Author Topic: (M) Mafia II  (Read 20567 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Mafia II
« Reply #16 on: August 03, 2010, 16:52:45 »
Novi video, a ni izlazak igre nije daleko, manje od mjesec dana je ostalo

http://www.gamersyde.com/stream_mafia_2_kick_in_the_head-16418_en.html

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: (M) Mafia II
« Reply #17 on: August 03, 2010, 19:24:00 »
E, na ovo treba trošiti vrijeme, veoma.
IssLand.com

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Mafia II
« Reply #18 on: August 03, 2010, 19:57:43 »
Nadajmo se

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Mafia II
« Reply #19 on: August 04, 2010, 17:23:38 »

Offline turok

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 993
  • PSN ID t_urok99
Re: (M) Mafia II
« Reply #20 on: August 05, 2010, 00:06:57 »
Jebemti mene jednostavno još uvijek ponekad zapanjuje kak danas izgledaju i zvuće igre.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Mafia II
« Reply #21 on: August 06, 2010, 02:06:00 »
Mene ni malo... taj stadij sam prošao prije nekih 8 godina :D

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: (M) Mafia II
« Reply #22 on: August 11, 2010, 13:39:41 »
Demo je vani!
IssLand.com

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) Mafia II
« Reply #23 on: August 11, 2010, 20:19:06 »
Očekujemo impresije, mi bez flat interneta.

Offline Veronesku

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 280
  • PSN-ID: Veronesku
    • IssLand
Re: (M) Mafia II
« Reply #24 on: August 11, 2010, 20:45:21 »
Očekujemo impresije, mi bez flat interneta.

Pa ovako. Odigrao sam demo na PS3.

Ono što se odmah primjeti je prosječna grafika koja pati od užasnih padova framerate-a, naročito u zatvorenim prostorima tokom misije. Ako to ne srede ovo će teško biti igrivo ali ne znam kada će pošto igra izlazi krajem mjeseca.

Izgleda da je ovo još jedan loš port s PC-a na konzole pošto ni kutijaši nisu baš sretni.

Ono što je dobro, ali ništa bolje nego prije i u drugim igrama, je atmosfera, vožnja, pucanje, šoranje.

Nadam se da će se u konačnoj verziji moći raditi više stvari u free-roamu jer mi se čini da fali sadržaja, "slobodnih" aktivnosti. Uđem u birtiju i vidim biljar, priđem da vidim da li ima kakva "play" opcija. Nema. Odem do šanka, ekskiram hrpu cuge, slika se malo zamuti ali lik hoda i vozi normalno. Šteta.
IssLand.com

Offline Ikral

  • +1
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4505
  • Man who wasn't there
Re: (M) Mafia II
« Reply #25 on: August 11, 2010, 21:53:31 »
Odem do šanka, ekskiram hrpu cuge, slika se malo zamuti ali lik hoda i vozi normalno. Šteta.[/quote]
Ma tak je i meni, moraš više popit. Šalim se, očekivao sam tako nešto, a uz RDR koji mi stoji na polici i ne igram ga, teško da bi me nešto drugo moglo zainteresirati.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: (M) Mafia II
« Reply #26 on: August 12, 2010, 17:59:18 »
Igrao 2 minute i ugasio, boli za oči dok se igra...

I ne sviđaju mi se kontrole odn. to što lik trči kad se smjer na gljivi gurne do kraja

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Mafia II
« Reply #27 on: March 19, 2011, 02:26:36 »
Mafia, prvi dio - kupio cim je izasla (2002. ako se ne varam)
- igrao i igrao (PC), presao 5-6 puta sve + dobre misije i pojedinacno (naucio pricu i misije napamet ;D )
- onda poceo s modovima... i igrao do cca. '06. skoro svaki dan, a povremeno i tamo do '09. ili cak '10... igrao bih jos, međutim kako sam radio reinstalaciju cijelih windowsa nisam vise imao volje sve modove instalirati isponova...
- strasna igra
- igrao sam prvi dio i na PS2, bio mi je x10 losiji nego na PC-u

Jucer sam nabavio Mafiu za PS3, drugi dio (poklon od cure 8) ;D )
- trebalo mi je malo da se naviknem na kontrole ali sada je sve super
- odlicna igra, iako je prica dosta "povrsna", mislim da je u tom dijelu "jedinica" bila puno jaca
- fali mi dodatnih sadrzaja u igri
- osim toga, igra je zakon, drago mi je da ju imam, i igrati cu je do kraja (inace sam fan zanra, i kada o filmovima govorimo, pa sam mozda malo subjektivan)

- sto se same igre tice, jedino sto me smeta je malo cudno izveden sustav SAVE-GAME funkcije (ne mozete sejvati osim u kuci kada idete spavati, a kada se probudite odmah sljedeci chapter)
- ne patim od cim realnije grafike, tako da taj dio je po meni sasvim ok

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Mafia II
« Reply #28 on: March 23, 2011, 04:05:36 »
Ok, presao sam priču (15 chaptera). Moram ju sada prijeci jos bar jedamput-dvaput, i to malo sporije kako bih vise uzivao u igri i poskupljao sve bonuse. Kraj i nije toliko los (iako, to i nije neki "kraj" po meni), te su mogli (po meni) to razvijati i dalje. Jer ova dva DLC-a sa Jimmyjem nemaju veze sa ovom pricom (mislim da se odvijaju nakon ovih događaja), a onaj zadnji gdje igrate u ulozi Joe Barbera se odvija za vrijeme dok je glavni protagonist originalne price u zatvoru (neznam koji chapter, uglavnom oko sredine originalne price).

Također, jednostavne "every-day" misije bez puno nasilja su mi bile odlicne (npr. prodaja cigareta i sl.) i steta da ih nema vise, kako bi radnju jos vise razvukle.

No, prije ponovnog prelazenja price, instalirao sam prvi DLC The Betrayal of Jimmy (dobio sam ga uz igru) - ovdje sada vec ima dosta free roam-a, tj. gameplay je slicniji npr. GTA: San Andreas nego samoj Mafiji. Osjetno vise arkadno baziran. Također, sada se sejvati moze svaki puta kada uđete u jednu od ja mislim 3 nekretnine koje posjedujete - vrlo slican sistem kao u ranije spomenutom GTA. Dalje, mozete imati 30 auta u garazi, ne samo 10 kao ranije. Itd.

DLC nisam igrao puno (svega oko sat vremena), no po onome sto vidim, dosta sitnica koje su ranije smetale su ispravljene.

Mislim da postoje jos 2 DLC-a za PS3 verziju, a to su Jimmy's Vendetta i Joe's Adventures. Mozda ih i nabavim kada zavrsim sa svime ovime.

Offline biker4lifeCRO

  • GTS Race Organizer
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 3419
  • official plominka rider =)
    • www.motori.hr/forum
Re: (M) Mafia II
« Reply #29 on: March 23, 2011, 04:17:56 »
Ono sto bih ja jos dodao je:
- opciju free roam koja se otkljucava nakon zavrsetka kampanje (kao u GTA - samo "nastavite" besposlicariti nakon zadnje misije);
- obavezno ubacio jos dodatnih sadrzaja/side questova tipa: krađa/preprodaja auta i oruzja, igranje biljara, te kao u RDR kartaških igara i slicnih;
- ubacio "countryside" dio mape (Mafia, prvi dio);
- multiplayer, i to obavezno free roam tip, nesto kao u Red Dead: Redemption;
- opciju pucanja iz auta, kao u prvoj "Mafiji";
- veci izbor personalizacije lika (odjeca i obuca);
- mogucnost kreiranja vlastitog izgleda lika (prije pocetka igre - nesto kao, ako se dobro sjecam, u igri The Godfather za PS2 - znaci visina, tezina, tjelesna građa, frizura, neke osnovne crte lica i sl.);
- od (hladnih) oruzja bih svakako dodao bejzbol palicu, "skakavac" i boxer;
- ogranicio bih kolicinu oruzja koje igrac moze nositi - kao u prvoj "Mafiji", ili cak i manje;
- "ispolirao" bih proceduru tocenja goriva;
- "ispolirao" proces preprodaje auta za dijelove onom liku na otpadu;

- ispravio nesto sto je gotovo i bug, naime, vozite auto, parkirate, odpjesacite 300-400 metara, vratite se i nema ga vise tamo gdje ste ga ostavili (tako u GTA "nestaju" auta i to me tamo uzasne nervira a i ovdje) > neka bude kao u Mafiji 1 i svi sretni i zadovoljni (igra pamti zadnjih 5-6 korištenih auta i vjecito stoje tamo dok ih ne maknete);
- uveo bih mogucnost pljackanja banke (kada vec mozete pljackati sve ostalo);
- uveo mogucnost voznje u taxiju (kao u RDR u kociji);
- ipak bih lagano "podigao" osjetljivost Policije na prometne prekrsaje (opet - Mafia, prvi dio);

- dodao mogucnost da igrac kupi vlastiti kafic ili restoran (npr. GTA: Vice City), pa ubire lovu od toga
- mogucnost vođenja nekih "poslica" sa strane za extra zaradu
- obavezno malo manje linearna prica (bar kao u npr. Vampire The Masquerade: Bloodlines, znaci opcije u razgovoru, više završetaka kampanje i sl.)
- ...

Mislim da kada bi se bar ovo dodalo, to bi bila igra za sva vremena.

 :)

p.s. znam da su ocekivanja totalno nerealna, ali dobar dio ovoga su moderi radili za prvu mafiju (i to besplatno naravno), pa... mogli su takve stvari predviditi i ubaciti u ovu igru...

stvari koje su underline mislim da i nisu tako teske za naknadno ubaciti a mnogo bi znacile (po meni)

ni i ovako, igra je zaista dobra ;)

preporuka