Author Topic: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka  (Read 22032 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« on: December 23, 2014, 13:56:03 »
Eksperti, pomoc vas molim.

Jucer sam upalio prvi put nakon 5 mjeseci PS3 od 80GB CECHL04 i cinilo se sve u redu. Prvih pola sata sam proveo u brisanju datoteka koje sam imao na HDD-u da mi stane GT6. Kad sam s tim zavrsio, poceo sam s igrom GT6 po prvi put.

Nisam dosao do glavnog izbornika igre jer sam isao jesti pa sam mislio kasnije jos igrati. Proslo 20 minuta i sokirao sam se kad sam vidio ugaseni PS3. Prvo sam pomislio,"ovo sigurno nije energy saving mode" ili kako se vec zove' jer proslo je ovoliko vremena.

Nista, upalio ponovno normalno PS3, vidio i cuo animaciju pokretanja (ono gdje pise upozorenje za epilepsiju) i onda se odjedanput izgubila slika i ton. Zasto? Zato sto mi se PS3 automatski ugasio. Onda sam skuzio da je nesto veliko, ali ne znam sto.

Na TV-u, koji je s PS3 uvijek povezan HDMI kablom ,pisalo je "Nema signala.Provjerite napunjenost povezanih uredjaja i povezanost kabela ili provjerite odabir izvora."To pise svaki  put kad se PS3 pali.

 Moram napomenuti da PS3, kad ga ukljucim, normalno radi, 99% sam siguran (samo se prva dva puta sam ugasio!!, ostalo je vrijeme radio i sam sam ga gasio). Gori i plavo i zeleno svjetlo, kad kontrolerom radim komande tipa:lijevo, desno, gore, x, vidim blinkanje lampice od HDD-a, sto bi trebalo potvrdivati moju tvrdnju. Pokusao sam obrtanjem koja strana kabla ulaziu PS3, gasenjem PS3 tako da sam ga maknuo s produznog....nista ne pomaze. Ne znam cega je ovo indikator,sto mu je i kako se to rijesi. Moze li se uopce rijesiti? Volio bih misliti da je problem samo u HDMI-ju, ali ne mogu biti siguran.

 Eto, nadam se da cete od sveg nabrojanog moci sastaviti nesto, pitajte... Vjerojatno sam nesto i zaboravio napisati.

P.S. kontroler mi je bio volan, jer joystick sam negdje bacio i ne mogu ga naci. Cisto da se zna, ako bi mozda moglo biti faktor, ali ne vidim logicno objasnjenje za isto...
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #1 on: December 23, 2014, 14:00:31 »
Odgovori koje sam dosad zaprimio su
1) resetiranje video postavki drzanjem on/off tipke dok se ne cuje drugi beep
2) premjestanje HDMI kabela u drugi ulaz
3) problem s HDMI kabelom
4) problem s HDMI ulazom na PS3
5) probavanje sa AV / Scart kabelom

1) s ovim HDMI kabelom ne pomaze
2) drugog ulaza nema
3) dok ne kupim drugi, ne znam
4) nadam se da ipak nije to.
5) posudit cu tokom dana pa cu probati
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #2 on: December 23, 2014, 14:39:22 »
Izgleda da je HDMI jer sam sad spojio tv i laptop i ista prica. Moram kupiti neki nekineski kabel. ;D
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #3 on: December 23, 2014, 15:57:59 »
Sad sam se prenerazio kad sam citao po internetu. Problem je puno kompleksniji nego kupnja novog kabela. :'(

 http://www.ign.com/boards/threads/ps3-does-not-output-hdmi-signal.453302123/

Caka je da se meni pojavljuje ono sto sam napisao: "nema signala". To se pojavljuje kod starijih LCD televizija zbog krivog handshakea izmedju PS3 i TV koje povezuje HDMI kabel. Sto god to znacilo...Djuro, javi seeeee :-\

Ne znam sto mi je pametno raditi. Igrati na ovom tvu u HD ne mogu vise. Igranje u 480p mi nema nikakvog smisla i ne zelim se vracati u '97.

#baksuz ;D
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #4 on: December 23, 2014, 17:16:36 »
pa jel možeš probati na nekoj drugoj televiziji? Kod susjeda, gdje god?

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #5 on: December 23, 2014, 17:32:48 »
a da probas sa drugim kablom ?
Gt veteran superstar u penziji

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #6 on: December 23, 2014, 17:33:59 »
kupi braviu  ;D
Gt veteran superstar u penziji

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #7 on: December 23, 2014, 17:58:28 »
Knegase, da ti bude toplo oko srca, kupljena je Bravia '14 u 5.mj, 82cm w705 srebrna.
Idem sad probavati.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #8 on: December 23, 2014, 18:14:14 »
jel imas onaj obicni A/V kabal sto dodje uz PS3 ?
Gt veteran superstar u penziji

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #9 on: December 23, 2014, 18:16:38 »
Negdje sam ga zametnuo...
Ali u medjuvremenu otisao do prijatelja, i sad imam sliku i zvuk preko tog stock av ps3 kabla. Sad treba vidit sto sad...
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #10 on: December 23, 2014, 18:19:34 »
nemoj nista restorat i slicno vec nadji drugi HDMI kabal pa onda vidi sto dalje

Gt veteran superstar u penziji

Offline kengas

  • 22ms
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1796
  • PSN ID gtsurgeons.com
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #11 on: December 23, 2014, 18:26:30 »
u "struji " se svi kvarovi zasnivaju na prekidima i kratkim spojevima, prekidi debelo dominiraju...
Gt veteran superstar u penziji

Offline DogZy

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2950
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #12 on: December 30, 2014, 17:52:27 »
Pomaka nema.

Iced je bio susretljiv pa sam mu dao PS3 da isproba i vidi sto je.
Spojio je PS3 i TV mojim HDMI kablom - ne radi.
Zatim  je isto ucinio sa svojim HDMIjem preko sva tri porta na njegovom TV. Ne radi ni tako.

Prema tome, zakljucujem da je riknuo port na plejci? Ali kako je sve lijepo radilo (s tim "pokvarenim" HDMI-jem) i onda odjednom ko grom iz vedra neba nestalo i zvuka i slike?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #13 on: December 30, 2014, 18:40:19 »
Tako to obično uvijek biva, radi, radi i onda odjednom više ne radi... probaj nabaviti komponentni kabel za PS2/3 (radi na obje konzole)

Offline iced16

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4650
Re: PS3 - HDMI - nema slike ni zvuka
« Reply #14 on: December 30, 2014, 19:11:03 »
Jel se preko tog kabla moze isto HD slika prenositi?

Ako da onda je to super. Sjajan savjet. Nisam znao za to... :)
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out above everything else."

Ayrton Senna