Author Topic: World of Speed  (Read 6582 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
World of Speed
« on: February 10, 2014, 17:50:27 »
http://www.worldofspeed.com/

World of Speed - Official Announcement Trailer


Quote
Slightly Mad Studios has announced that it's working on World of Speed, a free-to-play racing game alongside My.com that's to receive a closed beta this Spring.

World of Speed takes real-world locations and carves tracks out of them, Project Gotham-style, as well as featuring real-world circuits such as Kent's Brands Hatch. It's a multiplayer-based experience, with a strong emphasis on social features.


World of Speed - Gameplay Preview


http://games.on.net/2014/02/world-of-speed-we-go-hands-on-with-the-new-arcade-racer-mmo-from-the-people-behind-project-cars/

http://www.gamespot.com/articles/world-of-speed-a-racing-mmo-with-grand-ambitions/1100-6417561/

http://www.eurogamer.net/articles/2014-02-10-project-cars-developer-announces-new-racing-mmo-world-of-speed

http://www.vg247.com/2014/02/10/world-of-speed-the-new-arcade-racer-from-the-makers-of-nfs-shift/




















Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: World of Speed
« Reply #1 on: February 10, 2014, 19:04:16 »
mogla bi biti dobra arkadetina, kad/ako jednog dana dođe na ps plus za đabe ću je i odigrati ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: World of Speed
« Reply #2 on: February 10, 2014, 19:28:11 »
Jako sliči na PGR

Offline nrgpower

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 787
Re: World of Speed
« Reply #3 on: February 11, 2014, 01:30:14 »
Jako sliči na PGR
Bas sam to tia napisat.

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: World of Speed
« Reply #4 on: February 11, 2014, 13:25:45 »
WORLD OF SPEED RACING MMO REVEALED (Escapist News Now)


Arkada, F2P, MMO - ovo ne da preskacem nego necu ni primirisat :-X Jedino sto je SMS nasao bogatog izdavaca pa ce od ove igre indirektno i pCars imat koristi, licence za auta ce se koristit u oba naslova, a i ove city staze ce vjerovatno doc u pC kao DLC..

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: World of Speed
« Reply #5 on: February 11, 2014, 14:18:28 »
^^Nema nista loše u dobroj arkadi.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: World of Speed
« Reply #6 on: February 11, 2014, 15:04:31 »
Da... i zato nikako ne mogu prežalit što su ove štetočine upropastile PGR. To je tako dobro bilo :(

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: World of Speed
« Reply #7 on: February 11, 2014, 15:14:34 »
^^Nema nista loše u dobroj arkadi.

Nema, da, mislio sam na ovu konkretno, izgleda mi tako neprivlacno i bezveze..

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: World of Speed
« Reply #8 on: February 11, 2014, 15:22:48 »
Koliko sam ja doznao, ovo dolazi samo i iskljucivo na PC, a po formi ce biti ono sto je nekad bio Test Drive Unlimited, odnosno sto je recimo Forza Horizon, odnosno ono sto ce biti DriveClub.

MOzda nam Ivo pojasni u kojem smjeru ce ovo ici, ali ocito su Rusi istresli masu para za ovo, sto je okej, pogotovo ako svi ovi asseti - a mora da ih je jako puno - dodju u pCARS.

Sto nas opet vodi u meni uvijek zanimljivo pitanje asseta, gdje bi recimo bilo jako zanimljivo saznati hoce li se na ikakav nacin upotrijebiti svi oni ostali asseti za gradske i negradske staze iz Shift i Shift 2.

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: World of Speed
« Reply #9 on: February 11, 2014, 17:12:21 »
Koliko sam ja doznao, ovo dolazi samo i iskljucivo na PC, a po formi ce biti ono sto je nekad bio Test Drive Unlimited, odnosno sto je recimo Forza Horizon, odnosno ono sto ce biti DriveClub.

MOzda nam Ivo pojasni u kojem smjeru ce ovo ici, ali ocito su Rusi istresli masu para za ovo, sto je okej, pogotovo ako svi ovi asseti - a mora da ih je jako puno - dodju u pCARS.

Sto nas opet vodi u meni uvijek zanimljivo pitanje asseta, gdje bi recimo bilo jako zanimljivo saznati hoce li se na ikakav nacin upotrijebiti svi oni ostali asseti za gradske i negradske staze iz Shift i Shift 2.

da li je ovo track based ili open world + track based
PSN_ID: Dzidza1978

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: World of Speed
« Reply #10 on: February 11, 2014, 17:52:56 »
Mislim da je City Based + track based

Ima - ako sam dobro shvatio - cak i alat da se rade staze u stilu pravih staza, tipa, uzmes Brands Hatch i na osnovu njegovog okolisa i svega iskreiras neku svoju stazu. Ako sam dobro shvatio. Isto i za gradova, samo tipa Gotham

Offline ribafish

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2668
Re: World of Speed
« Reply #11 on: February 11, 2014, 18:00:33 »
Sto nas opet vodi u meni uvijek zanimljivo pitanje asseta, gdje bi recimo bilo jako zanimljivo saznati hoce li se na ikakav nacin upotrijebiti svi oni ostali asseti za gradske i negradske staze iz Shift i Shift 2.


Mislim da se nece koristit jer sve sto je radjeno za Shift je u EA vlasnistvu, nema SMS vise veze s tim..

+

http://worldofspeed.com/forums/showthread.php?140-Hiden-cars-in-trailer-and-screens-

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: World of Speed
« Reply #12 on: February 11, 2014, 18:22:15 »
Mislim da se nece koristit jer sve sto je radjeno za Shift je u EA vlasnistvu, nema SMS vise veze s tim..

Sluzbeno svakako, ali nesluzbeno... ne znam kako da to kazem, ali mislim da je pola asseta u pCARS prebaceno iz Shifta, pogotovo stvarne staze.

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: World of Speed
« Reply #13 on: February 11, 2014, 19:52:11 »
Ne ne, za pCARS nismo mogli koristit nista iz Shifta, inace bi nas EA tuzio ili koristio sve to protiv nas u nasim tuzbama protiv njih koje i dalje traju.

Staze i auti su svi novi, s novim 3D modelima i texturama. Naravno da kad smo vec jednom radili isti auto ili istu stazu imamo materijala da napravimo novu lakse, ali sve je to novo.

Auti u WoS su na razini LODA u pCARS, znaci 50k polygona vs 200k za LODX u pCARS.

Mail.ru je htio imat igru poput World of Tanks, free to play MMO ali s autima. Za sad je plan samo PC verzija. Najslicnije igre su Burnout Paradise, PGR, NFS World. To je u biti zabavna arkada koju svi mogu igrat, i di nije cilj samo pobijedit utrke nego skupljat XP i osigurat pobjedu ekipe.


Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: World of Speed
« Reply #14 on: February 12, 2014, 01:17:33 »
Aha, kuzim. Super, hvala na objasnjenjima. Puno srece s projektom, steta sto je samo za PC, ali poanta je logicna.