Author Topic: GT6 • 1.02 i 1.03 Update - Sluzbena chat tema  (Read 82226 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #225 on: January 19, 2014, 21:42:38 »
I ja sam maloprije vozio NSX Base Model na Suzuki (sve stock, bez ulja) i to dva puta zaredom da nadjem optimalnu promjenu za pobjedu. Moja vremena su konstantno bila 2:03-2.04, nisam vozio agresivno za 2.01

Kisa pocne padati u 4. krugu i traje do 8, kada se na stazu navuce oko 15% vode. Potrosnja i goriva i guma mi je bila uglavnom ocekivana, ali imao sam gadno proklizavanje zbog kise u 7. krugu kada sam ih "pocrvenio" u par navrata

Ne znam, pokusat cu testirati jos, ali mislim da nije neki ogroman bug kako GTPlanet filozofira, vec da se fakat radi o nacinu koristenja okretaja i ukupnom tretmanu guma, pa ovisno o "razvoju" situacije budu i rezultati svega na kraju. A isto tako sam 90% siguran da mokra staza utjece na promjenu potrosnje po osovinama kako si naveo (jer se kisa dogodi upravo na pola utrke, odnosno na momentu promjene guma), no to bi trebalo dodatno istraziti.

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #226 on: January 19, 2014, 21:49:59 »
Upravo isprobao da vdim ima li razlike u krugovima prije i nakon update. Krugovi su mi identični, a razliku u fizici ne osjetim. Vozio u offline modu, tako da je moguće da vam razliku u vremenu uzrokuje veza u lobbyu.

Takodje primjetio da grip varira u onlineu i bez boksa, bilo i u GT5.
Gt veteran superstar u penziji

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #227 on: January 19, 2014, 22:03:59 »
Ljudi, misec ipo dana je prošao tek, polako... update, update i onda opet update

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #228 on: January 19, 2014, 23:43:24 »
Dok dođe update sa B-spec modom ja ću završiti i te dvije utrke što još nisam. 24 minute Spa, definitivno nerealna potrošnja stražnjih guma nakon boksa, kao i na ostalim utrkama što sam vozio. Nije neki veliki problem, stavim u boksu iza tvrdu smjesu, ali nije ni realistično. I badava se štede gume izlazni krug, opet ode četvrtina njih.

Offline tpe-rus

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 844
  • PSN ID: tpe-rus
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #229 on: January 20, 2014, 00:50:15 »
Upravo isprobao da vdim ima li razlike u krugovima prije i nakon update. Krugovi su mi identični, a razliku u fizici ne osjetim. Vozio u offline modu, tako da je moguće da vam razliku u vremenu uzrokuje veza u lobbyu.

Takodje primjetio da grip varira u onlineu i bez boksa, bilo i u GT5.
Varira da ali bug je tu.Nebi mi se vise puta desilo da sam sporiji bas poslije promjene guma.
Govorim konkretno za online.

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #230 on: January 20, 2014, 02:07:29 »
Dok dođe update sa B-spec modom ja ću završiti i te dvije utrke što još nisam. 24 minute Spa, definitivno nerealna potrošnja stražnjih guma nakon boksa, kao i na ostalim utrkama što sam vozio. Nije neki veliki problem, stavim u boksu iza tvrdu smjesu, ali nije ni realistično. I badava se štede gume izlazni krug, opet ode četvrtina njih.

Ja mislim upravo suprotno tj. po meni je nerealna potrošnja guma prije boxa , pogotovo ako uzmemo u obzir da su utrke u S klasi zamjenile endurance. sasvim je logično da one imaju postavku ubrzanog trošenja guma kao što imaju i postavku ubrzanog trošenja goriva.

Kako bih se uvjerio da se prije i nakon boxa gume različito troše po osovinama iako nema promjene vremenskih uvjeta odvozio sam nekoliko trkica na Silverstonu. Silverston puno manje ždere gume nego Suzuka , a osim toga nešto više se troše ljeve gume od desnih.Ali i na Silverstonu je vidljivo da se prvi set guma više troši na prednjoj osovini , a drugi set se troši više na zadnjoj. A meni je nekako logičnije da će se gume više trošiti na pogonskoj osovini , a kako je Honda FR onda mi je ispravnija potrošnja guma nakon boxa.

Da bi to provjerio , Silverston sam odvozio sa jednim 4WD autom (Nissan GT-R R35 Touring Car) i jednim FF (Volkswagen Scirocco GT24 (Volkswagen Motorsport) '08).Kod oba auta prvi set je više trošio prednje gume ; vrjednosti prije ulaska u box kod Nissana su bile prednje 5 iza 8 , dok je Scirocco naprijed imao 7 iza 9.

Nakon promjene Nissan je puno ravnomjernije trošio sve gume pa je utrka završila sa naprijed 5 iza 6.
Scirocco je pak nakon promjene značajnije više nego u prvom stintu trošio prednje gume pa je utrka završila sa naprijed 5 iza 9. Sa svakim od ova tri auta sam nakon boxa imao lošija vremena 2 i više sekundi. Dakle ,po meni je točnije odsimulirana potrošnja guma nakon boxa i mislim da je problem u ovim s kojim se utrka započinje.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #231 on: January 20, 2014, 06:06:24 »
Ako ćemo računati da su 24 minute 24 sata, onda možda, ali ipak se prebrzo troše u izlaznom krugu. Trebale bi se pravilnije trošiti prije zaustavljanja a sporije poslije.
Ma trebali su dati da sami možemo odrediti trajanje utrka i gotovo, ovako samo zbunjuju napaćeni narod.

Offline ZG2016RS

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1619
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #232 on: January 20, 2014, 11:41:03 »
Ljudi, misec ipo dana je prošao tek, polako... update, update i onda opet update
Da nema updatea već bi propali, a i dok oni to izupdateju doći će vrijeme za novu konzolu i GT7, i opet ispočetka!

Najavljivali su na VELIKA vrata da će stalno nešto raditi, zasada je to 0. Nije da meni nešto extra fali ali čitati svaki dan kukanja...
FEDRO:Moram dodati da je ZG apsolutni kralj pretjecanja, instinkt i sposobnost kojom si on postavi idealnu situaciju je vanzemaljski :)
"Understeer" is when you hit the rival with the front of the car.
"Oversteer" is when you hit the rival with the rear of the car.
"Horsepower" is how fast you hit t

Offline Mr.Steady

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1857
  • PSN iD: Jura69
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #233 on: January 20, 2014, 12:12:18 »
Ne fali nista extra ali narod i internet vole kukat :D
beep beep im a jeep!

GT5 Gamercards

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #234 on: January 20, 2014, 19:44:16 »
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-vs-gran-turismo-6

Gran Turismo 6 720p vs. 1080p Frame-Rate Tests


 ??? ::)

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #235 on: January 20, 2014, 20:09:10 »
hebo ih i ne pokažu ništa iz kokpita
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #236 on: January 20, 2014, 20:26:55 »
 :'(
Gt veteran superstar u penziji

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #237 on: January 20, 2014, 22:08:45 »
hebo ih i ne pokažu ništa iz kokpita
Šta imaju pokazivati, znamo kako ide iz kokpita. 720p i raspali.
Znam samo da ako GT7 bude pravih 1080p i stabilnih 60fps to će biti jedno pet puta ljepše od GT6.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #238 on: January 20, 2014, 22:11:11 »
Jedan od vrlo rjetkih objektivnih i balansiranih clanaka na temu.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 • 1.03 Update - Sluzbena chat tema
« Reply #239 on: January 20, 2014, 22:21:45 »
Dobro štivo, da, opširno i detaljno. Ne treba više ništa dodati.