Author Topic: GT6 • 1.02 i 1.03 Update - Sluzbena chat tema  (Read 82211 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #195 on: January 15, 2014, 17:24:00 »
Al kad pogledaš to je glupo da se NE mjenjaju vozne karakteristike auta ako promjeniš felge, jer ja na Cliu i te kako osjetim razliku kad sam na 15 cola i kad sam na 17!
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #196 on: January 15, 2014, 18:36:53 »
Al kad pogledaš to je glupo da se NE mjenjaju vozne karakteristike auta ako promjeniš felge, jer ja na Cliu i te kako osjetim razliku kad sam na 15 cola i kad sam na 17!

Nije ti ovo Forza da se svakim i najmanjim pomakom bilo cega na autu - ukljucujuci i pritisak zraka u gumama - mijenjaju i PP i vozna svojstva.

Sarkasticna sala naravno, ali GT neke stvari jednostavno ne modelira, ja sam kada sve uzmem u obzir dosao do zakljucka da oni to vjerovatno smatraju prekompleksnim i da uopce ne zele ici u tom pravcu.

Istina je vjerovatno na pola puta.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #197 on: January 15, 2014, 19:00:06 »
Istina je da je GT igra za široke mase i kad bi se koncentrirali na ono što je "nama" bitno onda bi imala 50 auta i 10 staza, ali savršeno realističan vozni model, mehanički damage, zvuk itd. Dolazi next gen, odnosno došao je, pa možda neka PC simulacija zaluta na konzole neokljaštrena.

Offline Mrav1337

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 344
  • PSN id: Mrav1337
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #198 on: January 17, 2014, 13:11:19 »
Ubrzo i film  ;D



Quote sa GTPlanet
Quote
SCEA has announced the release date for KAZ: Pushing the Virtual Divide, a documentary about the history of Gran Turismo and its creator, Kazunori Yamauchi. The film will be released on January 22, 2014 via web streaming service, Hulu.

kaz-pushing-virtual-divideFirst announced at the Jalopnik Film Festival back in September, KAZ has been in development for over a year with filming at over twelve international locations, including Los Angeles, Tokyo, the Nurburgring, and Silverstone.

Created by Tamir Moscovici (Urban Outlaw) and cinematographer Anthony Arendt (who worked on James Cameron’s Avatar), KAZ explores the dedication and creativity of Kazunori Yamauchi, and examines the impact that Gran Turismo has had on the video gaming and automotive industries over the past 15 years.

To celebrate the launch of the film on January 22nd, I’ll be joining Kazunori Yamauchi, Tamir Moscovici, and 2013 GT Academy winner Nick McMillen for a round-table discussion on PlayStation’s official Twitch.tv channel. We’ll be talking about the documentary and all things Gran Turismo, and giving away $1 million in-game credits for GT6.

Stay tuned for more information on the broadcast – I hope you’ll be tuning in!

Keep Reading


KAZ: Pushing the Virtual Divide - OFFICIAL TRAILER

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #199 on: January 17, 2014, 13:25:56 »
Al kad pogledaš to je glupo da se NE mjenjaju vozne karakteristike auta ako promjeniš felge, jer ja na Cliu i te kako osjetim razliku kad sam na 15 cola i kad sam na 17!

Ne znam ako mislis na one "zimske" felge koje si stavio, ali onu vecer poslije natjecanja smo ga vidjeli na ulazu u karting arenu, auto uzivo brutalno izgleda s njima :D 8)

Sorry na offtopic
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #200 on: January 17, 2014, 14:39:57 »
Ubrzo i film  ;D

Uz malo srece dobit cu priliku pogledati ga ovih dana, pa javim dojmove.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #201 on: January 17, 2014, 18:04:02 »
Jel se samo meni čini da je taj filmić trebao izaći prije izlaska GT6?

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #202 on: January 17, 2014, 22:27:38 »
Ne, cak izlazi i ranije koliko ja znam, trebao je izaci u ozujku, ali ovo je ionako premijera na kablovskoj (HULU u Americi), pa mozda prava, kino dokumentarna premijera stvarno i bude tek u ozujku.

Offline romano2603

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 147
  • zovu me.... BERO :)
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #203 on: January 18, 2014, 15:09:06 »
Primjetio sam da u onoj predzadnjoj Licenci A u eventu Rainmasters igra ne dopušta da se vozi na Heavy wet gumama.. znači odaberem Heavy wet gume, i on u izborniku mene prebaci na Racing:Soft.. Iako piše u utrci da su stavljene Heavy Wet gume, svejedno su gore Racing Soft, na kojima je nemoguće odvoziti.. Samo meni ili općeniti bug?

EDIT: da napomenem, prije ovog 1.03 Updatea sam probao voziti Rainmasters Spa utrku i tada je sve bilo u redu, samo što je nisam imao vremena dovršiti..
If everything seems under control, you're just not going fast enough!

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #204 on: January 19, 2014, 10:42:37 »
al i prije apdejta nisi mogao stavit gume za mokro

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #205 on: January 19, 2014, 15:13:38 »
Danas sam prvi put vozio GT6 nakon 1.03 update-a , nastavio sam sa nabijanjem kilometraže i pračenjem stanja ulja Honde Raybrig te Sauber-Mercedesa C9 koji joj se pridružio.

Kao prvo , čini mi se da je volan sada nešto "mekši" , sa više lufta i uglavnom puno mutaviji te pri vožnji pruža puno manje informacija nego li je to bilo prije 1.03. Ne znam , možda je moj dojam i pogrešan jer nisam vozio posljednjih 5-6 dana.

Drugo , nisam testirao ponašanje MR auta koje je prije updatea kao bilo problematično , ali kod oba auta(iako je Honda FR auto) sam primjetio značajne promjene , ne samo u držanju ceste nego u fizici opčenito. Honda sada ide doslovno kao po šinama. Na ubrzanjima pri izlasku iz zavoja gotovo je nemoguče pogrješiti i otjerati auto u oversteer .I prije updatea sam više puta odvozio event u S klasi na Suzuki , AI auti su pri izlasku iz Hairpina vrlo često upadali u probleme sa oversteerom a naravno i ja sam trebao biti puno pažljiviji na gasu. Nakon 4 eventa koja sam danas ovozio niti jednom nisam vidjeo AI u oversteeru na tom zavoju. Vožnja po pasicama a i kada se zahvati trava više nije opasna kao prije. Imao sam dojam kao da sada Honda ima uključen nekakav nevidljivi SRF (vidljivi sam provjerio i isključen je) a auto je puno dosadniji za voziti.

Ovo je još izraženije kod Saubera (MR auto) s kojim sam odvozio jedan 24-minutni event na Le Mansu , prije updatea prvog na stazi (obično Peugeot 905) dostigao bih tek u 5. krugu dok sam ga sada prestigao već na polovini 2. kruga.

Uglavnom , moj dojam je da je aute ,bez obzira na vrstu pogona, nakon updatea puno lakše za voziti ali istovremeno i puno dosadnije , a sama fizika mi se više ne ćini puno različitija od one u GT5.

Offline romano2603

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 147
  • zovu me.... BERO :)
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #206 on: January 19, 2014, 15:55:08 »
Sve što si rekao Kimi, ja potvrđujem.. Isto se osjećam kao i ti poslije novog updatea, i baš sam sad htio napisati da je fizika poslije updatea čudna, ali eto, napisao si umjesto mene..

Umjesto da se updateima nešto riješi, igra ide nizbrdo... Taman sam je zavolio, bez obzira na bugove, jer sam mislio da će se SIGURNO nešto riješiti, ali čini se da Gran Turismo nije više što je bio...

Obećali su dva velika updatea u siječnju.. i još ništa.. a već se bliži kraj mjeseca..
If everything seems under control, you're just not going fast enough!

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #207 on: January 19, 2014, 16:23:18 »
A kada sam se već raspisao evo i nekoliko dosadašnjih zapažanja o performansama auta tj. kako na njih utjeće vožnja, promjena i trošenje ulja.

Honda RAYBRIG kojoj nikako nisam mjenjao ulje i nakon 1250 prijeđenih kilometara ima potpuno jednake vrijednosti snage i PP-a napisane u garaži kao i kada je imala 0km. U servisu "kažu" da je ulje još uvijek u dobrom stanju , međutim nakon prijeđenih 500km ikonica Body Rigidity je prešla u žutu boju te uz nju piše "Body rigidity has begun to deteriorate". Tada sam u servisu odradio Restor Body Rigidity a i Improve Body Rigidity , nakon sljedećih 500km Body Rigidity je ponovo u žutom ali ovaj put ga neću popravljati jer želim vidjeti kakovog utjecaja ima na vožnju.Također neću mjenjati ni ulje , želim vidjeti može li ikona pocrventit (vjerovatno može) i kada , te mjenja li to vrijednosti performansi iako za sada mislim da te vrijednosti neće biti manje od ovih tzv. baznih (0km i bez izmjene ulja) bez obzira koliko auto prešao i u kakvom stanju je ulje.

Sauberu sam odmah nakon kupovine promjenio ulje , njegove performanse se nisu mjenjale sve do odvoženih 200km, a zatim su rapidno opadale da bi auto već na 300km u garaži imao ispisane potpuno jednke performanse kao s 0km i bez promjene ulja. Nakon ponovne izmjene ulja vrijednosti su se vratile na one koje je auto imao nakon izmjene ulja s 0km. Body Rigidity je također u žutom nakon 500km.



Međutim , nije ni potpuno točno da se auti u GT6 ne "razrađuju" tj. da se njihove stvarne performanse vožnjom ne mjenjaju bez obzira na izmjenu ulja ili ne. Doduše , vrijednosti koje će auto vožnjom dobiti ,odnosno izgubiti , su puno manje izražene nego li je to bilo u GT5 (a kod slabijih auta su vjerovatno i beznačajne) i nisu prikazane brojčanim vrijednostima performansi auta u garaži.

Sa ova dva auta sam nakon određene kilometraže odvezao po dva kruga na SS Route X te zabilježio vremena i krajnju brzinu na najdužem pravcu ove , do bola dosadne staze.
Honda s 0km napravila je vrijeme 2. kruga 6:22,3.. a krajnja brzina bila je 286km/h
S prijeđenih 580km vrijeme 2. kruga bilo je 6:19,7.. a krajnja brzina 288km/h
a na 1000km vrijeme je bilo 6:23,0.. a krajnja brzina 285km/h

Dakle , auti se ipak "razrađuju" a stvarne performanse im rastu od nekih 300-700 prijeđenih kilometara a zatim počnu opadati , da bi na 1000 km već bile lošije od onih početnih.Vjerovatno će vremena i brzina na Route X biti sve lošija što autu bude starije ulje , ali mislim da to neće biti prikazano u garaži kroz one brojčane vrijednosti.

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #208 on: January 19, 2014, 16:38:21 »
Sve što si rekao Kimi, ja potvrđujem.. Isto se osjećam kao i ti poslije novog updatea, i baš sam sad htio napisati da je fizika poslije updatea čudna, ali eto, napisao si umjesto mene..

Umjesto da se updateima nešto riješi, igra ide nizbrdo... Taman sam je zavolio, bez obzira na bugove, jer sam mislio da će se SIGURNO nešto riješiti, ali čini se da Gran Turismo nije više što je bio...

Obećali su dva velika updatea u siječnju.. i još ništa.. a već se bliži kraj mjeseca..

Moja vremena za Fedrovo prvenstvo na Spa su prije updatea bila 2:30.4xx, a nakon updatea sekundu sporija.

Sva sreca imam jos vremena sa Apricot Hilla prije updatea i ako ih ne ponovim onda odustajem od GT-a na PS3, nema smisla ici unazad

GT5 je bilo ocito da mi nije odgovarao, onda prije updatea GT6 mi je sjeo samo tako, a onda prosli utorak sve rutinski kao u GT5, prelose
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #209 on: January 19, 2014, 16:58:25 »
Sto se vremena krugova tice mislim da tu nema razlike.