Author Topic: GT6 • 1.02 i 1.03 Update - Sluzbena chat tema  (Read 82259 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #210 on: January 19, 2014, 17:12:56 »
Prije updatea ako se dobro sječam na Suzuki sam uglavnom vrtio vremena 2:02-2:03 , sada bez problema ide 2:01 a uz sleepstream sam par puta išao ispod 2 minute.
Iako mi ni prije ni sada prioritet nije bio slaganje najbržeg kruga već pokušavam što čistije odvoziti event , bez dodira s AI autima.

Prvo što sam danas odvozio bilo je Route X , i Honda je išla potpuno jednako kao i prije 1.03 , ali na Suzuki i kroz zavoje auto se može tjerati puno brže.A i vremena su bolja nego prije.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #211 on: January 19, 2014, 17:44:47 »
U GT5 se fizika bar triput promjenila... prema tome, malo stpljenja, rade ljudi pa će i dalje biti promjena kroz update-ove

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #212 on: January 19, 2014, 17:46:26 »
Sto se vremena krugova tice mislim da tu nema razlike.

Kazem da mi je drugacije bilo za voziti utorak navecer, a jedino objasnjenje mi je update. Vjezbao sam u svojem loungeu na FAST potrosnji guma i radio 2:30.4, a onda par dana kasnije (utorak) sekundu sporiji. Ne razumijem
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #213 on: January 19, 2014, 17:55:33 »
Neznam,moja su indenticna.
Ali da je lakse za voziti to mislim da je iz razloga sto mogu postici jako slicna vremena kao i vanzemaljci sto prije nije bio slucaj i nevjerujem da sam se toliko popravio u kratkom roku.Jest da mogu puno lakse voziti konstantna vremena ali mi je sve to sumjivo.Posumnjao sam i na novi tv kod kojeg sad sjedim puno blize plus slusalice s kojima sam vise usredotocen...neznam

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #214 on: January 19, 2014, 18:12:14 »
A da niste naučili vozit pa vam se zato čini lakše nego prije?

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #215 on: January 19, 2014, 18:13:14 »
Također , i ovo što pričaju da je popravljen problem sa potrošnjom guma nakon boksa  ne odgovara istini.

Možda se sada gume na onim brojkicama sa strane ispravnije troše ,neznam, ali koliko god se ja trudio nakon boksa u tim utrkama nisam mogao ni blizu onim vremenima prije boksa.

Offline kizo_uzi_1

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2390
  • oštar pas
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #216 on: January 19, 2014, 18:17:20 »
A da niste naučili vozit pa vam se zato čini lakše nego prije?
--ili uzmete Tetris i to počnete igrati?! ;D
<=  <=  brz kao vjetar ,  žestok  kao vulkan !    ID ; PSN nick;  lega_rovinj      wrROOOooom !!  

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #217 on: January 19, 2014, 18:19:24 »
A da niste naučili vozit pa vam se zato čini lakše nego prije?
Sumnjam toliko.

Također , i ovo što pričaju da je popravljen problem sa potrošnjom guma nakon boksa  ne odgovara istini.

Možda se sada gume na onim brojkicama sa strane ispravnije troše ,neznam, ali koliko god se ja trudio nakon boksa u tim utrkama nisam mogao ni blizu onim vremenima prije boksa.
Bug je i dalje tu.Testirali smo neku vecer na fast i very fast.Na fast je bug prisutan dok na very fast mislim da nije, ali nisam 100% siguran jer nisam dolio gorivo nakon boksa a i staza je nesto duza bila.Ali prije bi rekao da nije prisutan.

Offline kizo_uzi_1

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2390
  • oštar pas
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #218 on: January 19, 2014, 18:32:18 »
To sa boxom ,nažalost treba preskakati dok se ne sredi ,jer jednom radi ,a jednom ne ,čim ima trzanja dok se ulazi u box, tu nešto ne štima ,onaj put kad smo ga koristili nije ništa trzalo (brejkalo) ,poslje smo testirali i svaki puta je zaštekalo ....
<=  <=  brz kao vjetar ,  žestok  kao vulkan !    ID ; PSN nick;  lega_rovinj      wrROOOooom !!  

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #219 on: January 19, 2014, 18:44:05 »
Ja moram priznati da mi od samog starta nije jasno sto se uopce podrazumijeva pod time da se nesto "duplo brze trosi nakon boksa" i da je to sad neki bug.

Okej, odmah da kazem, od endurance utrka u karijeri sam odvezao samo prve dvije, ali vozio sam ih barem 10 puta pa evo mog misljenja, s napomenom da je mozda potpuno krivo.

Naime, meni se cini da dvije fiksne varijable nitko ne uzima u obzir:

1) gorivo se trosi puno brze u visokim okretajima i nizim brzinama, a posebno drasticno brze ako se cijeo vrijeme vozi na 100% mogucnosti. Uz to, dodatno brze se trosi kada se vozi u slipstreamu

2) nakon izlaska iz boksa gume su potpuno "svjeze". To znaci da su u onoj nekadasnjoj "tamno plavoj" fazi (iz GT5), gdje su u cijelom prvom krugu "hladne" i imaju jako malo gripa, a jako veliku osjetljivost na potrosnju. Tek nakon prvog kruga na "svjezim" gumama komponenta se "stabilizra" i pocinju imati onu optimalnu fazu gripa, kakvu imaju po defaultu kada krene utrka (jer utrke nisu standing start i startaju se iz flying-lapa na vec zagrijanim gumama)

Ono sto se meni "CINI" - dakle ne mogu 100% tvrditi, samo to mislim, bazirano na limitiranom iskustvo utrka koje sam dosad odvozio - je kako je posve moguce da se iskljucivo radi o perpcepciji. Naime, u drugoj polovici utrke se u 99% situacija dogadja da nakon promjene u boksu treba loviti prvoga i svi pocnu puno agresivnije voziti u odnosu na prvu polovicu utrke - tu dolazi do nesvjesne puno vece potrosnje goriva (koja u odnosu na voznju u visim brzinama i nizim okretajima moze varirati i do ogromnih 25% prema onome sto sam ja vidio na Wilow Spring utrci - Enzo mi je trosio 1/4 manje goriva kada sam vozio manj ena noz do prve promjene u boksu).

Drugi faktor je da svi krenu u krug nakon promjene - kada su hladne gume - opet agresivno, a ne uzimaju u obizr "hladnocu" guma. Auto ima manje gripa sam po sebi, a kako ga onda svi "love" okolo, jer je grip manji od ocekivanog, gume se puno brze "uniste" dok dodju u radnu temperaturu (onu s kojom starta utrka) i zbog takve prve faze stradava i sama potrosnja u drugom stintu.

Kada sam vozio taj Willow Springs nisam uopce primjetio razliku izmedju tih potrosnji, a ponasao sam se onako kako sam opisao gore.

Ovih dana cu nadam se doci u situaciju da vise vozim endurance, ali bilo bi mi drago kada bi netko komentirao ili isprobao ovo sto sam gore napisao.


Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #220 on: January 19, 2014, 19:14:53 »
sve kaj si napisal stoji i tak je u zbilji

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #221 on: January 19, 2014, 19:21:40 »
u PD kao da su radili sa pirelijem
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #222 on: January 19, 2014, 19:44:08 »
Ja sam odvozio sve (neću ih nazvati endurance jer to i nisu) utrke iz S klase , a neke od njih također više puta , Suzuku i više od 15 puta , Apricot 10 , Silverstone također.

Generalno , ja nemam ništa protiv tvoje teorije , iako nisam probao zagrijavati gume nakon što se napravi izmjena u boksu, ali mislim da je tu u pitanje nekakav drugi "problem" kojem ja ne mogu pronaći nekakav pametan uzrok.

Npr. na Suzuki koju sam najviše vozio, u pit sam obično ulazio u 6. krugu. Vremena koja sam danas radio u prvom stintu kretala su se između niskih 2.01 do 2.02.5.
Ok , gume nisam štedio u prvom krugu nakon boksa , ali bez obzira na to, vremena 8.9 i 10 kruga nisam nikako uspjevao spustiti ispod visokih 2:02 a najčešće se vrte 2.03.

Najbrže krugove prvog stinta radio sam u 2. 3 i 4 krugu , ako sam gume u 7. krugu zbog nezagrijanosti podrošio recimo kao za dva kruga , zašto onda u 8. radim ćak i lošije vrijeme nego recimo u 5. Ako tu još dodamo još i varijablu potrošenosti goriva koju si spomenuo, onda u drugom stintu uvijek u autu ima manje goriva nego na samom startu utrke , pa bi vremena trebala bar podjednako dobra kao u prvom djelu utrke, ali nisu.


Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #223 on: January 19, 2014, 20:18:45 »
Upravo isprobao da vdim ima li razlike u krugovima prije i nakon update. Krugovi su mi identični, a razliku u fizici ne osjetim. Vozio u offline modu, tako da je moguće da vam razliku u vremenu uzrokuje veza u lobbyu.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #224 on: January 19, 2014, 21:24:48 »
Neznam , meni je na ovoj Hondi koju vozim na njenim stock RH gumama razlika i više nego očita, kako u ponašanju auta tako i po vremenima koja sada s njom vozim. Razlika mi nije zbog veze jer sam također vozio u offline modu. Mislim da nisam nekim čudnim čudom postao drastično bolji nakon 5-6 dana što nisam vozio.Možda razlike na nekim drugim gumama i nema , ali sam definitivno siguran da je ova Honda na RH puno drugačija sada nego prije updatea.

A upravo sam odvozio jednu Suzuku s ovim Amarovim prijedlogom sa zagrijavanjem guma nakon pit stopa. U box sam ušao na završetku 5. kruga te nakon izlaska sve do Hairpina vozio 80-90 km/h a ostatak kruga sa pola gasa i bez ikakvih naglih kočenja pred zavojima.Ali svejedno nisam u preostalim krugovima bio ni blizu vremenima koja sam radio sa prvim setom guma.

Spremio sam replay te pratio kako se gume ponašaju tjekom utrke .Po ikonama te brojevima koje predstavljaju trošenje guma vidljivo je da se prvi set guma prije i više trošio na prednjoj osovini auta nego na stražnjoj . Pred ulazak u box vrijednosti prednjih guma bile su 6 na lijevoj i 5 na desnoj gumi , dok su obje zadnje bile na 8.
A zatim prva čudna situacija, kada auto u boxu preuzme AI te se pojavi izbornik za doljevanje goriva i ostalo, vrjednosti potrošenosti svih guma promjeni se na 7.

Kod drugog seta guma prije i više se troše gume na stražnjoj osovini , a utrku sam završio sa vrijednosti 7 na svim gumama. Ali da je bilo još krugova ili da sam 6. krug vozio jednako agresivno mislim da bi gume na stražnjoj osovini bile potrošenije nego na prednjoj.