Author Topic: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.  (Read 37671 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« on: April 02, 2014, 11:59:48 »
Data Logger now available
[Data Logger] has been added to the [TOOLS] section in "My Home". The Data Logger will analyse the driving data stored on a Replay file and will display it in a graph form, allowing users to view and compare the variations in vehicle speed, acceleration points, braking points, engine rpm values and gear positions.

GPS Visualiser function introduced
[GPS Visualiser] has been added to the [TOOLS] section in "My Home". By driving a car equipped with the "Sports Drive Logger" (sold by Toyota) on a real-life circuit, the recorded GPS data can be transferred to “Gran Turismo 6” via a compatible USB storage device, and then subsequently converted into a Replay file in-game. It will be possible to compare and analyse these GPS data using the [Data Logger] feature. This feature is currently compatible with the Fuji Speedway, Tsukuba Circuit and the Suzuka Circuit, with more tracks to be added later on.

Custom Rear Wing option implemented
[Custom Rear Wing] has been added to the [External Parts] menu, accessible from the [Custom Parts] options within the [Tuning & Servicing] section in "My Home". You can choose a combination of wing stays, wing and side winglets. Users can also adjust the height and width of the wing to their liking. (*Please note certain cars are not compatible with this feature.)

3DTV compatibility now added
A [3DTV] option has been added to the [Display] category within the [Options] screen in the [MENU] (accessible by pressing the START button). A 3D compatible TV is required for this feature.

Adjustments to the Open Lobby
- From the Member List, it is now possible to see the Performance Points, maximum output and weight of the cars that have joined the room.
- An "Overall Best" time is now displayed on screen while racing in Practice, Qualifying, Time Trial and Drift Trial.
- The minimum value for [Max Power Limit] and [Minimum Weight] has been changed from 10 to 1.
- The options available in the [Race Type] menu within [Room Settings] of the "Event Settings" screen have been changed.

Other improvements and adjustments
- Traction Control System (TCS) will now only be force-activated when driving off-track in sand/gravel pits.
- The strength of the "Real" option for the [Slipstream Strength] parameter within [Race Settings] when creating a room in [Open Lobby] has been weakened.


EDIT: ORIGINALNI POST**

Zasad samo preview GPS Data Visualizer tehnologije koja dolazi u updejtu, a vidjet cemo sto ce sve dobiti igra za sve nas smrtnike koji nemamo Toyotu FT86 i nismo u Japanu da mozemo voziti po stazama koji ce ju podrzavati.

1.06 je bio najvazniji update za GT5 prije Spec 2.0, pa mislim da sada, 4 mjeseca nakon zilaska igre, mozemo dosta toga ocekivati.

http://www.gran-turismo.com/jp/news/00_3793638.html

GPS Visualizer: Data Logger Visualization Technology


Quote
On April 7th 'gurantsurisumo 6' of execution schedule it is added with update 1.06 with “GPS bijiyuaraiza”...


Kada izadje updejt, stavit cemo sve ovdje u prvi post

Pozdrav !

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #1 on: April 02, 2014, 12:49:26 »
Ne očekujem puno, vjerojatno ništa zanimljivo. Track creator i update zvuka, popravljeno izvođenje i eventualno B-spec, ostalo me i ne zanima.

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #2 on: April 02, 2014, 13:08:34 »
bijiyuaraiza ;D

Video je bezveze.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #3 on: April 02, 2014, 22:10:10 »
živi bili pa vidili

al ovo “GPS bijiyuaraiza” haha
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #4 on: April 02, 2014, 23:22:31 »
Jbt data loger... to je nešto kakve koristit možda troje ljudi plus kaz.  Previše para i vremena je utuceno u ovo. Umjesto da su napore usmjerili u nekaj pametnijeg.

Offline Toninho

  • Driftoman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 527
  • PSN_ID: Toninho_HR
    • Drift.hr
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #5 on: April 02, 2014, 23:26:53 »
Parafraziram Vlatku P.

"Ne očekujem ništa, a htio bi SVE!"

 ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #6 on: April 02, 2014, 23:44:10 »
Jbt data loger... to je nešto kakve koristit možda troje ljudi plus kaz.  Previše para i vremena je utuceno u ovo. Umjesto da su napore usmjerili u nekaj pametnijeg.

Razmisli o stvarnoj primjeni za igru, pa ces skuziti da je to fenomenalna stvar za sve.

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #7 on: April 03, 2014, 18:58:30 »
 ali sad će trenutno bit jedna ikona koju nitko neće taknut i tak će ostat do kraja ere ps3

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #8 on: April 03, 2014, 20:07:43 »
Jbt data loger... to je nešto kakve koristit možda troje ljudi plus kaz.  Previše para i vremena je utuceno u ovo. Umjesto da su napore usmjerili u nekaj pametnijeg.

Razmisli o stvarnoj primjeni za igru, pa ces skuziti da je to fenomenalna stvar za sve.

Koja je to? Osim lijepog PR-a za Sony?

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #9 on: April 03, 2014, 20:21:58 »
Koja je to? Osim lijepog PR-a za Sony?

A pada mi svasta na pamet..

Od toga da se igracima omoguci da skidaju stvarne krugove koje su postavili neki vozaci u stvarnom zivotu na stazama koje to podrzavaju - a prema hex fajlovima iz GT6 ovo podrzavaju i Nurb, Laguna i Willow Springs (a Jordan je to i vozio na Willow Springsu, cak je o tome pisao i veliki tekst na GTP) - do toga da se radi o necemu sto ce u budcnosti biti iznimno vazna tehnologija za samu igru. Sjetimo se samo Coulthard SLS voznje na Top Gearu, gdje bi bilo moguce njegov Ghost - importan iz stvarnog zivota - staviti svima da voze protiv njega recimo.

A onda u nekoj buducoj nadogradnji softvera, kad bude ili LeMans ili Nurb utrka, da se "snimke" toga postavljaju kao Ghostovi na staze, ukljucujuci najbrze krugove iz utrka, itd. A da ne kazem sto ce se dogoditi kada Bosch uskoro ponudi taj ECU za sve aute - jer to je Boschova tehnologija, ovo sto sada promovira Toyota je samo zato jer oni prvi imaju uredjaj koji dolazi na serijskom autu 1:1 - i omoguci da to standardno ide na sve aute i isporucuje taj fajl koji GT igra moze citati. I podrska za Nurb recimo.

Naravno, uopce protim ne govoreci o pustoj telemeteriji koja se prikuplja citavo vrijeme i koja ce sasvim sigurno sluziti za nekog vraga.

Uz naravno, lijep PR za Sony  :)

Ovo je najznacajnija tehnologija za GT od GT3 i podrkse za FFB volane, a to je bilo 2001. Ne znam, mozda ja nesto krivo gledam, ali meni je ovo spektakularno. Mozda sam ja lud.

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #10 on: April 03, 2014, 20:55:49 »
Ja bih radije Leaderboard iz GT5P, da mogu voziti protiv vaših i ostalih vremena na svim stazama sa bilo kojim autom, ovo mi je u rangu Vettel ili Loeb challengea. Ne znam kakvu će primjenu kasnije doživjeti u igri ili na PS4, ali trenutno mi ne zvuči nešto. Iskreno se nadam da griješim i da će biti WOW!!!

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #11 on: April 03, 2014, 21:10:31 »
Ja hocu samo Quick Race, sa zadanim automoiblima i Professional postavkama kako je bilo u Prologueu. Da mogu svaki dan baciti sat, dva voznje kad ima vremena i to je to.

Za sve drugo neka rade koliko trebaju, ali doista najvise se nadam upravo Community i Quick Raceu.

Leaderboardove mislim da nikad necemo vidjeti, jer je jednostavno previse varijabli, staza, tuninga, cudabozjih.. Imaju TT Seasonali i mislim da je to ono sto cemo od Leaderboardova vidjeti sve dok PD ne dodje pameti i ne stavi sve aute na default gumama i bez tuniranja na jedne leaderboardove i tuning leaderboardove na drugu krajnost

I omoguci SRF filtiranje. I ABS. I po vrsti kontrola. I po tome ima li Power Steering ili ne. I sad me vec boli glava.

Pakao je Gran Turismo, raj i pakao istovremeno.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #12 on: April 03, 2014, 21:14:59 »
Ma sve je to lipo, ali mi, "obični" igrači nemamo apsolutno ništa od gomile najavljenih sadržaja... počev od staze svaki mjesec, novih auta (ajde, dobilo ih 2-3), novih online opcija, kreatora staza. A vrijeme prolazi li prolazi.


Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #13 on: April 03, 2014, 21:49:34 »
A jbg, ispada da ja stalno nesto branim PD, ali sve te sadrzaje nikad nismo trebali ni oceivati prije Spec 2.0 verzije, a nju mislim da cemo docekati negdje u kasno proljece, svibanj, lipanj... bar ja tako mislim.

Nesto mi kaze da ce igra dozijeti re-izdavanje na E3, sa svim time, kao najveci PS3 naslov za iducu godinu, ali bumo vidjli.

Offline grozni2

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1121
  • PSN ID- ivekh
Re: GT6 • 1.6 Version Update - ponedjeljak, 7.4.
« Reply #14 on: April 03, 2014, 22:28:47 »
pa kad te PD placa   ;D ;D ;D,ali fakat sad nemamo nist pametno od toga. A i nekak sumnjam da ce ljudi imat para za kola s tim hardwearom.