Author Topic: Sluzbeno GT5:P europsko prvenstvo - pobjednik ce voziti PRAVU UTRKU Dubai 24h :D  (Read 56715 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
S GTPlaneta: uskoro novi GT Academy. http://www.topgear.com/us/features/more/this-is-not-a-game/

Kazunori Yamauchi is in Dubai, watching Lucas cross the finish line. He is impressed. “I always believed that someone good at GT could drive as fast as a professional,” he says. “In fact, I think that they could go even faster.”  Sounds like a challenge for anyone thinking of having a shot at the GT Academy this year, a competition Darren promises will be even bigger.

“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
GT Academy Winner in GT4 Cup Race, Germany


Lucas uživa. A i treba, baš mi drago.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
Nisam gledao linkove, onda Lucas je zavrsio 9 u Dubaiu???
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Ne znam, ne sjecam se. Znam da su sad na zadnjoj utrci bili na postolju. Treći.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Ljubusak

  • Nordschleife Master
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4766
  • PSN-ID Ljubusak
To sam procitao u jednim novinama koji se ne bave gamingom, bio je naslov: Stizu li nam trkaci iz dnevne sobe, haha! Kazunori je izjavio da tko dobro vozi GT5p da je dobar vozac u stvarnom zivotu, mislite li vi tako?
STRAST: Snažna emocija koja potpuno ovlada čovjekovim raspoloženjem.
Često se pojavljuje kod igranja Gran Turismo

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Što znači dobar vozač u stvarnom životu? ;D

U globalu, ta teza drži vodu, no u RL ipak treba osjetiti sve G sile. I biti svjestan toga da kad prijeđeš granicu da nema povratka kao u igri :)

Offline Brna

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • Tamo gdje strojevi govore istinu rijeci su suvisne
vecina njih bi i bili mozda dobri vozaci da sa kontrolerom upravljaju autom da im popalis sva moguca pomagala i stavis im gumene odbojnike oko auta ko u lunicu i onda OBRI po gasu SVAKA CAST POJEDINCIMA

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
vecina njih bi i bili mozda dobri vozaci da sa kontrolerom upravljaju autom da im popalis sva moguca pomagala i stavis im gumene odbojnike oko auta ko u lunicu i onda OBRI po gasu SVAKA CAST POJEDINCIMA

Cek malo Brna, jesmo li mi ono jednom vozili kad smo Keko i ja bili u utrci, a ti vozio Clia Tuned? ;D

Offline Brna

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • Tamo gdje strojevi govore istinu rijeci su suvisne
neznam kade? a i ja vozim bez i jedne kontrole pa cak i ABSa  i na volan 

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
ja vozim sa svim mogucim samo da sam brzi  i sad bez tcs otkad vozim na volan..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Brna

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • Tamo gdje strojevi govore istinu rijeci su suvisne
da si brz brz si to je uredu svako vozi kak kom pase jel? ali trazi se fairplay na stazi

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
da si brz brz si to je uredu svako vozi kak kom pase jel? ali trazi se fairplay na stazi
hvala bogu fair play na prvom mjestu..
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Sa prologueom sam zamrzio AWD pogon, tjunirane francuze i neke male britanske ose koje sam do tad obožavao i sanjario o jednoj, jednom... ::)
Nisam brz on line i ne želim biti brz on line s pomoću hrpe proteza i pomagala. Istina još uvijek vozim s uključenim ABSom, ,ali i njemu ću prije ili kasnije "iščupati reley"... i vjerojatno onda biti još sporiji :) Ali zato... da li takva vožnja utječe i poboljšava li RL vozačko umijeće? Da, poboljšava! Neki će pomisliti da Granturismo samo gradi neutemeljeno samopouzdanje i pomjera prag smjelosti, te tako vrbuje nove ubojice i samoubojice u prometu... Ne!
 Vozim već 15 godina, a zahvaljujući Granturismu i volanu, danas vozim auto sa drugačije namještenim volanom i sjedalom.
Na potencijalnu opasnost ispred mogu brže i ispravnije reagirati zahvaljujući drugačijem položaju u autu.
Mnogo manje pomjeram ruke na volanu i u oštrijim zavojima. Kad ih i pomjeram, radim to ispravno. Ako je potrebno brzo vrtiti volan lijevo-desno, radim to opet ispravno i ne zapetljavam se.
 Pri eventualnom bježanju zadnjeg kraja, kontrirat ću volanom na vrijeme, a rekontrirat prije nego auto uopće i krene u drugu stranu, jer zahvaljujući GTu znam unaprijed šta je sljedeće. 99,9 % amatera kasno kontrira volanom i obično naprave klatno lijevo-desno-lijevo-desno i to obično bude kobno. Granturismo fahreru koji igra volanom s ugašenim protezama ovo će se teško dogoditi.
E sad...umijeće rukovanja autom koje gore napisah pretrpjelo je manja poboljšanja u odnosu na footwork ;D Teško da ćete pronaći RL vozača amatera a da ima rad nogu efikasan kao Granturismo fahrer koji igra s pomoću G25. U RL ljudi s takvim radom nogu obično su takmičari, test vozači...i naravno Granturismo trkači ;D Ne isplati se nožne tehnike učiti na svome autu...mjenjač, lamela, druk ležaj...skupi su to dijelovi ::) Tako da tako nešto najisplativije je učiti virtualno. U RL pri brzoj vožnji, vozač koji koči desnom nogom pred zavojem koji će proći u istom stepenu prijenosa kojim mu i prilazi... Spor je ;)

Offline Brna

  • GTS Full Member
  • Primarius
  • *
  • Posts: 186
  • Tamo gdje strojevi govore istinu rijeci su suvisne
Sa svime se slazem jedino mislim da je ipak RL=RL a VIRTUAL=VIRTUAL iz razloga sto sam nedavno probo karting od 40KS 4s do 100 i nije bas ko G25 nema tih sila ko je te trgenjaju vamo tamo ni ti meni nije furka bit najbrzi sa svim (invalidskim) pomagalima ali ozbiljno probaj jos danas bez ABSa ispocetka je malo tesko ali nadoidjes brzo

Offline Kimi

  • The Gentleman
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2684
  • PSN id: KimiHR
E pa sad,moja filozofija je da onog trenutka kad uzmem ključ od auta odmah zaboravim na GT.Mislim da je najvažnija stvar u stvarnom životu (SŽ) da vozim tako da ni u jednom trenutku ne dovedem u opasnost sebe ili nedaj bože nečiji tuđi život.Svakodnevno smo svjedoci stravičnih nesreča ,a poginulih u prometnim nesrečama je svake godine sve više bez obzira na sve bolje i sigurnije automobile.Zato kad sjednem u auto gledam da uopče ne dođaem u situaciju za kontru i rekontru.A ako nekog i naguzim u GT on će se možda naljutiti,ja ću se pokušat ispričati ali sve zlo ostalo na tome.Hvala bogu da se praksom stječe iskustvo a samim time bolje i reagiramo u raznim situacijama prilikom vožnje.Uglavnom moje stajalište da se u SŽ pokušavamo što više pridržavati prometnih propisa ,da budemo SIGURNI VOZAČI (a ovo piše i na svakoj špici svih GT igara).A Gran Turismo je tu da se ispuvamo i guštamo.