Author Topic: Online Race  (Read 88381 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Online Race
« on: June 02, 2008, 01:05:57 »
Ispričavam se što nisam sudjelovo u ovotjednom TT-u, vozio sam online trke da malo bolje to vidim a i da si neke davno željene aute ''ubodem''. Moram reć jednu stvar, netko je napisao prije da je zaradio tipa beskonačno mnogo para i da je pobijedio svaku i ne znam da mu nikad nije igra bila prekinuta. Ne znam tko je to bio, ali evo jedan welcome to reality za dotičnoga jer on očito nije igrao GT5:

Odvozio sam evo baš danas 40 utrka. Ravno. 10 na suzuki u 500pp, 10 na suzuki u 650pp, 10 na suzuki u 750pp i 10 sa formulom na fujiju. Namjerno po 10 komada da imam statistiku lijepu.

500pp (Ford Focus ST)
utrka u kojima host nije odustao (odsad završenih utrka) 7/10
pobjeda 3
pole position samo 1 i to je jedina utrka u kojoj nisam niti jednom bio izvan staze jer sam stigao dovoljno daleko pobjeći da me nitko ne izgura.

650pp (Nissan GTR 07)
završenih utrka 8/10
pobjeda 2
pole positiona 0
ovdje sam u svakoj, ali u svakoj utrci bar jednom bio zadnji i stizao ekipu. Obavezno prvi zavoj sam na pijesku, prestao sam se uopće truditi jer ekipa... Ne. Jednostavno ne.

750pp (Ford GT Test car spec II uberwagen special midnight color black v-spec nur)
završenih utrka 5/10 (ovdje je samsung 1080p zamalo popio daljinski upravljač u više navrata)
pobjeda 5 (toliko sam najbolji s tim fordom da me zaustavlja jedino host kad prekine utrku, mamu mu j...)
pole positiona 2 (oba puta utrka nije vidla svoj kraj)

F12007
Dovoljan komentar na ovo je da sam završio 1 utrku. slovima:JEDNU. Vozi se 5 krugova i ekipi se očito ne da priznat samima sebi da nemaju blage veze ali baš nikakve i onda nonšalantno opa cupa lijepo ugasi pa se mi svi zajedno j...mo. Već do kraja prvog kruga odustane bar pola. Svaki put. Nisam bio 1. na toj jednoj jedinoj. Nevažno.

Ne znam kakva su vaša iskustva, ali statistički je nemoguće da ti se niti jedna utrka ne prekine i da te na niti jednoj utrci bar jednom ne izbace sa staze, pogotovo sa mutavom catch-up logikom koja uopće nije logična.

Mrzim ljude.

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Online Race
« Reply #1 on: June 02, 2008, 02:03:53 »
Ja sam rekao da sam zaradio 2.000.000 na Fujiu pp650 i u zadnja dva dana jos tocno 495.000.
Rekao sam da nisam izgubio niti jednu utrku u tih 2.000.000 i nisam je izgubio niti u ovih 495.000.
Rekao sam da osobno nisam prekinu niti jednu utrku, ali nisam rekao da mi utrka nije prekinuta.

Fuji pp650 igram bas iz tog razloga sto se najmanje prekida i sto ima najmanje mogucnosti da me netko izgura.
Na Fujiu pp650 u prosjeku mi je bila svaka peta utrka prekinuta. Suzuku ne zelim ni igrati iz razloga sto se uspije odvesti do kraja svaka sesta utrka.

Ako ne vjerujes u gore navedeno, to je tvoje pravo. Nema razloga lagati i nisam time sebe zelio uzdizati, vec samo pokazati da u online utrkivanju i nije bas neka mudrost pobijediti.

Zelis li da ti pokazem kako to izgleda, slobodno reci pa da pokusamo zajedno upasti u server..., a pozvan si i da mi dodjes u goste... ;D


Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Online Race
« Reply #2 on: June 02, 2008, 02:14:59 »
Usput receno, u garazi imam dvije formule, sve tuning modele, ferarije i vecinu ponudjenih auta koje sam morao kupovati jer igra ne broji preko 2.000.000 kredita.  ;D ;D ;D

Mislim da se krediti jedino mogu zaraditi na utrkama... ;)
 

Offline prasinar

  • GTS Full Member
  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 21
  • PSN-ID: prasinar
Online Race
« Reply #3 on: June 02, 2008, 11:37:01 »
A ja sam kupio sve sto se moze kupit.;D ;D ;D ;D ;D

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Online Race
« Reply #4 on: June 02, 2008, 12:08:47 »
A ja sam kupio sve sto se moze kupit.;D ;D ;D ;D ;D

Formule mi je lakse brojati, pa njih skupljam radi manje guzve u garazi... ;D ;D ;D ;D

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Online Race
« Reply #5 on: June 02, 2008, 13:43:59 »
Nema razloga lagati i nisam time sebe zelio uzdizati, vec samo pokazati da u online utrkivanju i nije bas neka mudrost pobijediti.

To i mislim. I to je tužno. Da ekipa ne zna vozit da je to strašno je stvarno istina. Probaj suzuku vozit.

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: Online Race
« Reply #6 on: June 02, 2008, 13:59:11 »
Nema razloga lagati i nisam time sebe zelio uzdizati, vec samo pokazati da u online utrkivanju i nije bas neka mudrost pobijediti.

To i mislim. I to je tužno. Da ekipa ne zna vozit da je to strašno je stvarno istina. Probaj suzuku vozit.

Suzuku ne vozim dok god na raspolaganju imam Fuji. Ne da mi se gubiti zivce...

Probaj voziti Fuji s setupom za Imprezu koji sam postavio. Za razliku od serijskog setupa brzi si po krugu sigurno 2-3 sekunde, ako ne i vise. Auto je podesen za start iz mjesta, tako da u prvom krugu na ostatak konkurencije imas jos min 2 sekunde. Moja utrka ti se svodi da u prva dva zavoja rijesim utrku, a kasnije samo povecavam prednost. Nije toliko bitno s kojeg mjesta kreces jer u samom startu dostizes vecinu vozaca, a da ne pricam ako netko nema pogon na sve kotace...

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Online Race
« Reply #7 on: June 02, 2008, 14:58:44 »
Ma mogu ja krenut iz mjesta dobro i kad nije quattro auto bolje od većine, nije u tome stvar, ali na prvi zavoj jednostavno ne stignem prvi nego u gužvi jer nikad ne krećem prvi. Kaj si mijenjao u setupu? Tako mi je lakše zapamtit nego samo one nasumične brojke. Spušto si ga, malo mijenjao damper i stiffness, mjenjač skraćen, kaj još?

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Online Race
« Reply #8 on: June 02, 2008, 15:07:54 »
ducantony, ko da sam ja pisao tekst... ne daj bože da si prvi, odmah ograničena budala prekida utrku, Suzuku više puta ne završiš nego završiš, vjerujem keko da je bilo tako, Fuji se ne prekida toliko koliko Suzuka. I još nešto, imam osjećaj da je ekipa prokljuvila način private utrki. Naime, prošli tjedan sam u PP600 na Suzuki upao u utrku u kojoj je 8 ljudi imalo nick koji je izgledao ovako

GTP_Tuesday_pink
GTP_Tuesday_blue
GTP_Tuesday_yellow

i tako redom, bilo je osam boja, ljudi su bili iz Nizozemske. Taj isti dan sam vozio Fuji, kao i svaki dan sa Imprezom, i upao u utrku u kojoj je bila internacionalna ekipa, a SVI su vozili sa Dodge Viper SRT Coupeom, jedini ja sa Imprezom. Sljedeću utrku sam upao sa različtim autima, s time da je tamo bilo 5 ljudi iz Francuske čiji je nick počinjao sa GTPNet_(neki nick), nakon te opet sam upao u igru sa Viperima, stime da smo bili 2 Impreze i 10 Vipera, ovaj Imprezaš je odustao, ja sam bio treći u toj igri... Zanima me da li se nekome od vas dogodilo nešto slično....

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Online Race
« Reply #9 on: June 02, 2008, 15:27:01 »
jako zanimljivo! ovo sto titov pionir kaze! stupite u kontakt s njima. valjda ce biti dobrodusni, pa reci ono sto su otkrili. a sigurno su nesto otkrili.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: Online Race
« Reply #10 on: June 02, 2008, 15:47:24 »
Ma mogu ja krenut iz mjesta dobro i kad nije quattro auto bolje od većine, nije u tome stvar, ali na prvi zavoj jednostavno ne stignem prvi nego u gužvi jer nikad ne krećem prvi. Kaj si mijenjao u setupu? Tako mi je lakše zapamtit nego samo one nasumične brojke. Spušto si ga, malo mijenjao damper i stiffness, mjenjač skraćen, kaj još?

Najveca prednost ti je u mjenjacu. Prva brzina je maksimalno produzena sto je bilo moguce u tom finalnom omjeru koji mi je bio potreban. Druga brzina produzena je maksimalno koliko sam mogao, a da mi ne bude preduga i ne izadje iz momenta za onaj najsporiji zavoj. Ostale brzine brzine rasporedjene su tako da se preklapaju na najvecem prirastu snage, a time i ubrzanju... Setup ovjesa svako podesava po svom nacinu voznje. Primjetio sam da ljudi stavljaju ekstremno velike nagibe kotaca. Moje pravilo je da vozim sa sto je moguce manjim nagibom jer tako imam vecu trakciju na ubrzanju i kocenju (mislim da 2% nagiba odnosi 25% dodirne povrsine gume...znaci na cetri gume jednu ste izgubili...)

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: Online Race
« Reply #11 on: June 02, 2008, 16:02:31 »
Na Fujiu se puno dobije prebacivanjem omjera na 45/55.

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: Online Race
« Reply #12 on: June 02, 2008, 16:09:42 »
ducantony, ko da sam ja pisao tekst... ne daj bože da si prvi, odmah ograničena budala prekida utrku, Suzuku više puta ne završiš nego završiš, vjerujem keko da je bilo tako, Fuji se ne prekida toliko koliko Suzuka. I još nešto, imam osjećaj da je ekipa prokljuvila način private utrki. Naime, prošli tjedan sam u PP600 na Suzuki upao u utrku u kojoj je 8 ljudi imalo nick koji je izgledao ovako

GTP_Tuesday_pink
GTP_Tuesday_blue
GTP_Tuesday_yellow

i tako redom, bilo je osam boja, ljudi su bili iz Nizozemske. Taj isti dan sam vozio Fuji, kao i svaki dan sa Imprezom, i upao u utrku u kojoj je bila internacionalna ekipa, a SVI su vozili sa Dodge Viper SRT Coupeom, jedini ja sa Imprezom. Sljedeću utrku sam upao sa različtim autima, s time da je tamo bilo 5 ljudi iz Francuske čiji je nick počinjao sa GTPNet_(neki nick), nakon te opet sam upao u igru sa Viperima, stime da smo bili 2 Impreze i 10 Vipera, ovaj Imprezaš je odustao, ja sam bio treći u toj igri... Zanima me da li se nekome od vas dogodilo nešto slično....

Meni se znalo dogoditi... Cini mi se da je stvar u tome da doticni vecinom igraju kad je malo ljudi na mrezi, a tim je i velika mogucnost da upadnu u isti server kad u istom trnutku ulaze u utku...

Offline ducatony

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 356
  • PSN - ducatony
Re: Online Race
« Reply #13 on: June 02, 2008, 20:57:02 »
Kod mene su svi ovjesi spušteni do maksimuma radi niskog težišta, camber i damper stavljam u principu na 3 i stavljam toe out zadnjih kotača ako je zadnji pogon na 0,05 i to mi odlično funkcionira za MR aute. Manje za NSX, više za F430 makar i u tom settingu je NSX osjetno brži ali puno nervozniji u zavojima. Tu ću morat malo postaviti nagib stražnjih kotača da dobijem bolju gaznu površinu. Ali pretjerivanje sa nagibom nema smisla.

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: Online Race
« Reply #14 on: June 02, 2008, 22:18:09 »
Kod mene nema pravila. Svaki auto podesavam posebno za svaku stazu. Prvo odvezem nekoliko krugova u free runu sa serijskim setupom i vidim vrijeme koje mogu postici. Onda podesavam mjenjac. Nakon toga prilagodjavam ovjes i kocnice.
U biti, prvo provedem jako puno vremena u free runu dok ne izvucem maksimum iz auta i dok mi vremena ne postanu konstantna, a tek onda krecem s utrkama...kaze se da se utrka dobiva u boksu... ;D ;D ;D

Sve mi je podredjeno stoperici... ;)