Author Topic: The Best and The Worst - your own showdown  (Read 22932 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
The Best and The Worst - your own showdown
« on: May 15, 2008, 13:25:08 »
Evo da vidimo malo kako ljudi dišu. Dovoljno smo već vozili online Challenge i odvozili dovoljno auta da bismo svaki od nas mogli napisati koji nam je najbolji i najlošiji auto. Uz obrazloženje zašto je tome tako.

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #1 on: May 15, 2008, 13:32:21 »
The Best: F430 bez sumnje.
Iskreno, kad je igra izlazila očekivao sam de će se tu naći Nissan GTR. Ali nije. Nije dovoljno brutalan. Nema ni zvuk nit je dovoljno surov. Prije izlaska igre sam idealizirao taj GTR od trenutka kad je izašao. Do tad je to za mene bio F430. Gran Turismo je to promijenio jer sve što sam očekivao od GTR-a mi je pružio F430. I više. Možda je Skyline malo brži, ali koga briga kad je u zavoju MR F430 jednostavno ubojica. Najbolji.

The Worst: Po meni, najveća tragedija uopće u bilo kojem Gran Turismu su Mercedesi. Osim SLR-a i C9. Pa tako i ovdje onaj SL55 AMG od 2 tone koji unatoč zabavnom mjenjaču nije u stanju ući u zavoj brže od...2. Ne znam jeste to probali. Ako jeste, šteta 155000, a ako niste, nemojte. Šteta 155000. Makar ga treba kupiti da bi se prešlo igru.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #2 on: May 15, 2008, 14:44:21 »
moji favoriti
1.F430 jednostavno je najbolji

2.F599 unatoč velikoj težini odlično se vozi i lijepo ide po zavojima voli bacat zadnji kraj to mi se posebno sviđa iako radim bolja vremena sa 430 jer možeš radnije stisnut gas u krivini...

3.NSX-R odličan balans brz kao vrag po zavojima

4.Integra Type-R naj auto sa FF

5. Corvette C6 brutalna je, DB9 odličan iako malo pretežak i osjeti se lagano klizanje preko nosa ali se to lako promijeni jačim pritiskom na gas, 512BB odličan iako se vidi da je star ali jako lijep za vozit i uživat, GT-R nisam oduševljen brz je ali nekako me ne ispunjava kao stari R34 šteta

6. svi ostali, moram priznat da nova fizika auta svaki auto može učniti zabavnim i to mi se posebno sviđa
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Taxirat

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 410
  • PSN ID: Taksirat
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #3 on: May 15, 2008, 17:02:05 »
U zadnje vrijeme sam malo više pucao, a malo manje vozio.
Od ovih što sam vozio:
Best:
1.Nova Subaru Impreza WRX STi
Prilazim zavoju petom, kočim i šaltam s međugasom u treću da se auto malo ukopa motorom, pa onda opet s međugasom u drugu. Preuzimam pedalu kočnice lijevim stopalom, te i dalje kočeći ulazim u zavoj, a zadnji kraj auta kliže van...Puštam kočnicu! Kontra volanom! Pun gas! Prednji unutarnji kotač dotiče apex! Powerslide do tačke gdje se nazire izlaz iz zavoja i taman na izlazu auto je izravnat. Motor se u trenutku izravnavanja auta malo zatuši i onda sva četiri točka zagrizu i ispale me prema narednom zavoju, a mene prođu trnci. :) :) Ma ko mari za kronometar...Novi WRX Sti na GT5:P bih samo vozio i vozio i vozio...

Bilo bi bezveze da napišem pod dva staru Imprezu ;D

2. Ferrari F430
Ispolirane vozne osobine MR koncepcije. Auto koji nastoji dočarati osjećaj vožnje bolida Formule 1.
Metalni zvuk motora, kao da nema izolaciju. Nije poguban kao F40 pa ga se može namjerno izazivati, a onda traži munjevite reakcije upravljačem.

3. BMW M3
Vozne osobine ovoga bavarca su na pola puta između FR i MR automobila. Uz te vozne osobine dobijem i prtljažnik... ;D
Auti koji su mu ravni svojim voznim osobinama, za obične prolaznike mnogo su upadljiviji od M3 ;D
Još kad ne bi imao škrge na blatobranima i grbu na haubi, bio bi pravi vuk u janjećoj koži.
FR koji brzo mijenja smijer, ne klati se, ne tone na kočenju. Ulazim u zavoj, kočnicu ne puštam potpuno, tako da na prednjoj osovini još ima težine te je grip prednjih kotača dobar. Dodajem gas, dozirajući ga ovisno o zavoju i stupnju prijenosa.

Worst:
1. Acura
Kao da vozim VW Bulli. Tako sam sporo ušao u zavoj, a auto kliže preko nosa, onda dodam gas, zadnji unutarnji kotač vrti se u prazno i cvili, a centrifugalna sila je tako mala da auto uopće ne kliže guzom vani.

2.Ovaj nisam vozio jer...Ovdje bi sad sigurno došao neki AMG, ali taman posla da kupim nešto tako teškog nosa. Auto koji je razvijan na autobahnu ;D ;D ;D

3.Nissan GTR
U real life razlika u vremenima kruga između Raikkonena i moje majke bila bi par desetih. Ne želim da postoje ovakvi auti.




Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #4 on: May 15, 2008, 17:39:05 »
zar je gtr toliko los?
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #5 on: May 15, 2008, 17:55:32 »
nije on loš, predobar je ;D neznam meni ga nije gušt vozit
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #6 on: May 15, 2008, 21:41:45 »
Nema veze ni sa čime, ali pogledajte....


Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #7 on: May 15, 2008, 21:54:22 »
GT-R je fenomenalan kad mu se poveća snaga na stražnjim kotačima, mislim da bi trebalo staviti 25:75

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #8 on: May 16, 2008, 00:14:08 »
ali to onda više nije stock, ja sam se referirao na stock

inače zaboravio sam dodat M3 u popis auto je odličan
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #9 on: May 16, 2008, 11:22:15 »

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #10 on: May 16, 2008, 11:50:05 »
LOL DO BOLI ;D

tri ure....ne, dvi, ma ne, tri ure sam dobivala....

A jesi skužio Mahmada Ahmadinedžada kad on uleti u kadar i počne se lupat po glavi?

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #11 on: May 16, 2008, 12:07:24 »
Strahooooota. Steta samo sto netko nije malo bolje sinkro Cebku, to je moglo biti bez problema odradjeno do boli. Ali i ovako je hilarious.. :)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #12 on: May 16, 2008, 14:15:18 »
Al ste zasrali čovjeku topik...

Offline Dzidza1978

  • Guitar Sensei
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2415
  • PSN_ID: Dzidza1978
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #13 on: May 16, 2008, 15:41:47 »
samo jedan offtopic i vidi šta se izrodi  >:(
PSN_ID: Dzidza1978

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: The Best and The Worst - your own showdown
« Reply #14 on: May 16, 2008, 16:29:08 »
 Ajde, da ne bi ispalo da smo jako zasrali:

Najbolji:

1. C4
2. M3
3. GT-R

Najgori:

1. INTEGRA type R
2. BLITZ SKYLINE
3. AMUSE S2000

Moj kriterij je jedino i isključivo konkurentnost pojedinih automobila u online racingu, u principu, mislim da nema dobrih i loših već super i dobrih automobila, mislim da od ovih cca 70 auta u GTP jednostavno loših auta nema. Sa onim prvim autima sam u onlineu pobjeđivao i zarađivao dobre pare, a s ovim drugima i nisam, s njima imaš osjećaj kad izgubiš ko da si, ne znam, dobio kurcem u čelo...