Author Topic: Sluzbeno GT5:P europsko prvenstvo - pobjednik ce voziti PRAVU UTRKU Dubai 24h :D  (Read 54105 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409


Sve informacije dolje.

Kvalifikacije na nacionalnim bazama navodno krecu 23.5. Ne znam je li Hrvatska unutra, kao sto se jos nista ne zna o samom formatu prvenstava - natjecanja.

Iako se cini zanimljivo, bit ce vrlo tesko naci pravi sustav po kojem ce se izabrati pobjednik - no unaprijed mu cestittam ;D

Sluzbeni PRESS RELEASE

PLAYSTATION & NISSAN UNVEIL GT ACADEMY

Opportunity to drive for the Nissan team at the 24H Dubai endurance race – courtesy of PlayStation, Nissan and Gran Turismo 5 Prologue ™

London, 6 May 2008: Industry leaders PlayStation and Nissan have come together to create the ultimate competitive driving test - GT Academy. The eight-month, pan-European competition sees virtual and real-life racing merge to make the wildest dreams of two aspiring race drivers come true. The prize: a four-month training programme to earn their racing licences, followed by a real-life race driving a Nissan 350Z as part of the Nissan team at the 24H endurance race in Dubai in January 2009.

To earn a place in GT Academy, candidates will face a series of elimination-based competitions on and off the racetrack - starting at a national level with an online GT5 Prologue tournament hosted on PLAYSTATION®Network.

GT Academy builds on the long-standing partnership between PlayStation and Nissan that began with Nissan working with Gran Turismo developers Polyphony Digital. Nissan provided vehicles, racing drivers and feedback to help perfect the game's ultra-realistic driving simulation.

Roles were reversed in 2007 when Nissan called upon Polyphony Digital to design the interface for the onboard computer for the GT-R, Nissan's new supercar. The 'multifunction meter' provides drivers with updates on the car's performance and systems – a collaboration recognised as a motoring industry first. In the latest game, Gran Turismo 5 Prologue on PLAYSTATION®3 (PS3™), Nissan's GT-R joins a garage filled with 71 dream cars including seven other top Nissan sports cars.

Speaking at PlayStation Day, David Reeves, President and CEO, Sony Computer Entertainment Europe said:

"Gran Turismo is one of the most successful global gaming franchises of the last decade and is renowned for its realism, quality of design and in-car physics technology. PlayStation is now part of the global motor sport community from its games to its Gran Turismo TV channel – and now the GT Academy. The academy brings the real and virtual worlds of racing together and is the ultimate test to see if virtual drivers have what it takes to race in a competitive environment where there isn't the option to play again."

Simon Sproule, Corporate Vice President, Global Communications, Nissan Motor Ltd, added:

"We're delighted to build on the close relationship between Nissan and Sony PlayStation. This represents the competition prize of a lifetime for racing enthusiasts; a prize that brings the worlds of gaming and racing even closer together. We look forward to welcoming our new team drivers for the race in Dubai."

GT Academy goes live at the end of May. Entrants must register, via their PS3s, on the PLAYSTATION®Network (PSN) to compete in the special online tournament. Gran Turismo 5 Prologue on PS3 has sold over one million units since its launch, with the Gran Turismo franchise now having sold more than 50 million units worldwide.

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Ovo je bolesno. Nevjerovatno. No ajde dobro. Svaka čast sto su se sjetili i odlucili provest to.

Sto ako ne bude za Hrvatsku? Morate nekak upast! Ocete moc preko npr UK accounta nekako?

Da li ce se morat vozit volanom, ili ce se moc i kontrolerom?
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Što se mene tiče bilo bi mi dosta da do početka tog natjecanja dodaju tu stazu u igru... kliknite na mapu, ima sasvim dovoljno izvedenica ;D


http://www.dubaiautodrome.com/general/content.aspx?id=94


Općenito, glupo mi je da netko s kontrolerom može učestvovati u takmičenju. Četiri mjeseca treninga za licencu... i taj netko bi trebao voziti endurance utrku? Amare, jesi li kontaktirao naše glavonje? Imaju li oni pojma o ovome? ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Raspitat cu se, ali jedino pravo pitanje je hoce li HR biti podrzana za nacionalne kvalifikacije. Ako nece - whatever, po obicaju. Zastavica dalje nadu, iako nisam siguran koliko bi tu posla trebalo odraditi na relacijama SCE Hrvatska- Nissan Hrvatska - SCE London - Nissan Europe - i tko zna tko jos..

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Nissan Hrvatska neće napraviti ni homologaciju pa tako ni prodavati GT-R, a kamoli će se baviti s ovim... Vjerojatno će biti uključene samo EU zemlje, mada mi se čini da će ih biti puno manje...

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Općenito, glupo mi je da netko s kontrolerom može učestvovati u takmičenju.
Naravno da je glupo. (ali sam eto pitao radi reda(...))
Ako je vec natjecanje za reallife vozača neke utrke (sto je opet bolesno - zamisli se sad da igras GT cijeli zivot, nikad nisi pomisljo na utrkivanje u pravom zivotu i eto te u Dubaiju, vozis za Nissan) onda ne samo da ce stavit steeringwheel-only nego ce i namjestit i sve ostalo sto je potrebno za realizam. I eto, tada nema mjesta idiotima u utrci.
Iskreno se nadam da cete nekako moc upast unutra. Cisto da sudjelujete.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
mislim da je ovo najbolja stvar koja se mogla dogodit i da GT stvarno opravdava svouju reputaciju u potpunosti, nadam se da ćemo bar moći sudjelovat, zamislite da neko od nas dobije ono kao svi ostali varaju i neš izvode a mi kao jedini radimo odlična vremena na volanu
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
a zamisli da ja dobijem, i odem 4mjeseca učiti vožnju, a nemam još ni vozački položen( u tijeku je)  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
PSN_ID: Dzidza1978

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Odlična vijest, samo što tu ima jako puno posla oko organizacije. Bila Hrvatska ili ne je sporedno pored činjenice da oni nikako ne mogu spriječiti ekipicu da igra u svim državama sa accountovima iz tih država... Itd. Ali jebeno u svakom slučaju.

P.S. Ako netko s ovog foruma ne bude prvak Hrvatske, moramo to doživjet kao osobni poraz.

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Kad ne budem uživao u brzoj vožnji to će biti moj poraz. Ovo je klub najvećih GT uživalaca 8).

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Odlična vijest, samo što tu ima jako puno posla oko organizacije. Bila Hrvatska ili ne je sporedno pored činjenice da oni nikako ne mogu spriječiti ekipicu da igra u svim državama sa accountovima iz tih država...

Pa valjda će trebati uz account poslati i točne podatke s imenom i adresom... to im je dovoljno


A samo takmičenje napraviti što teže, znači nekakve N gume, sve off pa nek se ljudi gaze...

Offline Zoky

  • Too Fast For You
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 1202
  • PSN ID: ZokyCRO
    • G4G
Zvijer....ako bude moguce sudjelovati(jako teško) ja sam in,cisto reda radi....

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Zvijer....ako bude moguce sudjelovati(jako teško) ja sam in,cisto reda radi....

prvo volan   ;)

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
vjerujem da bi mogli poboljsat online sustav prije nego sto ovo novo natjecanje pocne
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi