Author Topic: Online Race  (Read 88463 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleska

  • Stazist Vulgaris
  • *
  • Posts: 22
  • psn id: SLO-aleska ; PureGT_aleska
    • http://honourabledrivers.com/forum/index.php
Re: Online Race
« Reply #90 on: December 25, 2008, 12:53:27 »
NOVI RAZPORED

Beguiner K Car Class Eiger /STD 12 player
Beguiner Sport HSR /STD 12 player
Beguiner Supercar Suzuka /STD 12 player
London City /STD 12 player - this is the WE

Inter PP650 Fuji F /STD 12 player
Inter PP750 Suz /STD 12 player - this is the WE
Inter BIG3 Supersports Daytona /STD 12 player
Inter GT-R HSR /STD 12 player

Pro PP550 FWD Fuji F /PRO 16 players
Pro PP550 RWD Suz /PRO 16 players
Pro PP600 AWD Daytona Road /PRO 16 players
Pro PP650 Suz /PRO 16 players - 10 laps
Pro F2007 Fuji F /PRO 8 players - 20 laps

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Online Race
« Reply #91 on: December 25, 2008, 16:04:47 »
20 krugova F1?! wtf ;D

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Online Race
« Reply #92 on: December 29, 2008, 11:02:07 »
Ovdje nastavljam tonijevu temu o online eventima. Vozio sam sve pro osim formule, dobar je RWD i PP650 na Suzuki, pogotovo zato što se vozi 10 krugova pa je konstantnost doalzi još više do izražaja. Jedina zamjerka tom eventu je ta što nisu povećane nagrade, tako da se za prvo mjesto i 45.000 moraš mučiti cca 22 minute, a iste pare dobiješ na Fuji F za svega 9 minuta, no užitak je nevjerojatan. Istina, želiš li biti konkurentan, izbor se svodi na praktički 2-3 auta, s time da je Clio Tuned s R gumama (znam Amare što ćeš reći, ali jebi ga, s S gumama si jebeno nekonkurentan), po meni, dobitna kombinacija. Moj je problem u tome što sa Cliom nemam potrebnu konstantnost jer mi tu  i tamo pobjegne, Impreza STI 07 je moj izbor jer mogu bez problema držati krugove ispod 2:09, a koliko sam mogao vidjeti (žena mi je zapisivala vremena po krugu i razlike od ostalih vozača), ljudi s Cliom Tuned mogu ići oko 2:05:5xx, s time da se ja ipak nisam uspio spustiti do tih vremena. Naravno, u 10 krugova je vrlo vjerojatna i greška tako da se može odraditi pobjeda i sa slabijim autom od Clia.
Potpuno se slažem s Tonijem da su u eventima ograničenim sa pogonima (FWD, RWD, AWD) definitivno trebali staviti ograničenje na gume, max do S2, jer je sve ovo bez veze. Vozim Clio i ostavim mu R1 gume, imam 534 PP, i pobijedim bez problema, ostavim za sobom sa 550 PP californiju, M3, 135i, NSX... znači ne idem ni na max PP sa Cliom, dovoljno mu je staviti R gume i pobjeda je tu. Sa Cliom i R guamama radim krugove ispod 2:20, a recimo sa M3 i S2 gumama ili 135i i S3 gumama, naravno sa 550PP, ne mogu ići ispod 2:24. Znam da sam o tome pisao već sto puta, tisuću puta smo raspravljali o tome, no moja velika želja je da se taj nelogičan sustav konačno promijeni jer se eventi, koji bi mogli biti turbo zanimljivi ubijaju činjenicom da je konkurentno svega 1-2 auta po eventu. Da ne govorim FWD, tu je jedino i samo i isključivo konkurentna Integra. U RWD-u Clio, u AWD-u GT-R. Sve ostalo je čisti entuzijazam.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Online Race
« Reply #93 on: December 29, 2008, 11:16:55 »
Ja sa F430 na R gumama mogu konstantno ici 2:08, a tu i tamo napravim i 2:07:8xx (jednom u 10 krugova). Ne da mi se voziti Clio, pogotovo zato jer vecina ljudi koji voze Clio ionako ga ne mogu voziti 2:05, pa mi je zabavno uvijek. Keko i ostali svemirci mogu i F430 voziti oko 2:05, ali to je jednostavno tezi science-fiction - odnosno rezultat moje zatucanosti da jednostavno odbijam voziti bilo kako drugacije osim iz kabine, gdje zbog percepcije svakako gubim barem sekundu. Ali gusti su gusti ;D

Suzuku 550 ne vozim, radije vozim 650.

Fuji formulu sam vozio par puta i super mi je taj event, steta samo sto ga jako malo ljudi vozi. Istina, uglavnom ga voze ludjaci poput Prasinara koji rade nevjerovatne krugove, ali je voznja uzitak pa i 20 krugova brzo prodje.

Nakon par dana voznje moj je stav kako R gume nisu problem, ali bi bilo bolje kada bi imale veci PP hendikep. Onda bi sve bilo rjeseno, buduci da je voznja sa S gumama jednostavno besmislena kada se nadjes protiv R smjese.

Offline zujo

  • Primarius
  • ***
  • Posts: 150
  • psn id: zujo19
Re: Online Race
« Reply #94 on: December 29, 2008, 11:25:04 »
Ja najvise volim voziti 550 pp fwd fuji. To mi je Rasta dao odlican setup pa redovito osvajam 1-3 mjesta, druge online evente ne mogu to jest f2007 je prebrza za moj mozak :'( a za ostale nemam setup keko me pokusava uciti al neuspjesno :-\.

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Online Race
« Reply #95 on: December 29, 2008, 11:33:29 »
Ja sa F430 na R gumama mogu konstantno ici 2:08, a tu i tamo napravim i 2:07:8xx (jednom u 10 krugova). Ne da mi se voziti Clio, pogotovo zato jer vecina ljudi koji voze Clio ionako ga ne mogu voziti 2:05, pa mi je zabavno uvijek. Keko i ostali svemirci mogu i F430 voziti oko 2:05, ali to je jednostavno tezi science-fiction - odnosno rezultat moje zatucanosti da jednostavno odbijam voziti bilo kako drugacije osim iz kabine, gdje zbog percepcije svakako gubim barem sekundu. Ali gusti su gusti ;D

ja isto uvjek samo iz kabine drugi pogledi mi nisu ni na kraj pameti
još nisam vozio taj pp650 ali ču probati, ne volim kad moram "gušit" auto da dobijem bodove ali bit če zanimljivo jer ja imam koncentraciju kao i zrno graha ;D ;D
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Online Race
« Reply #96 on: December 29, 2008, 12:01:48 »
Prebacio sam se na jap ver gt-a i mogu reći da sam uživao vozeći fwd natjecanje gdje sam redovito prvi, najbolji auto za mene je tu ford focus st gdje sam skidao skalpove japancima u integrama, najbrži krug s focusom 1 50 8,a trka 9 20 7.
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Online Race
« Reply #97 on: December 29, 2008, 12:40:03 »

ja isto uvjek samo iz kabine drugi pogledi mi nisu ni na kraj pameti
još nisam vozio taj pp650 ali ču probati, ne volim kad moram "gušit" auto da dobijem bodove ali bit če zanimljivo jer ja imam koncentraciju kao i zrno graha ;D ;D

Toni, opet si me preduhitrio.... Problem je u tome što je dovoljno znati samo malo fizike, preciznije mehanike gibanja pa da bi neke stvari bile jasnije. Ne bih htio puno daviti, no evo samo par natuknica: PP sustav uzima u obizr omjer mase i snage. Ako dakle, imamo auto sa 600 KS težak 1700 kila, njegov omjer snage po kili iznosi 0.35 KS/Kg. Radi se o tome da isti omjer, dakle 0.35 ima i npr. auto sa 300 KS 860 kila. Da vas sada ne opterećujem sa inercijom, količinom gibanja, impulsom sile i sličnim stvarima, činjenica je da je puno lakše upravljati sa ovim drugim autom (recimo Elise) nego sa prvim (GT-R ili SL65). To su nelogičnosti koje nam daje PP sustav. Slažem se da se trudim uvijek naći neki auto na kojem ću za postizanje PP bodova raditi "upgrade", a ne "downgrade" auta.

Fuji F sa formulom nisam probao, no istina je da meni onih 650 PP unatoč premalim nagradama prođe vrlo brzo, pogotovo ako se negdje sjebem pa onda počinje lov i čekanje da i onaj clio pred tobom isto negdje nagazi u pijesak... zakon.



Offline Titov pionir

  • Politicki Etiketiran
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 883
  • PSN-ID: TitovPionir
Re: Online Race
« Reply #98 on: December 29, 2008, 12:41:02 »
Prebacio sam se na jap ver gt-a i mogu reći da sam uživao vozeći fwd natjecanje gdje sam redovito prvi, najbolji auto za mene je tu ford focus st gdje sam skidao skalpove japancima u integrama, najbrži krug s focusom 1 50 8,a trka 9 20 7.

Šta je, proradio je PS?

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Online Race
« Reply #99 on: December 29, 2008, 13:07:53 »
Prebacio sam se na jap ver gt-a i mogu reći da sam uživao vozeći fwd natjecanje gdje sam redovito prvi, najbolji auto za mene je tu ford focus st gdje sam skidao skalpove japancima u integrama, najbrži krug s focusom 1 50 8,a trka 9 20 7.

Šta je, proradio je PS?
prije nego je riknuo.
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline toni_cro

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 5294
  • PSN-ID: toni_cro
Re: Online Race
« Reply #100 on: December 30, 2008, 14:19:15 »
vozio sam pp650 sa f430 i pobjedio jednom, jednom doašo treći i jednom došao 4.
ali pobjeda je bila slatka jako, u 3 krugu sam ga prestigao(cock u audiu R8) na ciljnoj ravnini i on me izgurao van u prvom zavoju i nakon toga sam imao 7-8 sekundi zaostatka i onda lov svaki krug je padalo vrijeme pred kraj 8 kruga kad sam mu došao blizu vidjelo se da se svarno trudi jer auto je bio posvuda i onda da bi na kraju 9 kruga prije izlaska na "backstraight" neznam kako se zove taj zavoj je jednostavno nastavio ravno i onda još samo jedan opušteni krug sa par grešaka jer mi koncentracija pala i završio sa 9 sekundi prednosti ispred drugog na kraju taj r8 je došao 4.
vozio sam oko 2:09 najbrži je bio 2:08:3xx

e i 3put mi je bilo "disconnected from server"
www.motori.hr

if in doubt, go flat out

Offline zujo

  • Primarius
  • ***
  • Posts: 150
  • psn id: zujo19
Re: Online Race
« Reply #101 on: January 08, 2009, 15:46:21 »
evo ga da se ispovjedim:
danas sam odvezo najbolju utrku u zivotu,vozio sam na ono suzuka 10 krugova s IMPREZZOM 07 godiste jel ja ne znam napravit dobar setup a prasinar mi je poslo ovaj od keke a nema za clio... i tako
starto sam prvi a protiv mene su vozili neki gdillic il dmillic(ne znam tocno)u cliu,kimic u cliu i neki scuderia_santana u f40 , bilo nas je cetvero pa sam mislio da ce bit dosadno i krenuli smo mi i vidim da me taj gmilic u prvom krugu pratio u stopu a ni kimic nije bio daleko, ja sam vozio sve fair dva kotaca na stazi uvjek, bez guranja... i odvezem drugi krug 2 06 5xx a ovaj mi je na pol sekunde gmilic u trecem krugu na onom spic zavoju me zaobide a ja njemu vratim u 200r-u i on mene udari i ja nekak kontriram i uhvatim auto a on izleti i nizem krugove bez greske do 7 kruga oko 2 07 xxx i stigne on mene i u spoonu nemilosrdno izbije i ja odletim u pjesak i kasnim 5 sekundi (a ovaj vozi prljavo i bez greske) i stigne mene kimic i ja se mal odvojim od njega i osmi krug odvezem 2 05 569 (s obzirom da prasinar s imprezom vozi 2 04 000) i dodem mu na 1 i pol sekundu i odjednom vidim na 5.s zavoju gmilic sa zadnjim kotacima uhvatio pjesak i izvrtio se prodem ja i kimic vodim ga za 7 sekundi na kraju pobjedim za 9 sekundi kakve su to borbe bile ja i taj gmilic izmjenili smo vodstvo barem 15-20 puta strava

p.s. nisam piso tocke i gramaticke znakove jel bi ih bilo previse ;D
p.p.s. jel jos netko taku utrku imo nek se ispovjedi
p.p.p.s. gmilica je na kraju zaobiso i scuderia santana i bio je 4.  :D

Offline crorastafa

  • Gran Rastafara
  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 2529
  • peace and love
Re: Online Race
« Reply #102 on: January 08, 2009, 16:20:50 »
evo ga da se ispovjedim:
danas sam odvezo najbolju utrku u zivotu,vozio sam na ono suzuka 10 krugova s IMPREZZOM 07 godiste jel ja ne znam napravit dobar setup a prasinar mi je poslo ovaj od keke a nema za clio... i tako
starto sam prvi a protiv mene su vozili neki gdillic il dmillic(ne znam tocno)u cliu,kimic u cliu i neki scuderia_santana u f40 , bilo nas je cetvero pa sam mislio da ce bit dosadno i krenuli smo mi i vidim da me taj gmilic u prvom krugu pratio u stopu a ni kimic nije bio daleko, ja sam vozio sve fair dva kotaca na stazi uvjek, bez guranja... i odvezem drugi krug 2 06 5xx a ovaj mi je na pol sekunde gmilic u trecem krugu na onom spic zavoju me zaobide a ja njemu vratim u 200r-u i on mene udari i ja nekak kontriram i uhvatim auto a on izleti i nizem krugove bez greske do 7 kruga oko 2 07 xxx i stigne on mene i u spoonu nemilosrdno izbije i ja odletim u pjesak i kasnim 5 sekundi (a ovaj vozi prljavo i bez greske) i stigne mene kimic i ja se mal odvojim od njega i osmi krug odvezem 2 05 569 (s obzirom da prasinar s imprezom vozi 2 04 000) i dodem mu na 1 i pol sekundu i odjednom vidim na 5.s zavoju gmilic sa zadnjim kotacima uhvatio pjesak i izvrtio se prodem ja i kimic vodim ga za 7 sekundi na kraju pobjedim za 9 sekundi kakve su to borbe bile ja i taj gmilic izmjenili smo vodstvo barem 15-20 puta strava

p.s. nisam piso tocke i gramaticke znakove jel bi ih bilo previse ;D
p.p.s. jel jos netko taku utrku imo nek se ispovjedi
p.p.p.s. gmilica je na kraju zaobiso i scuderia santana i bio je 4.  :D
Pa ti si legenda ;)
you just cant live in that                                                    negative way...make way                                                   for the positive day

http://www.youtube.com/watch?v=BDE3zPNz9VA
http://www.youtube.com/watch?v=qjtbhmQhsXg

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Online Race
« Reply #103 on: January 08, 2009, 17:00:21 »
p.p.p.s. gmilica je na kraju zaobiso i scuderia santana i bio je 4.  :D
Hahahaha. Eto, naplatilo mu se ;D
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline zujo

  • Primarius
  • ***
  • Posts: 150
  • psn id: zujo19
Re: Online Race
« Reply #104 on: January 08, 2009, 17:27:21 »
pa znas rasta... znanje je u pitanju  ;D