Author Topic: V8 Supercars 2014  (Read 77546 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Chronosus

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 83
  • PSN: Chronosus_n1
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #15 on: February 28, 2014, 11:14:42 »
Rezultati kvalifikacija za obje subotnje utrke:
http://www.v8supercars.com.au/championship/2014-v8-supercars-championship/clipsal-500-adelaide/sessions/qualifying-race-1
http://www.v8supercars.com.au/championship/2014-v8-supercars-championship/clipsal-500-adelaide/sessions/qualifying-race-2

Nevjerojatno, ali Volvo se već kvalificirao na 5. i 2. mjesto. Mali McLaughlin je stvarno novi Lowndes.
Naprijed su RBR-i praćeni Frostyem. Ne znam što je Davisonu trebao skok u Mercedes, sumnjam da će išta tamo moći u skorije vrijeme.

Još se jedna utrka vozi u nedjelju, a za nju su kvalifikacije u nedjelju ujutro.

Offline Rockatansky

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 615
  • PSN ID: Rockatansky1978
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #16 on: February 28, 2014, 15:27:46 »
Svaka čast, samo da se ta brzina uspješno pretvori u "race pace"

Offline Chronosus

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 83
  • PSN: Chronosus_n1
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #17 on: February 28, 2014, 17:01:25 »
Svaka čast, samo da se ta brzina uspješno pretvori u "race pace"

Ovo je već mini čudo. Pretpostavljam da će ih ipak mučiti i pouzdanost na početku ako ne već brzina.

Prva utrka je u 7 ujutro po našem vremenu, tak da se nadam da će do podneva biti uploadana.

Offline Voss

  • Slightly Mad
  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #18 on: February 28, 2014, 18:25:36 »
Stvarno veliko iznenadenje. Volvo ima jak motor vec od prve utrke, Nissan i Mercedes to nisu imali. A mali McLaughlin je super, nije bezveze uspio pobijedit u svojoj prvoj sezoni prosle godine.

RBR su opet na vrhu a razmaci su kao i uvijek minijaturni. Drago mi je za Lowndesa da je dobro odradio kvalifikacije, to mu je inace slaba tocka i onda se u utrci muci dok Jamie pobjegne.

Mislim da je Davidson dobio nogu ili znao da ce se to dogodit i zato isao u Mercedes. Dugo se u 2013 to znalo a nisu mogli potvrdit do kraj godine.

Offline Chronosus

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 83
  • PSN: Chronosus_n1
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #19 on: February 28, 2014, 20:24:41 »
Stvarno veliko iznenadenje. Volvo ima jak motor vec od prve utrke, Nissan i Mercedes to nisu imali. A mali McLaughlin je super, nije bezveze uspio pobijedit u svojoj prvoj sezoni prosle godine.

RBR su opet na vrhu a razmaci su kao i uvijek minijaturni. Drago mi je za Lowndesa da je dobro odradio kvalifikacije, to mu je inace slaba tocka i onda se u utrci muci dok Jamie pobjegne.

Mislim da je Davidson dobio nogu ili znao da ce se to dogodit i zato isao u Mercedes. Dugo se u 2013 to znalo a nisu mogli potvrdit do kraj godine.

Ne znam za Davisona,  navodno su mu ponudili veću plaću nego što je imao prošle godine. U svakom slučaju solidno je vozio i bio konstantno u utrci za naslov.

Offline Chronosus

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 83
  • PSN: Chronosus_n1
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #20 on: March 01, 2014, 19:31:46 »
Eto torrent za početak, da vidim jel će tko uopće skidati. Treba mi 4 sata da se uploada jedna utrka tak da mi je ovo jednostavnije rješenje. Pukla je danas veza dok se uploadalo tak da sam odustao.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/4363901/V8SC.Supercars.2014.Round01.Adelaide.Race1.mp4.torrent

Gledam sad uvod, falile su mi te budale (tu govorim o voditeljima - Larkham je totalna legenda). Warm and fuzzy feelings :D

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #21 on: March 01, 2014, 20:20:36 »
Koliko traje jedna utrka vremenski.

I kako općenito ide natjecanje. Voze jednu ili više utrka? Bodovanje?

Može netko ukratko napisati nešto?


Što se skidanja tiče, na piranha excom (proguglajte) su već odavno uploadane utrke

Offline Troma

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3871
  • PSN-ID: martin_troma
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #22 on: March 01, 2014, 20:31:13 »
Poslusajte Stingera, ta stranica je odlicna za 90% motosport sadrzaja, sada skidam te dvije utrke i ide po max brzini jer ima seedera koliko hoces...

Jedina zamjerka je kad nesto trazis na njoj i konacno nades i pocne se skidati, a onda ako si imao jednog seedera on ugasi pa ga nema tjedan dana i moras cekat ;D
Finally, in one sentence, what did Formula One mean to you Mark?
Tricky... It was precision. It was the pinnacle.

Offline Rockatansky

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 615
  • PSN ID: Rockatansky1978
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #23 on: March 01, 2014, 20:50:55 »
Piranha excom ili racingfor.me. Na piranhi obično prije dođe v8 u hd-u onaj nubbin uploada. Inače bilo je jutros na motors tv-u uživo prijenos obje trke, sutra treća ide u reprizi, ali idu zato sve tri trke za redom. Ne znam točno kad ide imate na njihovom sajtu raspored

Offline Chronosus

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 83
  • PSN: Chronosus_n1
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #24 on: March 01, 2014, 20:53:01 »
Koliko traje jedna utrka vremenski.

I kako općenito ide natjecanje. Voze jednu ili više utrka? Bodovanje?

Može netko ukratko napisati nešto?


Što se skidanja tiče, na piranha excom (proguglajte) su već odavno uploadane utrke

Zavisi od vikenda do vikenda. Recimo ovaj vikend se vozi Clipsal 500 - gdje 500 označava ukupnu kilometražu. Tako su danas vozili dvije utrke od po 125 km, a sutra voze jednu od 250km. Većinom se vozi 400 ili 500km za vikend raspoređenih u 2 do 4 utrke osim za enduro cup koji dolazi pri kraju sezone - tu su 500km sandowna (ali samo jedna utrka), 1000km bathursta i 600km Gold Coasta.
Ovdje se također glavnim vozačima pridružuju drugi vozači koji inače ne voze sezonu (uglavnom bivši full time vozači i mladci iz niže lige, znalo je bit i internacionalnih imena poput Mike Sala), koji moraju odvoziti određen broj krugova u svakoj od endurance utrka.

Bodovi po utrci zavise o broju utrka, ali pravilo je da je 300 bodova maksimum po vikendu (dakle ako je jedna utrka ili ako se osvoje prva mjesta na svim utrkama), a po utrci se dobiva ovisno o dužini utrke. Primjer za ovaj vikend - 150 bodova za nedjeljnu utrku, po 75 bodova za subotnje.
Znači ako je jedna utrka za vikend bilo bi prvo mjesto 300bodova, drugo 276, i onda se do šestog mjesta smanjuje po 18 bodova, zatim po 12 bodova do 11og, pa na dalje po šest bodova. To znači da i vozači koji su na kraju poretka cijeli vikend osvoje po 50ak bodova. To se smanjuje linearno ovisno o dužini pojedine utrke.

Prošle godine su na pojedinim vikendima uveli i novi format utrka. Dakle jedna od utrka je 120km, s tim da se vozi 60km, pa kratka pauza (poluvrijeme), pa odvoze drugih 60km. U drugo poluvrijeme se starta istim poretkom kako je prvo završilo, ali su svi zgusnuti.

Ako imaš još kakvo pitanje, samo naprijed.

I da, na Motorsu možete pratiti, i to kolko sam vidio identičan prijenos kao i za 7sports (austalski prijenos što je bitno zbog genijalnih komentatora)

P.S. da dodam, ima 38 utrka ukupno u prvenstvu, s tim da se prije formule u melbournu voze mislim 3 utrke koje se ne boduju.

Offline Rockatansky

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 615
  • PSN ID: Rockatansky1978
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #25 on: March 01, 2014, 21:01:45 »
Gold coast je poseban spektakl, znalo je bit masu gost vozača iz drugih serija.

Offline Chronosus

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 83
  • PSN: Chronosus_n1
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #26 on: March 02, 2014, 21:51:14 »
Pogledao do sredine treće utrke... Prva utrka solidno zagrijavanje, druga utrka odlična, treća spektakl (bar do pola). Sad moram do sutra izbjegavati twitter i facebook. :/

Offline Rockatansky

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 615
  • PSN ID: Rockatansky1978
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #27 on: March 02, 2014, 23:19:32 »
Iskorištavam neograničeno vrijemme editiranja posta pa to koristim kao notes...nema spojlera  :P

James Courtneys HRT Mini Moke  ;D ;D
Poruka Mclaughlinu iz boksa: "Keep drinking, keep drinking."  8)
Objašnjavanje u Volvovu taboru da je Mclaughlin zbog ljubavi zaboravio variti i sjebao tank za ulje u Dahlgrenovom autu :D

Ostalo ćemo raspravljati kad ostali pogledaju utrke. ;)

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Chronosus

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 83
  • PSN: Chronosus_n1
Re: V8 Supercars 2014
« Reply #29 on: March 04, 2014, 15:53:46 »
Mislim da nemamo kaj više paziti na spoilere, prošla 2 dana. Ak se ne želi spoilat nejde se na temu. :)

Nema boljeg prvenstva...jednostavno nema.
Stari i ja smo vrištali i skakali jedno 2 minute nakon što je Mclaughlin prešao Whincupa. :D
Šteta za zadnju utrku, mogao je pokupiti još jedan podij, ali opet za novi auto i predobro im je išlo.
Bright :O
https://www.youtube.com/watch?v=04tN01yF2Bc

Moram reć, stvarno je teško navijati za FPR kad se ponašaju ko amateri. Sami su zeznuli Frostya tankajući ga duže pa je morao čekati dok svi ne prođu a onda opet na kraju imali problema sa stavljanjem gume. Koji vrag? Nisu ništa naučili iz prošle sezone? Frosty je mogao biti prvak sad.
Barem je Frosty unatoč dosta lošem vikendu u poretku ispred Whincupa, ako se FPR sabere možda će opet imati šansu makar jednostavno nisu bili dovoljno brzine.
Super da je napokon i Red Bull zeznuo u boksevima. Kako je Roland Dane spočitavao drugima prošle godine da su pravila pravila - eto, sad su ga fino popili.
Stvarno mi je žao što su kaznili Gisbergena i Rick Kellya zbog one gluposti ali pravila su pravila. Gisbergen tako dobro vozi ali onda ga u jednom trenutku samo glupo zezne, pa onda ispočetka.

Voss, došao si na svoje. Lowndesy bježi naprijed u poretku. Drago mi je i zbog toga a još više da je Courtney napokon ulovio pobjedu. Nakon katastrofalnog kraja prošle godine bez imalo njegove krivnje, definitivno je zaslužio.
A ono što mi je fascinantno je kako je Coulthard neprimjetan bio cijeli vikend a na kraju isplivao na drugo mjesto po bodovima.

Kako vam se čini pravilo o restartima? Vozači se žale ali realno ne znam kolko bi bilo drugačije da je ostalo na klasici.

Uglavnom, jedva čekam Melbourne, al više zbog V8 nego zbog F1 :D