Author Topic: (X360) Forza 3 - nesluzbeni topic  (Read 77084 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
(X360) Forza 3 - nesluzbeni topic
« on: June 16, 2008, 11:16:45 »
Prema prvim informacijama koje su - zajedno sa masom drugih vezanih uz nadolazece X360 igre - "iscurile" iz Microsofta, Forza 3 ocito izlazi negdje u iducih pola godine, plus-minus par mjeseci.

Ukratko, FM3 donijet ce oko 400 automobila i preko 100 staza, uz sve ostalo - online, aukcije, crtanje po karoserijama, bla, bla.

Navodno dolazi i novi, promjenjeni sustav karijere.

Sadrzaj ce dolaziti na 2 diska, pa je za pretpostaviti kako ce igra traziti/omogucavati instalaciju - sto je svkakako pohvalno.

Sluzbene informacije doci ce na E3.

Jos da dodaju podrsku za G25 recimo..




Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #1 on: June 16, 2008, 11:51:41 »
Da, ta igra definitivno treba podršku za Logitechove prave volane

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #2 on: June 16, 2008, 12:51:50 »
Ova brojka od 100 staza onak zapanjuje. 400 automobila takodjer.
Al meni se vozni model dvojke nikako nije svidjao. Gledao sam natjecanje na Gamespotu i kretanje auta je bilo nekak precudno.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #3 on: June 16, 2008, 13:11:30 »
Vozmi model Forze 2 je zakon svih zakona kada se sagleda u globalu. Jer osim fenomenalne fizike tu je strasna simulacija voznje bez ABS-a, a da o fizici kolizija ne pricamo - tu Forza 2 jednostavno nema konkurenciju. Da je Microsoft omogucio koristenje bilo kojeg pravog FF volana (od Logitecha), umjesto svog bezveznog volana - Forza 2 bila bi IGRETINA.

Sto se broja staza i auta tice, nije to toliko zapanjujuce - jos je Race Driver 3 na PS2 imao oko 75 staza, a toliko je sa svim izvedenicama imao i GT4. RD3 nije imao toliko auta, ali je GT4 imao preko 740 automobila. To sto su polovica bili Skylinei nije toliko bitno, Forza ce isto imati 30 Carreri i 30 F430 :)

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #4 on: June 16, 2008, 13:14:12 »
Da. Svejedno lijepe brojke.
Nisam pojma imo da je F2 zapravo tolko dobra u sim pogledu.
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline Tomivav

  • GTS Full Member
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 4069
  • PSN ID: Tomivav
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #5 on: June 16, 2008, 13:24:28 »
amare, pa zake ovo nisi stavio.







stavarno jako lijepe informacije. stvarno, jos da ima podrsku za "pravi" volan.. hm...
jako lijepo.

ono sto mi se svidja kod forze (2) je temeljno uredjivanje svojih auta. kad sam igro nfs, to mi je bilo ono, sreca za dusu.

povecao sam rispekt prema forzi.  :|
“While racing the 24 hours of Nurburgring, you can smell people’s barbecues — we couldn’t recreate that.” — Kazunori Yamauchi

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #6 on: June 16, 2008, 13:30:13 »
Nisam stavio zato jer je ona pva "slika" informacija, a sve ovo drugo su "koncepti" i "razrade" sustava koji bi "mogli" funkcionirati vezano za DLC sustave izdavanja novih staza i automoibla za buducnost.

Naravno, sve je to OK, ali nisam htio usmjeravati raspravu na krivu stranu. Ali ti si stavio pa je to OK. Od svih tih "koncepata" ima jedan-jedini koji  mi se svidja  - a to je ovaj VIP paket za 19,99$ s kojim dobijas sve buduce downloade.

Kada se zbroji trenutna cijena downloada, to je ugrubo nekih 5 paketa, a dosad ih je za FM2 izaslo vec milsim 7 - tako da zvuci isplativo. Osim sto bi takva igra u konacnici kostala prevelikih 80 eura. Svi ovi drugi sustavi su blago receno - odvratno bezobrazni i preskupi.



Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #7 on: June 16, 2008, 14:05:18 »
Po meni forza granici izmedu arkade i simulacije i ima idealno pogoden odnos.
Svida mi se sto se mogu kostumizirati auti vizualno, jer u onlineu je bas kull vidjeti sta ljudski umovi mogu napraviti, ako i jedna igra na box-u vrijedi onda je to ova ;D

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #8 on: June 16, 2008, 14:17:18 »
Po meni forza granici izmedu arkade i simulacije i ima idealno pogoden odnos.

Na volan je 100% simulacija, tu nema govora. Bolja od GT4 trostruko u svim pogledima, a sad me bas zanima sto ce sve napraviti da se mogu klati s GT5 - a uopce ne sumnjam da ce to sto ce napraviti biti iznimno. A tek ako dodaju podrsku za "pravi" volan, onda citava stvar prelazi u neke druge domene.

Jer fizika kolizija i zvuk Fore 2 peru cak i GT5:P za jedno 3 klase.

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #9 on: June 16, 2008, 15:25:40 »
Hmmmmh, GT mi je nekako izazovniji za voziti, a zato mi je i bolji, vidjeti cemo, mozda na kraju dobijemo GT5 i FORZU3 u savrsenim paketima, GT5 s promjenjivim uvjetima, 500-600 auta, demidz, kostumiziranje unutrasnjosti, ultra dobar online, porshei i lamboi, i mislim da GT moze lako odnjeti pobjedu u Graficii, dok je forza mozda zabavnija i zanimljivija.
No jedno je bitno dobra konkurencija tera devlopere da prave sto bolje igre sto svakako podrzavam, sultiram..... ;D 8)

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #10 on: June 16, 2008, 15:26:54 »
Yep, zvuk je dosta bolji nego u GT-u, odn. nema šuma vjetra pa prave stvari dolaze do izražaja. Mada, treba napomenuti da je zvuk preko tv-a dosta lošiji nego kod ostalih igara, dosta stvari se zagubi odn. treba se igrati s postavkama zvuka (koje su mrak jer možeš podešavati što želiš, svoj motor, druge automobile, zvukove staze,...)

Za fiziku ne znam, za očekivati je da će biti bolja mada je pitanje koliko će uopće dirati taj dio. Ako ništa, neka ostane i potpuno isto s ovolikim brojem staza definitivno će se isplatiti igrati. Sreća pa imam jedan hard viška koji će izgleda trebati samo za igranje Forze ;D

Headset komunikacija i podešavanje opcija za online utrke uvijek je valjalo na Forzi tako da ovaj put definitivno Amar može reći: evo igre kojom će se kratiti vrijeme do izlaska GT5P. Pa makar i ne stavili podršku za prave volane ;)

p.s. od ovih 100 staza očekujem realno nekih 50tak, ali je i to debeli napredak u odnosu na staru Forzu

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #11 on: June 16, 2008, 15:31:01 »
Hmmmmh, GT mi je nekako izazovniji za voziti, a zato mi je i bolji, vidjeti cemo, mozda na kraju dobijemo GT5 i FORZU3 u savrsenim paketima, GT5 s promjenjivim uvjetima, 500-600 auta, demidz, kostumiziranje unutrasnjosti, ultra dobar online, porshei i lamboi, i mislim da GT moze lako odnjeti pobjedu u Graficii, dok je forza mozda zabavnija i zanimljivija.
No jedno je bitno dobra konkurencija tera devlopere da prave sto bolje igre sto svakako podrzavam, sultiram..... ;D 8)

Ma dobro, ne treba sumnjati da će GT pojesti Forzu za marendu, ali ovo je bar dostojna konkurencija, a ne nekakvi GRIDovi i slični qrci-palci.

Mislim da GT-u ne treba 500-600 auta, dosta je i pola od toga, a ostale neka nadopunjuju vremenom. GT-u jedino treba gomila staza i to odmah pri izlasku igre. Staze i samo staze jer na kraju se sve svede na 20tak automobila kojima će se najčešće voziti.

Što je kustomiziranje unutrašnjosti? Stavljanje krunice na retrovizor, borića na mjenjač i slične đinđe? ;D

Offline keljober

  • GTS Full Member
  • Uvazeni Docent
  • *
  • Posts: 396
  • PSN ID: keljober
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #12 on: June 16, 2008, 18:05:45 »
Da bas to ;D   

Offline sagitarius

  • GTSurgeons Operator
  • Preuvazeni Akademik
  • *
  • Posts: 6409
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #13 on: January 06, 2009, 13:51:52 »
Prve navodne slike in-game menija:

http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=205250

U srijedu 7.1. je Microsoftov neki keynote, pa mozda bude vise toga sluzbeno. Bilo bi lijepo da to izadje uskoro, da-da..

Offline STINGer

  • Autohtoni Dalmatinski Grintavac
  • Bog i batina
  • Preuvazeni Akademik
  • ***
  • Posts: 24606
Re: Forza 3 - prve informacije :)
« Reply #14 on: January 06, 2009, 18:59:51 »
100 staza i 400 auta na 2 diska... znači, ode cijeli hard ;D