Author Topic: Online Race  (Read 88385 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleska

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 22
  • psn id: SLO-aleska ; PureGT_aleska
    • http://honourabledrivers.com/forum/index.php
Re: Online Race
« Reply #75 on: November 28, 2008, 16:28:02 »
amar

Uglavnom možeš sresti ove ekipe petkom naveče i noču.Tada se obično utrkuje za ekipu.
Nočas ču i ja biti sa PureGT ... ID. 8)

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Online Race
« Reply #76 on: November 28, 2008, 21:53:17 »
ove aute koje si nabrajo sl, db9 je u biti realno da u utrkama nisu konkurenti jer im staza nije "prvotna namjena" to su GT(grand touring) auti namjenjeni za prelaženje velikih daljina u kratkom vremenu, M3 i 350Z ok 350Z ima koju kilu viška dok m3 pa neznam dobar je auto boo evo ja nakon što završim s ovim idem malo igrat ;)
Pazi, to su automobili koji se nalaze u garaži igre GT5P. Samim time se podrazumijeva da su oni tu da se voze u eventima, a ne da budu u garaži, a da se auti koji se koriste u online eventima svedu da F430, GT-R, Imprezu, Evo i Elise. Onda su mogli napraviti igru samo sa tih 5-10 automobila jer se po tvojoj logici u igru mogu staviti samo automobili konkurentni za utrke, a "grand touring" autima tu nije mjesto. Ne znam da li si probao, no veliki je gušt voziti SL65 ili DB9 na samoj granici, auti se ponašaju jako interesantno, no ako nema (a nema) barem malo adrenalinske borbe, onda za mene to nije to. Smatram da bi se super zabavili ako bi bio neki PRO event sa M3 ili DB9, no opet ponavljam, PP550 za imprezu i PP550 za DB9 su nebo i zemlja i to me žalosti.

ja sam prvi koji je za zabavu i koji če stavit zabavu ispred sekunde po krugu, nisu konkurentni u ovim eventima koji se dobivaju ali za gušt ih se vozi pa i ja isto sam guštao sa db9 i 599 i x auta čisto zbog vožnje ali ako hočeš pobjediti onda ima svega par auta koji to omogučuju, pa evo ja sam danas vozio pp550 sa nsx-r 504pp, sa rx-8 499pp vozio sam daytona sa f430 na 640pp i opet sam ih ostavio 40sekudni da 40 neznam koji su to likovi igrali ja sam ostao zaćuđen vozio sam od 1:53-56 i opet sam bio debelo brži od njih... mislim da si em krvio shvatio db9 i sl. nisu za pobjedu ali nigdje nisam rekao da su to loši auti dapače, jaguar XK mi je jedan od dražih nema veze što nema šanse da dobijem utrku s njim ali šta me briga
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Online Race
« Reply #77 on: November 28, 2008, 23:21:31 »
Zato ja uvijek govorim da je najbolje utrkivanje s istim automobilom bez tuninga. Svi jednako i upri po plinu

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: Online Race
« Reply #78 on: November 29, 2008, 00:57:33 »
Zato ja uvijek govorim da je najbolje utrkivanje s istim automobilom bez tuninga. Svi jednako i upri po plinu

Ako gleds s druge strane, onda moras uzeti u obzir da svaki auto sa serijskim setupom ne odgovara svacijem stilu voznje. Mom nacinu voznje moze odgovarati jedan auto sa serijskim setupom, a tvom drugi. Ako podesimo setup, situacija se skroz mijenja i svako moze izvuci maksimum iz auta.

Pa i u stvarnom utrkivanju ja ne znam prvenstvo gdje se zakljucava setup ovjesa. Za mjenjac se slazem da bude serijski, posto ga je najteze posloziti. Ali za ovjes bi trebalo dati svakom otvorene ruke da ga prilagodi sebi.

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Online Race
« Reply #79 on: November 29, 2008, 10:37:32 »
Jučer sam vozio Fuji i Daytonu, moram reći da mi je Daytona puno zabavnija. Obje trke traju otprilike isto (za mene), za krug na Fujiju mi treba oko 1:55:xxx-1:57:xxx dok krug na Daytoni vozim između 1:54 i 1:57, znači obje utrke vozim oko 9,5 minuta. Problem je u tome što mi tih 9 minuta na Daytoni proleti, dok mi u isto vrijeme na Fujiju to teče sporo u tri čina materina. Vjerojatno bi bilo drukčije da se na Fujiju sklepa kakva dobra ekipa, ljudi su se naučili pa uglavnom voze impreze i R8, a sve ostalo je nula bodova (na žalost).

Offline aleska

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 22
  • psn id: SLO-aleska ; PureGT_aleska
    • http://honourabledrivers.com/forum/index.php
Re: Online Race
« Reply #80 on: November 29, 2008, 11:50:59 »
Fuji pod ovim uslovima bio bi idealan ,da se vozi samo sa jednim tipom auta.

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Online Race
« Reply #81 on: November 29, 2008, 15:06:48 »
Zato ja uvijek govorim da je najbolje utrkivanje s istim automobilom bez tuninga. Svi jednako i upri po plinu

Ako gleds s druge strane, onda moras uzeti u obzir da svaki auto sa serijskim setupom ne odgovara svacijem stilu voznje. Mom nacinu voznje moze odgovarati jedan auto sa serijskim setupom, a tvom drugi. Ako podesimo setup, situacija se skroz mijenja i svako moze izvuci maksimum iz auta.

Pa i u stvarnom utrkivanju ja ne znam prvenstvo gdje se zakljucava setup ovjesa. Za mjenjac se slazem da bude serijski, posto ga je najteze posloziti. Ali za ovjes bi trebalo dati svakom otvorene ruke da ga prilagodi sebi.

Ma stoji u stvarnom životu, no za igru bi najpoštenije bilo sve pod ključ, svi imaju isto. Meni je to ostalo od vremena dok smo u mene radili lan partije na PS2 i GT4. Nas 4, 5, 6 bi se skupilo, izdvojili smo određen broj staza, određen broj automobila i udri... full faip play ;D

Offline keko0013

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 357
  • PSN-ID: keko0013
Re: Online Race
« Reply #82 on: November 29, 2008, 15:59:36 »
Moze li mi tko reci koliko se otprilike vozi krug na Daytoni sa F430?

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Online Race
« Reply #83 on: November 29, 2008, 19:30:39 »
ja sam vozio 1:53:xxx sa f430 sa serijala set-up i 640pp pp sam postigao tako da sam weight -15, i barakes sam stavio 6 na prednju sve ostalo serijala ;)
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline aleska

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 22
  • psn id: SLO-aleska ; PureGT_aleska
    • http://honourabledrivers.com/forum/index.php
Re: Online Race
« Reply #84 on: November 29, 2008, 22:32:53 »
A koja je to ekipa PureGT i TeamHD? Od kuda su? Nikada nisam vidio nikoga s tim prefiksima u imenu?

Ok, evo još link od TeamHD  http://www.teamhd.org/


Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Online Race
« Reply #85 on: December 03, 2008, 10:34:53 »
Moram, eto, sa žaljenjem konstatirati da dustajem od PRO Daytona eventa, strašno me  jučer razljutilo (da ne kažem razjebalo) to što 99% ljudi SIJEČE, bez ikakvih posljedica, dakle nema penaltya sa usporavanjem, onu šikanu na ovalu. Nije mi bilo isprva jasno, vozim sa (opet najboljom varijantom) GTR-om, skidam ga ispod 1:52, a tip koji vodi povećava vremena iz kruga u krug. Kada sam skužio što ljudi rade i kada sam to probao i ja (tek toliko da istestiram) ustanovio sam da, rezanjem ulaska u šikanu vrijeme ide bez pol problema ispod 1:50, definitivno uz malo truda može ići i ispod 1:49. Nivo restreikcija je 3 tako da mi je fakat nevjerojatno da se togodio takav propust i da se ne sankcionira rezanje ulaska u šikanu. Vidimo se na Fuji F.

Offline aleska

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 22
  • psn id: SLO-aleska ; PureGT_aleska
    • http://honourabledrivers.com/forum/index.php
Re: Online Race
« Reply #86 on: December 03, 2008, 12:35:34 »
Moram, eto, sa žaljenjem konstatirati da dustajem od PRO Daytona eventa, strašno me  jučer razljutilo (da ne kažem razjebalo) to što 99% ljudi SIJEČE, bez ikakvih posljedica, dakle nema penaltya sa usporavanjem, onu šikanu na ovalu. Nije mi bilo isprva jasno, vozim sa (opet najboljom varijantom) GTR-om, skidam ga ispod 1:52, a tip koji vodi povećava vremena iz kruga u krug. Kada sam skužio što ljudi rade i kada sam to probao i ja (tek toliko da istestiram) ustanovio sam da, rezanjem ulaska u šikanu vrijeme ide bez pol problema ispod 1:50, definitivno uz malo truda može ići i ispod 1:49. Nivo restreikcija je 3 tako da mi je fakat nevjerojatno da se togodio takav propust i da se ne sankcionira rezanje ulaska u šikanu. Vidimo se na Fuji F.


Ti se ljepo vrati na Daytonu i startuj u 00',15',30',45'(GT time) tada ti je najviše čistih vozača na startu.Sinoč sam u 10 utrka samo u jednoj doživela da me neko udario i taj isti je uveliko sjekao šikanu.
Videla sam da si online pa sam se nadala da čemo se sresti. ::)
Ako sam na Daytoni onda startam u gore navedenom tajmingu.       

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Online Race
« Reply #87 on: December 03, 2008, 13:06:14 »
Zaboravih napisati, iako je GT-R opet najbrži, najviše uživam u vožnji sa F430, nevjerojatno je kako auto fantastično koči na kraju ovala i ulaska u "road section", GT-R možda jest najbrži, no kočenje s njime je uvijek mala lutrija- možda ću uspijeti, možda neću. I F430 i Californija koče, jednostavno, odlično.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Online Race
« Reply #88 on: December 03, 2008, 17:13:17 »
GTR malo više understeer na kočenju dok f430 ima motor iza i zato se lijepše može ući u zavoj california ima motor daleko iza prednje osovine pa također bolja na ulasku od gtr-a, ali gt-r na izlazu iz zavoja jede sve predsobom ali moj izbor je ferrari pa makar gtr bio brži 10s po krugu
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Online Race
« Reply #89 on: December 03, 2008, 19:22:12 »
toni, potpisujem.