Author Topic: PlayStation VR • Sony Project Morpheus  (Read 68822 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #45 on: June 17, 2016, 10:00:44 »
Tiff je "malo" stariji igrac. Nisam jos zabrinut... Vaznije su mi reakcije mladjih gamera koji su vec dugo u tim krugovima...
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #46 on: June 17, 2016, 10:55:19 »
Mislim da tu nisu godine toliko bitne, nekim ljudima to jednostavno smeta...

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #47 on: June 17, 2016, 11:03:59 »
Kako god, ali mislim da će to biti korak naprijed, ako ne sad onda za deset godina, jer 'prirodnije' mi je to nego gledat kroz teve da je ne znam koliko dobar.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #48 on: June 17, 2016, 12:44:17 »
Moj stav oko VRa, a nakon sto sam imao priliku probati Oculus, je da me to uopce ne zanima za igre tipa: pucacine, voznje, bilo sto sto je brzo, trazi brzu reakciju i nabijeno adrenalinom.

VR je fantasticna stvar i jedva cekam da dodje. Ali mene osobno zanima samo za sporija, avanturisticka iskustva, za igre tipa No Mans Sky ili za svemirske SF stvari (tipa EVE: Valkyrie ili slicno)

Najvise me zanimaju "iskustvene" stvari, gdje ce indie manji naslovi odigrati najvecu ulogu, ali potencijal pravi lezi u sadrzajima koji nisu "igre", vec ono, bas iskustva.

Naravno, probat ce se i voznje i pucacine i sve, ali cisto kao neka fora. Istovmreneo, nema tih para za koje bih igrao Resident Evil u VR, iako cu i to probati. Prestresno je i ovako, u VR su horror igre meni jednostavno previse ;D

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #49 on: June 17, 2016, 12:48:11 »
Bitne su i godine i percepcija (a i to je vezano uz godine)...
Starijim ljudima je to doživljajno kao ona scena kad su ljudi prvi put u kinu vidjeli kako lokomotiva juri prema kameri...
Jednostavno, stvar na koju ne znaju biti pripremljeni na, ajmo reć, polu-podsvjesnom nivou, a to je nama, koji smo odrasli uz računala, pomalo postajalo skroz uobičajeno...
Iako motion sickness kao takav postoji u određenom postotku i to čak prilično velikom (čini mi se 10 - 15% prema statistikama), puno ljudi jednostavno perceptivno ne zna (instiktivno) prihvatiti takve stvari u prvi mah, pa se cijeli sustav za ravnotežu zblesira...
A pitanje je i kakav je bio setup svega, jer je to presudno za doživljaj, posebno ako mu je POV bio malo drukčiji nego u stvarnosti (a vjerojatno je), onda se takvi, nepripremljeni, odmah pogube...
Ja jedva čekam probat malo i čačkat po tome, da vidim kolko sam se dobro pripremio u zadnjih 25 godina  :P

P.S. sagitarius, EVE: Valkyrie ti je brži u izvođenju od bilo koje vožnje, SF dogfightovi su totalni masakr za reakciju  ;D
A za horror igre treba sjedit na kahlici  ;D
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #50 on: June 17, 2016, 12:58:24 »
Istovmreneo, nema tih para za koje bih igrao Resident Evil u VR, iako cu i to probati. Prestresno je i ovako, u VR su horror igre meni jednostavno previse ;D





Ja sam toliko usran da me strah skinuti demo, a kamoli ga pokrenuti ;D



Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #51 on: June 17, 2016, 14:12:37 »
Kak bi rekao Bogović "u mojoj općini problema nema, nema love-nema dilema"
Za vožnju ili dvije meni bi bilo super, više od tog i ne igram. Evo probao Doom, vrti mi se u glavi i preko teveja.

Offline danijelGT

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 90
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #52 on: June 17, 2016, 17:25:57 »
Igrao sam ja dreadhalls na gearVR-u. Sta je 10% straha naspram residen evil-a.

Bijezi stim u pm. Mislim da ce biti dosta ljudi po vrapcu od toga.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #53 on: June 17, 2016, 17:38:33 »
Dobro, kažu da ovo što je na demo-u neće uopće biti u igri kad izađe... vjerojatno će napraviti kakav multi shooter

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #54 on: June 17, 2016, 20:42:14 »
Ja sam veliki ljubitelj horora kad bi res išao u ovom smijeru to bi bilo odlično.
Za VR, što Anar veli, za neku ogromnu open world igru bi bilo idealno. Ono da baš zaboraviš na svijet oko sebe i uroniš u nešto drugo i ono kad ti je najdraže žena upada gasi.

Ne znam, volio bih probati sa GTS a ne se zaletit pa da skuplja prašinu.
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #55 on: June 18, 2016, 01:40:32 »
Ja sam danas dobio ovo, sasvim dovoljno što se straha tiče ;D



Offline danijelGT

  • GTS Full Member
  • Gospon Doktor
  • *
  • Posts: 90
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #56 on: June 18, 2016, 03:11:15 »
Nisam mislio na vr ko vr da ce biti za vrapce, nego na horror igre u tome.

Imam gearVR sta je samo dio onoga sta nas ceka. A ceka nas strava iskustvo u tome.
VR ko VR je poseban dozivljaj, nemoze se to nikako opisati onome tko nije probao.
Bas revolucija u igrama i to kakva. Mozak doslovno misli da si tamo, totalno drugi dozivljaj igara.

Bio sam pokazivao par frendova gearVR i ima jedna igra di te fura po zakazanom putu po planinama i mostovima, bilo je plakanje od smijeha kad gledas ljude kako se cimaju i drze za krevet da neizgube tlo pod nogama kad te dovede na rub litice ili na vrh nekog stupa.

Ima i minecraft u VR-u i kazu da je prejeben. Ali nazalos nemogu kupiti jel mi vise nece priznati karticu.

Uglavnom sto se tice tehnologije je stvarno revolucija. A sad je stvar na devovima da nam daju nezaboravna iskustva.


Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #57 on: June 18, 2016, 04:06:04 »
Ne znam... Danči to tako dobro opisuje da bih ovaj tren htio to imati, iako mi se čini da je Amar dao najbolji opis gdje bi to trebalo funkcionirati. Nikako se ne vidim s tim na glavi/pred očima u brzim igrama, naročito vožnjama jer tu ionako preferiram bumper view, jednostavno, vožnje u igri ne doživljavam na način na koji doživljavam vožnju u stvarnosti, totalno je drugačije percepiram od neke druge ekipe koja preferira pogled iz kabine. Znam da smo se uvijek "karali"(prepirali) oko ovoga, al meni stvarno pogled iz kabine, a ni bilo koji drugi, ne može dočarati vožnju kao bumper cam i to mi je najbliže vožnju u stvarnosti. Kad vozim pravi auto, uvijek vidim cestu, kokpit tek kad skrenem pogled na njega. U igri ako stavim kameru iznutra, to mi je uvijek pred očima i jednostavno mi smeta, zaklanja vidik na ono bitno, a to je cesta. Možda pokoja igra ima mogućnost podešavanja kamere iznutra, ali svejedno, to je i dalje tu, jednostavno mi smeta, bez potrebe da to vidim ako stvarno ne želim...

I dalje ostajem pri svome i savjetujem svima koji razmišljaju o kupnji ove sprave u budućnosti je da prvo isprobaju pa tek onda idu na izvlačenje novčanika jer ovo nije jeftina sprava i bilo bi glupo kupiti nešto zbog čega bi mogli požaliti. Radim u trgovini, a i sam sam takav lik koji ništa ne želi kupiti na pamet vodeći se srcem. Razum na prvom mjestu momci ;)

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #58 on: June 18, 2016, 07:42:07 »
S obzirom da sam imao VRgear na testiranju mogu reci da je prejebeno, a psvr ce biti bolji. Razlika izmesju voznje s kokpitom na tvu i VR-U je razlika nebo i zemlja. Totalno drugaciji feeling. VR i je super za voznje za brze akcije. Jedva cekam da ga kupim. Naravno primjene ima jako puno i izvan igara i daje poseban dozivljaj.
PSN_ID: Dzidza1978

Offline maliDjuro

  • Anime Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1116
Re: PlayStation VR • Sony Project Morpheus
« Reply #59 on: June 18, 2016, 11:31:13 »
Mali leteći medvjedići VR™  :P
Nikad nije kasno za sretno djetinjstvo, samo, što si stariji, igračke su skuplje.