sam uspio je osposobiti UPnP i to kada isključim enternet kabal od računala i u ruteru ostane priključen samo enternet kabal od PS3 ali i dalje mi je NAT Type 3.Probao sam i wairless konekciju ali isto NAT 3.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #103 on: February 24, 2009, 11:43:37 »
ja nemam problema a nisam nikad ništa ništa podešavao, kad sam uzeo ps3 uštekao sam ga u ruter i tamo stisnuo automatic nešto i eto radi već godinu i po
bilo je nekakvih štekanja i sl. ali se sve riješilo samo od sebe tako da mislim da nije bilo od playke
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Gran Turismo 5: Prologue Spec II - ONLINE Topic
« Reply #104 on: February 24, 2009, 12:12:59 »
Takodjer nikad nisam ništa podešava samo sam prikopčao ps3 na router i to je to..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg